گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

mahboobeh

عضو جدید
انصافا من افتخارم میکنم به همچین ادمی
کسی که نگاهش غیر از اینه مشکل داره
هر کس شرایطش فرق داره خوب شاید شرایط این بنده خدا اینطوری ایجاب کرده بابا
چیه اصن مگههههههههههههههه:mad:
پدر مادر اگه ناراحت میشن به خاطر بد بودن کار نیست به خاطر اینه که دوست دارن بچه شون جایی که حقشه جایی که سهمشه جایی که مرتبطش هست کار کنه. نه اینکه بد باشه که.

اره دیگه..
ولی چه میشه کرد.. کار یکی دو نفر نیست.. اکثرا کسر شان میدونن. من یکی که قید این چیزا رو زدم.. اصلا هم برام مهم.. محیط سالم باشه با من جور در بیاد.. حله. کاریابی ها رو هم فراموش نکنین.. منم ایشالا فردا میرم.

r.eyvazpoor

عضو جدید
انگیزه

انگیزه

سلام مهندسین گرامیمنم با نظرات شما موافقم ولی...ولی یکم ما ها رو که هنوز لیسانس نگرفتیم رو رعایت کنید با این حرفاتون انگیزه نمی گذاره واسه ما
به نظر من باید هر کسی تو رشته خودش باید کار کنه تا بتونه اون کار رو با علاقه و به نحو احسن انجام بده و همچنین به نظر من تفاوتی بین کار یک خانم و آقا وجود نداره و حتی ممکنه بعضی نظرات از طرف خانم ها مطرح بشه که اصلا به ذهن آقایون نمیرسه"خودم این رو تجربه کردم"

حالا بریم تو بحث درس:

من امسال ترم 5 برق الکترونیک می خونم تو این 4 ترم باقی مانده کار های عملی چی داریم؟
مهارت هایی که برای بازار کار برای رشته برق می خوان چی هست؟
تو چه دانشگاه هایی خوندید که می گید هیچی یاد ندادند ؟پس وای به حال ما با این دانشگاهمون
با تشکر

Devilinator

عضو جدید
سلام
من سه ماه گذشته رو عسلویه بودم , از یکی از شمالی ترین شهرای کشور رفتم به یکی از جنوبی ترین شهرای کشور , فورمن کابلکشی تست و رها اندازی توربین کومپرسور توی یکی از پالایشگاههای پارس جنوبی بودم ,کلا کارش زیر آفتابه , با عنوان مهندس صدات میکنن ولی تو کمپ کارگری زندگی میکنی , پولش بد نبود ماهی ۳ ۴ تومن ولیییی پوستت کندست , از ۴ صبح تا ۷ شب تو اون گرمای وحشتناک و رطوبت صد در صد بیچارت میکنن , هم اینکه مسیولیت زیادی رو دوشته , تمام وسایلی که باهاشون کار میکنی کمه کم ۴۰۰ میلیون قیمتشه ... خلاصه اونجا بود که برای اولین بار گفتم کاش میرفتم تجربی :D کساییم که کار نکردن عوضش استراحت کردن و اذیت نشدن :smile:

راستی امشب نتیجه ها میان؟

elecfa1992

عضو جدید
سلام
من سه ماه گذشته رو عسلویه بودم , از یکی از شمالی ترین شهرای کشور رفتم به یکی از جنوبی ترین شهرای کشور , فورمن کابلکشی تست و رها اندازی توربین کومپرسور توی یکی از پالایشگاههای پارس جنوبی بودم ,کلا کارش زیر آفتابه , با عنوان مهندس صدات میکنن ولی تو کمپ کارگری زندگی میکنی , پولش بد نبود ماهی ۳ ۴ تومن ولیییی پوستت کندست , از ۴ صبح تا ۷ شب تو اون گرمای وحشتناک و رطوبت صد در صد بیچارت میکنن , هم اینکه مسیولیت زیادی رو دوشته , تمام وسایلی که باهاشون کار میکنی کمه کم ۴۰۰ میلیون قیمتشه ... خلاصه اونجا بود که برای اولین بار گفتم کاش میرفتم تجربی :D کساییم که کار نکردن عوضش استراحت کردن و اذیت نشدن :smile:

راستی امشب نتیجه ها میان؟
من هر بار میرم دندون پزشکی جیبم خالی میشه میگم کاش میرفتم تجربی...

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اره دیگه..
ولی چه میشه کرد.. کار یکی دو نفر نیست.. اکثرا کسر شان میدونن. من یکی که قید این چیزا رو زدم.. اصلا هم برام مهم.. محیط سالم باشه با من جور در بیاد.. حله. کاریابی ها رو هم فراموش نکنین.. منم ایشالا فردا میرم.
شرمنده من ممهمون اومد برام اون پست آخرم تو چشم مهمون تایپ کردم:redface:
یهو رفتم واقعا ببخشید
ببین یه چیزیو تو پرانتز من بگم فک کنم باعث شد که سوتفاهم بشه ببین اصلا مسئله کسر شان نیستش بیشتر مسئله اینه که تو مجبور میشی که مثلا بری اون کارایی رو انجام بدی که قطعا اگه بهت بگن دوست داری تو رشته ات کار کنی فلان کارو کنی میگی آرههههههه خوب ولی دیگه چی کنم اومدم اینجا کار کنم. چون کار آدمو از خیلی چیزا نجات میده. به قول معروف جوهره ی آدمیه چه زنش چه مردش چه خونه داری باشه چه هرچی باشه اصلا. یعنی من اگه برم مثلا تو فروشگاه کار کنم فقط یه درصد مسئله محیط کاره و نود و نه درصد اینه که جای من اونجا نیست اصلا. من مهندس برقم. یا مثلا تو فلان زمنیه و فلان زمینه کار کردم اونم تخصصی حالا اومدم اینجا. یعنی اگه قرار باشه کار دائمم بشه خب خ فاجعست دیگه. که اصولا اینطور موقعا من انقد دلیل میارم برا خودم ک در نظر خودم زیبا بشه و رنج نکشم و لذت ببرم اما در اصل اگه قرار بود من کار دائمم اون باشه اوکی این چارپنج سال تحصیلیم.و کار میکردم از اول کلا یونی نمیرفتم و در کنارش یه ساز یادمیگرفتم میرفتم کلاس خیاطی میرفتم طراحی میرفتم هزار کار دیگه میکردم. اینه که دل مامان بابای ادمو که این همه سال از مهمونیاشون از مسافرتااشون زدن که من درس بخونم کنکور بدم یکی از بهترینا بشم و برم یونی و بعد ... اینه که قلبشونو میسوزونه... وگرنه تهش اگه جور نشه خب آره میری با واقعیت کنار میای مثه این خیل عظیم و یه گوشه برای خودت یه کاری میکنی.
من میخاستم یه خط بنویسما. یهو سرمیچرخونم میبینم ...
ایشالا به امید خدا. موفق و موید باشی هم تو و هم همه.
راستی نمیشه تموم شه متنم انگارا... اون آقا یا خانوم عیوض پور چرا ناامید بابا؟ والا من یادم میاد پشتیبان قلمچی بودم به بچه هام که میخاستن بزنن مخابرات چقد یادش بخیر جو میدادم از درسامون که وااای چقد قشنکه که واقعا هم هست و همیشه خواهد بود خصوصا میدان...بعد طفلکیا میپرسیدن کجا میشه کار کنیم میگفتم ببینید مراکز نظامی تحقیقاتی مرکز مخابرات اپراتورها یعنی به مام که یونی بودیم همینا رو میگفتن خب بعدش دیدم اصن مخابرات جایی نداره تو شهرم ک.... خب اگه واقعیتا رو میدونستم جور دیگه برنامه میریختم خب. واقعا این مسائل باعث شد که من از خواب خرگوشی و اون فکرا خیالا و تخیلات واهیم بیام بیرون. مثلا اینو که فهمیدم دیگه میدان اول نزدم تو انتخاب رشته ام و اصلا به خاطر همین مصاحبه شاهدو نرفتم که چون فهمدیه بودم میدان جایی در استان ما نداره خب.. که اگه زودتر ترم میفهمیدم شاید تغییر رشته میدادم کلا خب اصن. .. چون علم بی عمل به نظرم... به نظر م خوبه آدم با واقعیت روبرو بشه. هر چند که به قول ملاصدرا دنیای خیال همیشه زیباتره.

من خ خ خ حرف زدم.
دیگه پست نمیذارم. برداشت منفی هم اگر کردید دیگه دیدتون اینه. برای خودم این بحثا فواید مذکور رو داشته دیگه.
شاد و پیروز باشید همیشه و متوکل به خودش فقط و فقط

Alirezajamshidi8

عضو جدید
سلام
یه سوال دارم که خیلی ذهنم را مشغول کرده به نظر شما با شرایطی که در زیر می نویسم اول بهتره برم خدمت یا برای ارشد بخونم؟
کارشناسی را با معدل 16/92 همین چند روز پیش تمام کردم.(دانشگاه فنی و حرفه ای-دانشکده فنی امام محمد باقر(ع)ساری (دولتی-فنی بودم))

زبان را در کانون زبان ایران اسفند 93 تمام کردم.

پدرم بازنشسته هست تا اینجا خرج تحصیلم را داده و برای ارشد هم می تواند بدهد اما من خودم تاحدود زیادی ناراحت این موضوع هستم.

21 سال و 6 ماه هم سنم هست.

تا حدودی یه نوع مشورته شما اگر جای من بودید می رفتید سربازی یا ارشد؟

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم بحث شغل شد..خوب ولی بذارید یه چیزی بگم...من خودم نمیگم شغلم چیه :biggrin:..اما کارم ربطی به رشته نداره...

اما با آدمهای مختلف سرکار دارم..شما برای اینکه بری سرکار دوتا راه پیش روی شماست...اول اینکه واقعا کاربلد باشید...

چون اگه شما لوله خونتون بترکه هیچ وقت نمیرید دنبال یه آدم تازه کار..میرید دنبال یه آدم خبره و کار بلد...پس شکایت و گله

رو کنار بذارید...من خودم حقیقتش کار بلد نیستم...الکترونیک رو در حد دانشگاه میدونم..و توقع ندارم که کسی منو سرکار ببره

چون بهشون حق میدم...چون اونا هم پول میدن..دوس ندارن ضرر کنند...شما باید خودتون رو قوی کنید...مثلا دوره های بیرون

رو برید...تو یه چیزی مهارت کسب کنید...یا اینکه پارتی داشته باشید..یا مهارت یا پارتی..من دیروز با یه آقایی صحبت میکردم...

مکانیک هلیکوپتر بود..رفته بود تو هلیکوپتر سازی با مدرک دیپلم...یکی دیگه هم بود رفته بود تو پتروشیمی بازم با مدرک دیپلم

همشون گفتند ما پارتی داشتیم...یکی از دوستای خودم مدرک دیپلم داشت چندسال بیکار بود..یه پارتی پیدا کرد رفت تو

وزارت دفاع..خب حالا ماها که پارتی نداریم باید تا میتونیم قوی باشیم...بنظرم گله و شکایت رو کنار بذاریم...

بازار کار خوبه بنظرم..اما برای کسی که کار بلد باشه..بجای شکایت بنظرم برید تو یه فیلدی خودتون رو قوی کنید...

وگرنه هیچ وقت از طریق رشته خودتون سرکار نمیرید..من خودم تازگی ها دوره های بیرون رو میرم..میخام یه حرفی

برای گفتن داشته باشم...چون حیفه این همه سال درس بخونی و کار غیر مرتبط با رشته ات بکنی

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ضمن..نتایج ارشد هم سخنگوی سازمان سنجش یه روز قبلش اعلام میکنه..و بعدش میذارن رو سایت...

هیچ وقت نتایج یهویی نمیاد رو سایت بعدش اطلاع رسانی کنند..بیشتر حواستون به اخبار باشه...اگه نتایج 3 شهریور بیاد

فردا سخنگوی سازمان سنجش اعلام میکنه بعدش روز بعد میزنن تو سایت...وگرنه یهویی بیاد تو سایت منتظر نباشید

Alirezajamshidi8

عضو جدید
سلام
یه سوال دارم که خیلی ذهنم را مشغول کرده به نظر شما با شرایطی که در زیر می نویسم اول بهتره برم خدمت یا برای ارشد بخونم؟
کارشناسی را با معدل 16/92 همین چند روز پیش تمام کردم.(دانشگاه فنی و حرفه ای-دانشکده فنی امام محمد باقر(ع)ساری (دولتی-فنی بودم))

پدرم بازنشسته هست تا اینجا خرج تحصیلم را داده و برای ارشد هم می تواند بدهد اما من خودم تاحدود زیادی ناراحت این موضوع هستم.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

باید ببینی هدفت از ارشد خوندن چیه؟؟...با لیسانس هم میشه رفت سرکار..سواد کار به لیسانسه...اگه هدفت کار هست..

برو سربازی و بعدش یه مهارت پیدا کن...اگه هدفت رسیدن به درجه والای علم و دانشه :D....برو همون ارشد بخون

Pencil

عضو جدید

دوستان بیاید از بحث بازار کار دور بشیم یا یه جای دیگه ادامه بدیم تا تاپیک بیشتر از این، از موضوع اصلی خودش خارج نشه

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

سلام.زبانت را بسیار قوی کن و برو سربازی.الان که سنت کم هست با لیسانس بری سربازی برد کردی.بعدش که از سربازی اومدی بیرون آیندت دست خودته.اگه توی سربازی زبانت خوب باشه شانس زیادی داری که خدمت راحتی داشته باشی.حواست هم به این موضوع باشه که الان متقاضی برای سربازی بسیار زیاد هست و همین الان دفترچت رو پست کنی سال بعد اعزامی.بنابراین میتونی از همین الان برای ارشد بخونی و عمرت رو هدر ندی.حالا خودت از حرفهای من نتیجه بگیر

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان

یه توصیه ی خیلی ساده اما مهم دارم واستون. ایشالا ارشد که قبول شدید سعی کنید کاملا با برنامه ریزی درساتون رو پیش ببرید. اگر خدای نکرده شل بگیرید تمومه. دیگه نمیشه جمعش کرد. به خودتون میاید میبینید ترم اول تموم شده و شما موندید و یه معدل داغون که نمیشه جبرانش کرد دیگه. معمولا معدل ارشد رو بدون نمره ی پایان نامه و سمینار در نظر میگیرن. یعنی شما با 8 تا درسه سنگین باید معدلتون رو بسازید. کافیه دو تا از این درسا بیاد حدود 14 بشه. دیگه نمیشه معدل رو بالا کشید. ایشالا دانشگاه قبول شدید خیلی سریع با شرایط وفق پیدا کنید و به قول معروف خودتون رو پیدا کنید. نذارید این فرصت از دست بره.
ایشالا که همه تون موفق باشید عزیزان

mvchsh

عضو جدید
سلام

از الان تا اردیبهشت واسه ارشد بخون و بلافاصله بعد از ارشد بگرد دنبال کار

A R A S T E

عضو جدید
نظرمن اینه که شمااول سربازیتونوبریدچون اونموقع اگرشرایط کارم واستون پیش بیادمیتونی راحت مشغول بشی بعدم اینکه دیگه دغدغه سربازی رونداری ولی اینایی که گفتم درصورتی که بعدازسربازی هم همینقدانگیزه وانرژی برای ارشدوجودداشته باشه...
حالاباتوجه به اینکه شمابه روحیات خودتون واقف ترازبقیه هستین تصمیم نهایی باخودشماست

masadqwerty

عضو جدید
هنوز زمان دقیق رو نمی تونن اعلام کنن!؟واقعا که عجب آدمای وظیفه شناسی هستنا!!!توی این 8 ماه چی کار دارن می کن؟واقعا متاسفم...

Devilinator

عضو جدید
هنوز زمان دقیق رو نمی تونن اعلام کنن!؟واقعا که عجب آدمای وظیفه شناسی هستنا!!!توی این 8 ماه چی کار دارن می کن؟واقعا متاسفم...

فقط بلدن زجر بدن آدمو . یکم هم دهه اوله دهمم دهه اوله . خسته نباشن زحمت کشیدن

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا اازمون حفظ تموم نشه..نتایج رو نمیگن...همون دهم میاد..خاک تو سرشون با این نتیجه اعلام کردنشون..تازه گفته مشخص هم نیست...

خاک توسرشون واقعا.........

دانشمند كوچك

عضو جدید
سنجش رو چه به آزمون استخدامی.اولویت با دانشجو جماعت.سنجش مال کنکور و درس نه کسب و کار. کشور شده فقط پول گرفتن از ملت
بعد از ۸ ماه خدایی زوره. ارشدی ها نصف کارشناسی ها هستن. اونا کلا ۳ماهه جوابا میان بعد ما ارشدی ها باید ۸ ماه بیکار و آتل و باطل بچرخیم تا ببینیم کی جوابا میاد...

تقویان

عضو جدید
سلام

سلام

سلامسازمان سنجشه دیگه !!مقداری صبر باید کرد !!ته تهش یه هفته دیگه میاد

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
تا اازمون حفظ تموم نشه..نتایج رو نمیگن...همون دهم میاد..خاک تو سرشون با این نتیجه اعلام کردنشون..تازه گفته مشخص هم نیست...

خاک توسرشون واقعا.........

سعيد اعصاب نداريااا..بنظرم بجاي اينكه حرص بخوري ,يه سرج بزن ببينم توكلي عمه داره يا نه :D

آها راسي ,به دلم افتاده مالك قبولي ...:)

elecfa1992

عضو جدید
عجبا...مینشستن دستی انتخاب رشته میکردن تهش 5 روز بود...حالا با این وضعیت سال بعد میخاد اردیبهشت برگزار بشه...فک کنم بمونه واسه سال بعدش نتایج

بالا