+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
سلام دوست عزیز
من هم با شما موافقم.مگر سیستم مینیمم فاز همه ی صفر و قطبهاش سمت چپ محور موهومی نیست؟و این باعث نمیشه که سیستم پایدار باشه؟؟پس ساده ترین کنترلر برای رساندن ثابت خطای شیب به عدد صفر کنترل کننده ی تناسبی هست.نظر شما چیه؟

موافقم
من خودم نمودار نایکوییست رو کاملش کردم بعد گفتم چون سیستم مینیمم فاز هست پس اگه -1 رو دور نزنه پایدار میشه قطعا از طرفی با تغییر دادن K میتونیم کاری بکنیم که N برابر صفر باشه لذا همون تناسبی جواب میده
حل اقای شیرین ابادی رو که نگاه می کردم نوشته چون سیستم پایدار مشروطه پس با K جواب میده البته ایشون اول زده بود PD ولی در جواب کامنت هایی که بچه ها گذاشتن معتقدن همون تناسبی درست تره

آخرین ویرایش:

ansari1404

عضو جدید
مهندس جان سلام! و سلام به محمد عزیز و سلام به اقا نوید گل و سلام به همه دوستان

خدمت رفتن هم یه مرحله از زندگیه دوست خوبم که به نظر من می تونه مفید هم باشه
خیلی ها بودن که رفتن خدمت و بعدش اومدن و در کنکور و زندگی موفق تر از قبل شدن

خلاصه اگر کنکور قبول نشی اتفاق خیلی بدی نیافتاده دوست خوبم

راه حل من خیلی سادست ، دید به زندگی باید الهی باشه تا بتونی خوشبختترین انسان روی زمین باشی
:gol::gol::gol:
سلام
شما میگی خدمت می تونه مفید باشه ولی من میگم میتونه خیلی مضر باشه !
شما هم اگه بخاطر قوانین این آقایون که هر روز هم در حال عوض شدنه ، یکسال از زندگیتون عقب میوفتادید و گول این مسخره بازیا و قوانین متغیر رو میخوردید باز هم میگفتید خدمت مفیده ؟
اگه از این لحاظ میگید مفیده که آدمو میسازه باید به خدمتتون عرض کنم که دانشجو بودن در شهری 1000 کیلومتر دور از خانه و با بدترین امکانات ممکن و تحت فشار بسیار زیاد خیلی بیشتر میتونه آدمو بسازه تا اینکه صبح تا ظهر بریم تو یه پادگان 4تا بشین پاشو سختگیری و پست بهمون بدن . نه فشار درسی ، نه تنهایی ، نه بی پولی ، نه دغدغه ای ، نه دوری چند ماهه از خونه ....
من بخاطر همین قوانین متغیر ! چن ماه قبل از اینکه معاف بشم قانونشو عوض کزدن ، خیلی راحت ! ینی هرچی برنامه ریزی واسه زندگی کرده بودیم باد هوا شد ...
الانم که میخوایم واسه سال بعد بخونیم میگن درس مهم نیست بیا برو خدمت کن به نظاام ، بعدش بعد از 2سال دوباره بیا درس بخون ، اونا میگن اینجوری مملکت پیشرفت میکنه و همچنان داریم این پیشرفت شگرف رو میبینیم!

omid-power

عضو جدید
شتریه که در خونه همه خوابیده

خدمت 50درصدش شانسه
من یه رفیق داشتم افتاده بود شهر خودمون.یه دفعه میدیدی اومده خونه واسه شام . شام وتلویزیون بعد برمی گشت پادگان:biggrin:

یا یکی دیگه بود افتاده بود ارتش (دریایی شمال:هتل حسن رود:D) بعد چقدر تلاش کرد افتاد سپاه شهرمون.همونطور که میدونید تابستونا میرن غرب برای مقابله با گروهکها تو مرز.این بنده خدا هم دوتا پاش با خمپاره داغون شد
قسمت یه چیز دیگه است

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
ئه نه پایدار نبود چون حد فازش منفی بود باید صفر اضافه میکردیم !!

درسته پایدار نبود سیستم ولی شما با کاهش بهره میتونستی کاری کنه نقطه بحرانی رو دور نزنه

میگم تصور من اینه که با K سیستم حتما پایدار میشه ولی حرف شما هم درسته صفر اگه اضافه کنیم جواب میده ولی گفته ساده ترین کنترلر

شیرین ابادی هم یه حل مختصری اینجا اورده
http://h-shirinabadi.blogfa.com/post-80.aspx
البته دو جور حرف زده اینجا گفته دو تاش درسته ولی تو کامنا گفته K .ایشالا جفتشو درست بگیرن

ansari1404

عضو جدید
(نمیخوام شعار بدم و ارزوی امریه گرفتن هم ندارم اما واقعا سربازی بخشی از زندگیه که میشه بهش افتخار کرد)

.

منم میگم میشه بهش افتخار کرد ولی تا 6ماه تا 8 ماه تا 12 ماه نه تا 24 ماه !!!!! هرچیزی حدی داره...جالبه بدونید که فقط ایران و روسیه 24 ماه خدمت میکنن . و در تمام کشور های دنیا حداکثر 12 ماهه... اکثر 7 ماه 8 ماه

Muhammad1986

عضو جدید
سلام
شما هم اگه بخاطر قوانین این آقایون که هر روز هم در حال عوض شدنه ، یکسال از زندگیتون عقب میوفتادید و گول این مسخره بازیا و قوانین متغیر رو میخوردید باز هم میگفتید خدمت مفیده ؟
اگه از این لحاظ میگید مفیده که آدمو میسازه باید به خدمتتون عرض کنم که دانشجو بودن در شهری 1000 کیلومتر دور از خانه و با بدترین امکانات ممکن و تحت فشار بسیار زیاد خیلی بیشتر میتونه آدمو بسازه تا اینکه صبح تا ظهر بریم تو یه پادگان 4تا بشین پاشو سختگیری و پست بهمون بدن . نه فشار درسی ، نه تنهایی ، نه بی پولی ، نه دغدغه ای ، نه دوری چند ماهه از خونه ....
من بخاطر همین قوانین متغیر ! چن ماه قبل از اینکه معاف بشم قانونشو عوض کزدن ، خیلی راحت ! ینی هرچی برنامه ریزی واسه زندگی کرده بودیم باد هوا شد ...
الانم که میخوایم واسه سال بعد بخونیم میگن درس مهم نیست بیا برو خدمت کن به نظاام ، بعدش بعد از 2سال دوباره بیا درس بخون ، اونا میگن اینجوری مملکت پیشرفت میکنه و همچنان داریم این پیشرفت شگرف رو میبینیم!

ایران یعنی همین!

omid-power

عضو جدید
:gol: دوستان واقعا خسته نباشید :gol:
منم رفته بودم سر جلسه، ولی فقط رفته بودم برا کیک و ساندیس! :biggrin: البته اینو بگم که سعیم این بود که رو اعصاب دیگر دوستان نرم! ;)
راستش منی که فقط برای خوردن کیک و ساندیس رفته بودم، تقریبا جزء آخرین نفراتی بودم که اون کلاس رو ترک کردم! :surprised: بابا بعضیا برای چی پول میریزن، پا میشن هلک و هلک میان کنکور آخه؟!!!! همین که دفترچه دوم توزیع شد، انگار که فرمان قیام دادن! همه قیام کردن! :eek: بابا چه خبره؟!! حداقل یکی یکی پا شین برین خب! :w00: یهو کلاس خالی شد! :question: والا من که بدون هیچ امیدی رفته بودم، حداقل نشستم تا همه سوالا رو یه دور نگاه کنم! :w10:
کنترل انصافا خیلی سخت به نظر میرسید! اصلا بعضی از سوالا رو آدم حتی میترسید یه دور از روش بخونه!!! :w19: اصلا سوال طوری نگاه میکرد که دانشجوی بیچاره قالب تهی میکرد! :w47:
الکترونیک آسون به نظر میرسید! سیگنال از الکترونیک بدتر!!! که به نظر من، این همه آسونی هم خوب نیستش بابا! دوست من که فقط دوماه وقت گذاشت برا کنکور، میگه همه سوالات الکترونیک رو زده!!! :eek:
من زبانم بدک نیست! به همین خاطر رو زبان زیاد وقت گذاشتم، ولی چون سه ماه مونده به کنکور، زبان رو رها کردم و دیگه لغت های سخت رو مرور نکردم، خیلی ها رو بین دوتا گزینه شک میکردم، ولی خب دلم رو زدم به دریا و همه اونایی که شک میکردم رو هم زدم! حالا یا منفی درمیاد، یا یه درصد قابل توجهی میارم برای زبان! زبان فک کنم 27تا تست رو زدم! اگه سه ماه مونده به کنکور، مشکلات به من تا کنکور مجال میداد، میتونم این ادعا رو بکنم که میتونستم درس زبان رو 100% بزنم! :smoke:
من برا الکترومغناطیس هم وقت گذاشته بودم تابستون، و سوالات الکترومغناطیس امسال، آسونتر از دوسال اخیر به نظر میرسید! چندتا سوال، سرجلسه راه حلش هم به فکرم میرسید، ولی چون فرمول های سنگین و فرار این درس رو فراموش کرده بودم، عاجز از حل کامل بودم! :( برای دوستانی که میخوان برای الکترومغناطیس وقت بذارن، بهترین شروع برای این درس به ظاهر بدقلق( :weirdsmiley: ) کتاب الکترومغناطیس پارسه، نوشته دکتر عبدالعالی هستش! میشه گفت یه نقطه پرتاب برای این درس! یه نقطه شروع برای انس گرفتن با این درس! به نظر من، کسی که فقط همین کتاب رو برای این درس، حسابی خونده بوده باشه، امسال میتونست از این درس، یه درصد 30 الی 40 بیاره! ولی برای سوالات دوسال پیش، این کتاب ناکافی بود!
درکل کنکور امسال رو آسونتر از سال پیش طراحی کرده بودن! ولی خب میگم که، این آسون بودن، برای بعضی از درس ها، به نفع خیلیا نیستش! چون اون کسی که برای درس سیگنال، خیلی عمقی خونده بود و کسی که سطحی خونده بود، تفاوت آنچنانی در حیطه درصدهای بدست آمده وجود نداره! و این خیلی دردناکه! :confused:
امیدوارم اونایی که تلاش کردن، به نتیجه دلخواهشون برسن!
:heart:
ولی خب، همیشه در صحنه رقابت، شکست هم وجود داره! همدردی میکنم با تمام کسانی که احساس میکنن به نتیجه دلخواهشون در این کنکور نرسیدن...
:gol:

چقدر خوبه که برگشتی
میتونی از مهربون بخاطر دعانویسی ورمالی وساقط کردنت از زندگی شکایت کنی :biggrin:

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
شتریه که در خونه همه خوابیده
ولی طفلی پسرا این شتر در خونشون خوابیده پا هم نمیشه!!:crying2:
خدا رو شکر از این شترا در خونه ی من نیست چون من واقعا تحملشوندارم
همون اسمش مث قدیم اجباری میمنود بهتر از خدمت بود
خیلی بی انصافیه واسه کسایی که دارن درس میخونن و به کنکور ناعدلانه ای مثل امسال بر خوردن
خداییش هر چی نق بزنن به نظرم حق دارن:(

Muhammad1986

عضو جدید
حالا که همتون جمع هستین یه سوالی دارم شاید بدرد کسانی بخوره که کمر همت بستن واسه سال بعد:

بچه ها با چه برنامه و روشی باید خوند تا بشه سال بعد نتیجه ی خوبی گرفت!!؟

لطفا هرکس تجربه و نظرات خودش رو بگه:

dadash masoud

عضو جدید
حالا که همتون جمع هستین یه سوالی دارم شاید بدرد کسانی بخوره که کمر همت بستن واسه سال بعد:

بچه ها با چه برنامه و روشی باید خوند تا بشه سال بعد نتیجه ی خوبی گرفت!!؟

لطفا هرکس تجربه و نظرات خودش رو بگه:

بهترین روش اینه بری تحقیق کنی اشنا پیدا کنی که طراح سوال سال بعد کیه بعد ببینی اون استادتا چه حد عقده ای و از چه مباحثی خوشش میاد همونارو بخونی

سالای قبلو حفظ کنی

ریاضی مکانیکو شب قبل از کنکور بزنی

همین.

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها و سلام ویژه بر تازه برگشته ها خوشحال شدم.
امروز سایت مشکل داشت باز نمی کرد
:(
مثله اینکه این خدمت سربازی هنوز بحثش داغتر از کنکوره!!

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهترین روش اینه بری تحقیق کنی اشنا پیدا کنی که طراح سوال سال بعد کیه بعد ببینی اون استادتا چه حد عقده ای و از چه مباحثی خوشش میاد همونارو بخونی

سالای قبلو حفظ کنی

ریاضی مکانیکو شب قبل از کنکور بزنی

همین.

دقیقا حق با شماست
کنکور یعنی بی عدالتی
همین اساتید سالایی که کنکور دادن کنکورشون گل و بلبل بود بهما که میرسه اقیانسوم خشک میشه
حتی بچه هایی که عالی خونده بودنم وخوب زدن هم فک نکنم کنکورشون اونی بود که تصور میکردن:(

Joe_Bel

کاربر ممتاز
ولی طفلی پسرا این شتر در خونشون خوابیده پا هم نمیشه!!:crying2:
خدا رو شکر از این شترا در خونه ی من نیست چون من واقعا تحملشوندارم
همون اسمش مث قدیم اجباری میمنود بهتر از خدمت بود
خیلی بی انصافیه واسه کسایی که دارن درس میخونن و به کنکور ناعدلانه ای مثل امسال بر خوردن
خداییش هر چی نق بزنن به نظرم حق دارن:(

[FONT=&quot]داروخانه هم می داند که ما زخمهایمان زیاد است که بقیه پولمان را چسب زخم می دهد ![/FONT][FONT=&quot][/FONT]

akbar6565

عضو جدید
بچه ها من زیاد مزاحم نمیشم
من کنکور ارشد داشتم خیلی خیلی سخت داده بودن نامردا خراب کردم
میخواستم ببینم فقط واسه من سخت بود یا بقیه ام مثل من بودن:(

dadash masoud

عضو جدید
دقیقا حق با شماست
کنکور یعنی بی عدالتی
همین اساتید سالایی که کنکور دادن کنکورشون گل و بلبل بود بهما که میرسه اقیانسوم خشک میشه
حتی بچه هایی که عالی خونده بودنم وخوب زدن هم فک نکنم کنکورشون اونی بود که تصور میکردن:(
من میگفتم کنترل 50 و بررسی 65 میزنم چون خیلی خونده بودم
اما شد 15 و 24
دیگه گذشت بی خیال .
هنوز HOPE زنده است و زندگی جاری

niki.unique

عضو جدید
ولی من میگم معنی ایران این نیست . معنی اینا اینه
کاملا با صحبتتون موافقم و بهتون حق میدم اما بهتره حداقل در این چند روز بعد از این رقابت ناعادلانه که براش زحمت کشیدید با فکر آزاد و بدون مشغول کردن ذهنتون به این مسائل استراحت کنید. مشکلاتی از این دست بسیار هست و لحظه ای آرامش کم

BalroG

عضو جدید
سلام بچه ها و سلام ویژه بر تازه برگشته ها خوشحال شدم.
امروز سایت مشکل داشت باز نمی کرد
:(
مثله اینکه این خدمت سربازی هنوز بحثش داغتر از کنکوره!!

به به، حاج یوسف خودمون! چیکار کردی پسر؟ :smile:
زدی ترکوندی کنکور رو یا نه؟ :neutral:

پ.ن: سر تعظیم خم کردم مقابل امضات! :w09:
ولی هنوز موندم این آواتار جدیدت دقیقا چیه!
:w20:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
:biggrin:
آره واقعا! کلا 3ماه مونده به کنکور، زد داغونم کرد! کلا زندگی، اون روی سگشو بهم نشون داد! :confused:

رسیدن بخیر یوزار جان دلم واست تنگ شده بود
اینم تیکه کلامه جدیدمونه

[FONT=&quot]سلامتی اونایی که منو به خاطر خودم میخوان … نه واسه پرایدم…![/FONT]

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میگفتم کنترل 50 و بررسی 65 میزنم چون خیلی خونده بودم
اما شد 15 و 24
دیگه گذشت بی خیال .
هنوز HOPE زنده است و زندگی جاری
منم رو کنترل خیلی حساب باز کرده بودم

کلا ما دهه ی شصتیا خیلی اتفاقای خوشی برامون افتاد اگه غیر از این بود معجزه بود

اصلا فدای سرمون:w05:
امیدی هست چون خدایی هست

EECi

مدیر بازنشسته
سلام
سلام
به نظر من بهتره زندگی رو سخت نگیریم

من اگر جای شما بودم سعی می کردم از دوران خدمت استفاده کنم ؛ به هر نحو ممکن
مثلا اگر نماز اول وقت نمی خونم این کار رو یاد بگیرم
یا ساعات خوابم درست نیست ، درستش کنم
با فلش کارت زبان بخونم
و هزاران کاری که می تونم انجام بدم ، مثلا یاد بگیرم اعصابم باید فولادین باشه!
و....
همین تغییرات کوچیک زندگی اینده رو روبه راه می کنه ، درسته شما زندگی دانشجویی داشتی و کلی مهارت داری ولی بازم چیز های زیادی برای یادگرفتن هست مثل همین صابر بودن که خیلی ویژگی ارشمندی واسه انسان هست

همیشه متناسب با شرایطت فکر کن مهندس جان تا فشار روت کمتر بشه ، اینکه سربازی بهره کاری نداره مشکلی هست که همیشه بوده ، شما سعی کن حداقل با روش های مختلف بهره رو واسه خودت شخصا بالا ببری

:gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.