گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

iranidaughter

عضو جدید
مهندس توی چه سایتی باید درخواست بدیم

سلام دوست عزیز
مهلت درخواست فردوسی تا امروزه و مدارک هم زیاد هم می خواد امیدوارم فرصت جمع و جور کردنش رو داشته باشید. 50 تومن هم باید واریز کنیم که خیلی زووورهههه!!!
اما صنعتی اصفهان تا 15 اسفند وقت هست. اکثر دانشگاه های تهران وقتشون تموم شده فقط خواجه نصر بعد عیده. من خیلی متاسفم خودم چند روزه که این حقایق رو فهمیدم وضع اطلاع رسانی خیلی بده. توصیه می کنم تو خبررسانی رایتمن عضو بشید تا اخبار براتون ایمیل بشه. من خودم همه اطلاعیه ها رو از اونجا خوندم حتی تو سایت دانشگاه ها هم اطلاعیه شو پیدا نکردم. اما برای سرعت پیدا کردن کارتون لینک اطلاعیه این دوتا دانشگاه رو میذارم مطالعه کنید.

http://rightman.ir/ارشد-بدون-آزمون-استعداد-درخشان-اصفهان/

http://rightman.ir/ارشد-بدون-آزمون-استعداد-درخشان-فردوسی/

البته اینم تبریزه که تا امروز وقت داره
http://rightman.ir/ارشد-بدون-آزمون-استعداد-درخشان-تبریز/

آیین نامه بدون آزمون هم بخونید. خلاصه ش اینه که باید تو 6 ترم 100 واحد پاس کرده باشید و جز 10% برتر رشته و ورودی خودتون باشید.
موفق باشید.

jeneral_dj

عضو جدید
جوری که معلومه میخوان ظرفیتها رو کم کنن !!! یا یه کاری کنن که عده ای بیخیال ارشد بشن !!!! وقتی طرف میگه باید 20 درصد ورودی ها کارشناسی وارد مقطع ارشد بشن ولی الان 45 درصد وارد میشن یعنی چی؟؟؟ یعنی اینکه رسما به فنا رفتیم !!! یعنی بچه هایی که دانشگاههای پایین تر خوندن برن بمیرن !!! یعنی اگه قرار باشه دانشگاه تهران واسه ارشد پذیرش کنه از همون دانشجو های مقطع لیسانسش پذیرش میکنه !!! یعنی بی عدالتی !! یعنی رانت ، یعنی پارتی پپ یعنی همون کاری که تو مقطع دکتری دارن میکنن !!! من از نزدیک شاهد مصاحبه دکتری بودم ، بخدا فرمالیتس !!!! از قبل معلومه چه کسی رو میخوان بگیرن !!! استاده همون دانشجوی ارشدشو میگیره !!!! فقط یه پولی از یه عده دانشجوی بی پول به جیب میزنن .
خدا عاقبت هممونو ختم بخیر کنه !!!

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

جوری که معلومه میخوان ظرفیتها رو کم کنن !!! یا یه کاری کنن که عده ای بیخیال ارشد بشن !!!! وقتی طرف میگه باید 20 درصد ورودی ها کارشناسی وارد مقطع ارشد بشن ولی الان 45 درصد وارد میشن یعنی چی؟؟؟ یعنی اینکه رسما به فنا رفتیم !!! یعنی بچه هایی که دانشگاههای پایین تر خوندن برن بمیرن !!! یعنی اگه قرار باشه دانشگاه تهران واسه ارشد پذیرش کنه از همون دانشجو های مقطع لیسانسش پذیرش میکنه !!! یعنی بی عدالتی !! یعنی رانت ، یعنی پارتی پپ یعنی همون کاری که تو مقطع دکتری دارن میکنن !!! من از نزدیک شاهد مصاحبه دکتری بودم ، بخدا فرمالیتس !!!! از قبل معلومه چه کسی رو میخوان بگیرن !!! استاده همون دانشجوی ارشدشو میگیره !!!! فقط یه پولی از یه عده دانشجوی بی پول به جیب میزنن .
حاجی شما ک نتیجه گرفتی امسال دیگه غمی نداری..امثال من چ گلی ب سر بگیرن ? من تا همین دیروز بعد اون شوک امتحان تازه داشتم امیدو انگیزمو جم میکردم واسه امسال..الانم ک اینجور شد.. لعنت ب این قوانین تخمی ک معلوم نیست سروتهش از کجاست و قراره ب کجا برسه.. گندشون بزنه با این کاراشون.. ببخشید حالم خوش نیست اگه بد حرف زدم.. خدا عاقبت ب خیرمون کنه.گ

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

jeneral_dj

عضو جدید
حاجی شما ک نتیجه گرفتی امسال دیگه غمی نداری..امثال من چ گلی ب سر بگیرن ? من تا همین دیروز بعد اون شوک امتحان تازه داشتم امیدو انگیزمو جم میکردم واسه امسال..الانم ک اینجور شد.. لعنت ب این قوانین تخمی ک معلوم نیست سروتهش از کجاست و قراره ب کجا برسه.. گندشون بزنه با این کاراشون.. ببخشید حالم خوش نیست اگه بد حرف زدم.. خدا عاقبت ب خیرمون کنه.گ

کجا نتیجه گرفتم؟؟؟؟؟ خیر سرم فردوسی با شک و تردیدم شد نتیجه؟؟؟؟؟ خدا زیادم کنه من قرار بود برم شریف !!! الانم دارم میرم خدمت !! فردوسی هم قطعی نیست رفتنم !!!

blue_ocean

عضو جدید
سلام دوستان .
1- من به دلیل یه سری مشکلات نشد که امسال بخونم ... و تا سال دیگه هم کاملا وقتم آزاد هست . چون توی لیسانسم شب امتحانی میخوندم کلا چیز زیادی نفهمیدم به نظرتون چجوری باید شروع کنم ؟

2- این تغییرات سال دیگه شامل چی هست ؟ مصاحبه ؟

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز

الانم تقریبا تو ارشد همینه .
خدا لعنتشون کنه .
اینجوری دانشگاه آزاد حسابی شلوغ میشه .

من فک میکردم تنها جاییکه پارتی بازی توش معنا نداره پذیرش و ورودی دانشگاس!!
اما انگار اونا هم تصمیم گرفتن بند..پ.. قانون
رو توش ب اجرا در بیارن!

mohammad0861

عضو جدید
کارتونو بکنین و به این چیزا توجهی نداشته باشید....
اگه قرار باشه که دهن دانشجو رو صاف کنن ، این کارو میکنن و مطمئن باش اعتراض معتراض مهم نی
ولی بعید میدونم مصاحبه بزارن...درسا رو هم تغییر نمیدن ...

alk1370

کاربر بیش فعال
سلام .من پاسخ هایی که اساتید مختلف به این سوال تغییرات ارشد و دکتری دادند رو میگم

1-احتمال داره مصاحبه بزارند
2-احتمال داره تعداد دروس کنکور تغییر کنه
3-احتمال داره ضرایب دروس فرق کنه یا شاید مثلا دروسی که برای یه گرایشی صفر بوده هم دارای ضریب بشه!!
4-احتمال داره برای هر گرایشی یه درس تخصصی اون گرایش به کنکور اضافه بشه
5-احتمال داره پذیرش توسط دانشگاه ها صورت بگیره
6-احتمال داره تاثیر معدل زیاد بشه تو قبولی
7-احتمال داره کنکور حذف بشه!!

حالا بررسی تک تک شون:

مورد اول که به احتمال زیاد اجرایی نمیشه چون تو مصاحبه فاکتورهایی مثل مقاله و این چیزا اولویت داره که از یه دانشجوی کارشناسی انتظار داشتن مقاله انتظار بیجاییست!

مورد دوم احتمالش وجود داره ولی اگه قرار باشه اضافه بشه ممکنه بعضی دروس حذف شه مثلا ممکنه برای گرایش قدرت بررسی حذف شه یه درسی مثل الکترونیک قدرت یا از این چیزا مثلا اضافه شه!یا واسه کنترل ممکنه مثلا ماشین حذف بشه و کنترل مدرن جاشو بگیره!

مورد سوم بدون شرح!!!!!!

مورد چهارم هم تو مورد دوم گفتم!

مورد پنجم هم که اگه اجرایی بشه رسما بیچاره ایم!

مورد ششم هم که اگر زیاد شه اکثر دانشگاه ها باید درشون رو تخته کنند چون مثلا تو همون شریف هم خیلی ها معدل 13 و 14 دارند که حالا با اعمال ضریب ممکنه بشه مثلا 16 که بازم ممکنه به دانشگاه های معتبر راه پیدا نکنه!البته سالهای قبل یه چیزی بود به اسم آ.ت.ت که من اصلا نمیدونم چیه فقط میدونم که قبولی شریفی ها رو تو کنکور ارشد خیلی راحت می کرد ولی الان چند سالیه حذف شده و شاید اضافه شه دوباره

مورد هفتم رو هم که این احتمال رو خودم دادم سند نداره!!:biggrin:

ولی در کل دوستان یادتونه چند ماه پیش برای رشته کامپیوتر یه مشکلی پیش اومده بود همه بچه های کامپیوتر ریختن جلو سازمان سنجش و حقشون رو گرفتن اگه قرار به همچین چیزایی باشه هر کدوممون یه قطار آدم میاریم و حقمون رو میگیره.مطمئن باشید حق پایمال نمیشه نه این دنیا نه اون دنیا!

alk1370

کاربر بیش فعال
الانم تقریبا تو ارشد همینه .
خدا لعنتشون کنه .
اینجوری دانشگاه آزاد حسابی شلوغ میشه .

دیگه وقتی یه کاری بی برنامه باشه نتیجه ای جز این انتظازی هست؟ یه روزی که اینقدر در دانشگاه ها رو باز میزارن که اونهایی که تا دوم ابتداییشون رو به زور قرص و آمپول گرفتن (بی ادبی نشه ماها جزوش نیستیم!) هوس دانشگاه رفتن می کنن یه روزی باز دیدن جامعه همه بیکارن نشستن فکر کردن!!!!! تصمیم گرفتن! فقط امیدوارم مثل همه تصمیمای دیگه شون منطقی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! باشه!

alk1370

کاربر بیش فعال
من فک میکردم تنها جاییکه پارتی بازی توش معنا نداره پذیرش و ورودی دانشگاس!!
اما انگار اونا هم تصمیم گرفتن بند..پ.. قانون
رو توش ب اجرا در بیارن!

قبلا این دلال بازی ها تو فوتبال بود (الانم هست!) حالا راه پیدا کرده به کنکور و دانشگاه ممکنه یه دلال شه بگه کاریت نباشه میبرمت تو شریف بدون کنکور!!!

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
حالم بدجور خرابه.. اگه به مصاحبه باشه اگه بنا باشه مقاله بخوان اگه بنا باشه تاثیر معدل لحاظ بشه کسی ک تو دوران کارشناسی فقط درس پاس کرده و هیچ کار اجرایی یا مقاله ای صورت نداده و معدلشم ۱۳ هست تکلیفش چیه?..
حالا ایناب کنار فک میکنید اون ۲۰ درصدی ک باید تفکیک بشه ماها هستیم?
از همینجا ب همگی و از جمله خودم تسلیت میگم..قطعا غم اخرمون نخواهد بود..والسلام

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
من امروز به این نتیجه رسیدم...آدم به صورت جدی بره دنبال کار...حتی ماههای اول بدون حقوق کار کنه....

بعدش کم کم یه نرم افزار رو مسلط بشه میتونه 10 برابر ارشد براش فایده داشته باشه...فردا هم اگه مهندس خوبی شد

مسلما میتونه شهریه دانشگاه آزادش رو جور کنه....کنکور شبیه یه قماره...تمام تلاشت تو 4 ساعت خلاصه میشه...

حالا اون روز چطور روزی باشه...مثل امسال من که از الان دارم کلی سرکوفت میشنوم....من کم نذاشتمم...

نمیخوام از خودمم تعریف کنم اما تو این یه سال تو درس هایی که برای کنکور بود به سطح لازم رسیدم....

اما بیخیال...مهم بنظرم کار و بعدش تشکیل زندگیه...

alk1370

کاربر بیش فعال
حالم بدجور خرابه.. اگه به مصاحبه باشه اگه بنا باشه مقاله بخوان اگه بنا باشه تاثیر معدل لحاظ بشه کسی ک تو دوران کارشناسی فقط درس پاس کرده و هیچ کار اجرایی یا مقاله ای صورت نداده و معدلشم ۱۳ هست تکلیفش چیه?..

نا امید نشو برادر.مشابه من و شما خیلی زیادن ما جزو اقلیت ها هستیم که تو باشگاه از شرایط هم با خبر میشیم و گرنه کل ایران رو دانشجوی برق برداشته!! فقط برقی ها یه مشکلی دارند اونم اینکه متحد نیستن مثل کامپیوتر ی ها.هر چی سرمون بیاد نمیتونیم از حقمون دفاع کنیم خیلی بده و گر نه اگه بچه های برق همین باشگاه همه اعتراضمون رو اعلام کنیم مطمئن باش درست می کنند.در هر صورت شما نگران و نا امید نباش ممکنه هیچ تغییری نکنه من خودم فکر می کنم تغییرات آنچنانی نداشته باشه چون بیشتر از من و شما که نگران باشیم موسسات کنکور نگران این موضوع هستند.اونها بیشتر از ما پیگیرش میشن چون اول به ضرر اونهاست. تازه این طرح باید تو مجلس هم بررسی بشه البته میشه درخواست های زیادی کرد مثلا از نمایندگانی که تو مجلس هستند بالاخره همه که موافق نمیشن همیشه یه تعداد مخالف پیدا میشه بیشترین تغییری که ممکنه داشته باشه اینه که منابع عوض بشه و گر نه تغییرات بیشتر باید از مجلس بگذره و معمولا عبورش به اون راحتی ها نیست.فقط خدا کنه سریع اعلام کنند تغییرات رو تا حساب کار دستمون بیاد!

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید باورتون نشه...امسال بیشترین ضربه ای که خوردم از سرجلسه این بود که فکر کردم مثل پارسال

یه جایی برای اینکه محاسبات رو انجام بدی در نظر گرفتند...امسال اصلا جا نذاشته بودن

من و خیلیای دیگه رو تو غمتون شریک بدونین!
منم ب خودم و امثال خودم تسلیت میگم.امیدوارم بخیر بگذره!!

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان.این قدر قبل کنکور گفتم هر چیزی رو نخونید نبینید و... ولی متاسفانه برای خودم رخ داد !!!

یه چند روز به کنکور اومدم این جا پست یکی از دوستان رو دیدم مبنی بر همین تغییر کنکور... واقعا ناراحت شدم از این خبر اونم اون موقع حساس..کاش اون موقع اون خبر رو اون دوستمون این جا قرا نمی دادند چون لااقل برای من چیزی جز تشویش نداشت..به هر حال منم اعصابم بهم ریخت پی گیرش شدم و...

مطمئن باشید اینا بیش تر برای دکترا هستش...کسانی که قانون رو ثبت می کنند دیگه همشون که بی منطق نیستند..یه عده هم توشون هستند که دلسوز باشند و از حق ما محافظت کنند کسانی که شاید حتی ما هیچ وقت به نیکی از ان ها یاد نکنیم و فکر کنیم دشمن ما هستند.....

علی اقا خواستی دوباره بخونی البته من پیشنهاد بهتری ندارم...ولی وقتتو با مکتب خونه و این چیزا هدر نکن... بیش تر از دوستان رتبه ی سال قبل و ا مسال که ان شالله در چند ماه دیگه مشخص میشند کمک بگیر و موانعتو رفع کن.

سعید جان یه چیزایی دست ماست...یه چیزایی نیست...یه وقتایی هر چی تلاش هم کنی شاید نشه...دلیلشو نمی دونم...ولی واقعا اون قدر ها ربطی به استعداد و .. نداره...تا حالا کم توی فوتبال دیدی یه تیمی در عین برتری بد باخت بده یا بر عکس...اینا همش شانس نیست...هر چند اگه ما بگیم چه شانسی اورد... این روزا برای منم روزای سختیه.. تنها کار ی که کردم خودمو درگیر یه کار قدیمی کردم.. خوبیش این هست باعث میشه زیاد فکر و خیال نکنم... و به روزای بهتری امیدوار باشم... خدا رو شکر درصد هام هم همون ماکزیمم شد که اعلام کرده بودم...ولی گمون نکنم قبول شم..هر چی خدا بخواد... من قبل کنکور می گفتم اگه نتیجه بد بشه افسرده میشم و... ولی واقعا میبینم راسته خدا هر چی بده صبرش رو هم میده... من پذیرفتم همه چی رو... الانم روزای سختیه...و دل شکستگی هامو پیش خودش میبرم...امیدوارم متوجه بشم کجای کارم گیر داره یا داشته یا اگه نداشته...

با ارزوی موفقیت برای همه ی دوستان.

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
نمیدونم تا کی باید بخاطر چشم و هم چشمی درس بخونیم!
تا کی باید ادای مردا رو در بیاریم که احساس کنیم داریم نقش اجتماعیمونو ایفا میکنیم؟
تا کی باید سکوت کنیم و دنباله رو راه آدمایی باشیم که اونا هم نمیدونن دارن کجا میرن؟
تا کی باید مدرک بگیریمو به دیگران اعلام کنیم داریم ادامه تحصیل میدیم؟
تا کی باید به درس خوندن بدون به کارگرفتن،بدون فایده،بدون خروجی در جهت آرامش زندگیمون ادامه بدیم؟
تا کی باید ازدواج نکردن ها،تشکیل زندگی ندادن ها،مصرف کننده صرف بودن ها،زن نبودن ها و نبودن حقیقت وجودها رو ادامه بدیمو خودمونو پشت میزهای دانشکده ها قایم کنیم؟
تا کی؟

farzin20

عضو جدید
سلام یکی به من بگه با این درصد ها رتبم چن میشه؟
ریاضی 22
مدار 8
کنترل 22
سیگنال 33
الک 30
ماشین 8
مغناطیس 50

alk1370

کاربر بیش فعال
تا کی باید ادای مردا رو در بیاریم که احساس کنیم داریم نقش اجتماعیمونو ایفا میکنیم؟
تا کی باید سکوت کنیم و دنباله رو راه آدمایی باشیم که اونا هم نمیدونن دارن کجا میرن؟
تا کی باید به درس خوندن بدون به کارگرفتن،بدون فایده،بدون خروجی در جهت آرامش زندگیمون ادامه بدیم؟
تا کی باید ازدواج نکردن ها،تشکیل زندگی ندادن ها،مصرف کننده صرف بودن ها،زن نبودن ها و نبودن حقیقت وجودها رو ادامه بدیمو خودمونو پشت میزهای دانشکده ها قایم کنیم؟
تا کی؟

دوست عزیز لطفا کمی آرامتر!! خوب یه دفعه بگین تا کی زندگی تا کی؟ (ناراحت نشین شوخی کردم)

همه حرفاتون رو قبول داریم ولی آیا چاره ای هست؟اگه شرایط جوری باشه که بگی درس نخونی کار باشه باز میگی خوبه!اگه بشه راحت ازدواج کرد بازم میگیم خوبه ولی الان شرایط جوریه که منطقی نگاه کنیم غیر از درس کار بهتری نیست خیلی ها هستن رفتن سر کار اما باز دوباره اومدن دنبال درس چون واقعا چاره ای ندارن.تنها کاری که میشه کرد اینه که مثل همیشه کمی صبر چاشنی کارامون کنیم و دعا کنیم برای اصلاحش!

دوستان ""وحید ایکس"" و ""ملکه آسمان ها""
اطلاعات منم که این خبرو شنیدم همونطور که دوستمون اقای پایدار گفتن مربوط میشه به چند روز قبل کنکور که یکی از بچه ها همین جا نوشت...
یه سرچ کنید هست هنوز.
منم عین اقای پایدار یکم نگران شدم وکمی گشتم تو سایتا...
چند نفر تو سایتای استاد شیرین ابادی و استاد بخشی گلستانی و مومن راده یه همچین سوالایی پرسیده بودن...
مضمون جواب جفتشون تقریبا این بود که راه های تغییر مشابه همونه که دوستمون alk گفتن...البته این نکته هم جواب داده بودن اساتید که بعیده مصاحبه و برداشتن کنکور یا گرفتن کنکور توسط دانشگاه ها انجام بشه...چون این طرح ها باید بره مجلس و زمان میره تایید شه...
فقط ششاااید ممکنه که سیلاب های درسا عوض شه و درسا تغییر کنه!
که خدا کنه نشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:redface:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
دوست عزیز لطفا کمی آرامتر!! خوب یه دفعه بگین تا کی زندگی تا کی؟ (ناراحت نشین شوخی کردم)

همه حرفاتون رو قبول داریم ولی آیا چاره ای هست؟اگه شرایط جوری باشه که بگی درس نخونی کار باشه باز میگی خوبه!اگه بشه راحت ازدواج کرد بازم میگیم خوبه ولی الان شرایط جوریه که منطقی نگاه کنیم غیر از درس کار بهتری نیست خیلی ها هستن رفتن سر کار اما باز دوباره اومدن دنبال درس چون واقعا چاره ای ندارن.تنها کاری که میشه کرد اینه که مثل همیشه کمی صبر چاشنی کارامون کنیم و دعا کنیم برای اصلاحش!

از ماست که بر ماست!

یه زن تو جامعه چرا باید مثل یه مرد رفتار کنه که احساس موجودیت کنه؟من خودم مهندسی خوندم اما خیلی وقته که به این نتیجه رسیدم واقعا مردا تو زمینه های فنی موفق ترن!نه به این معنا که زنا هوش کمی دارن یا نمیفهمن!نه.بخاطر اینکه فلسفه و ماهیت وجودیشون مرد بودن نیست!کار فیزیکی مردونه،انرژی مردونه،جدیت مردونه و......تو جوهره وجود زن نیست.نبایدم باشه.اگر بود که زن نمیشد.میشد مرد.
متاسفم برای خودم به عنوان یه زنی که دارم تو جامعه فرهنگی ایران و اسلام زندگی میکنم،اما هیچ ارزشی برای وجود خودم قایل نیستمو نیستن.باید تلاش کنم که مثل مردا درس بخونمو کار کنم،بیشترو بیشتر مردونگیمو نشون بدم و تلاش کنم در جهت تعارض بیشتر با وجود خودم و نقش اجتماعیم....
تا کی آدم باید بخاطر دیگران زندگی کنه؟

تا کی؟

درسته ماها کلی مشکل سربازی داریم ! ولی اون شیوه زندگی ای که جامعه و فرهنگ و دوست و دنیای عروسکی به دخترا القا میکنه عجیبه!!
اما جالبه دخترای ایرانی که با تلاش و درس خوندن خودشونو از این راه جدا کردنو نگاه کردید؟
سه پژوهشگر بزرگ ایرانی که اخیرا صداشون بلند شد تو امریکا هر سه زن بودن نه مرد!
مریم میرزاخانی.مونا جراحی و....

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
درسته ماها کلی مشکل سربازی داریم ! ولی اون شیوه زندگی ای که جامعه و فرهنگ و دوست و دنیای عروسکی به دخترا القا میکنه عجیبه!!
اما جالبه دخترای ایرانی که با تلاش و درس خوندن خودشونو از این راه جدا کردنو نگاه کردید؟
سه پژوهشگر بزرگ ایرانی که اخیرا صداشون بلند شد تو امریکا هر سه زن بودن نه مرد!
مریم میرزاخانی.مونا جراحی و....

ببخشید فقط یه سوال.
چرا خانم مریم میرزاخانی،مونا جراحی و ....به خاطر اینکه برای اولین بار به جای 3 مرد دیگه ای که حالا این دفعه انتخاب نشدن،و اینا شدن،زن بودنشون ارزشمند باشه؟

alk1370

کاربر بیش فعال
از ماست که بر ماست!

یه زن تو جامعه چرا باید مثل یه مرد رفتار کنه که احساس موجودیت کنه؟من خودم مهندسی خوندم اما خیلی وقته که به این نتیجه رسیدم واقعا مردا تو زمینه های فنی موفق ترن!نه به این معنا که زنا هوش کمی دارن یا نمیفهمن!نه.بخاطر اینکه فلسفه و ماهیت وجودیشون مرد بودن نیست!کار فیزیکی مردونه،انرژی مردونه،جدیت مردونه و......تو جوهره وجود زن نیست.نبایدم باشه.اگر بود که زن نمیشد.میشد مرد.
متاسفم برای خودم به عنوان یه زنی که دارم تو جامعه فرهنگی ایران و اسلام زندگی میکنم،اما هیچ ارزشی برای وجود خودم قایل نیستمو نیستن.باید تلاش کنم که مثل مردا درس بخونمو کار کنم،بیشترو بیشتر مردونگیمو نشون بدم و تلاش کنم در جهت تعارض بیشتر با وجود خودم و نقش اجتماعیم....
تا کی آدم باید بخاطر دیگران زندگی کنه؟

تو هوش و ذکاوت خانومای ایرانی که شکی نیست.فقط باید خودشونو باور کنند چون الان تو همین رشته های مهندسی شما سرچ کنید ببینید چقدر خان ایرانی هستند تو دانشگاه های خارج مثلا خانم کوشانفر و بقیه که حضور دهن ندارم الان!!پس اینی که گفتین خانوم ها تو رشته های فنی نسبت به آقایون ضعیف ترن اشتباهه چون الان خیلی از خانوم ها هستن که مثلا دکتری برق گرفتن و خیلی از آقایون هستن که لیسانس رو به زور گرفتن و برعکسش هم هست.بعدشم هر کسی را بهر کاری ساختند.ممکنه یه خانم تو رشته برق قوی نباشه اما مثلا بره روانشناسی خیلی موفق باشه.و اینکه به امید دیگران زندگی می کنیم بستگی داره دیگران کی باشن اگه پدر و مادر و خواهر و برادر و همسر و فرزند باشند که "دیگران" نمیشن میشن خودمون!چون موفقیت من اولی خانواده ام رو خوشحال میکنه پس این یعنی خوشحالی خودم!ولی اگه منظور غیر از اینهایی بود که گفتم باشه پس باید آدم یه جوری باشه که به هر سازی که اونها میزنن برقصه!

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
تو هوش و ذکاوت خانومای ایرانی که شکی نیست.فقط باید خودشونو باور کنند چون الان تو همین رشته های مهندسی شما سرچ کنید ببینید چقدر خان ایرانی هستند تو دانشگاه های خارج مثلا خانم کوشانفر و بقیه که حضور دهن ندارم الان!!پس اینی که گفتین خانوم ها تو رشته های فنی نسبت به آقایون ضعیف ترن اشتباهه چون الان خیلی از خانوم ها هستن که مثلا دکتری برق گرفتن و خیلی از آقایون هستن که لیسانس رو به زور گرفتن و برعکسش هم هست.بعدشم هر کسی را بهر کاری ساختند.ممکنه یه خانم تو رشته برق قوی نباشه اما مثلا بره روانشناسی خیلی موفق باشه.و اینکه به امید دیگران زندگی می کنیم بستگی داره دیگران کی باشن اگه پدر و مادر و خواهر و برادر و همسر و فرزند باشند که "دیگران" نمیشن میشن خودمون!چون موفقیت من اولی خانواده ام رو خوشحال میکنه پس این یعنی خوشحالی خودم!ولی اگه منظور غیر از اینهایی بود که گفتم باشه پس باید آدم یه جوری باشه که به هر سازی که اونها میزنن برقصه!

با عرض معذرت من تو جامعه ای زندگی میکنم که هر چقدر رشتم صلب تر،خشن تر،مردونه تر و فیزیکی تر باشه،بیشتر برای زن بودنم سوتو کف میزنن!کافیه بفهمن که بخاطر ماهیت وجودیم و درکی که از اثربخشی بیشتر وجودم تو رشته های علوم انسانی مثلا روانشناسی دارم،رشتمو عوض کنمو برم بخونمش.خانواده،دوستان،جامعه و ....تنها استدلالشون اینه:ارشد صنایع خیلی سخته قبولیش نه؟؟

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

چواببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببب
:surprised:
دوست عزیز شما با 50 درصدی ک برا مغناطیس زدین و اون درصد کنترلتون قطعا رتبه خیلی خوبی میارید..نگران نباش برو راحت بخواب ..من تو تخمین رتبه سررشته ای ندارم اما احتمالا زیر۵۰۰ رتبه میارید بلکه هم کمتر..

alk1370

کاربر بیش فعال
با عرض معذرت من تو جامعه ای زندگی میکنم که هر چقدر رشتم صلب تر،خشن تر،مردونه تر و فیزیکی تر باشه،بیشتر برای زن بودنم سوتو کف میزنن!کافیه بفهمن که بخاطر ماهیت وجودیم و درکی که از اثربخشی بیشتر وجودم تو رشته های علوم انسانی مثلا روانشناسی دارم،رشتمو عوض کنمو برم بخونمش.خانواده،دوستان،جامعه و ....تنها استدلالشون اینه:ارشد صنایع خیلی سخته قبولیش نه؟؟

ببخشید به نظرم این نگاهو خود خانوما به جامعه دادن.مثلا 90 درصد دخترای ورودی کارشناسی ما وقتی درسشون تموم شد پشیمون بودن از انتخاب این رشته اکثرشون تغییر رشته دادن یا اصلا ارشد نخوندن و خیلیاشون میگفتن اگه به جای این رشته می رفتیم خیاطی بهتر بود!!بعد که بهشون میگفتی دلید اومدنتون به این رشته چی بود دلایل جالبی داشتن!یکی میگفت واسه کلاسش یکی میگفت اون زمان مرسوم بود کسی رتبه اش به برق بخوره انتخاب رشته دیگه انگار حروم بود! و ... بعدشم این که مثلا من که لیسانس برق دارم بخوام ارشد روانشناسی بخونم به کی مربوطه؟!؟! مگه خودم صلاح خودمو نمیدونم؟ حالا اگه من روانشاسی برم دلیلش اینه که تو برق مثلا نمیکشیدم؟.شما دیدتون رو به اینجور مسائل عوض کنید و گر نه اینجوری خیلی ضربه می خورید. مهم اینه که خودتون از خودتون رضایت داشته باشید نه کسی دیگه چون رضایت بقیه از آدم مقطعیه اما رضایت خودت از خودت دائمی!!شما رتبه یک هم که بشی هر کی بشنوه چهار روز به به و چه چه !! می کنه اما خودت هر وقت یادت بیاد به خودت افتخار می کنی.
روانشناس هم شدم ها خبر نداشتم!!!

farzin20

عضو جدید
دوست عزیز شما با 50 درصدی ک برا مغناطیس زدین و اون درصد کنترلتون قطعا رتبه خیلی خوبی میارید..نگران نباش برو راحت بخواب ..من تو تخمین رتبه سررشته ای ندارم اما احتمالا زیر۵۰۰ رتبه میارید بلکه هم کمتر..

ممنون مهندس تاازه امروز جواب ها رو نگاه کردم

ببخشید فقط یه سوال.
چرا خانم مریم میرزاخانی،مونا جراحی و ....به خاطر اینکه برای اولین بار به جای 3 مرد دیگه ای که حالا این دفعه انتخاب نشدن،و اینا شدن،زن بودنشون ارزشمند باشه؟

به نظر من چون فرای جنسیت و این که جامعه یا بقیه بهشون حکم میکنه چی باشن و کی باشن اون شدن که خواستن و به ارزوهاشون رسیدن.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا