کنکور كارداني ، كارشناسي، ارشد و دكترا ساخت و تولید

gharibistudent

عضو جدید
تولید مخصوص از چه کتاب و جزوه ایی برای ارشد بخونم خوبه . دوستان چی پیشنهاد میکنن؟؟؟//

آخرین ویرایش:

arsana61

عضو جدید
امروز سر یکی از کلاس ها استاد میگفت برای قبولی مجموع درصدها مهمه یعنی اگه کسی زبان رو 60 بزنه مثل اینه که جامدات رو 30 زده.!!! می خواستم بدونم این مساله درسته؟ کسی میدونه!!!

mashti

عضو جدید
تا حد خیلی کمی آره
مثلا اگه شما مجموع درصداتون بالای 300 بشه تقریبا میشه گفت میتونید حداقل شبانه تهران رو بیارید

gharibistudent

عضو جدید
یکی از دوستان لطف کنه درس هایی که برای ساخت باید خونده بشه بنویسه تا خیال ما راحت بشهhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/frown.gif

چون هر کی یه چیز میگه ، آخه شنیدم جوشکاری و عملیات حرارتی هم هست!!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

arsana61

عضو جدید
یکی از دوستان لطف کنه درس هایی که برای ساخت باید خونده بشه بنویسه تا خیال ما راحت بشه:(

سرفصل ساخت و تولید درس مهندسی مکانیک در کنکور کارشناسی ارشد از اون سرفصل هایی است که منابع اش خیلی مشخص نیست و معمولا داشجو ها رو گیج می کنه. باعده ای از دوستان که طی چند سال اخیر رتبه های خوبی داشتن صحبت کردیم و یک سری منابع واسه هر درس در آوردیم که هرکدام نتیجه تجربه جمعی دوستان است. از نظرات دیگر دوستان هم که رتبه خوبی داشته اند حتما استفاده کنید و اما توصیه ما :
کتاب ساخت و تولید راهیان ارشد و کتاب ساخت و تولید نشر ارکان دانشگاه صنعتی اصفهان حتما تهیه شود و به عنوان مرجع اولیه همه دروس استفاده شود، برای رفرنس های بیشتر گزینه های اول هر سرفصل و در صورت نیاز و داشتن وقت بعدی ها​
متالوژی : 1. کتاب علم مواد تویسرکانی تا ص 200​
عملیات حرارتی : 1. فصل عملیات حرارتی کتاب تویسرکانی 2. کتاب اصول عملیات حرارتی گلعذار​
انیورسال : یک جزوه عمومی در مورد آشنایی با انیورسال​
ماشین کاری : 1.کتاب توانایی ماشینکاری رازفر به جز فصل های 7 و 9 2.کتاب توانایی ماشینکاری بوث روید تا اول بحث انتقال حرارت​
سیستم های اندازه گیری : 1. کتاب سیستم اندازه گیری حریرپوش (فصول 6 و 7 و 11و 12) 2. جزوه درس سیستم دکتر داوودی دانشگاه تبریز ،3. جزوه دست نویس دکتر عبدالله دانشگاه امیرکبیر​
هیدرولیک : 1. کتاب هیدرولیک صنعتی پینجز 4 فصل اول بخصوص مثالها​
پنوماتیک : 1. کتاب پنوماتیک پیشرفته و مقدماتی فستو​
قالب پرس : 1. کتاب قالب های برش پاکوئین نشر طراح 2. جزوه درسی دکتر ملایی دانشگاه امیرکبیر​
جوشکاری : جزوه درسی دکتر ستاری فر دانشگاه امیر کبیر​
کنترل عددی : 1.کتاب cnc نشر دیباگران ،2. جزوه دکتر رحیمی دانشگاه امیر کبیر​
تولید مخصوص : 1. کتاب روش های مدرن ماشین کاری فرزاد بیقال ( خیلی ریز لازم نیست) 2. جزوه های دکتر عبدالله دانشگاه امیر کبیر​
و چند نکته مهم :قبل از خوندن هر فصل از یک درس حتما تست هاشو نگاه کنید تا ببینید چی از تون می خوان.
مفهومی بخونید و زیاد حفظ نکنید. زیاد سخت نگیرید!
سوالای 10 الی 15 سال قبل رو حتما حتما نگاه کنید و حل کنید.

UmadaM

عضو جدید
دوستان من دوتا سوال داشتم

اول : درس مدیریت تولید کسی هست واسه ارشد بخونه؟ آیا این درس هم مثل جوشکاری و ریختگری کم کم داره حذف میشه؟ به نظر من این درس هیچ ارتباطی با ساخت نداره بیشتر برای صنایعیها هست و فکرم نکنم با وجود درسایه جون داری مثل متالوژی ماشین افزار دیگه از این درس آبکی سوال بدن نظر شما چیه؟؟؟

سوال دومم : دو ساله که دارن از کمپراتورهای الکترونیکی سوال میدن که بر اساس یه سری رابطه ها برای تغییر مکان سوزن دستگاه و تغییر مقدار الکتریسیته القایی، مقاومت ، پل تستون و .... که اصلا سر در نیاوردم کار می کنند.<br>این که دوباره امسال از این روابط سوال بدن احتمالش کمه (بعد از دو بار) اما این سوال خیلی از بچه ها هست! دوستان از دانشگاه های متفاوتی مدرک گرفتید و استادهای مختلفی رو داشتید کسی هست که این روابط رو بودنه؟ یا جزوه ای داشته باشه که استاد سر این موضوع تاکید کرده باشه؟

Hossein_b5717

عضو جدید
یکی از دوستان لطف کنه درس هایی که برای ساخت باید خونده بشه بنویسه تا خیال ما راحت بشه:(

تو منابعی که سنجش اعلام کرده بود اسمی از جوشکاری و ریخته گری نیاورده بود
اما ممکنه مباحثی متالورژیکیشون به اسم متالورژی بیاد
پیشنهاد میکنم نخونید ( البته معلوم نیستا, شاید مستقیما سوال دادن)
عملیات ولی هست ظاهرا
احتمال داره یه سوال بدن
من خودم چون عملیات رو خوب بلد نبودم نخوندم, پشیمون هم نشدم

Hossein_b5717

عضو جدید
دوستان من دوتا سوال داشتم

اول : درس مدیریت تولید کسی هست واسه ارشد بخونه؟ آیا این درس هم مثل جوشکاری و ریختگری کم کم داره حذف میشه؟ به نظر من این درس هیچ ارتباطی با ساخت نداره بیشتر برای صنایعیها هست و فکرم نکنم با وجود درسایه جون داری مثل متالوژی ماشین افزار دیگه از این درس آبکی سوال بدن نظر شما چیه؟؟؟

سوال دومم : دو ساله که دارن از کمپراتورهای الکترونیکی سوال میدن که بر اساس یه سری رابطه ها برای تغییر مکان سوزن دستگاه و تغییر مقدار الکتریسیته القایی، مقاومت ، پل تستون و .... که اصلا سر در نیاوردم کار می کنند.<br>این که دوباره امسال از این روابط سوال بدن احتمالش کمه (بعد از دو بار) اما این سوال خیلی از بچه ها هست! دوستان از دانشگاه های متفاوتی مدرک گرفتید و استادهای مختلفی رو داشتید کسی هست که این روابط رو بودنه؟ یا جزوه ای داشته باشه که استاد سر این موضوع تاکید کرده باشه؟

1- مدیریت همچین آبکی هم نیست
2 ساله ازش سوال نمیاد ولی معلوم نیست امسال چی بشه
پیشنهاد من اینه اگر فرصت کردین یه جزوه کم حجم بخونید که یه دیدی داشته باشین, البته الان نه, بزارید حدود 2-3 ماه آخر, الان الویت با درسای دیگست

جدا از کنکور واقعا درس مفیدیه, به مهندسی مکانیک هم مربوط هست

2- من پارسال پیش خودم گفتم بعیده دوباره تو کنکور از این بخش سوال بدن, اینهمه مبحث, احتمالا برن سراغ یه چیز دیگه و درست حسابی نخوندمش

به ما که چیز خاصی نگفتن در این رابطه ولی اگر اشتباه نکنم تو جزوه تبریز یه مقدار بحث شده بود

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
پیشنهاد من اینه اگر فرصت کردین یه جزوه کم حجم بخونید که یه دیدی داشته باشین, البته الان نه, بزارید حدود 2-3 ماه آخر, الان الویت با درسای دیگست

2- من پارسال پیش خودم گفتم بعیده دوباره تو کنکور از این بخش سوال بدن, اینهمه مبحث, احتمالا برن سراغ یه چیز دیگه و درست حسابی نخوندمش

به ما که چیز خاصی نگفتن در این رابطه ولی اگر اشتباه نکنم تو جزوه تبریز یه مقدار بحث شده بود

آقا من جزوه امیرکیبر رو دارم مبحث کمپراتور الکتریکیش چرت از راهیانم خوندم چیزی نفمیدم تازه یه تست تو کنکور 89 اومده بود هیج جا جواب تشریحی واسش پیدا نکردم شما چی؟

UmadaM

عضو جدید

ممنون واسه پاسختون
دوست من براتون امکان داره اون یک صفحه یا دو صفحه ای که در خصوص کمپراتورهای الکتریکی یا حداقل این رابطه رو اسکن کنید یا با موبایل ازش عکس بگیریدو اینجا قرار بدید؟

Hossein_b5717

عضو جدید
آقا من جزوه امیرکیبر رو دارم مبحث کمپراتور الکتریکیش چرت از راهیانم خوندم چیزی نفمیدم تازه یه تست تو کنکور 89 اومده بود هیج جا جواب تشریحی واسش پیدا نکردم شما چی؟
من هم پیدا نکردم
البته چندان هم دنبالش نگشتم

Hossein_b5717

عضو جدید
ممنون واسه پاسختون
دوست من براتون امکان داره اون یک صفحه یا دو صفحه ای که در خصوص کمپراتورهای الکتریکی یا حداقل این رابطه رو اسکن کنید یا با موبایل ازش عکس بگیریدو اینجا قرار بدید؟

راستش اون جزوه رو از کسی گرفته بودم و خودم ندارم
الانم که کلا خوابگاهم و به اون بنده خدا دسترسی ندارم

Hossein_b5717

عضو جدید
امروز سر یکی از کلاس ها استاد میگفت برای قبولی
مجموع درصدها مهمه یعنی اگه کسی زبان رو 60 بزنه مثل اینه که جامدات رو
30 زده.!!! می خواستم بدونم این مساله درسته؟ کسی میدونه!!!

من پارسال این بحث رو مطرح کردم
چون یه بنده خدایی کارنامه کنکور 40-50 نفر رو بررسی کرده بود و به این
نتیجه رسیده بود
در حالت کلی تقریبا این مسئله صادق هست, به شرطی که هیچ درسی از حد نرمال
راحت تر یا سخت تر نباشه
واگر یه درسی رو خیلی پایین مثلا صفر بزنید به این راحتیا جبران نمیشه
به نظر من تو درسایی که ضعف دارید باید سعی کنید 10 تا 15 درصد بزنید
ضمنا اگر یه درسی رو بتونید خیلی بالا بزنید چون ترازتونو میکشه بالا
خیلی کمک میکنه

gharibistudent

عضو جدید
کتاب جامع برای ساخت وتولید کدوم انتشارات خوبه ؟
بعدم ارشد سپاهان همون ارکان یا نه؟

amirmash1

عضو جدید
سلام.یک سوال داشتم.
فقط کتاب ارشد سپاهان و دروس تخصصی پارسه رو بخونم کافیه؟

Hossein_b5717

عضو جدید
سلام.یک سوال داشتم.
فقط کتاب ارشد سپاهان و دروس تخصصی پارسه رو بخونم کافیه؟
به نظر خودت کافیه؟
مثلا چاپ 88 این کتاب ها رو بگیر و چک کن ببین چند درصد از سوالات کنکور 89 و 90 رو میشه باهاش زد
تازه با فرض اینکه مطالبی که تو این کتابا خلاصه وار گفته رو کامل بفهمی که معمولا امکان پذیر نیست

Hossein_b5717

عضو جدید
کتاب جامع برای ساخت وتولید کدوم انتشارات خوبه ؟
بعدم ارشد سپاهان همون ارکان یا نه؟
فکر نکنم بشه یه دونه رو به تنهایی نام برد, با اینکه اکثر مطالبشون مثل هم هست ولی اگر چند تاشونو بخونی بهتره
ارشد سپاهان کتاب نسبتا جدید و قطوریه و تحت نظر دکتر رازفر نوشته شده اما کتاب ارکان قدیمیه و صفحاتش نصف اون کتاب هست و خیلی شبیه دو جلد کتاب ساخت پارسه

gharibistudent

عضو جدید
دوستان کسی جزوه کلاسی ریاضی 1 و2 یا معادلات آقاسی رو نداره؟
هر کی داره بذاره تا بقیه هم استفاده کنن ممنون ;)