گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

alk1370

کاربر بیش فعال
سلام.این مطلبو بخونید اما نا امید نشید!!!

فرارو
یادداشت دریافتی- رضا احمدیان؛ فارغ التحصیل رشته کارشناسی ارشد مهندسی برق هستم یادم است در زمانی که دانش آموز بودیم اگر از ما می پرسیدند می خواهید چکاره شوید در جواب فوراً می گفتیم دکتر یا مهندس.

دوست صمیمیی داشتم که در تمام مراحل دبیرستان با هم بودیم و با هم یک رقابت سالم درسی داشتیم و هر دو دیپلم ریاضی و فیزیک گرفتیم من عاشق رشته مهندسی بودم و دوستم بنا به تشویق خانواده اش در کنکور تجربی شرکت کرد.

سال اول هردو در دانشگاه دلخواهمان در تهران قبول نشدیم من به رشته مهندسی برق در یکی از دانشگاه های تهران علاقه داشتم و دوستم نیز مایل بود در تهران دندانپزشکی بخواند. یک سال وقت داشتیم با هم در منزل و کتابخانه دروس عمومی مشترک و ریاضی و... را با هم کار می کردیم و دوستم همزمان کلاس های خصوصی زیست شناسی نیز می رفت.

خوشبختانه سال بعد هر دو به آرزویمان رسیدیم من در یکی از دانشگاه های دولتی تهران در رشته مهندسی برق قبول شدم ولی دوستم در یکی از شهرستان ها در رشته دندانپزشکی در دانشگاه آزاد قبول شد و چون هنوز خدمت مقدس سربازی نرفته بود ناچاراً برای ادامه تحصیل با کمک والدینش با پرداخت شهریه به شهرستان جهت ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی رفت.

در طول دوران تحصیل همیشه با هم در ارتباط بودیم دوستم خودش بارها اذعان داشت که خواندن درس دندانپزشکی بسیار راحت تر از مهندسی برق است و بیشتر کارش عملی است و به راحتی واحدهایش را پاس می کند. و صادقانه اعتراف می کرد که رشته مهندسی برق مشکلتر از دندانپزشکی است.

بگذریم سرتان را درد نیاورم اکنون دوازده سال از آن زمان گذشته و دوستم داری مطب دندانپزشکی است و من هم با مدرک کارشناسی ارشد برق در یک شرکت خصوصی کار می کنم.

شاید باور نکنید درآمد من به زور ماهیانه با کلی تلاش در بهترین حالت بین سه تا چهار ملیون تومان است ولی دوستم روزانه حداقل دو تا سه ملیون تومان درآمد دارد.

من برایش آرزوی موفقیت می کنم چون دوست عزیز و صمیمیم است و این نوشته از روی حسادت نیست بلکه خواسته ام درد دلی با مسئولین داشته باشم.

باور کنید من در تأمین خرج و مخارج زندگی خودم و همسرم با داشتن دو فرزند کوچک واقعا درمانده شده ام ولی دوستم بهترین امکانات زندگی را برای همسر و فرزندش فراهم کرده است.

اکنون سوالم از مسئولین محترم این است که چرا اینقدر رشته های مهندسی در مملکت کم اهمیت شده اند من هر بار باید جلوی زن و فرزندانم شرمنده باشم ولی دوستم بتواند بهترین زندگی را داشته باشد واقعاً چرا باید اینقدر تفاوت درآمد میان رشته های مهندسی با رشته های پزشکی یا دندانپزشکی باشد.

دوستم که خانواده آگاهی داشت مسیر و سطح زندگیش عوض شد که کلاً قابل قیاس منطقی با من نیست ولی من با کلی زحمت و مرارت باید درآمدم اینگونه باشد من با تعدادی از دوستانم که در خارج از کشور در کار مهندسی هستند صحبت کرده ام آنها می گویند حتی اگر بهترین متخصص در رشته پزشکی باشی تفاوت درآمدت با مهندسین همسطح اینقدر بارز نیست.

حالا من که بین سه تا چهار ملیون تومان شکر خدا درآمد ماهیانه دارم حال آن دبیر محترم با مدرک کارشناسی ارشد با دریافتی ماهانه حداکثر دو میلیون تومان چکار کند که درآمد یک ماهش برابر درآمد یکروز یک دندانپزشک است.

مسئولان محترم خواهش می کنم چاره ای برای این اختلاف فاحش بیابید شما مسئولید و باید در پیشگاه باری تعالی پاسخگوی امثال ما باشید.

چرا در ایران میان تحصیلکرده های متخصص پزشکی یا دندانپزشکی با ما مهندسین و سایر اقشار تحصیلکرده باید اینقدر تفاوت درآمد باشد واقعاً این اختلاف فاحش چه منطقی دارد و دلیلش چیست؟

در خاتمه مخاطبم با عزیزان رشته فنی و مهندسی است عزیزان از تجربه من پند گیرید اگر واقعاً دنبال زندگی راحت برای خود و همسر آینده تان هستید و در صورت علاقه حتما در رشته های پزشکی یا دندانپزشکی ادامه تحصیل دهید تا مثل ما شرمنده زن و فرزندانتان نباشید.

farhad1371

عضو جدید
سلام.این مطلبو بخونید اما نا امید نشید!!!

فرارو
یادداشت دریافتی- رضا احمدیان؛ فارغ التحصیل رشته کارشناسی ارشد مهندسی برق هستم یادم است در زمانی که دانش آموز بودیم اگر از ما می پرسیدند می خواهید چکاره شوید در جواب فوراً می گفتیم دکتر یا مهندس.

دوست صمیمیی داشتم که در تمام مراحل دبیرستان با هم بودیم و با هم یک رقابت سالم درسی داشتیم و هر دو دیپلم ریاضی و فیزیک گرفتیم من عاشق رشته مهندسی بودم و دوستم بنا به تشویق خانواده اش در کنکور تجربی شرکت کرد.

سال اول هردو در دانشگاه دلخواهمان در تهران قبول نشدیم من به رشته مهندسی برق در یکی از دانشگاه های تهران علاقه داشتم و دوستم نیز مایل بود در تهران دندانپزشکی بخواند. یک سال وقت داشتیم با هم در منزل و کتابخانه دروس عمومی مشترک و ریاضی و... را با هم کار می کردیم و دوستم همزمان کلاس های خصوصی زیست شناسی نیز می رفت.

خوشبختانه سال بعد هر دو به آرزویمان رسیدیم من در یکی از دانشگاه های دولتی تهران در رشته مهندسی برق قبول شدم ولی دوستم در یکی از شهرستان ها در رشته دندانپزشکی در دانشگاه آزاد قبول شد و چون هنوز خدمت مقدس سربازی نرفته بود ناچاراً برای ادامه تحصیل با کمک والدینش با پرداخت شهریه به شهرستان جهت ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی رفت.

در طول دوران تحصیل همیشه با هم در ارتباط بودیم دوستم خودش بارها اذعان داشت که خواندن درس دندانپزشکی بسیار راحت تر از مهندسی برق است و بیشتر کارش عملی است و به راحتی واحدهایش را پاس می کند. و صادقانه اعتراف می کرد که رشته مهندسی برق مشکلتر از دندانپزشکی است.........

.
سلام ،خوب جواب خیلی راحته توی کل فامیل من حتی یکی از بچه های هم سن و سال من که رشته تجربی بودن پزشکی ،دندانپزشکی و داروسازی قبول نشدن ،اما نداریم از بچه های ریاضی فیزیک کسی که قبول نشده باشه انواع و اقسام دانشگاه ها آزاد و دولتی، انواع اقسام رشته ها معدن ، صنایع ، برق ، مکانیک ،م شیمی و .... خوب خودتون قضاوت کنید دیگه! البته بحث طرح اجباری خدمت 2 ساله پزشکی و کشیک ها و کتاب های قطور پزشکی ،تایید نکردن مدرک پزشکی به این راحتی ها اون ور آب و دوره طولانی تحصیل و .... رو نمی گم چون از حوصله تاپیک و من خارجه:D

amir3620

عضو جدید
برنامه ریزی؟

برنامه ریزی؟

حق با شماست دوستان منم از روی علاقه برق رو اننتخاب کردم ولی زمانی که میبنم دوستم که پزشکی خونده العان کار- زندگی - خانواده وسرمایه همه رو داره افسوس میخورم چرا اینجام... به نظرم خیلی توی مملکت ما به رشته های مهندسی ظلم میشه وهیچ حمایتی هم ازش صورت نمی گیره چرا باید این همه دانشگاه داشت ولی در عمل هیچ کدام امکانات لازم رو برای ساختن مهندس واقعی ندارند چرا باید این همه فارغ التحصیل بی کار یا با حقوق واحترام یک کارگر سرگذر داشت با وجود اینکه ازت انتظار کارمهندسی و فنی هم دارند.... راستی کسی میدونه چجوری میشه دررشته های پزشکی و it ,itcشرکت کرد با مدرک لیسانس مهندسی؟

alk1370

کاربر بیش فعال
سلام ،خوب جواب خیلی راحته توی کل فامیل من حتی یکی از بچه های هم سن و سال من که رشته تجربی بودن پزشکی ،دندانپزشکی و داروسازی قبول نشدن ،اما نداریم از بچه های ریاضی فیزیک کسی که قبول نشده باشه انواع و اقسام دانشگاه ها آزاد و دولتی، انواع اقسام رشته ها معدن ، صنایع ، برق ، مکانیک ،م شیمی و .... خوب خودتون قضاوت کنید دیگه! البته بحث طرح اجباری خدمت 2 ساله پزشکی و کشیک ها و کتاب های قطور پزشکی ،تایید نکردن مدرک پزشکی به این راحتی ها اون ور آب و دوره طولانی تحصیل و .... رو نمی گم چون از حوصله تاپیک و من خارجه:D

درسته رشته پزشکی سختیهای زیادی داره و واقعا هر کسی نمیتونه توش دووم بیاره ولی حداقلش دلت خوشه که وقی درست تموم شد بیکار نمیمونی!خوب اینجوری خیلی بیشتر و با انگیزه تر درس میخونی مثل ده دوازده سال پیش که واقعا هر کی مهندسی میخوند رو هوا میزدنش!!خوب اونجوری طرف هم با علاقه میخونده چون از بازار کار رشته اش مطمئن بوده ولی اینجا هر چی درست رو بیشتر کش بدی بهتره! چون حداقل چند ماه کمتر دغدغه کار میخوری!!!پزشکی خوبیش اینه که مثل رشته های مهندسی نیس که تو هر دانشگاهی باشه.کلا از برنامه ریزی وزارت بهداشت خیلی خوشم میاد مثلا همین آزمون مهندسی پزشکی بیو الکتریک وزارت بهداشت کلا 50 نفر میگیره و واقعا همونا رو میسازه!!! ولی وزارت علوم و دانشگاه آزاد همونجوری میگیرن و تو شرش گیر میکنند و چوبشو من و شما و امثال ما میخوریم!!دقیقا بلایی که سر رشته مهندسی صنایع چند سال پیش اومد بعدش سر رشته برق اومد و الان هم سر رشته MBA اومده!!! خدا نکنه یه رشته ای بیاد که سر زبونا بیفته اونوقت دیگه همه هجوم میارن سمتش!الان شما ببین چقدر از بچه های برق هستن که ناراضی ان (دخترا بیشتر)خوب تکلیف چهار پنج سال از بهترین دوران زندگی چی میشه؟الان فکر کنم کم خانواده ای باشند که حداقل یک لیسانس بیکار تو خونه شون نباشه!خدا کنه یه نفر دلسوز قشر جوان یه فکری بکنه و گر نه این موج تحصیل کرده ها واقعا صنعت رو دچار مشکل خواهد کرد!

تو سایت کانون یه بار یه مصاحبه ای از دکتر جبه دار خوندم ایشون گفته بود که زمانی که برای ثبت نام به دانشگاه تهران رفته بودن مرسوم بود که اون زمان رتبه های برتر همه میرفتن رشته راه و ساختمان و عمران ولی ایشون گفت من رفتم رشته برق که همه تعجب کردند.خوب ایشون علاقه داشته و به مدارج بالایی هم رسیده ولی خدا وکیلی کدوم ما اگه باشیم میریم الان دنبال علاقه مون؟اگه موقع انتخاب رشته بهمون میگتن عمران بخونید که بعد پول پارو کنید یک نفرمون میرفتیم رشته برق؟؟؟؟ دقیقا همین بلا سر رشته برق اومد که الان وضعیتش اینجوریه! و جالبته دکتر جبه دار گفته بود تو همون مصاحبه که خیی بده که 85 نفر از 100 نفر اول کنکور میرن رشته برق!!!در حالی که ایشون تاکید داشت که کشور به نیروهای متخصص در زمینه مدیریت و اقتصاد نیاز داره نه این همه مهندس!!

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
درسته رشته پزشکی سختیهای زیادی داره و واقعا هر کسی نمیتونه توش دووم بیاره ولی حداقلش دلت خوشه که وقی درست تموم شد بیکار نمیمونی!خوب اینجوری خیلی بیشتر و با انگیزه تر درس میخونی مثل ده دوازده سال پیش که واقعا هر کی مهندسی میخوند رو هوا میزدنش!!خوب اونجوری طرف هم با علاقه میخونده چون از بازار کار رشته اش مطمئن بوده ولی اینجا هر چی درست رو بیشتر کش بدی بهتره! چون حداقل چند ماه کمتر دغدغه کار میخوری!!!پزشکی خوبیش اینه که مثل رشته های مهندسی نیس که تو هر دانشگاهی باشه.کلا از برنامه ریزی وزارت بهداشت خیلی خوشم میاد مثلا همین آزمون مهندسی پزشکی بیو الکتریک وزارت بهداشت کلا 50 نفر میگیره و واقعا همونا رو میسازه!!! ولی وزارت علوم و دانشگاه آزاد همونجوری میگیرن و تو شرش گیر میکنند و چوبشو من و شما و امثال ما میخوریم!!دقیقا بلایی که سر رشته مهندسی صنایع چند سال پیش اومد بعدش سر رشته برق اومد و الان هم سر رشته MBA اومده!!! خدا نکنه یه رشته ای بیاد که سر زبونا بیفته اونوقت دیگه همه هجوم میارن سمتش!الان شما ببین چقدر از بچه های برق هستن که ناراضی ان (دخترا بیشتر)خوب تکلیف چهار پنج سال از بهترین دوران زندگی چی میشه؟الان فکر کنم کم خانواده ای باشند که حداقل یک لیسانس بیکار تو خونه شون نباشه!خدا کنه یه نفر دلسوز قشر جوان یه فکری بکنه و گر نه این موج تحصیل کرده ها واقعا صنعت رو دچار مشکل خواهد کرد!

تو سایت کانون یه بار یه مصاحبه ای از دکتر جبه دار خوندم ایشون گفته بود که زمانی که برای ثبت نام به دانشگاه تهران رفته بودن مرسوم بود که اون زمان رتبه های برتر همه میرفتن رشته راه و ساختمان و عمران ولی ایشون گفت من رفتم رشته برق که همه تعجب کردند.خوب ایشون علاقه داشته و به مدارج بالایی هم رسیده ولی خدا وکیلی کدوم ما اگه باشیم میریم الان دنبال علاقه مون؟اگه موقع انتخاب رشته بهمون میگتن عمران بخونید که بعد پول پارو کنید یک نفرمون میرفتیم رشته برق؟؟؟؟ دقیقا همین بلا سر رشته برق اومد که الان وضعیتش اینجوریه! و جالبته دکتر جبه دار گفته بود تو همون مصاحبه که خیی بده که 85 نفر از 100 نفر اول کنکور میرن رشته برق!!!در حالی که ایشون تاکید داشت که کشور به نیروهای متخصص در زمینه مدیریت و اقتصاد نیاز داره نه این همه مهندس!!
وزارت بهداشت ام برای رشته ما تضمینی نداره ها. منظورم مهندسی برق گرایش بیو هستش.

alk1370

کاربر بیش فعال
وزارت بهداشت ام برای رشته ما تضمینی نداره ها. منظورم مهندسی برق گرایش بیو هستش.

آره منظورم از نظر کیفیتی بود.اینجور که شنیدم میگن بیو الکتریک تو علوم پزشکی جذاب تر از وزارت علومه!یعنی منظورم این بود که دانشگاه علوم پزشکی مثل بقیه دانشگاه ها نیست که همونجوری دانشجو بگیره مثل برق نیست که هر دانشگاهی تو هر سالی فکر کنم 1000 تا دانشجوی برق میگیره!!!

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آره منظورم از نظر کیفیتی بود.اینجور که شنیدم میگن بیو الکتریک تو علوم پزشکی جذاب تر از وزارت علومه!یعنی منظورم این بود که دانشگاه علوم پزشکی مثل بقیه دانشگاه ها نیست که همونجوری دانشجو بگیره مثل برق نیست که هر دانشگاهی تو هر سالی فکر کنم 1000 تا دانشجوی برق میگیره!!!
اره همینطوره جذاب تره
هزار تا ؟؟؟بیشترررررررررررر
دیگه اینجوریه ما که گفتیم یه سری .برداشت های جالبی شد تصمیم گرفتیم دیگه نگیم.
در کل چه امید عبثی بستیم ما
به مترسک که بپاید سرجالیزمان را
والا

Pencil

عضو جدید
درآمد یدونه دکتر برابری میکنه با در آمد کل مهندسای یه دانشکده مهندسی تازه نه مالیات درست و حسابی میدن نه تعرفه ای مشخصی دارن و نه رقابتی هست؛ جالب اینه که دکترها کارشون اصلا بازدهی لازمی رو که باید داشته باشه رو نداره و خیلی از مردم از پزشک های بی سواد و بی کیفیت ناراضی هستن و اون کتابهای قطور رو فقط واسه پز علم و بستن دهن مردم دستشون میگیرن؛ من که به شخصه تا حالا ندیدم کسی حالش بده بره دکتر خوب بشه برگرده یا بدتر میشه یا واسه همیشه پاش به مطب باز میشه( واسه خودشون مشتری جور میکنن یا به قول پرفوسور بسکی متاسفانه با مریض ها تجارت میکنن )

دولت نیازی نیست کمکی به مهندس ها بکنه؛ فقط کاش سنگ جلو پاشون نندازه نمیدونم تا حالا سعی کردین دست به ایجاد یه کاری بزنید یا نه اما از همون اول که شروع میکنید با یه طومار از آیین نامه های ریز و درشت مسخره و مالیات و کاغذ بازی و هزارتا چیز دیگه روبه رو میشید؛آخرش هم اگه بتونید از هفت خان رد بشید تازه میبینید یه لشکر مهندس بیکار اومدن شرکت زدن و شدن رقیب شما از طرفی هم خود دولت با واردات جنس های بی کیفیت و ارزان شروع میکنه تا شما رو شکست بده و از صفحه زمین محو کنه!(مار به خیر تو امیدی نیست؛ شر مرسان)

خلاصه اینکه نمیشه زیاد این بحث ها رو کش داد چون آخرش معلوم هست و به مسائل سیاسی و بی لیاقتی مسئولین بر میخوره که اینجور بحث ها هم تو تالار انجمن ممنوع هست و من هم به شخصه به قانون تالار احترام میزارم و سعی میکنم بهش فکر نکنم(پاک کردن صورت مسئله) و فقط به هدف مشترکمون یعنی ارشد فکر کنم.

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
درآمد یدونه دکتر برابری میکنه با در آمد کل مهندسای یه دانشکده مهندسی تازه نه مالیات درست و حسابی میدن نه تعرفه ای مشخصی دارن و نه رقابتی هست؛ جالب اینه که دکترها کارشون اصلا بازدهی لازمی رو که باید داشته باشه رو نداره و خیلی از مردم از پزشک های بی سواد و بی کیفیت ناراضی هستن و اون کتابهای قطور رو فقط واسه پز علم و بستن دهن مردم دستشون میگیرن؛ من که به شخصه تا حالا ندیدم کسی حالش بده بره دکتر خوب بشه برگرده یا بدتر میشه یا واسه همیشه پاش به مطب باز میشه( واسه خودشون مشتری جور میکنن یا به قول پرفوسور بسکی متاسفانه با مریض ها تجارت میکنن )

دولت نیازی نیست کمکی به مهندس ها بکنه؛ فقط کاش سنگ جلو پاشون نندازه نمیدونم تا حالا سعی کردین دست به ایجاد یه کاری بزنید یا نه اما از همون اول که شروع میکنید با یه طومار از آیین نامه های ریز و درشت مسخره و مالیات و کاغذ بازی و هزارتا چیز دیگه روبه رو میشید؛آخرش هم اگه بتونید از هفت خان رد بشید تازه میبینید یه لشکر مهندس بیکار اومدن شرکت زدن و شدن رقیب شما از طرفی هم خود دولت با واردات جنس های بی کیفیت و ارزان شروع میکنه تا شما رو شکست بده و از صفحه زمین محو کنه!(مار به خیر تو امیدی نیست؛ شر مرسان)

خلاصه اینکه نمیشه زیاد این بحث ها رو کش داد چون آخرش معلوم هست و به مسائل سیاسی و بی لیاقتی مسئولین بر میخوره که اینجور بحث ها هم تو تالار انجمن ممنوع هست و من هم به شخصه به قانون تالار احترام میزارم و سعی میکنم بهش فکر نکنم(پاک کردن صورت مسئله) و فقط به هدف مشترکمون یعنی ارشد فکر کنم.
من با حرفاتون موافقم جز دو خط اخر.
آخرش شاید اینطور نشه که شما فک میکنید.

ali_gsm

عضو جدید
با سلام به دوستان عزیز.

میخواستم اگر میشه یه خورده در مورد زمان بندی و مدیریت وقت در سر جلسه کنکور برای هر درس توضیح بدید.

مثلا دفترچه اول که 105 دقیقه هست برای هر درس(زبان،مدار،ریاضی) حداکثر چه مقدار زمان باید اختصاص بدیم که وقت کم نیاریم؟
اینم تو پرانتز بگم که من زبانم خوب هست و نمیخوام از این درس بگذرم.

mhk158

عضو جدید
سلام به دوستانی که راجع به مدیریت جلسه سوال دارند نوشته زیر نتیجه دو سال کنکورمه پس بهش اعتماد کنین.
دفترچه اول
اول اینکه تصمیم خودتونو بگیرید که می خواین زبان بزنین یا نه. اینکه یه دفعه تصمیم بگیرین زبان بزنین و دفعه بعد بگین نه، اینجوری نمیشه. یا زبان بلدین یا نیستین.من خودم اینطوری دفترچه اولو می زدم که 15 تا 20 دقیقه اولو زبان می زدم و بعد که خیالم از زبان راحت شد، باقی زمانم رو بین ریاضی و مدار تقسیم می کردم. بعضیا میگن ذهن خسته میشه یا یه تست ریاضی با سه تا تست زبانم برابره و خیلی دلیل های دیگه اما اینا واسه کسیکه زبان بلد نیست یا زبانش می لنگه. اگه زبان بلدی همون اول زبان رو بزن و خیال خودتو راحت کن که یه درصد مهم از دفترچه اولو گرفتی. البته روش های دیگه ای رو هم امتحان کرده بودم مثلا اینکه زبان رو بذارم آخر اما بهترین روش همونی بود که اول گفتم.

برای مدار و ریاضی هم سه دسته سوال داریم:
1-سوال رو بلدین و آسونه پس حلش کنین 2-بلدین و وقت می بره 3- بلد نیستین
ماموریت شما اینکه توی خونه اونقدر تست بزنین تا اولا بتونین این سه دسته رو سر آزمون تشخیص بدنین دوما سرعت حلتون رو توی دسته 1 بالاببرین ، دسته 2 رو به دسته 1 و همچنین دسته 3 رو به دو دسته دیگه تبدیل کنین. تو دور اول زدن دفترچه اولویت با زدن سوالای دسته 1و2 هست.
اگر به این روش جلو بیاین و این روشو تمرین کنین حتی زمان اضافه هم میارین که میتونین به مدار و ریاضی اختصاص بدین و تو وقت اضافه هم سوالات دسته 2 اگر مونده و بعد دسته 3 البته توی این دور دوم ممکنه سوالاتی از دسته 1 باشن که شما به علت استرس، اشتباه محاسباتی، فراموش کردن فرمول و ... نتونسته باشین حلش کنین توی دور دوم اولویت با اینهاست و بعد مونده های دسته 2 و 3.
هر سه دسته رو با هر علامتی دوست دارین علامت بزنین که تو دور دوم بدونین اولویت با حل کدومه.
و تو آزمون های آزمایشی هم همون روندو تمرین کنین.

دفترچه دوم
اون درسی که نیاز به تمرکز بیشتری داره رو تو اولویت بزارین. ترتیب های مختلفی رو امتحان کردم اما بهترینش برای من مغناطیس، الک، سیگنال و کنترل بود. و اینکه سوالا رو چطور بزنین مثل همون مدار و ریاضیه که در بالا گفتم. و اگر وقت اضافه آوردین وقت رو بزارین روی دروسی که روش کار بیشتری کردین و خوب تر از باقی خوندینش. من خودم این وقت رو سیگنال گذاشتم و 55 زدم.
یادتون باشه شما تو کنکور قراره سوالایی که بلدینو حل کنین و قرار نیست از خودتون راه حل اختراع کنین یا خلاقیت به خرج بدین این کارا واسه تمرین های دانشگاهه. اگر شما تو هر درس فقط سوالای دسته 1 پیدا کنین و درست حلشون کنین یه رتبه خوب میارین.

bahar-control

عضو جدید
سلام دوستان . کسی هست که جزوه و وویس کلاسای کنکوری اساتید خوب رو داشته باشه؟ اگه داره لطف کنه واسه من بفرسته چون من شهرستانیم و دسترسی به این کلاسا ندارم . ممنون

crystalboy2015

اخراجی موقت
یه نکته خیلی ظریف تو کنکور کارشناسی ارشد هست که اگه همه بدونید به دردتون میخوره
اونم اینه که تو ارشد اصلا یه درسی رو بالا بزنید مثلا ریاضی تاثیر میزاره و این حرفا کلن تاثیر نداره
مثلا شما مدار 80 بزنی زبان 20 بزنی یا برعکس
هیچ فرقی تو رتبت نداره
چون تو ارشد بر عکسه کارشناسی میانگین وزنی میگیرن
یعنی همه درسا رو جمع میکنن بعد میانگین میگیرین
پس سعی کنید تو درسایی که مسلطین بیشتر وقت بزارین که درصداتون بره بالاتر.
;) :)

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه نکته خیلی ظریف تو کنکور کارشناسی ارشد هست که اگه همه بدونید به دردتون میخوره
اونم اینه که تو ارشد اصلا یه درسی رو بالا بزنید مثلا ریاضی تاثیر میزاره و این حرفا کلن تاثیر نداره
مثلا شما مدار 80 بزنی زبان 20 بزنی یا برعکس
هیچ فرقی تو رتبت نداره
چون تو ارشد بر عکسه کارشناسی میانگین وزنی میگیرن
یعنی همه درسا رو جمع میکنن بعد میانگین میگیرین
پس سعی کنید تو درسایی که مسلطین بیشتر وقت بزارین که درصداتون بره بالاتر.
;):)

خب متخصص وقتی میانگین میگیرن شما یه بار زبان رو 80 ثبت کن یه بار 20 ثبت کن میانگین بگیر ببین چقدر فرق میکنه

crystalboy2015

اخراجی موقت
دکتر
منظور درساییه که ضریبش یکیه :D:biggrin:
مثلا مدار و ریاضی
ریاضی رو که اکثرا کم میزنن پس اگه بتونی سه تا سوال بزنی ریاضی فقط 3تا درست بعد وقت بزاری که مدارو بالا بزنی ، (هر درسی که تسلط داری رو البته بیشتر بزنی منظوره ) اینجوری بهتره برات
چوون اینجوری راحت وقتتو میزاری رو درسایی که تسلط داری و وقتتو با ریاضی هدر نمیکنی .

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
دکتر
منظور درساییه که ضریبش یکیه :D:biggrin:
مثلا مدار و ریاضی
ریاضی رو که اکثرا کم میزنن پس اگه بتونی سه تا سوال بزنی ریاضی فقط 3تا درست بعد وقت بزاری که مدارو بالا بزنی ، (هر درسی که تسلط داری رو البته بیشتر بزنی منظوره ) اینجوری بهتره برات
چوون اینجوری راحت وقتتو میزاری رو درسایی که تسلط داری و وقتتو با ریاضی هدر نمیکنی .

به قول ارسطو: اوه یس این حالا درست شد اغاااااااااا

راستی راسته که کنکور دکتری حذفه؟

crystalboy2015

اخراجی موقت
به قول ارسطو: اوه یس این حالا درست شد اغاااااااااا

راستی راسته که کنکور دکتری حذفه؟
حله ;)
نه هنوز حذف نشده و هیچ وقتم حذف نمیشه در هر صورت استعداد و زبان رو باید به صورت کنکوری برگزار کنن چون تو همه رشته ها هست
سنجش هنوز هیچی اعلام نکرده چون خودشونم هنوز موندن که چیکار میخوان کنن
تا یکی دو ماه دیگه نهایی میشه

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
حله ;)
نه هنوز حذف نشده و هیچ وقتم حذف نمیشه در هر صورت استعداد و زبان رو باید به صورت کنکوری برگزار کنن چون تو همه رشته ها هست
سنجش هنوز هیچی اعلام نکرده چون خودشونم هنوز موندن که چیکار میخوان کنن
تا یکی دو ماه دیگه نهایی میشه

بعد اونوقت اگه حذف شد(فرضا) ، دانشکده میاد امتحان تخصصی رشته رو برگزار کنه(به صورت کتبی :تشریحی یا تستی)؟ یا همش در همون مصاحبه و رزومه خلاصه میشه...

crystalboy2015

اخراجی موقت
بعد اونوقت اگه حذف شد(فرضا) ، دانشکده میاد امتحان تخصصی رشته رو برگزار کنه(به صورت کتبی :تشریحی یا تستی)؟ یا همش در همون مصاحبه و رزومه خلاصه میشه...
دانشگاه میخواد بعد خودش امتحان زبان بگیره بگه من اینایی که زبانشون خوبه میخوام
امتحان تخصصی هم که خودش برگزار میکنه و اکثرا هم میاد دانشجوهای خودشو بر میداره
رزومه و مقاله هم که یه نمره ای خواهد داشت صد در صد
اینجوری کلا همه چی بهم میریزه و دکتری خیلی سخت میشه
امتحانشم معلوم نیست دلش بخواد کتبی دلش بخواد تستی

مهدی علمشاهی

عضو جدید
با احترام به دوستان.بعضی ها خودشونو خیلی در گیر حاشیه میکنن.بجای حاشیه ها درس بخونیم حتما قبول میشیم.بعضی ها درگیر درامد مهندسی میشن.برق باید علاقه داشته باشین.اگر به فکر پولید که کار ازاد که بهتره.

va.hid

عضو جدید
با سلام به دوستان عزیز.

میخواستم اگر میشه یه خورده در مورد زمان بندی و مدیریت وقت در سر جلسه کنکور برای هر درس توضیح بدید.

مثلا دفترچه اول که 105 دقیقه هست برای هر درس(زبان،مدار،ریاضی) حداکثر چه مقدار زمان باید اختصاص بدیم که وقت کم نیاریم؟
اینم تو پرانتز بگم که من زبانم خوب هست و نمیخوام از این درس بگذرم.

نسبی هستش.یعنی باید بسنجی که تو مدار و ریاضی پایه ات چه طوره و تا موقع امتحان به چه سطحی از تسلط تو هرکدوم از درسا میرسی. واینکه درجه ی سختی هر کدوم در روز آزمون چه قدره. به طور مثال ممکنه مدار رو خیلی سخت بدن و شما که زبانت خیلی خوبه از وقت مدار بزنی و به زبان برسی(البته در کل این کار پیشنهاد نمیشه).تمام این هایی که گفتم شما میتونی در آزمون های آزمایشی وبه ویژه آزمون های جامع(چه کنکورهای سالهای قبل که خودت از خودت میگیری و چه موسسات)بسنجی. پس در کل الآن شما ذهنتو در گیر این مسایل نکن و خوب بخون. البته مدریت وقت که خیلی مهمه ودر پست های قبل و در گفت و گو های خودمانی سال های قبل(به ویژه دوسال قبل که بچه ها فعال تر بودن)این مطلب تا حدودی بحث شده ولی در کل در آزمون آزمایشی هستش که میتونی مهارت اینکار رو پیدا کنی و اصلا یکی از مهمترین اهداف آزمون های آزمایشی همینه.

آخرین ویرایش:

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
دوستان دقت کنند در انتقال خبرهای حساس و مهم همچون زمان کنکور و... فقط از خبرگزاری های رسمی و متولی این امر یعنی سازمان سنجش استفاده کنند.

mvchsh

عضو جدید
من چند روز پیش با سنجش تماس گرفتم حرفشون اینه: بعد از اعلام نتایج ارشد 94 تاریخ ارشد 95 مشخص میشه

اگه همه با هم تماس بگیریم مجبور میشن زودتر اعلام کنن ...من خودم فردا و پس فردا و فردای پس فردا و پس اون فرداش تماس میگیرم ...همینجوری ادامه میدم شاید خسته بشن و به آقای سخنگو بگن که تکلیف ما رو روشن کنه

parisanaderi

عضو جدید
گفتگوی خودمانی ارشدی های 95

من چند روز پیش با سنجش تماس گرفتم حرفشون اینه: بعد از اعلام نتایج ارشد 94 تاریخ ارشد 95 مشخص میشه

اگه همه با هم تماس بگیریم مجبور میشن زودتر اعلام کنن ...من خودم فردا و پس فردا و فردای پس فردا و پس اون فرداش تماس میگیرم ...همینجوری ادامه میدم شاید خسته بشن و به آقای سخنگو بگن که تکلیف ما رو روشن کنه
اینکه خیلی وحشتناکه
چرا اینقده شل کن سفت کن در میارن؟
اَه!

parisanaderi

عضو جدید

بشنو و باور نکن پارسال رشته کامپیوترو درساشو عوض کردن اونقد اعتراض شد ک برگردوندن دوباره دوباره ننی کنن برا کامپیوتر برا امسال از پارسال بهمن اطلاعیه دادن امسال عوض میشه تاریخشو قراره مگه کی بندازن؟
یادمه ضرایبشون عوض شد
گفتند احتمالا اردیبهشت
ولی خب با ارشد پزشکی و آزاد قاطی پاطی میشه
به خصوص پزشکی که مباحث جداست...

mvchsh

عضو جدید
بشنو و باور نکن پارسال رشته کامپیوترو درساشو عوض کردن اونقد اعتراض شد ک برگردوندن دوباره دوباره ننی کنن برا کامپیوتر برا امسال از پارسال بهمن اطلاعیه دادن امسال عوض میشه تاریخشو قراره مگه کی بندازن؟
اینجا رو ببین استاد کهن خبر رو داده و گفته واسه اردیبهشت برنامه ریزی کنین
http://www.game-bartar.com/index.aspx?News=%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C%20%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%20%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF%2094%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%A7%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%A8%D9%87%D8%B4%D8%AA%2095%20%D9%82%D8%B7%D8%B9%DB%8C%20%D8%B4%D8%AF

mvchsh

عضو جدید
اولا ک اون موقع ها کنکور سراسری هست ماه رمضونم هست
بعدشم بعضی رشته ها دو مرحله این ک معمولا ازمونش دو سه ماه بعد اعلام نتایج اولیست
اگه بخاد اردیبهشت باشه کی نتایجو اعلام کنن کی اینا برن امتحان کی پروژه هاشون تصحیح شه
میدونی سنجش همه چیزاش بهم میریزه اصلا ب نظر من این فرضیه ناممکنه

ماه رمضون که خرداده ...میتونن تیرماه نتایج اولیه رو بزنن و شهریورماه نتایج نهایی

تنها مشکلش اینه که وسط امتحانای میانترم میشه که اونم مشکل اونا نیست و فقط به ما فشار میاد

تنها راهش همون بود که گفتم همه با هم هر روز با سنجش تماس بگیریم

بالا