گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

majidsadeqzadeh

عضو جدید
مشکل سربازی که حله . یکی از دوستام که کاراش رو کرده و قراره بره ، گفت که 15 میلیون سفته میذاری میتونی بری . تازه وقتی رفتی اونجا اقامت میتونی بگیری و بشرط اینکه در مدت 2 سال تحصیلت به ایران سر نزنی ، وقتی برگشتی با 5 میلیون میتونی بخری سربازیتو . تازه مقیم هر 2 کشور هم خواهی بود .
خوبه نه ؟

محض اطلاع آقا نیما،
قوانین وزارت علوم برای خارج شدن از کشور جدیداً تغییر کرده، اولاً 15 میلیون نیست و 20 میلیونه، مگه این که بخوای مدرک لیسانست رو بخری. ثانیاً سفته رو تا جایی که من می دونم قبول نمی کنن! من خودم خونه رو گذاشتم تا بتونم خارج بشم، اما جدیداً باید ضمانت نامه بانکی بذاری و بیشتر بانک ها پول نقد می پذیرند.

در مورد خرید سربازی در صورت بودن 2 سال خارج از کشور، تا اون جایی که من می دونم قانون تغییر کرده! اگه شما اطلاع دقیق تری دارین حتماً به من بگین، اما از نظر من اگه اون طوری بود که شما می گین، باید تمام کسایی که دکترا توی خارج می گرفتن معاف می شدن!

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
بچه ها یه سئوال...به نظر شما چرا آقای مدیر(آقا اشکان) آواتارشو عوض کرده؟؟؟ همه می تونن نظر بدن...

چون توانایی هاش در این زمینه افزایش پیدا کرده! ;)

دوست عزیز ، من اصولا" زیاد آواتارم رو عوض میکنم
نیما هم راست میگه ، البته به خاطر اینکه آواتار متحرک گذاشتم . . .

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
محض اطلاع آقا نیما،
قوانین وزارت علوم برای خارج شدن از کشور جدیداً تغییر کرده، اولاً 15 میلیون نیست و 20 میلیونه، مگه این که بخوای مدرک لیسانست رو بخری. ثانیاً سفته رو تا جایی که من می دونم قبول نمی کنن! من خودم خونه رو گذاشتم تا بتونم خارج بشم، اما جدیداً باید ضمانت نامه بانکی بذاری و بیشتر بانک ها پول نقد می پذیرند.

در مورد خرید سربازی در صورت بودن 2 سال خارج از کشور، تا اون جایی که من می دونم قانون تغییر کرده! اگه شما اطلاع دقیق تری دارین حتماً به من بگین، اما از نظر من اگه اون طوری بود که شما می گین، باید تمام کسایی که دکترا توی خارج می گرفتن معاف می شدن!

آره ، من هم فکر نمیکنم به همین راحتی که نیما بگه ، باشه

محض اطلاع آقا نیما،

دوستم 2 هفته پیش دنبالش بود بهم گفت
یعنی در عرض 2 هفته عوض شده ؟

پترو

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آقای فروتن در جریانید که پتروشیمی شیراز آگهی تامین نیرو(البته برای جنس مذکر)که مناسب حال شماست زده؟ فرصتو از دست ندید تا 25 بیشتر مهلت ثبت نام نیست. سایتشم اینه www.shirazu.ac.ir (دبیرخانه دانشگاه شیراز)
شما هم درعالم همشهری بودن یه فکر برای منه ترم هشتی مونث بکنید(شوخی کردم)
همیشه موفق و سربلند باشید.
بابا الان که جنس مونث رو زودتر و بهتر استخدام میکنن . حالا یکبار هم فقط اقا استخدام کنن مگه چی میشه؟

پترو

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ترم دوم هستم
همین الان به اندازه ی کافی حالمونو گرفتن.همش داریم موازنه می خونیم:cry:
اما خیلی رشتمو دوست دارم و به خاطرش هر کاری می کنم
قراره عید به بقیه درسام هم برسم.از امروز شروع کردم به درس خوندن
راستی اینجا میم شیمی از دانشگاه اصفهان نیست؟
سلام
مهم نیست که دوباره داری موازنه میخونی مهم اینه که موازنه رو خوب یاد میگیری. انشاا... بعدا که سر کار رفتی متوجه میشی که موازنه درس خیلی مهم و کاربردیه. ضمنا برای درسهای بعدی هم خیلی کمکت میکنه. ببخشید که من اینا رو میگم چون من الان تو پتروشیمی کار میکنم و میدونم که موازنه چقدر تو کار به دردم میخوره.

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
تبریک میگم که مدیر شدی حالا بچه ها رو که نمی بینی که بهشون شیرینی بدی ولی من که هستم شیرینی یادت نره وگرنه...

z_keshmiri

عضو جدید
آقای فروتن منم الان دیدم تبریک می گم آقا. امیدوارم موفقیتهاتونو تو عرصه های بزرگتر ببینیم. منم نزدیکم شیرینی هم خیلی دوست دارم مخصوصا شیرینی مدیر شدن .

az_barzzakh

عضو جدید
بیکار که باشی ، بهت زن نمیدن
زن که ندادن شکست عشقی میخوری
شکست عشقی که خوردی ، میری معتاد میشی

پس دعا کنید تا این بلاها سر من نیومده ، یه کار با حقوق چند میلیون تومن در ماه گیرم بیاد . . .
دور از جون اشکان جون
دعا میکنم 33234 زن بگیری!!!!!!!!

پترو

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای فروتن منم الان دیدم تبریک می گم آقا. امیدوارم موفقیتهاتونو تو عرصه های بزرگتر ببینیم. منم نزدیکم شیرینی هم خیلی دوست دارم مخصوصا شیرینی مدیر شدن .
منم شیرینی میخوام.

vaio

عضو جدید
عمرا آقا فروتن شیرینی بده...محاله...اصرار نکنید...

Hossein.H.Shirazi

عضو جدید
اسم شیرینی اومد من هم هستم.
اونی که اشکان خان گذاشتی یک لقمه من هم نیست.

راستی من یک سری عکس از کارخونه سیمان دودر کردم (خودم گرفتم)اگر کسی لازم داره بگه تا براش آپلود کنم.
حجمشون خیلی زیاده اگر کسی مورد خاصی رو خواست بگه تا همون مورد رو آپلود کنم.
عکسها شامل خرد کن ها , آسیاب ها , آسیاب گلوله ای , تسمه نقاله , کوره , محیط اطراف کارخانه و ... میشه.
راستی یک عکس هم از داخل سیکلون گرفتم.

اگه بتونی همش رو آپلود کنی و در بخش عکسها بذاری خیلی خوب میشه.
باید تالارمون رو تکمیل کنیم دیگه :gol:

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
منم شیرینی میخوام.

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
اسم شیرینی اومد من هم هستم.
اونی که اشکان خان گذاشتی یک لقمه من هم نیست.

راستی من یک سری عکس از کارخونه سیمان دودر کردم (خودم گرفتم)اگر کسی لازم داره بگه تا براش آپلود کنم.
حجمشون خیلی زیاده اگر کسی مورد خاصی رو خواست بگه تا همون مورد رو آپلود کنم.
عکسها شامل خرد کن ها , آسیاب ها , آسیاب گلوله ای , تسمه نقاله , کوره , محیط اطراف کارخانه و ... میشه.
راستی یک عکس هم از داخل سیکلون گرفتم.

اگه حجمشون زیاده ، خوب یه کم کمشون کن . . .

میبینم که آقا اشکان دیگه اعلامیه و اطلاعیه هم چاپ میکنه ! بپا ساواک نگیردت! ;)
خواستم توی قسمت اطلاعیه اسپم بدم ولی نشد . حیف:w07:

rivaldking

عضو جدید
مشکل سربازی که حله . یکی از دوستام که کاراش رو کرده و قراره بره ، گفت که 15 میلیون سفته میذاری میتونی بری . تازه وقتی رفتی اونجا اقامت میتونی بگیری و بشرط اینکه در مدت 2 سال تحصیلت به ایران سر نزنی ، وقتی برگشتی با 5 میلیون میتونی بخری سربازیتو . تازه مقیم هر 2 کشور هم خواهی بود .
خوبه نه ؟

لبته من زياد درباره سربازي نمي‌دونم ولي دوروبري‌هاي منم كه رفتن خارج يا نيتكردن كه برن تو همين مايه‌ها مي‌گفتن!
ولي خدايي اف داره جوون نخبه ايراني بره مالزي.اين كارا مال كساييه كه نمي‌تونن جاهاي ديگه پذيرش بگيرن.من ترجيح كنكور بدم ولي مالزي نرم.

mim-shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من ترم دومیم
کدوم درسام خیلی مهمند که تو عید وقت بیشتری روشون بذارم؟
(شیمی تجزیه .موازنه.استاتیک.ریاضی 2. الکتریسیته)

پترو

عضو جدید
کاربر ممتاز
salam:smile: be ham reshteh haye khobam
omidvaram hamaton az bikari dar biyayd
ye kam sabr dashte bashid
hatman ye kare khob khahid dasht
سلام
از دعای خیر شما ممنونم.
من که الان تو عسلویه مشغول به کارم انشاا... با دعای شما یک کار خوب هم ما پیدا کنیم.فقط عسلویه نباشه.

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
سلام
من ترم دومیم

همون جوری که بهتاش جان گفت ، ریاضی و موازنه
فقط یادت باشه که ریاضی رو هیچ وقت نباید بذاری کنار ، وگرنه به مشکل بر میخوری . . .

Hossein.H.Shirazi

عضو جدید
سلام
من ترم دومیم
من فقط اضافه میکنم که استاتیک رو اگر تمرین حل نکنی و با ماشین حساب کار نکنی هر چقدر هم که درس رو بلد باشی وقت کم میاری.
تمرین رو برای این درس فراموش نکن.به نظر خیلی ساده میاد ولی توی امتحان میبینی که چقدر وقتت رو میگیره.

آخرین ویرایش:
بالا