++++گفتگوی خودمانی ارشدی های 93 برق

وضعیت
موضوع بسته شده است.

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
نه دیگه نشد الان باید یه گرایشو انتخاب کرد بحث فقط سر یک درس هستش
من به جای مغناطیس ، ماشین میخونم، برای سرمایه گذاری مغناطیس بدهی آوردم منفیه 3 زدم مگه خبر نداشتین
:(
منفی 3:surprised:
این منفی که رتبه تو خیلی میاره پایین:(

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
من مدارو واقعا مشكل دارم ولي نمي دونم از چه كتابي بخونم...هر كي يه چيزي ميگه....كمك كنيد

من اولش از رو تقوی میخوندم دیدم اصلا نمیفهمم
رفتم کاروزرگر گرفتم به نظر من عالیه چون درسو با مثال پیش میره همون موقع که داری میخونی مثال هم جلوته و خیلی خوب یاد میگیری
دوستان عزیز برای مدار شروع چه اونایی که پایه شون ضعیفه چه قوی فقط کارو زرگر(پوران پزوهش)
فقط واسه اونایی که ضعیف هستن وقت گیر خواهد بود زیاد تمرین کنید

nima1111

عضو جدید
اخ چی میشد در مورد گرایشهای ارشد بحث میکردید.........
مثلا من کنترل خیلی خوندم(خطی مدرن دیجیتال) واقعا هم خوب بودن به غیر مدرن که یکم اذیت میکرد اولاش چون جبر خطیم ضعیف بود ولی بعدش خوب شد.
حالا فکر کنم مخابرات قبوللی روزانش راحت تر باشه برم مخابرات سیستم(الکترومغناطیس اصلا بلد نیستم به خاطر همین بیخیال مخابرات میدان شدم) درس سیگنالم خوب بود.مخابرات 1هم بد نبود مثل سیگنال بود:دی.
خلاصه نظر دوستان چیه مخابرات بریم از پسش بر میاییم؟

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اخ چی میشد در مورد گرایشهای ارشد بحث میکردید.........
مثلا من کنترل خیلی خوندم(خطی مدرن دیجیتال) واقعا هم خوب بودن به غیر مدرن که یکم اذیت میکرد اولاش چون جبر خطیم ضعیف بود ولی بعدش خوب شد.
حالا فکر کنم مخابرات قبوللی روزانش راحت تر باشه برم مخابرات سیستم(الکترومغناطیس اصلا بلد نیستم به خاطر همین بیخیال مخابرات میدان شدم) درس سیگنالم خوب بود.مخابرات 1هم بد نبود مثل سیگنال بود:دی.
خلاصه نظر دوستان چیه مخابرات بریم از پسش بر میاییم؟

سلام.اگه آمار و احتمالت خوبه بیا مخابرات سیستم.دو درس ارشد مخابرات پیشرفته(اولاش) و فرایندهای تصادفی کاملا آماری-احتمالی هستن.فرایندهای تصادفی توی کنکور دکتری هم میاد.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لعنت به این زندگی.آدم از فردای خودش خبر نداره.اصلا باور نمیشه این عزیز فوت کرده.الان داشتم پستهای دیشبش رو میخوندم.واقعا ناراحت کنندست:( عجب دنیای مسخره ایه واقعا.بیخود نیست حضرت امیر بارها توی نهج البلاغه از این دنیا به عنوان ((دنیای حرام)) یاد میکنه واقعا حرامه این دنیا حرام.لعنت به این دنیا

scienceaddict

عضو جدید
لعنت به این زندگی.آدم از فردای خودش خبر نداره.اصلا باور نمیشه این عزیز فوت کرده.الان داشتم پستهای دیشبش رو میخوندم.واقعا ناراحت کنندست:( عجب دنیای مسخره ایه واقعا.بیخود نیست حضرت امیر بارها توی نهج البلاغه از این دنیا به عنوان ((دنیای حرام)) یاد میکنه واقعا حرامه این دنیا حرام.لعنت به این دنیا

:cry::cry::cry::cry::cry:
سلام ، واقعا متاسفم ، خیلی ناراحت شدم ، اره این دنیا خیلی نامرده ، تو این دنیا فقط علم خوبه که اون دنبالش بود

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
یوسف جان شما باز خودت و گذاشتی جای این بنده خدا . آقا میخای بفهمی چه طوری به یه مدار الکترونیکی باید نگاه کنی فقط رضوی . شما از کتابخونه ای جایی بگیر یه نگاهی بنداز بعد بیا این جا هرچی میخای بگو (البته هرچیه هرچیم نه ها):D
کتاب رضوی رو خوندنم خیلی ساده است کاملا باهات موافقم اما من اسمه روش رضوی رو گذاشتم روش مقاومتی چون از یه دیدی به مدار نیگا میکنه میگه از اینجا من اینارو میبینم اما این روش برای الکترونیک صفرم نمیتونی بزنی منفی ازآب درمیاد چون خطا وجود داره جواب گزینه ها نزدیک به هم دیگه هستند . اسلام پناه برای نوشتن کتابش از خود شخص رضوی کمک گرفته و کتابه رضوی رو به نظر من در 3 صفحه خلاصه کرده صفحات 103و 104 و بطوره مشابه در202، من یه کارنامه دانشجوی خودم کنکور داده بودم گذاشته بودم الکترونیک منفی 10 بود از همین روش رضوی حل کردم. سال 78 یا 86 ، 3 سوال از خود کتاب رضوی داده بودن، از یکی استادام که شاگرد رضوی بود بهش گفتم گلایه منو بهش برسونه اونم در جواب من گفته بود من این کتاب رو برای کنکور ایران ننوشتم من این رو برای کل دنیا نوشتم واسه همینه ما وسطای کتابو قوی میبینیم بخاطر اینه اون قسمتهای دیگه واسه خارجی ها مهم نیست رضوی هم ساده گفته، خوب آقا اگه کتابه کنکوری میخوای اسلام پناه، اما اگه تشریحی میخواهی و دید مقاومتی میخوای با کتاب رضوی موافقم اما با توجه به گرونی، یه فک کن که اسلام پناه اون روشم گفته فقط تحلیل جریانی نیست ترکیبی از این دوتا است
حیفففففف کاشکی قبل کنکور به ایننتیجه ها میرسیدی :D

قبل کنکور هیچ وقت زبان نخوندم اما تقریبا 10 درصد میزنم دلیلش چند سوالی بود که حروف انگلیسی بلد بودی میتونستی بزنی منم نصفه حرفاها رو بلد بودم دارم اون نصفه دیگه رو یاد میگیرم:biggrin:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
منم نارحت شدم
اما این دنیا ما خودمون حرامش کردیم پس دنیای زیبای که خدا برامون درست کرده کفر نگویم زندگیه همینه گریه داره و خنده هم داره اما گاهی وقتا همش گریه است
:crying:

nima1111

عضو جدید
سلام.اگه آمار و احتمالت خوبه بیا مخابرات سیستم.دو درس ارشد مخابرات پیشرفته(اولاش) و فرایندهای تصادفی کاملا آماری-احتمالی هستن.فرایندهای تصادفی توی کنکور دکتری هم میاد.

احسان جان ممنون.......انصافا خیلی کمک میکنی به دوستان....
اقا امار و نخوندم ولی چیزی نیست که با یه تابستون خوندن حل میشه.اگه بدونم قبول میشم میرم تو کارش حسابی...

scienceaddict

عضو جدید
سلام به دوستان
من یه سوال دارم اگه لطف کنید یه نظر بدید خیلی ممنون میشم ، من خیلی قشنگ به آینده نگاه میکنم و همیشه هم قشنگ اتفاق میوفته
بنظر شما رتبه دورقمی با خدمت نصفه کاره ای که یک سال ازش مونده بهتره
یا
رتبه یه رقمی که کارت پایان خدمت تو دستته و موقعیت شغلی داری وقتی دانشجوی ارشدی؟
اولی واسه من میشه کنکور 93 و بعدی کنکور 94
خودم دومی رو میپسندم
من تصمیمم جدیه و یکی از این دوتا میشه قطعا
ممنون اگه نظر بدید

Good Luck

onlyhvs

عضو جدید
اگه دقیق یادم باشه
فصل اول مقدمه ی خیلی جالبه
فصل دوم مدارهای دیودیه که آنچنان متفاوت با کتابای دیگه نیست (دیود دیگه)
ازین به 5 تا فصل فوق العاده داره
فیزیک ترانزیستور بای پلورا توضیح داده
مدارهای بایاس و بحث سیگنال کوچک و گفته
فیزیک ماسفت و گفته
مدارهای بایاس و سیگنال کوچک ماسفت
و این فصل دیفرانسیلی که فوق العاده است
تا اینجا از نظر فقهی خوندنش واجبه
ولی ازین به بعد یا ساده گفته مثل فصل تقویت کننده توان یا پیچیده تر گفته مثل پاسخ فرکانسی و یام کلا مربوط نیست به کنکور مثل *****هاو ...که مستحبه
البته بقیه فصلاشم اگه دانشجویی یا علاقه مند خیلی خوبه
دوستان البته اینم بگم که کتابای دکتر رضوی جزو رفرنسهای جهانین و کتاب cmos که دیگه واویلاست :D ولی من اونو مبحثی خوندم و دقیق نمیتونم چیزی بگم

اینجوری یکم گیج میشم
با توجه به این فصول.. با عدد بگید که کدوم فصلها...
مرسی...

http://uploadpa.com/beta/12/0ts473ev8mkcpx417.pdf

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام به دوستان
من یه سوال دارم اگه لطف کنید یه نظر بدید خیلی ممنون میشم ، من خیلی قشنگ به آینده نگاه میکنم و همیشه هم قشنگ اتفاق میوفته
بنظر شما رتبه دورقمی با خدمت نصفه کاره ای که یک سال ازش مونده بهتره
یا
رتبه یه رقمی که کارت پایان خدمت تو دستته و موقعیت شغلی داری وقتی دانشجوی ارشدی؟
اولی واسه من میشه کنکور 93 و بعدی کنکور 94
خودم دومی رو میپسندم
من تصمیمم جدیه و یکی از این دوتا میشه قطعا
ممنون اگه نظر بدید

Good Luck

این که نظر نداره کارت پایان خدمت از همه چیز مهمتره،
نترس بعدن انگیزه درستم بیشتر میشه

sharifqc

عضو جدید
اینجوری یکم گیج میشم
با توجه به این فصول.. با عدد بگید که کدوم فصلها...
مرسی...

http://uploadpa.com/beta/12/0ts473ev8mkcpx417.pdf
اگه فقط واسه کنکور میخای این فصلارو حتما بخون
4 5 6 7 9 10 12 بقیه رو از کتاب تستا بخونی بهتره ولی اگه کلا میخای بخونی 1 تا 13 رو میتونی بخونی (یعنی فقط 14 تو ایران تو درس الک تدریس نمیشه و تو درس ***** و سنتز میخونیم)

آخرین ویرایش:

BalroG

عضو جدید
من فرکانس طبیعی رو از پارسه و تقوی و کارو خوندم . کارو که کپ جبه دار گفته و تقوی ام خیلی کوتاه چنتا نکته که همه میدونن و گفته و باز پارسه یکم بحث کرده که کلا خوبه ولی من توصیه میکنم از یه نفر که مبحث فرکانس طبیعی رو خوب شیر فهم شده بپرسید که واستون کامل توضیح بده یام که خودتون وقت بذارید و روش خوب فکر کنید و مثالای مختلف و با هم مقایسه کنید تا اصل قضیه دستتون بیاد وگرنه تا آخر لنگ میزنید

با شما کاملا موافقم! این فصل فرکانس طبیعی، عجیب مبحثی هستش! باید خیلی روش کار بشه تا مفهومش برات جا بیفته...

Joe_Bel

کاربر ممتاز
اگه فقط واسه کنکور میخای این فصلارو حتما بخون
4 5 6 7 9 10 12 بقیه رو از کتاب تستا بخونی بهتره ولی اگه کلا میخای بخونی 1 تا 13 رو میتونی بخونی (یعنی فقط 14 تو ایران تو درس الک تدریس نمیشه و تو درس ***** و سنتز میخونیم)

از فصل 4 تا 13 ،خوده 13هم شامل میشه

Joe_Bel

کاربر ممتاز

با شما کاملا موافقم! این فصل فرکانس طبیعی، عجیب مبحثی هستش! باید خیلی روش کار بشه تا مفهومش برات جا بیفته...

خیلی ساده است مشکلش اینه هر استادی و هر کتابی یه چیزی گفته

ashkan.1234

عضو جدید
سلام بر دوستان گرامی
اول ازهمه از دست دادن دوست عزیزتان را تسلیت می گم
{با این که روز اولمه میام}
فک کنم اکثرا واسه سال بعد شروع کردین
منم که از شنبه شروع می کنم
البته با امید خدا
اوضاع شما چطوره؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.