گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

scrat_68

عضو جدید
نه بابا .... .باخیال راحت انتخاب رشته کنید ....بعدم مبناتون دانشگاه خوب باشه ...پاتون رسید دانشگاه میتونید تغییر گرایش بدین ......فقط باید سیریش باشین در این امر
من خودم بهترین رتبه ام تو الکترونیک بود ....میدان قبول شدم ...تغییرگرایش دادم به مهندسی پزشکی ...یعنی میخام بگم خنگول بازی درنیارین بگین نهههه الا و بلاا فلان گرایش ...دانشگاه مهمه نه گرایش ...این یادتون باشه ..گرایش قابل تعویضه ولی دانشگاه نه ...:)
به چشم ... اما فکر نکنم از گرایش مهندسی انرژی یا راه آهن دوباره به قدرت برگردونن یا اونم امکان داره ؟

من نفهمیدم چی شد امسال سیگنال و کنترل سخت بوده؟!!!ینی درصدای این دو درس پایینه واسه مهندسی پزشکی کنترل مهمه!! :( من درصدم خیلی خجالت اورررررررره نتیجه بیاد خلاص شیم سیگنالو که عملا گند زدم کنترلم که هیچی من چطوری بخ مخابرات یا مهندسی پزشکی امید داشته باشم
از امتحان که در اومدیم بچه ها میگفتن سیگنال و کنترل سخت بوده و خب بچه های درس خون وقتی نتونن به سوالای کنترل و سیگنال جواب بدن فورس بیشتر رو ماشین و مغناطیس میزارن همین باعث میشه رتبه قدرتشون بهتر بشه ... تازه مدار و الک درصدتون اصلا هم خجالت آور نیست:cool:
قومی به جد وجهد نهادند وصل دوست @@@قومی دگر حواله به تقدیر میکنند
فی جمله اعتماد مکن بر ثبات دهر @@@کاین کارخانه ایست که تغییر میکند

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
به چشم ... اما فکر نکنم از گرایش مهندسی انرژی یا راه آهن دوباره به قدرت برگردونن یا اونم امکان داره ؟

از امتحان که در اومدیم بچه ها میگفتن سیگنال و کنترل سخت بوده و خب بچه های درس خون وقتی نتونن به سوالای کنترل و سیگنال جواب بدن فورس بیشتر رو ماشین و مغناطیس میزارن همین باعث میشه رتبه قدرتشون بهتر بشه ... تازه مدار و الک درصدتون اصلا هم خجالت آور نیست:cool:
قومی به جد وجهد نهادند وصل دوست @@@قومی دگر حواله به تقدیر میکنند
فی جمله اعتماد مکن بر ثبات دهر @@@کاین کارخانه ایست که تغییر میکند

حالا من گفتم اینو درنظر بگیرید ولی دیه نرید اینقد پرت انتخاب رشته کنید بعد نشه تغییر بدین فحش من بدیداا ...من هیچ مسولیتیو قبول نمیکنم .
ولی تو ایران ...هیچ کاری نشد نداره...??????

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا من گفتم اینو درنظر بگیرید ولی دیه نرید اینقد پرت انتخاب رشته کنید بعد نشه تغییر بدین فحش من بدیداا ...من هیچ مسولیتیو قبول نمیکنم .
ولی تو ایران ...هیچ کاری نشد نداره...������

نشد که داره دوست عزیز مگه اینکه جز یکی از دو گروه مادها یا پارت ها باشید:cool:در این صورت هیچ کاری نشد نداره:w16:

I amir

عضو جدید
دوستان از فردا که سنجش پاسخ نامه ازمون رو بر روی سایت قرار میده میشه اعتراض کرد ،حتما برای اعتراض به دو سوال ریاضی و یک سوال مدار اقدام کنید

I amir

عضو جدید
دوستان سوال 38 هم اعتراض بزنید اشتباه جواب داده شده تو کلید اولیه

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
با نام و یاد خدا که یادش ارام بخش قلبهاست

خدمت تمامی دوستان و کنکوری های سال 95 خسته نباشید عرض میکنم امیدوارم سال جدید سالی توام با موفقیت و سلامتی برای تک تک شما عزیزان باشد.

خب کنکور 95 هم با تمام چالش ها و سختی هایش تمام شد...همانطور که قبلا هم اشاره شد دروس کنترل خطی و سیگنال و ریاضی قرار بود طراحشون عوض شود به دلایلی ...که همینطور هم شد ولی متاسفانه طراح ریاضی و کنترل بشدت فرد کم سواد و کم تجربه ای گزینش شده است و از طرح سوالات هم به وضوح معلوم است!!!اما طراح سیگنال انصافا سوالات خوب و جالبی طرح کرده است(بعضی از سوالات واقعا حلهای طولانی داشت!!)..اما در کل سوالات به نظره من متوسط روبه اسان بود.

خب متاسفانه در کلید ریاضی مهندسی و کنترل و حتی مدار و حتی الکترونیک یک فاجعه خیلی عجیبی رخ داده است کنترل 6تست
55-57-59-61-63-66
و ریاضی مهندسی 3سوال اول +سوال 38
سوال 53 مدار یه سوال خنده دارو فاجعه امیز است که باید حذف شود!سوال دوقطبی مدار غلطه و حذف خواهد شد.
طراح متاسفانه 1/3Ŕ=1/12 رو نوشته R=4!!!!!!!!:d

تمامی تستهای بالا دچار اشکال و ایراد است لذا لطفا با مراجعه به سایت سنجش و درخواست تجدید نظر در رفع این مشکلات برایید.
هرچند این تستها توسط اساتید برتر کشور در رشته برق و همچنین رتبه های برتر در حال پیگیری است که موضوع در اینده خدمت اعضای سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

تمامی گفته ها و ایرادهای بالا به استناد گفته ها و حل های اساتید برتر کنکور میباشد .
نا گفته نماند اولین ارشد طی چندین سال است که همچین اتفاقات جالب و کم نظیری افتاده است!!!! و دلیل هم همانطور گفتم عوض شدن طراحان بوده است !!هرچند سالهای قبل هم بوده است این موضوعها نه به این حد!!

تا جایی که بنده اطلاع دارم این خبر به رسانه ها(فعلا رسانه های خارجی) منتقل شده تا به گوش مسئولین برسد(اگر منتشر کنند!)

با ارزوی سربلندی و موفقیت تمام جوانان این مرزو بوم

آخرین ویرایش:

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به درخواست چند تا از دوستان به بررسی چند نمونه کارنامه میپردازیم که همانطور که میبینید با درصدهای متوسط هم میشه رتبه خیلی عالی کسب کرد

scrat_68

عضو جدید
با نام و یاد خدا که یادش ارام بخش قلبهاست

خدمت تمامی دوستان و کنکوری های سال 95 خسته نباشید عرض میکنم امیدوارم سال جدید سالی توام با موفقیت و سلامتی برای تک تک شما عزیزان باشد.

خب کنکور 95 هم با تمام چالش ها و سختی هایش تمام شد...همانطور که قبلا هم اشاره شد دروس کنترل خطی و سیگنال و ریاضی قرار بود طراحشون عوض شود به دلایلی ...که همینطور هم شد ولی متاسفانه طراح ریاضی و کنترل بشدت فرد کم سواد و کم تجربه ای گزینش شده است و از طرح سوالات هم به وضوح معلوم است!!!اما طراح سیگنال انصافا سوالات خوب و جالبی طرح کرده است(بعضی از سوالات واقعا حلهای طولانی داشت!!)..اما در کل سوالات به نظره من متوسط روبه اسان بود.

خب متاسفانه در کلید ریاضی مهندسی و کنترل و حتی مدار و حتی الکترونیک یک فاجعه خیلی عجیبی رخ داده است کنترل 6تست
55-57-59-61-63-66
و ریاضی مهندسی 3سوال اول +سوال 38
سوال 53 مدار یه سوال خنده دارو فاجعه امیز است که باید حذف شود!سوال دوقطبی مدار غلطه و حذف خواهد شد.
طراح متاسفانه 1/3Ŕ=1/12 رو نوشته R=4!!!!!!!!:d

تمامی تستهای بالا دچار اشکال و ایراد است لذا لطفا با مراجعه به سایت سنجش و درخواست تجدید نظر در رفع این مشکلات برایید.
هرچند این تستها توسط اساتید برتر کشور در رشته برق و همچنین رتبه های برتر در حال پیگیری است که موضوع در اینده خدمت اعضای سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

تمامی گفته ها و ایرادهای بالا به استناد گفته ها و حل های اساتید برتر کنکور میباشد .
نا گفته نماند اولین ارشد طی چندین سال است که همچین اتفاقات جالب و کم نظیری افتاده است!!!! و دلیل هم همانطور گفتم عوض شدن طراحان بوده است !!هرچند سالهای قبل هم بوده است این موضوعها نه به این حد!!

تا جایی که بنده اطلاع دارم این خبر به رسانه ها(فعلا رسانه های خارجی) منتقل شده تا به گوش مسئولین برسد(اگر منتشر کنند!)

با ارزوی سربلندی و موفقیت تمام جوانان این مرزو بوم
سلام
من رفتم سایت سازمان سنجش ولی قسمت اعتراض رو نتونستم پیدا کنم

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من رفتم سایت سازمان سنجش ولی قسمت اعتراض رو نتونستم پیدا کنم

سلام
از قسمت سیستم پاسخگویی سمت چپ بالای صفحه باید استفاده کنید وارد شوید نوع ازمون و......انتخاب کنید و ...

uchiha_keyvan

عضو جدید
بابا امسال رتبه شما حتماااا زیر 50 میشه تازه اگه جزو 10 نفر اول نباشین، شک نکنین شریف قبولین :) ایول واقعاااا میشه منابعتون و روش درس خوندن و تایمی که می ذاشتینو واسه درس خوندن بگین
زیر 50 بعید میدونم جون معدلم 12.01 :w09:
راجبه منابعمم چشم حتما
فقط سر فرصت مرتب مینویسمشون که بقیه استفاده کنن اگه لازم داشتن;)

uchiha_keyvan

عضو جدید
سلام....
میشه بگید برای کنترل از چه کتابی استفاده میکردید من خودم با تستای پایداری نایکوئیست و نمودار بود مشکل دارم.

واقعیتش برا کنترل منابع خیلی محدودن(البته این یه خوبیم داره که همه یه کتابو میخونن و درصدا بستگی به نحوه درست مطالعتون داره)
من اول اریازو خوندم که یه دیده کلی بهم داد
بعدشم کتاب اقای تقوی برا تست و حل مساله
برا جاهاییم که مشکله کلی داشتم یه نگاهی به کتاب اقای رضایی پوران پژوهش مینداختم

در کل مهم ترین مسئله تو موفقیت کنکور داشتنه نظمه;)

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
همانطور که گفتم درحال پیگیری و پخش این موضوع در رسانه ها هستیم ..لذا اگر شما نیز به خودتان اهمیت میدهید اعتراض کنید تا هرچه سریع تر مسئولین به فکر باشند ....وگرنه گفته شده اگر اعتراض کم باشد سنجش قبول بر اشتباهات خود نخواهد نمود....در حال پیگیری موضوع هستیم تا در اخبار هم اعلام کنند....

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز

alice7952

عضو جدید
زیر 50 بعید میدونم جون معدلم 12.01 :w09:
راجبه منابعمم چشم حتما
فقط سر فرصت مرتب مینویسمشون که بقیه استفاده کنن اگه لازم داشتن;)

ولی درصداتون خیلی خوبه معدلتون چرا اینقد کمهههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ البته غصه نخورین منم خخخخخخ 13 /85 ام .شما می دونین برای اپلای گرفتن دانشگاهیی که تو ایران درس می خونیم تاثیر داره یا نه من همه امیدم جبران از طریق ارشد خوندنه!نمی خوام به خاطر یه سال زود تر رفتن به دانشگاه فرصتو از دست بدم حتی شده سال دیگه هم می خونم هر چند امسال میگن رتبم تقریبا 700 800 میشه !!!

scrat_68

عضو جدید
با تشکر از ra 1372 تمام اعتراض ها رو نوشتم
قدرتی ها یادتون نره که سوال های 84 و87 بررسی را اعتراض بدید سوال 119 ماشین هم ناقصه باید می گفت با جریان حداکثر آرمیچر

uchiha_keyvan

عضو جدید
ولی درصداتون خیلی خوبه معدلتون چرا اینقد کمهههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ البته غصه نخورین منم خخخخخخ 13 /85 ام .شما می دونین برای اپلای گرفتن دانشگاهیی که تو ایران درس می خونیم تاثیر داره یا نه من همه امیدم جبران از طریق ارشد خوندنه!نمی خوام به خاطر یه سال زود تر رفتن به دانشگاه فرصتو از دست بدم حتی شده سال دیگه هم می خونم هر چند امسال میگن رتبم تقریبا 700 800 میشه !!!

چون هنرستانی بودم اهل درس خوندن نبودم فقط میرفتیم دانشگاه چرخ میزدیم که زمان بگذره
بعد از خدمت به خودم اومدم :)
اما راجبه اپلای تا اونجا که من اطلاعات جمع کردم بیشتر معدل و تعداد مقالاته که مهمن
بجز شریف و تهران که به نظرم تو دانشگاهای معتبر جهان تو رشته برق کاملا شناخته شدن و میتونن تاثیر مثبت برا پذیرش بذارن مابقی دانشگاها انچنان تاثیری ندارن و بیشتر بحث رزومه تحصیلی میاد وسط
منم خیلی اطلاعاتم تو این ضمینه کامل نیست دوستان دیگه اگه اطلاعاتی دارن ممنون میشم نظری بدن راجبه شرایط اپلای کردن

scrat_68

عضو جدید
چون هنرستانی بودم اهل درس خوندن نبودم فقط میرفتیم دانشگاه چرخ میزدیم که زمان بگذره
اما راجبه اپلای تا اونجا که من اطلاعات جمع کردم بیشتر معدل و تعداد مقالاته که مهمن
بجز شریف و تهران که به نظرم تو دانشگاهای معتبر جهان تو رشته برق کاملا شناخته شدن و میتونن تاثیر مثبت برا پذیرش بذارن مابقی دانشگاها انچنان تاثیری ندارن و بیشتر بحث رزومه تحصیلی میاد وسط
منم خیلی اطلاعاتم تو این ضمینه کامل نیست دوستان دیگه اگه اطلاعاتی دارن ممنون میشم نظری بدن راجبه شرایط اپلای کردن
تا اونجا که من میدونم دانشگاه امیر کبیر و علم وصنعت و خواجه نصیر هم جز رنکینگ جهانی هستن و خب واسه فارغ التحصیلاشون تاثیر دارن
دوستان میگم حالا اعتراض ها زیاد نشه دوباره برگزار کنن امتحانو ؟ من که شاهرگمو میزنم اگه اینطوری بشه

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا اونجا که من میدونم دانشگاه امیر کبیر و علم وصنعت و خواجه نصیر هم جز رنکینگ جهانی هستن و خب واسه فارغ التحصیلاشون تاثیر دارن
دوستان میگم حالا اعتراض ها زیاد نشه دوباره برگزار کنن امتحانو ؟ من که شاهرگمو میزنم اگه اینطوری بشه
مگه داریم؟مگه میشه همچین چیزی.......:surprised:فک کنید کنکور دوباره برگزارشه،چه خوش شانس باشیم ما واقعا:cool:که این اتفاق بیفته.

منم بیشتر صحبت های آقای uchiha_keyvan رو شنیدم واقعا نمیدونستم خواجه نصیر و اینا هم تاثیر دارند.

I amir

عضو جدید
با تشکر از ra 1372 تمام اعتراض ها رو نوشتم
قدرتی ها یادتون نره که سوال های 84 و87 بررسی را اعتراض بدید سوال 119 ماشین هم ناقصه باید می گفت با جریان حداکثر آرمیچر
سوال 84 که مشکلی نداره
سوال 119 منظور از ماکس تلفات مس همون ماکس جریان ارمیچر هست در واقع هدف طراح درک همین فرایند توسط دانشجو بوده

scrat_68

عضو جدید
سوال 84 که مشکلی نداره
سوال 119 منظور از ماکس تلفات مس همون ماکس جریان ارمیچر هست در واقع هدف طراح درک همین فرایند توسط دانشجو بوده
در سوال 84 گزینه ی 3 گفته طول موج خط 50 هرتز 4000 کیلومتره که غلطه طول موج خط 50 هرتز (50/300000000)=6000000=6000کیلومتر هست
در مورد سوال 119 حق با شماست ولی اگر نمودار رسم شده برای سوال رو در نظر بگیریم (این سوال عینا سوال 119ازمون دهم مدرسان هست ولی با اشکال ) نقطه ای با همون شیب در بالاتر از نقطه ی 250 و 2 می توان پیدا کرد که تلفات مس در آنجا بیشتر باشد پس یا باید میگفت در نقطه 250 و2 حداکثر تلفات مس رخ داده (و نمودار غلطه ) یا با استناد به نمودار اطلاعات کامل نیست

آخرین ویرایش:

alice7952

عضو جدید

خخخخ مث اینکه یه جورایی همه دانشجو ها مث همن دانشگا برای ما هم تفریح بود درس خوندن خخخخ شب امتحان تازه دنبال جزوه می گشتم!!!معمولا هم یه درس رو از مثلا 5 فصلش 2 فصل می خوندم همون شب قبل امتحان و میرفتم سر جلسه!واسه کنکورم 1/5 ماه شدیدا حالم بد بود و فک کنم بهمن تا اوایل اسفند درس نخوندم :/ حالا گذشته ها گذشته !باید به فکر جبران باشیم.با این اوصاف فک کنم راس راسی برای سال بعد باید بخونم اونم جدی!مرسی از راهنمایی تون...

I amir

عضو جدید
در سوال 84 گزینه ی 3 گفته طول موج خط 50 هرتز 4000 کیلومتره که غلطه طول موج خط 50 هرتز (50/300000000)=6000000=6000کیلومتر هست
میشه بگید این 300000000 رو از کجا میارید؟
وقتی تو صورت مساله مقدار سلف و خازن رو داده باید از اون ها استفاده کنید
Untitled.jpg

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

احساساتی نشو ..شاهرگتو نزن بیذا نتایج بیاد بعدا خواسی بزنی بزن .
مگه داریم؟مگه میشه همچین چیزی.......فک کنید کنکور دوباره برگزارشه،چه خوش شانس باشیم ما واقعاکه این اتفاق بیفته.

منم بیشتر صحبت های آقای uchiha_keyvan رو شنیدم واقعا نمیدونستم خواجه نصیر و اینا هم تاثیر دارند.
:eek::eek::eek:

خیالتونو راحت کنم اگه همه ی سوالای کنکور هم اشتباه باشه دوباره بر گذار نمی کنن نهایتش اینه که سوال اشتباه حذف میشه ...

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:eek::eek::eek:

خیالتونو راحت کنم اگه همه ی سوالای کنکور هم اشتباه باشه دوباره بر گذار نمی کنن نهایتش اینه که سوال اشتباه حذف میشه ...

چرا تعجب!!!:D
بله فک کنید کنکور دوباره برگزار شه توی گینس باید ثبت شه این اتفاق:D(فکرم نمیشه کرد):biggrin:
خیال منم راحته فعلا......:)

uchiha_keyvan

عضو جدید
دوستان زیاد رو غلط و درست بودن سوالا یا اشکالاتشون حساس نشین
چه بخواین چه نخواین سازمان سنجش کار خودشو میکنه
بنظر من بجا اتلاف وقطتون برا اعتراض بشینین کمی تفریح کنین که این روزا آرامشه قبله طوفانن ;)

بالا