گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی نظر من این هست که زمان زیاده و صلاح نیست کسی درسیو حذف کنه مگه اینکه در حال کار باشه یعنی صد در صد زمانش ااختصاص به درس نداشته باشه. وگرنه اگه تنها درس خوندن باشه که به نظرم درست نیست حذفی در کار باشه.

سلام بر دوست عزیز
این صرفا نظر بنده بود و تجربه ای که در این دو درس دارم رو گفتم.ایشون دارن تازه دنبال مرجع میگردن با این دیدگاه من بهشون این پیشنهاد رو دادم و این پیشنهاد 100 درصد به نفعشون تموم میشه چون در این مدت 6 ماهه اگر بتونن به باقی درسها برسن و100 درصدشو بخونن به نظرم بهتره تا 50 درصد مغناطیس و 50 درصد مدار رو وسط کار!!بلاخره خودشون به زودی متوجه میشن که وقت زیادی میبره دو درس مغناطیس و کنترل!چون کنترل سوالات پیوستگی دارههم نمیشه گفت فلان فصل و بخون فلان نخون!

سلام بر دوست عزیز
این صرفا نظر بنده بود و تجربه ای که در این دو درس دارم رو گفتم.ایشون دارن تازه دنبال مرجع میگردن با این دیدگاه من بهشون این پیشنهاد رو دادم و این پیشنهاد 100 درصد به نفعشون تموم میشه چون در این مدت 6 ماهه اگر بتونن به باقی درسها برسن و100 درصدشو بخونن به نظرم بهتره تا 50 درصد مغناطیس و 50 درصد مدار رو وسط کار!!بلاخره خودشون به زودی متوجه میشن که وقت زیادی میبره دو درس مغناطیس و کنترل!چون کنترل سوالات پیوستگی دارههم نمیشه گفت فلان فصل و بخون فلان نخون!
بله من مدار فک کنم بتونم خوب پیش ببرمش اما با شما موافقم کنترل صرفاً با خوندن دفعه اول نمیشه درصدی رو ازش گرفت اونم تو این مدت
باقی مونده،کنترل و مغناطیس هم عقیده م بر اینه ابتدا مرجع بایستی خونده بشه ... از طرفی هم زهرا خانم صحیح میفرمایند نباید درسی رو سفید گذاشت اما نه واسه کسی با شرایط من
به هر حال بازم ممنون ازتون

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله من مدار فک کنم بتونم خوب پیش ببرمش اما با شما موافقم کنترل صرفاً با خوندن دفعه اول نمیشه درصدی رو ازش گرفت اونم تو این مدت
باقی مونده،کنترل و مغناطیس هم عقیده م بر اینه ابتدا مرجع بایستی خونده بشه ... از طرفی هم زهرا خانم صحیح میفرمایند نباید درسی رو سفید گذاشت اما نه واسه کسی با شرایط من
به هر حال بازم ممنون ازتون

موفق باشید

mvchsh

عضو جدید
بچه ها آخرش مومن زاده شد یا کریمی کدوم بهتره؟

من واسه مدار دو جلد کارو با دو جلد تقوی رو گرفتم ولی اصلش از روی جزوه کهن میرم جلو ......جزوه 92 کهن رو که میخونم میبینم تست های 93 و 94 رو با این جزوه میشه زد

یه توصیه هم واسه مدار دارم وقتی فصل اول و دوم مدار 1 زرگررو خوندین باید همزمان فصل آخر مدار دو زرگر رو هم تموم کنین

mvchsh

عضو جدید
من معادلات کریمی رو دارم ولی باهاش حال نمیکنم......خیلی بهتر میتونست بنویسه مثلا فصل یک تغییر متغیر رو گذاشته آخر فصل توضیح داده............کسی ریاضی مهندسی مومن زاده رو خونده؟ یا نامی مدرسان؟

keyhan386

عضو جدید
من معادلات کریمی رو دارم ولی باهاش حال نمیکنم......خیلی بهتر میتونست بنویسه مثلا فصل یک تغییر متغیر رو گذاشته آخر فصل توضیح داده............کسی ریاضی مهندسی مومن زاده رو خونده؟ یا نامی مدرسان؟

سلام دوست عزیز
کتاب مومن زاده را من خوندم درسنامه خوبی داره اشکال کتاب فقط کمبود تست است (فقط تست های برق را داره) برای جبران این کمبود شما حتما باید کتاب نامی مدرسان که تست های سایر گرایش ها را داره بخونید یا میتونید از جلد دوم کتاب کریمی استفاده کنید که فقط تسته البته اگر فقط یک جلدشو بگیری باز به مشکل بر میخوری چون حل بعضی از تست هارو به جلد اول ارجا داده:surprised: درکل داشتن چند کتاب به عنوان مرجع برای درس ریاضی مهندسی امری طبیعی است :D

keyhan386

عضو جدید
دوست عزیز وقت خودتو با خوندن کتاب کارو تلف نکن همون جزوه مهندس کهن عالیه فقط بعد این که جزوه رو قورت دادی چند بار سوالات کنکور برق ، ابزاردقیق ، کامپیوتر و ... را حل کن اولویت با سوالات 5 سوال اخیر باشه بعد برو سروقت 300 سوال کهن فکر کنم کتاب شده کتاب 575 سوال کهن:D

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام بر دوست عزیز
سلام
آها من فکر کردم کنترل و سیگنال رو گفتید.
بله همینطوره کنترل و مغناطیس زمانبره
ولی بازم اگه آدم شروعش با همه درسا باشه مثلا تا یکی دوماه بعدش تصمیم به حذف بگیره باز فک کنم بهتر باشه. چون آدما متفاوت اند مثلا یکی کنترل رو اتفاقا شاید برعکس خیلیا خ خوب بلد باشه ولی سیگنال مثلا صفر باشه یا مثلا اتفاقا مغناطیسش خ ام خب باشه. این حالت کلیه ها. شما یک مورد خاص رو بررسی کردید و نظرتون رو گفتید که اتفاقا نظر خوبی ام هست.

I amir

عضو جدید
سلام.
شما خود آزمون رو دارید ؟ اگر دارید امکانش هست براتون که قرار بدید دیگران هم استفاده کنن ؟
با تشکر.
سلام من فقط مغناطیسش رو دارم ولی فکر کنم فردا بتنونم از یکی از دوستام بگیرم بذار روی سایت

major7

عضو جدید
با سلام
من که شاغلم واقعا خوندن برام ی آرزو شده . واقعا وقتشو ندارم حیف

میگم شما ها تست که میزنید زمان بندی شده الان حل میکنین؟
نمیخوام الان جا بزنم فقط یکم ترسیدم همین اول کار از هفت تست مدار چهارتاشو اصلا به جواب نمیرسیدم چه برسه به صحیح یا غلط بودنش :cry:
شیوه خوندنم بد بوده یا برا شمام همینطوره؟

Pencil

عضو جدید
میگم شما ها تست که میزنید زمان بندی شده الان حل میکنین؟
نمیخوام الان جا بزنم فقط یکم ترسیدم همین اول کار از هفت تست مدار چهارتاشو اصلا به جواب نمیرسیدم چه برسه به صحیح یا غلط بودنش :cry:
شیوه خوندنم بد بوده یا برا شمام همینطوره؟

من اگه از ده تا تست بتونم یکیش رو جواب بدم از خوشحالی بال در میارم:biggrin: و خوشحال تر میشم که هنوز نه تا تست وجود داره که یاد بگیرم(به دیده یادگیری بخونی بهتره اینجوری اگه خدایی نکرده هم به نتیجه دلخواهت نرسیدی حداقل یه مقداری علم الکترونیکت قوی تر شده )

pijoo

عضو جدید
سلام
یه سوال داشتم خدمت دوستان.امسال کنکور سراسری و آزاد مشترک برگزار میشه؟تاریخش حدودا کی میشه؟

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
اینجا هنوز پابرجاست.. یادش بخیر پارسال این موقع چقد استرس داشتیمو...
انشالله ک همگی موفق باشید

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

I amir

عضو جدید
بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان ثبت نام و شركت در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته) سال 1395 و بيست و يكمين دوره المپياد علمي دانشجويي كشور مي‌رساند كه ثبت نام براي شركت در آزمون مذكور منحصراً بصورت اينترنتي از روز دوشنبه مورخ 94/09/16 آغاز و در روز يكشنبه مورخ 94/09/22 پايان مي‌پذيرد. لذا كليه متقاضيان، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما و فراهم نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز ثبت‌نام به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش‌ آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت نام و شركت در آزمون مذكور اقدام نمايند. با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام به صورت اينترنتي انجام مي‌شود، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آن‌ها فعال مي‌باشد، با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش و پرداخت مبلغ 300.000 (سيصد هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايند. لازم به توضيح است آزمون مذكور در تاريخهاي 16 و 95/2/17 برگزار خواهد شد.

alielec234

عضو جدید
سلام دوستان .کسی اطلاع داره برای قبولی الکترونیک دانشگاه صنعتی اصفهان چه رتبه ای لازمه و چه درصدهایی باید داشته باشیم.با تشکر

scrat_68

عضو جدید
سلام دوستان من که آزمایشی 25 درصد اول رو حسابی خراب کردم اصلا تا میشینم سر جلسه دفترچه اول رو میگیرم دستم مغزم قفل میشه
بعد 1 ساعت تازه میوفتم رو دور حل کردن برای همین هم همش وقت کم میارم ... نمیدونم چرا اما صدای دست و مداد مردم روی میز و اینکه سوالای ریاضی رو تند حل میکنن زود ورق میزنن خیلی استرس میده بهم :razz:اینجور مشکلات همیشه مخصوص منه

Misi30pi

عضو جدید
سلام دوستان من که آزمایشی 25 درصد اول رو حسابی خراب کردم اصلا تا میشینم سر جلسه دفترچه اول رو میگیرم دستم مغزم قفل میشه
بعد 1 ساعت تازه میوفتم رو دور حل کردن برای همین هم همش وقت کم میارم ... نمیدونم چرا اما صدای دست و مداد مردم روی میز و اینکه سوالای ریاضی رو تند حل میکنن زود ورق میزنن خیلی استرس میده بهم :razz:اینجور مشکلات همیشه مخصوص منه

کجا آزمون میدی داداش
گرایش چی بود؟

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام دوست عزیز
این مشکلات طبیعی هستش برای همه وجود داره برای همینه ازمون میدی تا با شرایط بهتر مقابله کنی نه اینکه 100 درصد اوکی بشی نه یعنی اینکه 20 درصد بودی بشی60 درصد یعنی 60 درصد با شرایط ناجور مقابله کنی.
ان شالا موفق باشی

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی.کسی اطلاعات داره که حدود آخرین رتبه روزانه رشته الکترونیک( مدارهای میکروالکترونیک یا همون آنالوگ یا همون مدار سیستم) بین دانشگاه های تهرانی مطرح چند هست؟
شریف،تهران،امیرکبیر،مدرس،علم و صنعت،خواجه،شهید بهشتی

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
یاد سال پیش بخیر اینجا خیلی بچه ها فعال بودن رفع اشکال / قراردادن جزوه/سوالات ازمون ولی امسال هیچ خبر نیست....مدیر چرا اوضاع اینجوری شده ؟

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ممنون از شما بابت مطالب مفیدتون دوست گرامی ra1372
ببخشیدکسی میدونه مدارو چطوربخونم اصلا نمیتونم تست بزنم؟
و برای مغناطیس چطور فرمولاشو فراموش نکنیم واسه فصل اول ؟

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ممنون از شما بابت مطالب مفیدتون دوست گرامی ra1372
ببخشیدکسی میدونه مدارو چطوربخونم اصلا نمیتونم تست بزنم؟
و برای مغناطیس چطور فرمولاشو فراموش نکنیم واسه فصل اول ؟

با سلام
خواهش میکنم
مغناطیس درس خیلی جذاب و شیرینیه به شرطی که خوب متوجه بشید .در فصل اول مغناطیس شما با انالیز برداری و دستگاههای مختصات متعامد و ...روبرو هستید که مقدماتی برای فصلهای اتی هستند.اگر فکر میکنید در این فصل دچار مشکل هستید سعی کنید انرا ابتدا رفع نموده و سراغ فصل بعد روید چون اگر این فصل را یاد نگیرید قطعا به هیچ سوال کنکور نمیتوانید پاسخ دهید.یاد گرفتن هم اینجوریه که برای خودتون خیلی چیزها رو تجسم کنید مثلا R در قضا با r چه فرقی داره یا تتا اگر از منهای پی دوم تا 0 تغییر کنه چه شکلی ایجاد میشه .و....
و در ضمن برای حفظ کردن کافیه شکله بردارشون رو در مختصات حفظ کنید مثلا در مختصات ایکس وای r قرار داره زاویش و با محور و..
مدار هم لازمه اش اینه تمرین و تمرین راه دیگه ای نداره!ابتدا درس را خوب یاد گرفته اگر 20 تا تست نتونید جواب بدید 21 را تلاش کنید قطعا تست 22 مشابش رو میتونید پاسخ دهید دوست من 2000 تا تست مدار زد با تحلیل 11 تست مدار در کنکور زد که 9 تاش درست بود!لذا نگران نباشید ورزشکار یه شبه بازو نمیاره با تمرین و تکرار
موید باشید

آخرین ویرایش:

I amir

عضو جدید
سلام
من کتاب ریاضی مهندسی مومن زاده چاپ سال 91 اش رو دارم میخواستم بدونم این چاپ جدیدش خیلی فرق کرده؟

بالا