گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shahin01

عضو جدید
سلام
دیدم دوستان عزیز دارن درباره ی مغناطیس بحث میکنن گفتم بزار تجربم رو در اختیارتون بزارم

مغناطیس درسی بدفهمی هست که اگه کسی نباشه که نحوه و تکنیک های خوندن و حل مثال تو این درس رو بهتون بگه واقعا کارتون سخت میشه .
من خودم با اینکه که در مغناطیس دارای پایه نسبتا خوبی بودم برای کنکور خیلی وقت گذاشتم و تا روز کنکور از این کار که مغناطیس رو خونده بودم پشیمون بودم
با این حال این یه درس ویژه هست که اگه بخواهم براتون- مثالی بزنم در کنکور آزمایشی سنجش من این درس رو حدود 12 درصدد میزدم ولی رتبم در این درس بین 1400 نفر حدود 28 میشد
این تاثیر عجیب درس مغناطیس رو میرسونه که هیچکدوم دیگه از درس های رشته برق این رو نداره در همین آزمون برای درس زبان با درصددی حدود 45 رتبم در این درس 90 میشد که زیاد جالب نیست.

در کنکور امسال هم تقریبا اکثر درسام رو معمولی زدم ولی مغناطیس 3 تا سوال درست جواب دادم که همین درس من رو خیلی کشید بالا و رتبم 104 شد
توصیم به دوستان عزیز اینکه کسایی که می خواهند دو تا درس حذف کنن (مثلا زبان و مغناطیس) ریسک زیادی میکنن
ولی با این حال این موضوع رو هم در نظر داشته باشید برای خوندن مغناطیس باید زمان زیادی بگذارین و تو این درس تست زدن زیاد مهم نیست بلکه فهمیدن پایه ای و اساسی مهمه.
امیدوارم بهترین انتخاب رو بکنید
با سپاس

با سلام و تشکر فراوان از راهنمایی های صادقانه شما و سایر دوستان
شما فرمودید که خواندن مفهومی و پایه ای مغناطیس خیلی مهم تر از زدن تست هستش،یک سوال اساسی و مهمی دارم که ممنون میشم هم شما و هم سایر دوستان طبق معمول صادقانه راهنمایی بکنن و سوالم این هستش که من خودم و شاید افراد بسیاری پایه ی ضعیف و شاید نزدیک به صفر در این درس داریم،از کجا و با کدام کتاب شروع به خوندن مغناطیس بکنیم که در این مدت باقیمانده هم بتوانیم مفهومی یاد بگیریم و هم بتوانیم پاسخگوی مورد قبولی به سوالات ارشد باشیم؟؟؟؟؟
شما درصد مناسبی از مغناطیس کسب کرده اید پس ممنون میشم مراحلی را که طی کرده اید رو با جزئیات بیان کنید؟؟(البته میتونه تجربیات خودتون و اطرافیانتان باشه)

سایر دوستان هم ممنون میشم از تجاربشون در مورد منابع بگن تا در مورد منابع خوب و مناسب در مورد مغناطیس به جمع بندی مناسب و عملی برسیم؟؟

livewaves

کاربر فعال
من رشتم قدرته سيگنال رو نزدم ولي رياضيش خيلي چرت بود مثلا فكر كن معادلات و مهندسي خوندي بعد بايد بري هندسه دبستاني حل كني البته از خدام بود كلا رياضيش آسون بود

آزاد همینه دیگه یا کپی دولتی هست یا ماست!:biggrin:

livewaves

کاربر فعال
اخه من امسال 504 و 450 رو خوندم ولی فقط تونستم متن بزنم به نظرم باید روی لغت سرمایه گذاری نکرد چون دایره ی لغات زبان خیلی خیلی ... خیلی وسیعه

در عوض باید متون زیادی رو خوند.

دوستم امسال اصلا مغناطیس رو سفید گذاشته بود زبانم 30تا زده بود ولی درصدای دیگه ش خوب بود رتبه ش 34 قدرت شد.

چند تا درس رو خوب بخونی و مسلط بشی خیلی بهتر از اینه که تموم دروس رو بخونی ولی ملسط نباشی

آره به منم ثابت شده که سرمایه گذاری روی متن بهتره چون نمی دونیم که طراح لغات رو از کجا میده اصلا مقورن به صرفه نی
اگر روزی یه متن خوند حداقل میانگین رو می زنیم

erwin88

عضو جدید
آزاد همینه دیگه یا کپی دولتی هست یا ماست!:biggrin:
والله رياضي چرت سر جلسه فكم غلط هم داشت
كنترل روتين بود خيلي جواب دادم
مدار بد نبود ولي من چندتا رو نمي دونستم اما بررسي خيلي آدم رو متاثر مي كرد يه سوال عايق داده بود خيلي از بررسي ٢ كلا فكنم طراح فقط جلد دوم احد كاظمي رو داشته
چون من ندارمش
همون ماست ولي بي مزه

h.mehrabian

عضو جدید
با سلام و تشکر فراوان از راهنمایی های صادقانه شما و سایر دوستان
شما فرمودید که خواندن مفهومی و پایه ای مغناطیس خیلی مهم تر از زدن تست هستش،یک سوال اساسی و مهمی دارم که ممنون میشم هم شما و هم سایر دوستان طبق معمول صادقانه راهنمایی بکنن و سوالم این هستش که من خودم و شاید افراد بسیاری پایه ی ضعیف و شاید نزدیک به صفر در این درس داریم،از کجا و با کدام کتاب شروع به خوندن مغناطیس بکنیم که در این مدت باقیمانده هم بتوانیم مفهومی یاد بگیریم و هم بتوانیم پاسخگوی مورد قبولی به سوالات ارشد باشیم؟؟؟؟؟
شما درصد مناسبی از مغناطیس کسب کرده اید پس ممنون میشم مراحلی را که طی کرده اید رو با جزئیات بیان کنید؟؟(البته میتونه تجربیات خودتون و اطرافیانتان باشه)

سایر دوستان هم ممنون میشم از تجاربشون در مورد منابع بگن تا در مورد منابع خوب و مناسب در مورد مغناطیس به جمع بندی مناسب و عملی برسیم؟؟

از لطفتون ممنوم
باید بگم که اگه میخواین برای این درس زمان بگذارین چیزی حدود 3 تا 5 روز در هفته (با توجه به پایتون) میتونه خوب باشه و ساعت مطالعه رو در قسمتی از روز قرار بدید که بیشترین یادگیری و تمرکز رو دارید (اکثرا صبح هست)
در رابطه با خودم باید بگم که برای شروع مغناطیس در طول ترم از کتاب مبانی الکترومغناطیس ویرایش دوم (احمد صفایی) استفاده کردم و به کسانی که دارای پایه نه چندان قوی هستند توصیه اکید دارم این کتاب رو بخونن .

برای زمان کنکور من از کتاب پارسه که زیاد جالب نبود (ولی دید خوبی میداد) تا حدودی خوندم و همینطور از جزوه ی یکی از دوستانم که کلاس آقای باغستانی می رفتند استفاده کردم و کلا الکتریسیته و قسمتی از مغناطیس رو خوندم با این حال در روز آزمون ضعف نداشتن تسلط کافی بر روی مباحث رو در خودم حس کردم.

حالا اگه دوباره بخوام کنکور شرکت کنم اولا مغناطیس رو دوباره از روی صفایی میخونم و تمام تمرین های شبه کنکوریش رو حل میکنم دوما در بازار دنبال کتاب جدیدی میگردم که شاید بتازگی منتشر شده و در این درس کتاب خوبی باشه مثل کتاب کنترل رضایی که پارسال منتشر شد و دوستان میگفتن کتاب خوبی در کنترل هست

من خودم بدلیل اینکه سال قبل همزمان که برای کنکور می خوندم در حال پاس کردن 21 واحد بودم نتونستم زمان کافیی به مغناطیس اختصاص بدم ولی انشا ا.. شما با گذاشتن وقت مناسب برای این درس در تابستان و پاییز به درصدد ایده ال بالای 40 درصدد در این درس دست پیدا کنید

ghazal84

عضو جدید
من کتاب مغناطیس مدرسان خریدم واقعا عالیه
کتاب تقسیم بر هفده فصل شده
برا هرقسمت شم اول به صورت مفهومی توضیح داده بعد راه تستی شم گفته وپر از تمرین در انتها کلی سوال کنکور حل کرده
شامل 1340 تست 1075 تشریحی 265 باکلید
مولفین شفیعی و کمجانی
من بهمن ماه خریدم 540 صفحه بود .24500 تومن

دانشمند كوچك

عضو جدید
سلام بچه هامیخواستم بدونم کتاب الکترونیک 2 نصیر از اسلام پناه و الکترونیک 1 راهیان ارشد از اسلام پناه رو بخوام ویرایش جدید بخرم،تا کی باید صبر کنم؟اینترنتی بخرم چقدر مطمئنم ویرایش جدید بهم میدن؟از طرفی کتاب های نصیر رو کتابفروشی ها دارن یا باید برم موسسه نصیر بگیرم؟

پویان ط

عضو جدید
سلام بچه هامیخواستم بدونم کتاب الکترونیک 2 نصیر از اسلام پناه و الکترونیک 1 راهیان ارشد از اسلام پناه رو بخوام ویرایش جدید بخرم،تا کی باید صبر کنم؟اینترنتی بخرم چقدر مطمئنم ویرایش جدید بهم میدن؟از طرفی کتاب های نصیر رو کتابفروشی ها دارن یا باید برم موسسه نصیر بگیرم؟
سلام .الکترونیک 2 نصیر مال اشرفیانه نه اسلام پناه.در مورد الکترونیک فقر منبع هست

livewaves

کاربر فعال

برای الک منتظر چاپ جدید نباشید مثل پارسال که که کتاب مدار 2 زرگر تموم شده بود نشه حواستون جمع باشه یک ماه کتاب توی ایران نبود تازه بعدشم فقط تهران داشت.الک راهیان الک 1و 2 هست.الک نصیر هم که مهندس اسلام پناه تالیف کرده دیگه به کار نمیاد.ایشون خودشون میگن اول جزوه ای که توی وبلاگ هست بعدشم کتاب الک راهیان.توی این درس دنبال منبع نباشید که نیست مگر اینکه جزوه مهندس باغستانی رو بخونید

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای الک منتظر چاپ جدید نباشید مثل پارسال که که کتاب مدار 2 زرگر تموم شده بود نشه حواستون جمع باشه یک ماه کتاب توی ایران نبود تازه بعدشم فقط تهران داشت.الک راهیان الک 1و 2 هست.الک نصیر هم که مهندس اسلام پناه تالیف کرده دیگه به کار نمیاد.ایشون خودشون میگن اول جزوه ای که توی وبلاگ هست بعدشم کتاب الک راهیان.توی این درس دنبال منبع نباشید که نیست مگر اینکه جزوه مهندس باغستانی رو بخونید

اگه الک در حد متوسط بلدین و مثلا در حد تحلیل DC فول هستید کتاب اسلام پناه راهیان ارشد فوق العادست

major7

عضو جدید
سلام بچه ها کسی یا کسانی هستن که برنامه ریزی کنن برای خوندن برای کنکور ارشد امسال ؟باهم جلو بریم ؟و همین سایت هم آخر هر هفته مقداری که جلو رفتیم و بازگو کنیم ؟

دانشمند كوچك

عضو جدید
سلام بچه ها کسی یا کسانی هستن که برنامه ریزی کنن برای خوندن برای کنکور ارشد امسال ؟باهم جلو بریم ؟و همین سایت هم آخر هر هفته مقداری که جلو رفتیم و بازگو کنیم ؟

من کاملا با این موضوع موافقم؛آخر هفته میایمو گزارش میدیم،درسته خدوندن ها مثل هم نیست،اما باهم میریم جلو،انگیزه ای برای جلو رفتن
اگر کسی هفته ای کم کاریکرد هفته دیگه جبران میکنه

دانشمند كوچك

عضو جدید
من از اول تیر ماه،البته اگر استاد وقتی بده که برم پروژمو بهشون تحویل بدم،اون موقع دیگه برای همیشه دفترچه لیسانس بسته میشه.......

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کی زحمت برنامه رو میکشه؟
سلام.برنامه ای که شما دوستان در موردش صحبت میکنید رو سال پیش ما و چند تا از دوستان حتی براش یک وبلاگ درست کردیم ولی هیچ نتیجه ای برامون نداشت و جز اتلاف وقت برای ما چیزی نداشت .به شما عزیزان هم پیشنهاد میکنم اگر واقعا طالب پیشرفت بوده و درصدد رسیدن به یک رتبه خوب هستید هر کدوم واسه خودش برنامه ریزی کنه و با برنامه خودش جلو بره،توانایی ها یکسان نیستند دوستان من
اما باز اگر مایل به انجام این کار هستید پیشنهاد میکنم با همدیگه هماهنگ کنید زیرا این تاپیک محل مچ کردن قرار و مدارها نیست و در قوانین آمده برای این کارها از پیغام خصوصی استفاده کنید.

آخرین ویرایش:

iman.63

عضو جدید
من یه درخواست از بچه هایی که کنکورشون رو دادن و نتیجه هم اومده داشتم.اینکه لطفا درصد های خودتون رو تو اون سایتی که با دادن درصد ها بهش تخمین رتبه بهتون میداد بدید و رتبه ای که در هر گرایش بهتون میده رو با رتبه ای که خودتون با اون درصد ها آوردید برامون بذارید تا ما بدونیم که آیا میشه برای سال بعد بعد از کنکور به سایت هایی مثل این اطمینان کرد یا خیر.زمان زیادی ازتون نمیگیره.ممنون میشم این کار رو بکنید.اون سایت رو هم یادم نیست چی بود اگه کسی میدونه بی زحمت بگه.

پویان ط

عضو جدید
فقط اسلام پناه کفایت می کنه،بعدش تمارین مهم دکتر رضوی و بررسی تستهای آزمون های بینش
از خود مهندس اسلام پناه تو سایتش پرسیدم.گفت که یه کتاب مختص درسنامه نوشته که اوایل تابستون چاپ میشه.از دوستان عزیزی هم که راهنمائی کردن و می کنند بسیار سپاسگذارم

livewaves

کاربر فعال
از خود مهندس اسلام پناه تو سایتش پرسیدم.گفت که یه کتاب مختص درسنامه نوشته که اوایل تابستون چاپ میشه.از دوستان عزیزی هم که راهنمائی کردن و می کنند بسیار سپاسگذارم

آره قراره این کارو بکنه ولی دو تا نکته هست:اول اینکه معلوم نی دقیقا کی چاپ بشه و قیمتش دوبله میشه با این وضع بازار
در ثانی توی کتاب همون مطالبی رو میگه که توی جزوه ای که توی سایتش گذاشته میگه و توی الک فقط باید مثال حل کنید تا بفهمید،خیلی دنبال درس نامه جذاب نباشید خصوصا در روش مهندس اسلام پناه که اصلا نکته ای نداره و فرد باید فقط اصول گره و مش مدار را بداند

پویان ط

عضو جدید
آره قراره این کارو بکنه ولی دو تا نکته هست:اول اینکه معلوم نی دقیقا کی چاپ بشه و قیمتش دوبله میشه با این وضع بازار
در ثانی توی کتاب همون مطالبی رو میگه که توی جزوه ای که توی سایتش گذاشته میگه و توی الک فقط باید مثال حل کنید تا بفهمید،خیلی دنبال درس نامه جذاب نباشید خصوصا در روش مهندس اسلام پناه که اصلا نکته ای نداره و فرد باید فقط اصول گره و مش مدار را بداند
یعنی باید جزوه اسلام پناهو خوند.بعد با روش هاش مسائل کتابهایی مثل رضوی رهیافت یا تقی شقیعی رو حل کرد.ولی بعیده کتاب همون جزوه باشه

pejman-0098

عضو جدید
بررسي و ماشين

بررسي و ماشين

سلام
كسي جزو ماشين وبررسي حلم زاده رو داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا