+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Muhammad1986

عضو جدید
من کلاسشون نرفتم
فقط بینش کنترل میرفتم که بچه ها ازشون راضی بودن همچنین از استاد عبدالعالی
و اونای که اشرفیان رفته بودن می گفتند واسه کسی که هیچی بلد نیست اصلا خوب نیست

اگه کسی که مغناطیس بلد نباشه از روی کتاب پارسه شروع کنه و بعد از تموم کردنش بره روی جهش میتونه امیدوار باشه!؟
اصلا میشه بدون کلاس رفتن مغناطیس رو به جایی رسوند؟

اگه سوال 58 کنترل گزینه 2 بشه درصد من از -8 میشه 3 درصد و این منو از 100 هر درس دیگه ای خوشحالتر میکنه :cry:
میشه بچه ها با مطلب یه سیستم که صفر نزدیک مبدا داره step رو رسم کنن چند مورد امتحان کنن حتما معلوم میشه؟
ترکوندی!
من بعضی سوالات رو حل کردم و دیدم شک دارم کلا بی خیال شدم و کنترل شد سفید

البته خیلی ها این درس رو خراب کردن و منفی زدن!

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم میخوام الکترونیک رو دوباره اساسی بخونم .
بین باغستانی و اسلام پناه موندم.
دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم.

من کلاس نرفتم اما روش اسلام پناه عالیه
من اسلام پناه رو توصیه میکنم

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره خب احتمالا دو گزینه رو می زنن
ولی در مورد اون یکی سوال ببینید تو کنترل وقتی میگیم سرعت زیاد سیستم عموما منظور اینه که دینامیک سیستم زودتر دمپ بشه و به steady state برسه گاهی اوقات هم منظور زمان صعود است
بره همین یه سیستم ناپایدار ازین منظر اصلا دارای سرعت بالا نیست

ممنون نوید جان
انگار خدا دیده کنترل سخت بوده و داره حق کشی میشه یواش یواش داره درهای امیدو به رومون باز میکنه
خدا جون خیلی دوستت دارم:cry:

Romax

عضو جدید
اگه کسی که مغناطیس بلد نباشه از روی کتاب پارسه شروع کنه و بعد از تموم کردنش بره روی جهش میتونه امیدوار باشه!؟

ترکوندی!
من بعضی سوالات رو حل کردم و دیدم شک دارم کلا بی خیال شدم و کنترل شد سفید

البته خیلی ها این درس رو خراب کردن و منفی زدن!

آخه زورت میاد بخونی و نزنی!
=========
در مورد مغناطیس بگم این درس درسیه که واسه حل تستاش یه ذهن خیلی آماده میخواد. منتها شما تو کنکور بعد چندین ئرس میرسین به مغناطیس اونجاست که اگه سوالای مفهموی و پر حلی باشه به هبچ وجه نمیتونین بزنین اگر هم بخواین بزنین با این شرایط غافله رو باختین! اما!!!!!! اما اگه مثل امسال باشه من بهت پیشنهاد میکنم هر کتابی میتونی بخونی فکر نکنم وقتی سوالا ساده باشن فرقی بکنه! من همین کتاب پارسه رو خوندم فقط 5 تا درست زدم. اما انتظار اینکه نتونم بزنم هم داشتم! کلا همه چی به سوالایی که میدن بستگی داره! طراح بخواد پاچه بگیره یا نه(مثل کنترل که بدجوری گرفت)....

Muhammad1986

عضو جدید
آخرین ویرایش:

Muhammad1986

عضو جدید
آخه زورت میاد بخونی و نزنی!
=========
در مورد مغناطیس بگم این درس درسیه که واسه حل تستاش یه ذهن خیلی آماده میخواد. منتها شما تو کنکور بعد چندین ئرس میرسین به مغناطیس اونجاست که اگه سوالای مفهموی و پر حلی باشه به هبچ وجه نمیتونین بزنین اگر هم بخواین بزنین با این شرایط غافله رو باختین! اما!!!!!! اما اگه مثل امسال باشه من بهت پیشنهاد میکنم هر کتابی میتونی بخونی فکر نکنم وقتی سوالا ساده باشن فرقی بکنه! من همین کتاب پارسه رو خوندم فقط 5 تا درست زدم. اما انتظار اینکه نتونم بزنم هم داشتم! کلا همه چی به سوالایی که میدن بستگی داره! طراح بخواد پاچه بگیره یا نه(مثل کنترل که بدجوری گرفت)....

راست میگی همه چی به سوالات بستگی داره اصلا پشت کنکور موندن یه ریسکه هیچ تضمینی وجود نداره قبول بشی یه سال زحمت بکشی و بعدش نتونی نتیجه ای که میخوای رو بگیری و یه سال از عمرت رو از دست بدی

Muhammad1986

عضو جدید
چرا کافی نباشه آخه؟ مگه حتما باید 30 تا کتاب بخونی؟

اخه ادم وقتی نگاه کتاب آقاسی میکنه یه جلدش آموزشه و جلد بعدیش تست

گفتم شاید یه جزوه 52 صفحه ای کافی نباشه!

در ضمن این جزوه با کتاب معادلات پارسه چقدر تفاوت داره؟

چی شده!!؟

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واسه بار اول کتابش واست ثقیله.واسه منم ثقیل بود چون تازه داری واردش میشی.خود معتقدی میگفت همین جزوه رو بخونید ولی تمرینات کتاب من و حل کنید

Muhammad1986

عضو جدید
واسه بار اول کتابش واست ثقیله.واسه منم ثقیل بود چون تازه داری واردش میشی.خود معتقدی میگفت همین جزوه رو بخونید ولی تمرینات کتاب من و حل کنید

من کتابش رو خوندم خیلی راحت و خلاصه تر از کتابای دیگه گفته بود نظرتون چیه آموزش رو از روی همین جزوه خوند و بعد تست های جلد دوم آقاسی رو حل کرد!؟

خوش به حالت از این برزخ کنکور ارشد میری انشاا.. رتبه و دانشگاه دلخواهت رو بیاری

در ضمن یه سوالی داشتم در مورد مرور:

من کتاب مدار مدرسان رو خوندم کتاب خیلی خوبی بود و برنامه ریخته بودم هر 2 هفته یه فصلش رو میخوندم (البته به صورت موازی با دروس دیگه) مثلا 10 فصل داشت و 20 هفته ای تموم میشد که میشد 4 یا 5ماه حالا فصل اول رو میخونی تا برسی یه فصل آخر یه 4 ماهی طول میکشه یعنی تقریبا 4 ماه از خوندن فصول اول میگذره به همین دلیل فصول اول کم رنگتر میشه و تقریبا محو!!

چطوری باید مرور کنیم! که یادمون نره؟
هر فصلی که تموم کردیم برگردیم چند تا از تست های پرملات !!! فصول قبل رو بزنیم؟
چیکار کنیم؟

Romax

عضو جدید
اقا من چند تا مطلب راجع به کنترل بگم که تو اینترنت هرجا دیدم به نظرم غلط حل کرده بودن (پیشنهاد می کنم برای درصد گیری کنترل دست نگه دارید)

ا سوال 58 زمان نشست 1.14 اشتباه تایپی بوده و منظور طراح از گزینه غلط به نظرم گزینه ای بوده که گفته صفر نزدیک به مبدا بالازدگی بی نهایت ایجاد میکنه
مشخصه چرا اولا این صفر ممکنه سمت راست محور باشه و فروجهش ایجاد کنه و نکته مهم تر اینه که شما نباید سیستم رو فقط با صفر یا فقط با قطب تحلیل کنید خیلی راحت اینجا میتونه حذف صفر و قطب رخ بده و این بالازدگی چند صددر صد ایجاد نشه .البته ممکنه طراح دو گزینه رو جواب درست بگه
بقیه بچه ها میتونن نظرشون رو راجع به این سوال بگن؟ منم سر جلسه واسه همین حذف صفر و قطب این گزینه رو زدم.... خدایان کنترل میشه جواب بدید:D

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من کتابش رو خوندم خیلی راحت و خلاصه تر از کتابای دیگه گفته بود نظرتون چیه آموزش رو از روی همین جزوه خوند و بعد تست های جلد دوم آقاسی رو حل کرد!؟

خوش به حالت از این برزخ کنکور ارشد میری انشاا.. رتبه و دانشگاه دلخواهت رو بیاری

در ضمن یه سوالی داشتم در مورد مرور:

من کتاب مدار مدرسان رو خوندم کتاب خیلی خوبی بود و برنامه ریخته بودم هر 2 هفته یه فصلش رو میخوندم (البته به صورت موازی با دروس دیگه) مثلا 10 فصل داشت و 20 هفته ای تموم میشد که میشد 4 یا 5ماه حالا فصل اول رو میخونی تا برسی یه فصل آخر یه 4 ماهی طول میکشه یعنی تقریبا 4 ماه از خوندن فصول اول میگذره به همین دلیل فصول اول کم رنگتر میشه و تقریبا محو!!

چطوری باید مرور کنیم! که یادمون نره؟
هر فصلی که تموم کردیم برگردیم چند تا از تست های پرملات !!! فصول قبل رو بزنیم؟
چیکار کنیم؟

محمد تو هر کاری دوست داری بکن داداش

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با تشکر.لطفا راجع به مغناطیس هم نظر بدید.
فهمیدم برای موفقیت بیش از هر چیز پشتکار لازمه.....
کلاس هم شرایط رفتنش نیست.موفق باشید

سلام.کلاس چیز واجبی نیست خانم مریم.این همه منبع مناسب داریم.

pes

عضو جدید
به نظرم بدون کلاس بخوای بخونی و به جای برسونی (بالای 33بزنی ) خیلی خیلی وقت میگیره
تازه با کلاس هم خیلی ها بیخیالش میشن
فک کنم واسه زدن مغناطیس شرط اول داشتن صبر عیوب هست
من توصیه می کنم وقت خوندن مغناطیس رو برای خوندن ریاضی بزارید
ریاضی درسی هست که میشه 100 زد
اگه بتونید ریاضی و مدار را بالای 65 بزنید رتبیه زیر 600 تا حدود خیلی زیادی حتمی میشه مگر دفترچه دوم رو منفی بزنید

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
منظورت اینه که قضیه رو خیلی گنده کردم!!؟

نه چرا گنده اینجا هر بحثی به جز بحث سیاسی آزاده اتفاقا خوشم میاد دادا ادمه بده دوست دارم
منظورم حرف احسان بود که میگه
باهاش موافقم یه کتاب 30 بار بخونی نه 30 تا کتاب بخونی

(بچه ها ار همین جا تشکر میکنم بعد از کنکور فقط صبح ها میتونم تشکر بزارم شرمنده ؛ ببخشید)

Joe_Bel

کاربر ممتاز
درصد های من چندین سال پیش که دانشجو بودم

untitled.jpg

چیه چرا میخندید یه کم بفکر فرو بروید و به اندیشید

Muhammad1986

عضو جدید
نه چرا گنده اینجا هر بحثی به جز بحث سیاسی آزاده اتفاقا خوشم میاد دادا ادمه بده دوست دارم
منظورم حرف احسان بود که میگه
باهاش موافقم یه کتاب 30 بار بخونی نه 30 تا کتاب بخونی

(بچه ها ار همین جا تشکر میکنم بعد از کنکور فقط صبح ها میتونم تشکر بزارم شرمنده ؛ ببخشید)

ببین من کتاب معادلات پارسه رو خوندم خیلی روان و خوب توضیح داده

ولی کتابش اصلا تست نداره!(یا شاید اینی که من دارم نداشته باشه اخه من کپی کتابش رو خریداری کردم)
به همین دلیل گفتم کتاب اقاسی جلد دومش همه ش تسته و با زدن اون میشه مسلط شد

در ضمن واسه مرور باید چی کار کرد؟؟؟

nevada traveler

عضو جدید
سلام دوستان

با معدل موثر 17.79 و درصد های
زبان 70
ریاضی 8.33
مدار 25
الکترونیک 19.44
سیگنال 38.88
کنترل 2.7
رتبه چند رو پیش بینی میکنید برای الکترونیک و مخابرات؟امیدی هست؟؟مدرسان شریف رتبه 1136 رو برای الکترونیک داد

Joe_Bel

کاربر ممتاز
ببین من کتاب معادلات پارسه رو خوندم خیلی روان و خوب توضیح داده

ولی کتابش اصلا تست نداره!(یا شاید اینی که من دارم نداشته باشه اخه من کپی کتابش رو خریداری کردم)
به همین دلیل گفتم کتاب اقاسی جلد دومش همه ش تسته و با زدن اون میشه مسلط شد

در ضمن واسه مرور باید چی کار کرد؟؟؟

فک کنم باید همون کاری که اسلام پناه گفته باید انجام دهیم من انجامش ندادم اشتباه کردم اگه منظورتون مروره همیشگیه؛ من همیشه جمعه ها اون قسمتهای که اون هفته خونده بودم یه نیگا میکردم بعد میرفتم نماز جمعه اگه باز نیاز به مرور بود بعد ظهر هم ادامه میدادم درسا که سنگین تر شد میشه یه شبای به مرور اختصاص داد (هر شب یه درس دو ساعت) البته تست زیاد حل کردن بصورت جامع خودش یه مروره ،اما اگه جمع بندی بگین ایده اسلام پناه عالیه من دیر گوش دادم ونتونستم اجراش کنم

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام دوستان

با معدل موثر 17.79 و درصد های
زبان 70
ریاضی 8.33
مدار 25
الکترونیک 19.44
سیگنال 38.88
کنترل 2.7
رتبه چند رو پیش بینی میکنید برای الکترونیک و مخابرات؟امیدی هست؟؟مدرسان شریف رتبه 1136 رو برای الکترونیک داد

الان داشتم درصدهای زیادی مطالعه میکردم این تخمین رتبه خیلی دور میگن شما فقط زبان و سیگنال ومعدلتون شمارو به زیر هزار میکشه ماباقیه درسا که هیچ این باتوجه به سالهای گذشته است الان نمیشه تخمین زد آسونی وسختی درسا فرق کرده

saj2607

عضو جدید
حرف اسلام

حرف اسلام

میشه بگین اقای اسلام پناه پی گفته وبدن برا مرور مکرر

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
فک کنم باید همون کاری که اسلام پناه گفته باید انجام دهیم من انجامش ندادم اشتباه کردم اگه منظورتون مروره همیشگیه؛ من همیشه جمعه ها اون قسمتهای که اون هفته خونده بودم یه نیگا میکردم بعد میرفتم نماز جمعه اگه باز نیاز به مرور بود بعد ظهر هم ادامه میدادم درسا که سنگین تر شد میشه یه شبای به مرور اختصاص داد (هر شب یه درس دو ساعت) البته تست زیاد حل کردن بصورت جامع خودش یه مروره ،اما اگه جمع بندی بگین ایده اسلام پناه عالیه من دیر گوش دادم ونتونستم اجراش کنم

نه از نظر من جمع بندی اسلام پناه رو اجرا نکنید، من کردم که اشتباه بود باید 3-4 دور 10 سال اخیر رو میزدم تا کامل مرور شه اون روش نذاشت کارمو انجام بدم و فکر میکنم واسه همینم شدیدا درصدامو کم کرد

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان داشتم درصدهای زیادی مطالعه میکردم این تخمین رتبه خیلی دور میگن شما فقط زبان و سیگنال ومعدلتون شمارو به زیر هزار میکشه ماباقیه درسا که هیچ این باتوجه به سالهای گذشته است الان نمیشه تخمین زد آسونی وسختی درسا فرق کرده

میانگین خیلی مهمه و هر سال هم صرف نظر از سختی و آسونی کنکور تقریبا در یه اندازه هستن
ولی تک درسهایی که همه کم میزنن اگه یکی زیاد بزنه تو تراز خیلی اثر گزاره
مثلا این دوستمون زبانش تراز خوبی میده اما ریاضی برعکس ترازشو میاره پایین
در کل باید امید به خدا داشته باشیم و این پیشبینیها کاملا تقریبیه

وضعیت
موضوع بسته شده است.