گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

jeneral_dj

عضو جدید
منم در تکمیل حرفهای دوستان بگم سال دوم سخته خوندن حواستون جمع باشه !!!! فقط کسی میتونه جون سالم در ببره که هدفی مهم داشته باشه !!! متناسب با هدفش انگیزه و پشتکار داشته باشه و تلاش کنه !!!! من دوستی دارم که کنکور 92 میخواست بده خوب هم خونده بود ، ولی استاد باهاش راه نیومد و انداختش تو یه درس نتیجش این شد که این دوست ما 12 ترمه شد :confused:. ترم 11 مرخصی گرفت و از تیرماه شروع کرده بود واسه 93 ( دوباره خوند ) ، وحشتناک انگیزه و پشتکار داشت ، تو تمام آزمونهای آزمایشی سنجش که سال 93 رفت رتبش زیر 10 شد ، آخرش هم رتبش حدود 120 شد الان داره شبانه مخابرات سیستم تهران میخونه. معدل دوست من 12.5 بود :biggrin:
فقط بدونید سختی باید بکشید . منم الان برگه سبز اعزاممو گرفتم ، 1 اردیبهش 94 اعزاممه !:cry: حقیقتش دیدم ریسکه اعزاممو عقب بندازم واسه یه کنکور دیگه ، از طرفی فشارهای اطرافیانمم هست !!!! انشالا که خیر هر کسی براش رقم بخوره . منم ببینم جوابا چی میاد اصلا جایی قبول میشم ، شرایط خدمت چیه ؟؟ میشه درس خوند یا نه ..... ، در پناه حق

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

بچه ها اگه به شش ماه قبل (از کنکور) برمیگشتین چه کارهایی رو دوباره تکرار میکردین و چه کارهایی انجام میدادین و انجام نمیدادین !؟
اینکه بهترین برنامه ریزی و سبک مطالعه رو ک ب تمرکزو توانایی ذهنیم میخورد هر چه زودتر پیدا میکردم و تا اخر همون روش رو ادامه میدادم .. من پارسال خیلی نظرات دوستان باسابقه رو اینجا میخوندم چه در مورد منابع و خیلی چیزای دیگه کمک میگرفتم و انصافا هم خیلی کمک شد ب افراد جدیدی مث ما..اما خب ب دلیل بی تجربه بودن شاید هر دفه با نظراتی ک گذاشته میشد روند مطالعه ماهم تغییر میکرد و... خلاصه اینکه کار ب جایی رسید ک تابستون و پاییز هم تموم شد و من تو بعضی دروس پایه مث مدار و ریاضی و معادلات نتونستم ب امادگی خوبی برسم چون برنامه ریزی مناسبی براشون نداشتم و هر دفه تغییرش میدادم..و اخرشم با تست زنی خیلی کم راهی جلسه شدم.. اما خب تو دروسی مثل الک و تجزیه تقریبا ب تسلط خوبی رسیده بودم اونم بخاطر تلقین های خوب و مثبتی بود ک ب خودم میکردم..خیلی از مدار و ریاضیات وحشت داشتم و همیشه با دیدن کتاب ها موج منفی بهم وارد میشد و نمیتونستم با تمرکز مطالعشون کنم در حالی ک از خوندن تجزیه و الک فوقالعاده لذت میبردم.. پس اگه نظر منو میخوای میتونم بهت بگم اولا هر چه زودتر توانایی خودتو تو مطالعه بسنج و یکی دوهفته ازمایشی بخون ببین روزانه چند تا درس میتونی بخونی و اصلا با موازی خوندن مشکلی داری یانه و اینکه شاید اصلا برخلاف نظر خیلی ها بتونی دروس رو جداگانه و تو بازه های تقسیم بندی شده بخونی یعنی تسلط رو یک درس وشروع درس بعدی..البته این در حالتیه ک تو از همین روزا شروع کنی ب خوندن و وقت کافی داشته باشی ..چون ماههای اخر مخصوصا مهر به بعد تو چ بخوای چ نخوای باید روزانه به همه دروست برسی و مطالعه داشته باشی.. پس از درسی نترس و باهاش درگیرشو مطمعن باش رو غلطک ک بیفتی حتی دروسی هم ک نسبت بهشون دید منفی داشتتی برات جذاب میشن (من خودم تقریبا دی ماه بود ک فهمیدم مدارهم درس شیرینیه و خیلی حسرت خوردم ک چرابهش بی اعتنایی میکردم)مورد بعد اینکه خلاصه نویسی رو حتما تو برنامت داشته باش ک جزییاتش برمیگرده ب خودت و اینکه چطور میتونی از هر درس خلاصه برداری... مورد بعد سعی کن حتما از دروس مدار و ریاضی و معادلات شروع کنی پیشنهاد من اینه ک تا تابستون این سه تا درس رو ب تسلط خوبی برسی و حداقل یه دید از همشون ب دست بیاری و تابستون هم دروس تخصیصت رو اضافه کنی..
البته تمام این مواردی ک من گفتم همشون جزییات دارن ک ایشالله وقتی شروع ب مطالعه کردی دوستانی ک امسال موفق شدن و نتیجه گرفتن تو هر مورد میتونن کمکت باشن و راهنمایی بهتری بهت کنن..
اما بازم تاکیید میکنم هر چه سریع تر ب توانایی خودت تو سبک و مقدار مطالعه و روش خوندن و برنامه ریزی اشنا شو و تا اخر همون روش رو پیش بگیر این خیلی مهمه..
ببخشید طولانی شد منم قاطی پاتی نوشتم بهرحال موفق باشی.

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

اینکه بهترین برنامه ریزی و سبک مطالعه رو ک ب تمرکزو توانایی ذهنیم میخورد هر چه زودتر پیدا میکردم و تا اخر همون روش رو ادامه میدادم .. من پارسال خیلی نظرات دوستان باسابقه رو اینجا میخوندم چه در مورد منابع و خیلی چیزای دیگه کمک میگرفتم و انصافا هم خیلی کمک شد ب افراد جدیدی مث ما..اما خب ب دلیل بی تجربه بودن شاید هر دفه با نظراتی ک گذاشته میشد روند مطالعه ماهم تغییر میکرد و... خلاصه اینکه کار ب جایی رسید ک تابستون و پاییز هم تموم شد و من تو بعضی دروس پایه مث مدار و ریاضی و معادلات نتونستم ب امادگی خوبی برسم چون برنامه ریزی مناسبی براشون نداشتم و هر دفه تغییرش میدادم..و اخرشم با تست زنی خیلی کم راهی جلسه شدم.. اما خب تو دروسی مثل الک و تجزیه تقریبا ب تسلط خوبی رسیده بودم اونم بخاطر تلقین های خوب و مثبتی بود ک ب خودم میکردم..خیلی از مدار و ریاضیات وحشت داشتم و همیشه با دیدن کتاب ها موج منفی بهم وارد میشد و نمیتونستم با تمرکز مطالعشون کنم در حالی ک از خوندن تجزیه و الک فوقالعاده لذت میبردم.. پس اگه نظر منو میخوای میتونم بهت بگم اولا هر چه زودتر توانایی خودتو تو مطالعه بسنج و یکی دوهفته ازمایشی بخون ببین روزانه چند تا درس میتونی بخونی و اصلا با موازی خوندن مشکلی داری یانه و اینکه شاید اصلا برخلاف نظر خیلی ها بتونی دروس رو جداگانه و تو بازه های تقسیم بندی شده بخونی یعنی تسلط رو یک درس وشروع درس بعدی..البته این در حالتیه ک تو از همین روزا شروع کنی ب خوندن و وقت کافی داشته باشی ..چون ماههای اخر مخصوصا مهر به بعد تو چ بخوای چ نخوای باید روزانه به همه دروست برسی و مطالعه داشته باشی.. پس از درسی نترس و باهاش درگیرشو مطمعن باش رو غلطک ک بیفتی حتی دروسی هم ک نسبت بهشون دید منفی داشتتی برات جذاب میشن (من خودم تقریبا دی ماه بود ک فهمیدم مدارهم درس شیرینیه و خیلی حسرت خوردم ک چرابهش بی اعتنایی میکردم)مورد بعد اینکه خلاصه نویسی رو حتما تو برنامت داشته باش ک جزییاتش برمیگرده ب خودت و اینکه چطور میتونی از هر درس خلاصه برداری... مورد بعد سعی کن حتما از دروس مدار و ریاضی و معادلات شروع کنی پیشنهاد من اینه ک تا تابستون این سه تا درس رو ب تسلط خوبی برسی و حداقل یه دید از همشون ب دست بیاری و تابستون هم دروس تخصیصت رو اضافه کنی..
البته تمام این مواردی ک من گفتم همشون جزییات دارن ک ایشالله وقتی شروع ب مطالعه کردی دوستانی ک امسال موفق شدن و نتیجه گرفتن تو هر مورد میتونن کمکت باشن و راهنمایی بهتری بهت کنن..
اما بازم تاکیید میکنم هر چه سریع تر ب توانایی خودت تو سبک و مقدار مطالعه و روش خوندن و برنامه ریزی اشنا شو و تا اخر همون روش رو پیش بگیر این خیلی مهمه..
ببخشید طولانی شد منم قاطی پاتی نوشتم بهرحال موفق باشی.

ببخشید چجوری میشه بفهمیم چه سبکی به ما میاد؟!؟

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

ببخشید چجوری میشه بفهمیم چه سبکی به ما میاد؟!؟
ی برنامه موقت دوسه هفته ای برا خودتون بریزید بعد ببینید در بدترین شرایط چجوری میتونین بهش عمل کنید.. این یه مساله سخصیه و ب توانایی خود ادم برمیگرده..مثلا من این اواخر فهمیدم اگه بر خلاف نظر خیلیها دروس رو جداگانه و ب ترتیب میخوندم خیلی بهتر میتونستم رو هر درس تمرکز کنم و بفهممش تا اینکه بخوام در کنارش دوسه تا درس دیگه هم موازی بخونم..میتونستم تو یه بازه مشخص نهایتا دوتا درس رو انتخاب کنم و با تمرکز بیشتری بهشون برسم و با خلاصه نویسی ک از درسها برمیداشتم میتونستم تو پاییز همه رو در کنار هم مرور کنم و فقط ب تست زنی بپردازم.. اینا نظر شخصی من بود بازم میگم هر کس ممکنه با هر روشی ک راحت تره مطالعه کنه.

qmars10

عضو جدید
بچه ها اگه به شش ماه قبل (از کنکور) برمیگشتین چه کارهایی رو دوباره تکرار میکردین و چه کارهایی انجام میدادین و انجام نمیدادین !؟
ببین اول بگم که کنکور ارشد برق نه رشته های دیگه بلکه با همه ی کنکورا فرق داره وباید به هرشکلی شده با هر منبع یا کتابی که میتونه کمکتون کنه باید بیس کار دستتون بیاد بعد دیگه تامیتونید باید تسلطت رو ببری بالا با زدن تستای فراوون حل کردن سوالای تشریحی کارکردن بااساتیدی که کارشون رو بلدن خلاصه هرجور که صلاح میدونید .من خودم اشتباهم این بود که فک میکردم هرچیز تو کنکورای سال پیش اومده رو روش مسلط بشم کافیه که درست نبود واشتباه کردم مثال:مبحث مشتقات جزیی من قطعا هرسوالی ازاین مبحث باهمون دید تست های سال های پیشش رو الانم میزنم ولی کنکور امسال اشتباه نکنم فقط به یکیشون جواب دادم که اونم بااستدلالهای ریاضی بود نه دید ریاضی مهندسی!خلاصه اینکه چیزی رو از مطالب نباید جا انداخت و این مال وقتیه که روی مطالب کنکور های پیش مسلط شده باشیم .

آخرین ویرایش:

ali_gsm

عضو جدید
برای مطالعه ی زبان چجور برنامه ای و چه کتاب هایی رو پیشنهاد می کنید؟؟

hirkaniboy

عضو جدید
سلام. دوستانی که امسال کنکور دادند میشه به این سوال من جواب بدند :
من خودم در حال خدمت سربازی هستم و می خوام از مدار و ریاضی شروع کنم . مدار 1 تا فصل 3 از کاروزرگر شروع کردم . کتاب تقوی رو هم خوندم ولی نه از درسنامش چیزی حالیم شد نه از حل تستاش. کتاب مدرسان رو هم نگاه اجمالی کردم اونم با روش حلش حال نکردم . کتاب پارسه رو هم دانلود کردم اونم بیش از حد مسخره بازی در آورده بود حوصلم سر رفت . جزوه مدار کهن برا سال 92 رو هم دانلود کردم ولی هیچ کدوم از این جزوه ها تا وقتی که سر کلاس استاد حاضر نباشی نمیشه چیزی ازش فهمید . تنها کتابی که به نظرم ازبقیه تا الان بهتر بوده همین کارو زرگر هست (البته اونم اشکال زیاد داره ) به نظرتون از رو همین کاروزرگر بخونم ؟؟؟ اگه منبع بهتری سراغ دارید معرفی کنید؟؟ و تجربیات راه کار خودتون برای تسلط و فهم بهتر این درس رو بیان کنید .

mohammad0861

عضو جدید
من یکی از اشتباهام این بود که فکر میکردم با خود خوانی (حتی تو درسایی که خیلی ضعیف بودم مثل مدار) میشه ماهر شد ولی هزار افسوس که این مورد در مورد من جواب نداد

مهدی علمشاهی

عضو جدید
من خودم در حال خدمت سربازی هستم و می خوام از مدار و ریاضی شروع کنم . مدار 1 تا فصل 3 از کاروزرگر شروع کردم . کتاب تقوی رو هم خوندم ولی نه از درسنامش چیزی حالیم شد نه از حل تستاش. کتاب مدرسان رو هم نگاه اجمالی کردم اونم با روش حلش حال نکردم . کتاب پارسه رو هم دانلود کردم اونم بیش از حد مسخره بازی در آورده بود حوصلم سر رفت . جزوه مدار کهن برا سال 92 رو هم دانلود کردم ولی هیچ کدوم از این جزوه ها تا وقتی که سر کلاس استاد حاضر نباشی نمیشه چیزی ازش فهمید . تنها کتابی که به نظرم ازبقیه تا الان بهتر بوده همین کارو زرگر هست (البته اونم اشکال زیاد داره ) به نظرتون از رو همین کاروزرگر بخونم ؟؟؟ اگه منبع بهتری سراغ دارید معرفی کنید؟؟ و تجربیات راه کار خودتون برای تسلط و فهم بهتر این درس رو بیان کنید .
پایه ضعیف مدرسان . پایه متوسط زرگر. پایه قوی کهن. کتاب نصیر جبه دار خیلی تحلیلی وار حل میکنه .کلید زنی خوب نیست چون دیفرانسیل میزنه . ولی اگر دوتا کتاب بخونی بهترین روش دستت میاد

محمد بی غم

عضو جدید
با سلام .اگه وقت زیاد دارید اول کارو زرگر رو بخونید .بعد برید سراغ کهن.برا من جواب داد.البته من فقط 300 تست کهنو زدم

سوسن14

عضو جدید
سلام.من مدارو از زرگر تا اولین فصل جلد دومش خوندم خیلی بده کتابش.اعصاب ادم کلی داغون میشه تا بفهمه کجا مهمه کجا نیس خیلی چرت و پرت میگه چون.ولی پارسه رو که نویسندش دکتر عبدالعالی و نوشین واثقیه خوبه.اول از رو این بخون مهما رو خوب تمرکز میکنه میفهمی کجا مهمه کجا نیس تستای اخر فصلشم کار کن.بعد که خوندی اگر رسیدی برو سراغ یه کتاب دیگه من شنیدم کتاب تست مدار که نویسنده اش جبه دار هست خیلی راه حل های خوبی اموزش میده.

malih9068

عضو جدید
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

اگر به شش ماه پیش برگردم باز هم همون برنامه ای رو که خوندم,میخوندم
فقط یک اشتباه بزرگ انجام دادم که خیلی وقتم گرفت اون هم این بود که برای بعضی درسها چندکتاب خوندم که به نظرم اصلا نیاز نبود
اول سعی کنید منابع خوب رو شناسایی کنید بعد شروع به خوندن که کردین اگردیدین نمیتونین باهاش ارتباط برقرار کنید نگوید یک فصل میخونم بعدش خوب میشه و...
اصلا این کاررو نکنید در عرض چند روز سریع منبع مناسب رو پیدا کنید و بخونید
برای تست زدن هم همین طور همه کتابها تستهای کنکور رو کار کردن به جز تالیفیها پس زیاد اصرار برای خرید کتابهای زیاد برای تست نداشته باشین که این همش اتلاف وقت وهزینه و....
خیلی خوب بود دوستان ازمونهایی شرکت میکردن میگذاشتن اما کار کردن همه باز هم اتلاف وقت محسوب میشه
وقتی با تعداد زیادی کتاب تعداد زیادی تست مواجه میشین خیلی استرس میگیرین و سردرگم میشین
این حرف روخیلیها بهم زده بودن ولی این کار رو انجام دادم اگر این کاررو نمیکردم بهتر میتونستم تستها رو مرور کنم شاید بهتر نتیجه میگرفتم
اگر دیر شروع کردین اصلا استرس نداشته باشید که بقیه کلی خوندن و....
از مهر ماه شروع به خوندن کردم خیلی از دوستان عقب بودم ولی با متوسط روزی 7_8 ساعت خودم رو رسوندم اگر اغراق نباشه حتی از بعضی دوستان که از تیر شروع کرده بودن جلوتر بودم خودتون باور داشته باشید به تواناییهاتون ایمان داشته باشید
اول از همه سعی کنید ساعات مطالعه اتون یادداشت کنید و اتفاقات روزانه اتون یادداشت کنید تا برای هفته بعد بهتر برنامه ریزی کنید
وقتی درس میخونید فشار های روحی زیادی بهتون وارد میشه عصبی میشین ناراحت میشیدو...
در کنار همه این ها کارهایی به ذهنت میاد انجام بدین یک برگه داشته باشید و همه رو یادداشت کنید تا بعد از کنکور انجام بدین که بعید میدونم حتی یکیشم بعد کنکور انجام بدین;):)
ببخشید زیاد حرف زدم
موفق باشید

malih9068

عضو جدید
دوستان کنکوز بخشی از زندگی است!
همه میگن اگر نتیجه نگیرم دنیام به اخر میرسه و....
هیچ کدوم از این اتفاقات نمیافته شما فقط باید برای هدفتون تلاش کنید در این راه هرچقدر ارامش داشته باشید بهتر نتیجه میگیرید پس اگر موضوع حیاتی هم باشه شما با ارامش داشتن و برنامه ریزی بهش میرسید
بعضی افراد کم کاریهاشون تقصیر فشارهای روحی ,تجربه , تقدیر میگذارن.دقت کنید کم کاری ادم هیچ ربطی به این مسیله نداره
پس هدف موفقیت کنکور برنامه اتون بنویسین و اجرا کنید هرچقدرم برنامه اتون اشتباه باشه ولی کامل بهش عمل کنید نتیجه خواهید گرفت
باز هم ببخشید زیاد حرف زدم

ali_gsm

عضو جدید
من مبحث تحلیل تقویت کننده های فیدبک دار در الکترونیک رو در هرکتابی که مطالعه می کنم برام قابل هضم نیست و تو کتم نمیره.

تا اون بخشی که بیشتر کتابها راجع به انواع تقویت کننده ها و آرایش های فیدبک(ولتاژ سری،جریان موازی و...) توضیح دادن رو خوب متوجه میشم اما وقتی به روش و مراحل تحلیل فیدبک میرسن، هرکدومشون یه مدلی شرح دادن و در این قسمت به ابهام برمیخورم و خوب متوجه نمیشم.
بعضی کتاب ها هم که اصلا به طور کلی به روش خاصی برای تحلیل فیدبک اشاره نکردن و با KVL،KCL مسائل رو حل کردن که روشی بسیار وقت گیر هست.

دوستانی که روی این بحث تسلط دارند ممنون میشم منو در این زمینه راهنمایی کنند.

nasrin1990

عضو جدید
سلام دوستان کسی بوده دفترچه کنکورش D باشه ؟؟یه سوال داشتم سوال 41 ریاضی که جوابش میشه(pi^2-) گزینه چندم صحیح میشد؟؟خیلی فکرم مشغولهههه تورو خدا یکی جواب بده

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی بوده دفترچه کنکورش D باشه ؟؟یه سوال داشتم سوال 41 ریاضی که جوابش میشه(pi^2-) گزینه چندم صحیح میشد؟؟خیلی فکرم مشغولهههه تورو خدا یکی جواب بده

سلام مال من دی بود.
گزینه اول پی بتوان دو بود گزینه دوم منفی پی بتوان دو

سوسن14

عضو جدید
من مبحث تحلیل تقویت کننده های فیدبک دار در الکترونیک رو در هرکتابی که مطالعه می کنم برام قابل هضم نیست و تو کتم نمیره.

تا اون بخشی که بیشتر کتابها راجع به انواع تقویت کننده ها و آرایش های فیدبک(ولتاژ سری،جریان موازی و...) توضیح دادن رو خوب متوجه میشم اما وقتی به روش و مراحل تحلیل فیدبک میرسن، هرکدومشون یه مدلی شرح دادن و در این قسمت به ابهام برمیخورم و خوب متوجه نمیشم.
بعضی کتاب ها هم که اصلا به طور کلی به روش خاصی برای تحلیل فیدبک اشاره نکردن و با KVL،KCL مسائل رو حل کردن که روشی بسیار وقت گیر هست.

دوستانی که روی این بحث تسلط دارند ممنون میشم منو در این زمینه راهنمایی کنند.
از رو اسلام پناه بخون فقط

ali_gsm

عضو جدید
از رو اسلام پناه بخون فقط

مرسی.از روی اسلام پناه هم خوندم ولی مثال هایی که تو مرحله محاسبه بهره حل کرده به نظرم مشکل داره و درست حل نشده.مقادیر جریان هایی که برای پایه های بیس ترانزیستور مشخص کرده معلوم نیست از کجا اومده و توضیحی هم نداده.

سوسن14

عضو جدید
مرسی.از روی اسلام پناه هم خوندم ولی مثال هایی که تو مرحله محاسبه بهره حل کرده به نظرم مشکل داره و درست حل نشده.مقادیر جریان هایی که برای پایه های بیس ترانزیستور مشخص کرده معلوم نیست از کجا اومده و توضیحی هم نداده.
اینکه کتاب اسلام پناه اصلا جامع نیس و ادم خوب مفهومی یاد نمیگیره توش شکی نیس به نظرم! اما اگه همونو خوب سرو کله بزنه برا حل تست کنکور کفایت میکنه! منم مشکل داشتم یه جاهایی رو..مثلا میتونی بگی کدوم تستو مشکل داشتی؟

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهم نیست فوق لیسانس باشی یا دکترا یا فوق دیپلم یا لیسانس...

مهم اینه که چقد تو رشته ات کار بلد باشی................

منم دوبار با کنکور جنگیدم اما شکست خوردم ازش...............

اما مهم اینه که زندگی همچنان ادامه داره...................

نباید دلسرد باشی....من باز به جنگ کنکور میرم...اما مهر ماه میخونم.....

به شرط داشتن یه شغل نیمه وقت.....شغل برام مهم تره تا مدرک....

alk1370

کاربر بیش فعال

اگه به شش ماه قبل بر می گشتم دقیقا سوالات کنکور رو میدونستم مینشستم همونها رو حل می کردم!:D

اگه بر میگشتم به شش ماه قبل مطمئنا یک ثانیه هم صرف هیچی غیر از درس نمی کردم چون واقعا وقت زیادی تلف کردم خواسته و ناخواسته!

ali_gsm

عضو جدید
اینکه کتاب اسلام پناه اصلا جامع نیس و ادم خوب مفهومی یاد نمیگیره توش شکی نیس به نظرم! اما اگه همونو خوب سرو کله بزنه برا حل تست کنکور کفایت میکنه! منم مشکل داشتم یه جاهایی رو..مثلا میتونی بگی کدوم تستو مشکل داشتی؟

من فعلا دارم رو تقویت پایه ام و مسائل تشریحی کار میکنم.سراغ تست نرفتم هنوز.

ببین مثلا مثال 6 فیدبک قسمت های الف و ج به نظرم بهره رو درست محاسبه نکرده.
تو قسمت الف گفته مقاومت دیده شده از بیس 1کیلواهم هست و با Rπ1 برابره که غلطه.اون یک کیلو اهمی که اصلا پشت بیس قرار داره.
جریان مقاومت 50 اهمی رو Is بدست آورده(چرا؟)

بعد جریان کلکتور و امیتر رو بر اساس بتا برابر جریان مقاومت 50 اهمی حساب کرده که اصلا معلوم نیست که از کجا در آورده.

قسمت ج رو هم مشکل دارم.

سوسن14

عضو جدید
من فعلا دارم رو تقویت پایه ام و مسائل تشریحی کار میکنم.سراغ تست نرفتم هنوز.

ببین مثلا مثال 6 فیدبک قسمت های الف و ج به نظرم بهره رو درست محاسبه نکرده.
تو قسمت الف گفته مقاومت دیده شده از بیس 1کیلواهم هست و با Rπ1 برابره که غلطه.اون یک کیلو اهمی که اصلا پشت بیس قرار داره.
جریان مقاومت 50 اهمی رو Is بدست آورده(چرا؟)

بعد جریان کلکتور و امیتر رو بر اساس بتا برابر جریان مقاومت 50 اهمی حساب کرده که اصلا معلوم نیست که از کجا در آورده.

قسمت ج رو هم مشکل دارم.
الان دیدم سوالشو.ببین مقاومت دیده شده از بیس بتا+1 برابر re هست قبول داری؟ re هم مقدارشو داده 10 اهم که 100*10 میشه 1000 اهم یا 1 کیلواهم.اصلا تا اینجا کاری به 1 کیلویی که پشت بیس هست نداشتیم.بعد اون جریان Is هم بین یک 50 اهمی و دوتا 1 کیلو اهمی که همه با هم موازی اند قراره تقسیم بشه.1 کیلو اهم مقاومت دیده شده است و 1 کیلو اهم هم خودش تو بیس هست که چون 50 اهم در برابر توازی دوتا 1 کیلو اهمی مقدارش کوچیکتره حدودا میشه گفت کل جریان ازش میگذره.مرحله ی بعد اینه که ولتاژ بالاسر 50 اهمی 50Is هست که ولتاژ از امیتر تا زمین هم طبق kvl همینه. از امیتر تا زمین مقاومت re رو داریم پس 50Is تقسیم بر مقاومت re که 10 اهمه میشه 5Is. قسمت ج رو هم میگم.اینو الان متوجه شدی؟ ;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا