گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

با سلام
از اينكه مي بينم مهندسين شيمي مملكتم مشكل كار دارن ناراحت ميشم.
آخه من از سال 7/ 77 كه فارغ التحصيل شدم در ماه 77/8 رفتم سر كار و تا حالا هم بيكار نبودم .
پارتي هم نداشتم. فقط خودم و خدا .
ولي داستانش جالبه ، چون من از روز فارغ التحصيلي به مدت 1 ماه همراه كارمندان اداره كار مي رفتم و مي اومدم . بعد هم با مدرك فوق ديپلم استخدام شدم و يك سال بعد كارشناس اون شركت شدم .
در هر حال فكر مي كنم جوينده يابنده است و قصد نصيحت بي مورد ندارم . ولي اگه سرمايه اي داريد خودتون يه كار راه بندازين و فكر كارمندي رو زياد نكنيد . البته بيمه اون فقط مهمه ولي اگر در چند سال آينده ديد داشته باشيد خواهيد ديد كه كارمندي زياد عاقلانه نيست و در كشور ما كه توليد تقريبا انحصاري است بهترين روش كسب در آمد business است يا دلالي و از اين دست به اون دست و زياد هم سخت نيست .
اگه بيشتر بخوايد بدونين بگين . مينويسم !
حرفتون كاملا درسته
تقريبا 80% مردم همينو ميگن كه دنبال استخدامي نباشين و خودتون كار خصوصي راه بندازين
البته من فك ميكنم واسه يه مهندس صفر كيلومتر كه هيچي بلد نيست ، چند سال كار دولتي لازم باشه واسه سابقش . درسته ؟‌

در هر صورت خوشحال ميشيم صحبتهاي يه فرد با تجربه رو بشنويم

نیما جان سلام.
درسهایم رو با دکتر عصفوری-ایزد پناه-مفرحی-اذین برداشتم چطور استادهای هستند.
هم از لحاظ تدریس و حضور و غیاب.
سلام دوست عزيز . اگه اسمتونو به مام بگين خوشحال ميشيم تا راحت تر صداتون كنيم :)
راستش من چيزايي رو كه از اين اشخاص ميگم فقط برداشت شخصي خودمه و بدور از هر گونه تعصب روي شهر بوشهر يا دانشگاش !
من با هر كدوم از اين اساتيد حد اقل 3 درس پاس كردم و تقريبا با نحوه امتحانات و درس دادنشون آشنا هستم ولي حتما مقطع فوق خيلي فرق داره ولي فقط استادارو واست معرفي ميكنم ;)اينو هم بگم كه اين تجربيات من در دوره ليسانسه و شايد زمين تا آسمون اخلاقياتشون با دوره فوق فرق داشته باشه !:biggrin:
دكتر عصفوري حتما باهاش درس انتقال جرم پيشرفته يا اينكه ترمو پيشرفته رو برداشتي ديگه ؟
ايشون بنظر من سر كلاس خوب درس ميدن و حداقل واسه خود من اينجوري بوده كه درسشون رو خوب ياد ميگرفتم سر كلاس . ولي ايرادش اينه كه اهل چونه نيستن!(مدير گروه هم شده تازه!!! ) با پنبه سر ميبره !! ( البته اگه بخواد !)
ايشون اگه اشتباه نكنم دكتراي ترموديناميك دارند
دكتر ايزد پناه هم تقريبا 1 سالي هست اومدن به دانشگاه . از درس دادنشون خوشم نمياد ولي واسه پروژه استاد صبوريه . حتي بچه هايي كه با اساتيد ديگه پروژه داشتند پيش ايشون ميومدن واسه رفع اشكال و سوالات!
دكتر مفرحي هم كه هميشه توي امتحاناش وقت كم مياره آدم. نه اينكه سخت باشه ها ولي جوري سوال ميداد كه انگار 1 ساعت امتحان وقت كم داره . استاديه كه توي پروژه هاي صنعتي و پالايشگاه گاز جم هم شركت داره . شخصي باسواد و فك كنم دكتراي extraction دارن.در پروژه خيلي سخت گيري ميكنن و به عبارتي پوست ميكنن . يكي از دانشجوهاي فوق يادمه بخاطر پروژه ايشون 5 ترمه شد! و فقط تو آزمايشگاه بود !!
دكتر آذين هم كه ديگه بنظر من عاليه . من خودم شخصا خيلي دوسش دارم . اولين فارغ التحصيل دكتراي نفت از دانشگاه ايرانه!سوادشون بسيار بالاس.شخصي كه توي عسلويه هم گويا مشغول به كارن.در هر سه رشته نفت و گاز و پتروشيمي درس خوندند.
خوش اخلاقه. اگه باهاش جور باشي خيلي كمكت ميكنه . اگه پروژه داشتي باهاش حواست به مسايل اقتصادي باشه چون خيلي روي اين چيزا حساسه آخه خودش درس طرح و اقتصاد هم درس ميده ...
خلاصه هر سوالي از اينا داشتي ازم بپرس من در خدمتم
ضمنا از بين اساتيد بالا فقط دكتر مفرحي شيرازيه و بقيه بوشهرين:)

فرمتی که مقالات رو با اون باید نوشت.در سایت فقط نحوه نوشت چکیده رو زده بودن.
با تشکر

همون مجله مهندسي شيمي ايران رو مگه نداري ؟ اگه يه سر بري دفتر انجمن مهندسي شيمي ايران ميتوني بگيري

shinto

عضو جدید
سلام دوست عزيز . اگه اسمتونو به مام بگين خوشحال ميشيم تا راحت تر صداتون كنيم :)
راستش من چيزايي رو كه از اين اشخاص ميگم فقط برداشت شخصي خودمه و بدور از هر گونه تعصب روي شهر بوشهر يا دانشگاش !
من با هر كدوم از اين اساتيد حد اقل 3 درس پاس كردم و تقريبا با نحوه امتحانات و درس دادنشون آشنا هستم ولي حتما مقطع فوق خيلي فرق داره ولي فقط استادارو واست معرفي ميكنم ;)اينو هم بگم كه اين تجربيات من در دوره ليسانسه و شايد زمين تا آسمون اخلاقياتشون با دوره فوق فرق داشته باشه !:biggrin:
دكتر عصفوري حتما باهاش درس انتقال جرم پيشرفته يا اينكه ترمو پيشرفته رو برداشتي ديگه ؟
ايشون بنظر من سر كلاس خوب درس ميدن و حداقل واسه خود من اينجوري بوده كه درسشون رو خوب ياد ميگرفتم سر كلاس . ولي ايرادش اينه كه اهل چونه نيستن!(مدير گروه هم شده تازه!!! ) با پنبه سر ميبره !! ( البته اگه بخواد !)
ايشون اگه اشتباه نكنم دكتراي ترموديناميك دارند
دكتر ايزد پناه هم تقريبا 1 سالي هست اومدن به دانشگاه . از درس دادنشون خوشم نمياد ولي واسه پروژه استاد صبوريه . حتي بچه هايي كه با اساتيد ديگه پروژه داشتند پيش ايشون ميومدن واسه رفع اشكال و سوالات!
دكتر مفرحي هم كه هميشه توي امتحاناش وقت كم مياره آدم. نه اينكه سخت باشه ها ولي جوري سوال ميداد كه انگار 1 ساعت امتحان وقت كم داره . استاديه كه توي پروژه هاي صنعتي و پالايشگاه گاز جم هم شركت داره . شخصي باسواد و فك كنم دكتراي extraction دارن.در پروژه خيلي سخت گيري ميكنن و به عبارتي پوست ميكنن . يكي از دانشجوهاي فوق يادمه بخاطر پروژه ايشون 5 ترمه شد! و فقط تو آزمايشگاه بود !!
دكتر آذين هم كه ديگه بنظر من عاليه . من خودم شخصا خيلي دوسش دارم . اولين فارغ التحصيل دكتراي نفت از دانشگاه ايرانه!سوادشون بسيار بالاس.شخصي كه توي عسلويه هم گويا مشغول به كارن.در هر سه رشته نفت و گاز و پتروشيمي درس خوندند.
خوش اخلاقه. اگه باهاش جور باشي خيلي كمكت ميكنه . اگه پروژه داشتي باهاش حواست به مسايل اقتصادي باشه چون خيلي روي اين چيزا حساسه آخه خودش درس طرح و اقتصاد هم درس ميده ...
خلاصه هر سوالي از اينا داشتي ازم بپرس من در خدمتم
ضمنا از بين اساتيد بالا فقط دكتر مفرحي شيرازيه و بقيه بوشهرين:)

همون مجله مهندسي شيمي ايران رو مگه نداري ؟ اگه يه سر بري دفتر انجمن مهندسي شيمي ايران ميتوني بگيري
مجلشو دارم اما معمولا یه تغییراتی داره و هر همایشی ممکنه فرمت خاصی داشته باشه.
چون چکیدش که فرق داشت

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها لالایین شما ؟
من تازه اومدم
میخوام برم الان تا عصر

چه خبرا ؟

mehran_petro

عضو جدید
جزوه درس عمليات واحد

جزوه درس عمليات واحد

سلام خدمت بچه هاي باحال مهندسي شيمي. يك خواهش داشتم كسي ميتونه يك جزوهعمليات واحد خوب برام بيدا كنه يا اينترنتي باشه يا اينكه تو اصفهان به صورت حضوري زحمتش رو برام بكشه خيلي ازاش ممنون ميشم و سعي ميكنم براش جبرانكنم. :):gol:;)

mehran_petro

عضو جدید
پسر
یه سر به بخش جزوات بزن ببین چی میشه
فکر کنم باشه ها
ممنون جوجو جان ولي اونجا هم رفتم نبود خيلي افراد هم بودن كه به جزوه عمليات و حل المسايلش نياز داشتن اگه بتونين تهيه كنين ممنون ميشم:gol:

ممنون.به این نتیجه رسیدم که چشمهایم ضعیف شده.
با دکتر اذین راکتور برداشتم. وریاضیات رو با عصفوری.
حضور و غیاب چطور؟
راستش اينا توي دوره ليسانس بگير نگير داشتن !
يه ترم حضور غياب ميكردن ،‌ترم بعدي كه باهاشون درس ديگه اي داشتيم نميكردن!
البته ترمهاي پايين چون دانشجو تازه اومده ، واسه اينكه از استاد حساب ببره حضور غياب ميكنن
ترمهاي آخر خيلي كم شده بود . البته بستگي به اهميت درسم داشت .
دكتر مفرحي كه هميشه حضور غياب ميكرد . گاهي اوقات هم كويز ميگرفت بجاش !
دكتر آذين هو اكثرا حضور غياب ميكنه . چون نظم و حضور دانشجو واسش مهمه . اگه بدونه دانشجو به درسش اهميت نميده خيلي راحت ميندازتش !
عصفوري هم كه خوشش مياد يهو ضد حال بزنه حضور غياب كنه . ميگم كه با پنبه سر ميبره و به عبارتي ضد حاله ! ولي رياضيات خوب درس ميده . با اينكه باهاش رياضي نداشتم ولي ميدونم ياد دهيش خوبه در اين زمينه .
در كل سعي كن باهاشون جور باشي هر چند عصفوري جور شدن حاليش نيست !!
سوالي داشتي بپرس ولي بهتره توي پيغام خصوصي بپرسي يوقت پيدامون نكنن :biggrin:

Fateme_Smaily

عضو جدید
من كه حضورم اينقد مفيده كه به تنهايي 10نفر حساب ميشم , اقا نيما هم 5 نفر با شما ميشيم 16 نفر::)
صفحه ها خيلي دير باز مي شه ماله شما هم همينطوره؟؟؟؟؟؟

mim-shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از لطفت
مال من سرعتش خوبه...راستی گله تا درسا سنگین نشده بیا دانشگامون بگردیم با هم:D

shinto

عضو جدید
آقا نیما من قیمت یه سری مواد شیمیایی رو می خوام.درخواست دادم ولی هنوز کسی جواب نداده.
شما نمیدونید چطورپیدا کنم.دوتا سایت بود ولی نتونستم پیدا کنم

آقا نیما من قیمت یه سری مواد شیمیایی رو می خوام.درخواست دادم ولی هنوز کسی جواب نداده.
شما نمیدونید چطورپیدا کنم.دوتا سایت بود ولی نتونستم پیدا کنم
اگه مواد ورودي به يه كارخونست ميتوني زنگ بزني به روابط عمومي همون كارخونه
قيمتاشون به روزه
يا اينكه ميگن تو ناصر خسرو گير مياد . يه سر برو ببين چخبره ;)

shinto

عضو جدید
اگه مواد ورودي به يه كارخونست ميتوني زنگ بزني به روابط عمومي همون كارخونه
قيمتاشون به روزه
يا اينكه ميگن تو ناصر خسرو گير مياد . يه سر برو ببين چخبره ;)

من که نمیخوام بخرم.
قیمت ایران رو نمیخوام اونارو دارم.
به دلار میخوام.

mim-shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم تو دانشگاه بود جیگر...گفتی دوس داری بیای دانشگاه اصفهان

mehrnaz_khalaji

عضو جدید
منم هستم
سلام
چه خبر همه میگن کسی نیست من شمردم 7 نفر هستیم