.::کمک و راهنمایی به دانشجویان IT برای پیشرفت در این رشته::.

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام خدمت همگی...

ابتدا با تشکر از این تاپیک ;)

نکته ای که در اینجا از ان غافل شده ایم اهمیت میزان تجربه کاری در IT می باشد. صرفا داشتن یک مدرک برای کار کافی نیست. من چون در خارج از کشور هستم به وفور شاهد این مطلب هستم. و خودتان خوب می دانید کار کردن در زمینه شبکه بدلیل امنیت حساسیت دارد.

امیدوارم دوستان بتوانند برای حل این مسئله راهی را پیشنهاد کنند.

با ارزوی موفقیت همگی...

سلام
هدف این تاپیک همونطور که از عنوانش بر میاد بالا بردن بار علمی دانشجویان هست نه تجربخ.
مسلما برای کسب تجربه باید وارد بازار کار شد و چگونگی و راه حل ورود به بازار کار امری هست که از دست من و شما خارج هست و کمکی که اینجا از دست ما بر میاد اینه که بگیم برای بازار کار چه چیزایی لازم هست ...
خوشحال می شیم از اطلاعاتتون استفاده کنیم;)
موفق باشید

pappeli

عضو جدید
و باز هم سلام
من نمیدونم چی کار کنم.
دوست دارم مقاله بنویسم .ولی در مورد هر چی فکر میکنم میبینم هیچی در موردش نمیدونم.
مقاله هم زیاد دارم یا میتونم راحت از دوستان جور کنم ولی اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم میرم دنبال دولت الکترونیک میگم اصلا دولت چیه که من دنباله الکترونیکشم.یا ....
با اینکه رشته ام رو دوست دارم انگار اراده ای نیست.
البته سعی میکنم درس دانشگاه رو خوب بخونم.
دیگه دارم از خودم نا امید میشم.
برام انقدرها هم مهم نیست تو آی تی آخرش چی میشم دلم میخواد واقعا بدونم آی تی چیه ؟اینکه چرا وقتی اول همه چیز اگه یه e- بزاری چه ربطی به من داره؟
کسی قبلا مثل من بوده که حالا خودشو پیدا کرده باشه؟

حتما با خودتون فکر میکنید این بعد 5ترم تازه یادش اومده کجای کاره البته بهتون حق میدم.
به خودم میگم دیگه دیرشده.همین

ariyayi

عضو جدید
کتاب +network

کتاب +network

سلام دوست عزیز این کتاب +network کدوم یکی هست ما که گیج شدیم نویسنده ای چیزی؟؟

1.CompTIA Network+ Study Guide
By: Todd Lammle
Publisher: Sybex</B>
ISBN: 0470427477

2.CompTIA Network+ Self-Study Guide (2nd Edition)
By: Anthony V. Chiarella
Publisher: Delmar Cengage Learning</B>
ISBN: 1418009334

3.The Ultimate CompTIA Network + Resource Kit
By: Cengage Learning Course Technology
Publisher: Course Technology PTR</B>
ISBN: 159863349X

4.CompTIA Network+ Certification Kit: (Exam: N10-004)
By: Todd Lammle, Bill Ferguson, Toby Skandier
Publisher: Sybex</B>
ISBN: 0470430974

5.CompTIA Network+ Exam Cram (3rd Edition)
By: Mike Harwood
Publisher: Que</B>
ISBN: 0789737965

CompTIA Network+ Certification Study Guide, Fourth Edition (Certification.6 Study Guides)
By: Glen Clarke
Publisher: McGraw-Hill Osborne Media</B>
ISBN: 0071615385

7.Mike Meyers' CompTIA Network+ Guide to Managing and Troubleshooting Networks, Second Edition
By: Michael Meyers
Publisher: McGraw-Hill Osborne Media</B>
ISBN: 0071614834

8.Network+ (Comptia Certified Network Technician)
By: Kalinda Reeves Scott Reeves
Publisher: The Coriolis Group</B>
ISBN: 0619016027

9.CompTIA Network+ Certification , Network Pluc, SOLUTION GUIDE (Our Solution Guide and material is better than Ten (10) Mock tests in exam simulators, With our Guide you will be prepared for your upcoming certification Exam, and will pass on your First attempt., Our Solution Guide and material are top quality and will assist you in gaining the Certification you deserve)
Publisher: </B>
ISBN:

یه لطف می کنی یه راهنمایی بکونی کدوم کتابه مرسی

پیوست ها

• untitled5.jpg
    untitled5.jpg
    17.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ariyayi

عضو جدید
دوست عزیز psychicمی تونی راهنمایی کنی که این کتاب +network کدوم یکی از ایناست؟
اولی و دومی به نظر میاد باشن شما می تونی یه راهنمایی بکنی می خوام بخرم؟ عکس کتاب ها هم به ترتیب هستن که گذاشتم از چپ به راست

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست عزیز psychicمی تونی راهنمایی کنی که این کتاب +network کدوم یکی از ایناست؟
اولی و دومی به نظر میاد باشن شما می تونی یه راهنمایی بکنی می خوام بخرم؟ عکس کتاب ها هم به ترتیب هستن که گذاشتم از چپ به راست

سلام
زیاد حساس نباشید روی ظاهر اگه فهرست ها رو بخونید متوجه می شید تقریبا یکی هستن و ممکن فقط چینششون تفاوت داشته باشه
من خودم نوشته ی Craig Zacker رو خودنم این عکسش :

iran_it

عضو جدید
با سلام به همه دوستان گلم
به کمکتون نیاز دارم. دیروز تو google منابع ارشد رو search کردم که بیشتر به این کتابا رسیدم. نظرتون راجع به این کتابا چیه؟ لطفا اگه منبع بهتری رو سراغ دارین معرفی کنید.
ساختمان های گسسته
کتاب درس: ساختمان های گسسته، دکتر قلی زاده.
ریاضی گسسته، گریمالدی.
ریاضی گسسته، ترمبلی.
کتاب تست: پوران پژوهش
ساختمان داده ها
کتاب درس: ساختمان داده ها و الگوریتم ها در پاسکال، c، c++، هورویتز.
ساختمان داده ها و الگوریتم ها در جاوا، سارتج سهنی.
ساختمان داده ها، سیمور لیپ شوتز.
کتاب تست: ساختمان داده ها، دکتر مقسمی، درس و کنکور.
جزوه ی ساختمان داده ها، دکتر محمد قدسی، دانشگاه شریف.

طراحی الگوریتم

کتاب درس: مقدمه ای بر طراحی الگوریتم،معروف و مشهور به
CLRS.
طراحی الگوریتم، نیپولیتان، نعیمی پور.
طراحی الگوریتم، قلی زاده.
کتاب نکته و تست : مهندسی کامپیوتر، راهیان ارشد، جلدسوم.
جزوه ی طراحی الگوریتم، دکتر محمد قدسی، دانشگاه شریف
مدیریت فناوری اطلاعات

کتاب درس: جزوه ی دانشگاه امیرکبیر.

پایگاه داده ها

کتاب درس: پایگاه داده ها، سی جی دیت.
پایگاه داده ها، رامز المصری.
اصول طراحی بانک های اطلاعاتی، مصطفا حق جو.
اصول طراحی پایگاه داده ها، دکتر روحانی رانکوهی.
کتاب تست: پایگاه داده ها، مقسمی
معماری

کتاب درس: معماری کامپیوتر، موریس مانو.
معماری و سازماندهی کامپیوتر، استالینگز.
تست: کتاب پوران پژوهش، جلد آبی

maxis

عضو جدید
توی شهر ما مجتمع فنی تهران داره با شهریه 450 هزار تومان برای ccna برای یک دوره 45 روزه ثبت نام می کنه ، استاد هم پروازی میاد !! حالا نمی شه گفت کیفیت کلاس ها چطوری هست و آیا واسه مباحث عملی کارگاهی هست یا نه ؟

حالا من این دوره ثبت نام کنم یا نه ؟
تو تهران کلاس بریم بهتر تر نیست؟
اگه آره کدوم موسسه؟

سوال اصلیم هم اینکه این Network آقای تتنباوم رو من خوندم آیا لازمه که + Network رو هم بخونم و مستقیم به دوره ccna برم یا بهتره که اول از ماکروسافت شروع کرد؟

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
توی شهر ما مجتمع فنی تهران داره با شهریه 450 هزار تومان برای ccna برای یک دوره 45 روزه ثبت نام می کنه ، استاد هم پروازی میاد !! حالا نمی شه گفت کیفیت کلاس ها چطوری هست و آیا واسه مباحث عملی کارگاهی هست یا نه ؟

حالا من این دوره ثبت نام کنم یا نه ؟
تو تهران کلاس بریم بهتر تر نیست؟
اگه آره کدوم موسسه؟

سوال اصلیم هم اینکه این Network آقای تتنباوم رو من خوندم آیا لازمه که + Network رو هم بخونم و مستقیم به دوره ccna برم یا بهتره که اول از ماکروسافت شروع کرد؟

سلام
مجتمع فنی یک موسسه ی قدیمی و با تجربه هست و باالطبع باید کیفیت خوبی از نظر علمی داشته باشه
برای شروع CCNA همونطور که پیشتر هم گفتیم باید از Course های MCSE مطالب زیادی از Infrastructure بدونید مگرنه ممکنه توی CCNA دچار مشکل بشید

change_i_need

عضو جدید
تغيير رشته

تغيير رشته

[FONT=&quot]سلام.من آي تي دانشگاه تهران ميخونم فعلا.موقع انتخاب رشته خيلي خيلي خيلي تريف اين رشته رو شنيدم ولي الان كه ترم دومم توي درس هاي تخصصي مثل برنامه سازي پيشرفته مشكل اساسي دارم و در حقيقت به برنامه سازي پيشرفته و مشابه اون (مثلا ترم بعد ساختمان داده)علاقه اي ندارم.اينم بگم كه موقع انتخاب رشته همه ميگفتن اين رشته با نرم افزار فرق داره و يه رشته مديريتي است و برنامه نويسي زياد نداره ولي در عمل ما تا الان فرقي بانرم افزاري ها نداشتيم.به همين دليل خواهش ميكنم كه يه لطفي كنين و منو راهنمايي كنين كه اگه اين وضعيت بعد از اين ترمم ادامه داره من تغيير رشته بدم.چون ميترسم دير شه.خيلي ممنون[/FONT]

@نجاتی@

عضو جدید
سلام. من ترم 2 هستم وتا تابستان 40 واحد پاس می کنم.به نظر شما برای تابستان چیکار کنم؟
1.کلاس + network برم.
2.کلاس برنامه نویسی asp.net برم.
3. کاراموزی توی یک شرک کامپیوتری.
4.کاراموزی تو قسمت انفورماتیک بانک.

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام. من ترم 2 هستم وتا تابستان 40 واحد پاس می کنم.به نظر شما برای تابستان چیکار کنم؟
1.کلاس + network برم.
2.کلاس برنامه نویسی asp.net برم.
3. کاراموزی توی یک شرک کامپیوتری.
4.کاراموزی تو قسمت انفورماتیک بانک.

سلام
من خودم + Network رو کلاس رفتم ولی بعدش متوجه شدم خیلی خیلی راحت می تونستم خودم کتاب رو بخونم.
پیشنهاد من اینه که همت کنید + Network رو بخونید و تابستون XP یا 2003 رو بخونید
XP رو هم خودتون می تونید بخونید
Frame work های net. رو قویا بهتون پیشنهاد می کنم
خیلی خیلی می تونه برای یک Admin شبکه مفید باشه
موفق باشید

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام
ببخشید مدیر جان به من گفتی که دات نت بخونم اما باید از کجا شروع کنم و این که من در مورد دان نت چیزهایی دیده ام مثلا ado.net , asp.net ,...حال این ها چی هستند آیا همگی یکی اند و یا این که یکی بر دیگری برتری دارد ؟
متشکرم

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام
می شه در مورد شبیه سازی ایستگاه اتوبوس راهنمایی کنین ؟
بگین چی کار باید بکنم ؟

سلام نارگیل جون، اولا بگم که آواتار قبلیت خیلی بهتر بود.
دوما:
1-صورت مسئله رو دقیق روی کاغذ بنویس و چند بار بخون سپس متن صورت مسئله رو در یه ویرایشگر متن تایپ کن(اگه شد اینجا هم بزار)
2-هدف پروژه رو کامل و دقیق مشخص کن! هدف های اولیه و هدف هایی که انتظار میره پروژه بتونه از پسشون بر بیاد.
3-واقعیتها رو از مسئله استخراج کن! تمام متون نامربوط رو حذف کن و هر واقعیت از مسئله رو در یک خط مستقل از فایل متنی قرار بده. متون رو در فایلی بنام فایل واقعیتها (FactFile) ذخیره کن.
برای مثال درباره یه اتوبوس میشه نوشت:
اتوبوس
متور اتوبوس
راننده
مسافرین
سرعت اتوبوس
مسر حرکت و ...
4- تمام واقعیت ها رو توسط کلاس طبقه بندی کن. میتونی از طرح زیر استفاده کنی:
کلاس در حاشیه سمت چپ صفحه لیست شده و واقعیت مربوط به کلاس در زیر آن لیست شده و به اندازه یه تگ تو رفتگی داشته باشه.
بعضی از واقعیت ها تنها در یک کلاس ظاهر میشن در حالی که بعضی دیگر در چندین کلاس مختلف
5-واقعیت ها مربوط به هر کلاس رو در گروه مختلف قرار بده! گروه اول را برچسب خصوصیات بزن و دومی رو برچسب سایر واقعیت ها.(عملیات یا همون رفتار ها(متد) باید در برچسب سایر واقعیت ها قرار بگیرند.) برای مثال این واقعی که اتوبوس حرکت میکند عملی است که در سایر واقعیته ها قرار می گیرد و نشان میدهد که خصوصیات چرخها گردیدن و حرکت آنهاست.
6-برای هر رفتار یک کلاس اختیار کن و شرح مختصری از کار ان رفتار را در اون ارائه بده. هر خصیصه های که تغییر رفتارها را باعث میشه رو لیست کن. هر پیغامی که رفتار به اشیاء کلاسهای دیگه ارسال میکنه رو لیست کن.

اگه فکر میکنی روش بالا میتونه کمکت کنه صورت مسئله رو دقیق بنویس تا ادامه بدیم.
موفق باشید
راستی شرمنده نتونستم اون کتاب رو پیدا کنم.
3-

str.ahmadian

عضو جدید
من امروز رفتم فنی حرفه ای دیدم دوره ی + network داره

اسم نوشتم ولی نیدونم برم یا نرم؟!؟

به نظره شما خوبه دوره هاش؟!؟!

اینی که تو فنی حرفه ای میدرسن کافبه واسم یا اینکه وقت تلف کردنه ؟!!؟:w05:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من امروز رفتم فنی حرفه ای دیدم دوره ی + network داره

اسم نوشتم ولی نیدونم برم یا نرم؟!؟

به نظره شما خوبه دوره هاش؟!؟!

اینی که تو فنی حرفه ای میدرسن کافبه واسم یا اینکه وقت تلف کردنه ؟!!؟:w05:

سلام
+ Network به تنهایی جز اینکه اطلاعات نسبیتون بره بالا فایده نداره
ولی اگر به عنوان پیش زمینه برای دوره های MCSE و Cisco بخواید بخونیدش لازم و مفید هست

راستی من چرا شما رو یادم نمیاد؟

str.ahmadian

عضو جدید
سلام
+ Network به تنهایی جز اینکه اطلاعات نسبیتون بره بالا فایده نداره
ولی اگر به عنوان پیش زمینه برای دوره های MCSE و Cisco بخواید بخونیدش لازم و مفید هست

راستی من چرا شما رو یادم نمیاد؟

آخه من جدیدآ عضو این باشگاه شدم و گویا شروع فعالیتم با شروع امتحانات شما و سایر دوستان مواجه شده :w05:

ممنون از راهنماییتون:love:
من هنوز هیچ دوره ای رو نگذروندم و با خوندن این تاپیک ها متوجه شدم برای موفقیتم گذروندن network+ از نون شب هم برام واجب تره D: واسه همینم رفتم واسه کلاسش اقدام کردم.
الان و تو تابستان که به نسبت وقتم آزاد تره شما چه دوره هایی رو بهم پیشنهاد میکنید؟!؟!

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آخه من جدیدآ عضو این باشگاه شدم و گویا شروع فعالیتم با شروع امتحانات شما و سایر دوستان مواجه شده :w05:

ممنون از راهنماییتون:love:
من هنوز هیچ دوره ای رو نگذروندم و با خوندن این تاپیک ها متوجه شدم برای موفقیتم گذروندن network+ از نون شب هم برام واجب تره D: واسه همینم رفتم واسه کلاسش اقدام کردم.
الان و تو تابستان که به نسبت وقتم آزاد تره شما چه دوره هایی رو بهم پیشنهاد میکنید؟!؟!

عیب نداره همه اولش تازه واردن :w12:

اگر که آدم با حوصله و اراده ای هستین می تونید + Network رو خودتون بخونید اگر نه که برید کلاس که مجبوری تمومش کنید (البته مطالب رو نگیرید خودتون ضرر می کنید)

در کنارش هم پیشنهاد می کنم برنامه نویسی های تحت frame work دات نت (net.) رو شروع کنید که توی شبکه بسیار کارای جالبی می شه باهاشون کرد

البته بسته به هدف و علاقتون می شه پیشنهادات دیگری هم داد

str.ahmadian

عضو جدید
عیب نداره همه اولش تازه واردن :w12:

اگر که آدم با حوصله و اراده ای هستین می تونید + Network رو خودتون بخونید اگر نه که برید کلاس که مجبوری تمومش کنید (البته مطالب رو نگیرید خودتون ضرر می کنید)

در کنارش هم پیشنهاد می کنم برنامه نویسی های تحت frame work دات نت (net.) رو شروع کنید که توی شبکه بسیار کارای جالبی می شه باهاشون کرد

البته بسته به هدف و علاقتون می شه پیشنهادات دیگری هم داد

من هنو نمیدونم تو ارشد چه گرایشی رو انتخاب کنم
یعنی هنوز اطلاعات کاملی از هیچکدوم از این گرایش ها ندارم
فقط در این حد شنیدم شبکه و امنیت خیلی خوبه اما نمیدونم اینا چی هست:w05:
تجارت هم خوشم میاد ولی بازم تعریف اصلیشو نمیدونم
میتونید راهنماییم کنید؟!؟!

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من هنو نمیدونم تو ارشد چه گرایشی رو انتخاب کنم
یعنی هنوز اطلاعات کاملی از هیچکدوم از این گرایش ها ندارم
فقط در این حد شنیدم شبکه و امنیت خیلی خوبه اما نمیدونم اینا چی هست:w05:
تجارت هم خوشم میاد ولی بازم تعریف اصلیشو نمیدونم
میتونید راهنماییم کنید؟!؟!

اگر توی ایران منظورتون هست که اصلا بی خیال تعاریف بشید
چون تعاریف ثبت شده جهانی با اونچه که توی ایران هست خیلی تفاوت داره

نمونش تعریف خود IT حتما تاپیکش رو خوندید.
ولی چیزی که از IT ما داریم می بینیم همش برنامه نویسی و یه سری بحث های منحصرا تئوری خشک و یه چند تا کوچولو درس مفید که اونم بستگی به استادش داره مثل پایگاه داده

شبکه که می دونید حتما : ارتباط کامپیوتر های یک موسسه در سطح یک ساختمان و در سطوح بالاتر در سطح شهر و کشور و قاره که بهش WAN می گن

امنیت هم در اصل امنیت این شبکه ها رو تامین می کنه که تا اونجایی که می شه از سرقت اطلاعات یا خراب کاری جلوگیری کنن

str.ahmadian

عضو جدید
منی که تو برنامه نویسی ضعیف هستم تو کدومش میتونم موفق تر باشم؟!؟!؟

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
منی که تو برنامه نویسی ضعیف هستم تو کدومش میتونم موفق تر باشم؟!؟!؟

باور کنید برنامه نویسی چیز سختی نیست
یکم هوش می خواد فقط + تمرین.

به غلط توی ذهن همه یه چیز وحشتناکی هست

من برنامه نویسی net. رو گفتم که کمک کارتون باشه ولی پیشنیاز یا هم نیاز شبکه نیست ولی امنیت چرا

شما می تونید توی مبحث شبکه (MCSE , Cisco) برید جلو

str.ahmadian

عضو جدید
باور کنید برنامه نویسی چیز سختی نیست
یکم هوش می خواد فقط + تمرین.

به غلط توی ذهن همه یه چیز وحشتناکی هست

من برنامه نویسی net. رو گفتم که کمک کارتون باشه ولی پیشنیاز یا هم نیاز شبکه نیست ولی امنیت چرا

شما می تونید توی مبحث شبکه (MCSE , Cisco) برید جلو

پس شبکه ربطی به برنامه نویسی نداره؟؟؟!؟!
من چزور میتونم اطلاعات کاملی از تعاریف این گرایش ها پیدا کنم ؟!؟!
فک میکنم دیگه وقتش رسیده که هدفمو به طور قطعی مشخص کنم

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
پس شبکه ربطی به برنامه نویسی نداره؟؟؟!؟!
من چزور میتونم اطلاعات کاملی از تعاریف این گرایش ها پیدا کنم ؟!؟!
فک میکنم دیگه وقتش رسیده که هدفمو به طور قطعی مشخص کنم

نه من نگفتم به هم ربطی ندارن
توی شبکه هم می شه از برنامه نویسی کمک گرفت ولی اساس کارش نیست

گوگل بهترین استاد هست
توی درس مبانی فناوری اطلاعات که باید با شبکه و امنیت و تجارت الکترونیک و ... آشنا شده باشید

اتیس

عضو جدید
باسلام
من تصمیم دارم امسال با اینکه درسم تموم نشد ارشد شرکت کنم و به راهنماییتون احتیاج دارم .
میخوام بپرسم تو چند تا گرایش میتونم شرکت کنم ؟
اصلا چی انتخاب کنم
من تا به حال به اینکه چی انتخاب کنم خوب فکر نکردم و اطلاعات چندانی هم ندارم کسی رو هم ندارم که در این رابطه کمکم کنه.

-----------------------
آیا دوستی از دوستی کمک بخواد آیا اون دریغ میکنه؟

niaz hashemi

عضو جدید
سلام دوست عزيز
منم تو برنامه نويسي خيلي ضعيفم اگه لطف كني و بگي تو تابستون چه كار كنم كه خودمو به بقيه برسونم ممنون مي شم

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز
منم تو برنامه نويسي خيلي ضعيفم اگه لطف كني و بگي تو تابستون چه كار كنم كه خودمو به بقيه برسونم ممنون مي شم

سلام.
فک کنم سال اولی هستین؟
مشکل شما دو جنبه داره، یکیش منطقه برنامه نویسیه، دومیش دستور زبان برنامه نویسی. برای منطق برنامه نویسی سعی کنین هر مسئله ای به دستتون رسید رو کاغذ به صورت شبه کد حل کنین. مسائل هم تموم بشو نیستن. بعد از حل مسائل ساده، می تونین برین سراغ سوالات ACM. البته الگوریتم رو به صورت اصولی تو درس طراحی الگوریتم یاد خواهید گرفت ولی یکم دیر.
در مورد زبان برنامه نویسی، پیشنهاد من اینه که اول از همه مشخص کنین که می خواین چه زبونی یاد بگیرین. پیشنهاد من سی شارپه ولی جاوا هم بد نیست. در ضمن رفته رفته بیشتر زبون ها رو یاد خواهید گرفت. همون طور که خود من به اجبار یکمی از جاوا و پاسکال رو یاد گرفتم. این در حالی بود که من تو درس برنامه نویسی سی و سی پلاس پلاس خوندم ولی نهایتاً چسبیدم به سی شارپ. واسه همه ی این زبونا کتابای خوب فراوونه. من کتابای انگلیسی دایتل رو ترجیح می دم. هم انگلیسیش سادس و هم کتاب خوبین. خودمن تقریباً سی پلاس پلاس و سی شارپ و جاوا رو از رو کتابای دایتل خوندم. ولی خب سلیقه ها متفاوته.

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام دوست عزيز

کتاب چگونه با ++C برنامه بنویسیم تالیف دیتل رو دانلود کن و بخون!!!
کمی در گوگلی بسرچی میابیش...

دراک

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام.من آي تي دانشگاه تهران ميخونم فعلا.موقع انتخاب رشته خيلي خيلي خيلي تريف اين رشته رو شنيدم ولي الان كه ترم دومم توي درس هاي تخصصي مثل برنامه سازي پيشرفته مشكل اساسي دارم و در حقيقت به برنامه سازي پيشرفته و مشابه اون (مثلا ترم بعد ساختمان داده)علاقه اي ندارم.اينم بگم كه موقع انتخاب رشته همه ميگفتن اين رشته با نرم افزار فرق داره و يه رشته مديريتي است و برنامه نويسي زياد نداره ولي در عمل ما تا الان فرقي بانرم افزاري ها نداشتيم.به همين دليل خواهش ميكنم كه يه لطفي كنين و منو راهنمايي كنين كه اگه اين وضعيت بعد از اين ترمم ادامه داره من تغيير رشته بدم.چون ميترسم دير شه.خيلي ممنون[/FONT]

سلام مهندس
نگران نباش اوضاع همیشه به این بدی که فکر می کنی هم نیست! اگر می تونی الگوریتم نویسی کنی ولی در برنامه نویسی مشکل داری که اصلا نگران نباش چون 90% راه رو رفتی. اگر در الگوریتم نویسی مشکل داری که یک کمی کارت سخت میشه! دیگه بطور مستقیم با برنامه نویسی مواجه نخواهی شد ولی بدون که ازش گریزی نیست چون برای پروژه های درسات بهش نیاز خواهی داشت .
اما همه در رشته های مختلف اوایل کار دلسرد میشن چون مجبور به گذروندن دروس پایه دارن که جذابیتی نداره اما با شروع دروس تخصصی وارد دنیا جدی تری میشن! بدون که واقعا IT با نرم افزار متفاوته اما بچه های IT در صورت داشتن علاقه می تونن در مشاغل مرتبط با نرم افزار فعالیت کنن. مشاغل IT بیشتر به تحلیل وآنالیز در زمینه های مختلف مرتبط میشن و عموما در جزییاتی چون برنامه نویسی وارد نمیشن!

درس ساختمان داده هم درس شیرینی که اصلا به برنامه نویسی ربط نداره البته الگوریتم های پیاده سازی روال های مختلف هر ساختمان داده رو می خونید ولی اصلا سخت نیست نگران نباشید.

دراک

عضو جدید
با سلام به همه دوستان گلم
به کمکتون نیاز دارم. دیروز تو google منابع ارشد رو search کردم که بیشتر به این کتابا رسیدم. نظرتون راجع به این کتابا چیه؟ لطفا اگه منبع بهتری رو سراغ دارین معرفی کنید.
ساختمان های گسسته
کتاب درس: ساختمان های گسسته، دکتر قلی زاده.
ریاضی گسسته، گریمالدی.
ریاضی گسسته، ترمبلی.
کتاب تست: پوران پژوهش
ساختمان داده ها
کتاب درس: ساختمان داده ها و الگوریتم ها در پاسکال، c، c++، هورویتز.
ساختمان داده ها و الگوریتم ها در جاوا، سارتج سهنی.
ساختمان داده ها، سیمور لیپ شوتز.
جزوه ی ساختمان داده ها، دکتر محمد قدسی، دانشگاه شریف.

طراحی الگوریتم

کتاب درس: مقدمه ای بر طراحی الگوریتم،معروف و مشهور به
CLRS.
طراحی الگوریتم، نیپولیتان، نعیمی پور.
طراحی الگوریتم، قلی زاده.
کتاب نکته و تست : مهندسی کامپیوتر، راهیان ارشد، جلدسوم.
جزوه ی طراحی الگوریتم، دکتر محمد قدسی، دانشگاه شریف
مدیریت فناوری اطلاعات

کتاب درس: جزوه ی دانشگاه امیرکبیر.

پایگاه داده ها

کتاب درس: پایگاه داده ها، سی جی دیت.
پایگاه داده ها، رامز المصری.
اصول طراحی بانک های اطلاعاتی، مصطفا حق جو.
اصول طراحی پایگاه داده ها، دکتر روحانی رانکوهی.
کتاب تست: پایگاه داده ها، مقسمی
معماری

کتاب درس: معماری کامپیوتر، موریس مانو.
معماری و سازماندهی کامپیوتر، استالینگز.

سلام.
من پارسال کنکور دادم و چیز هایی رو که خوندم یا به تجربه فهمیدم که کاش می خوندم رو برات کیگم اما تمام منابعی که گفتی خوب هستن:
گسسته:
کتاب پوران پژوهش البته کافی نیست بهتره به گسسته دبیرستان هم یه سری بزنی و همچنین مسائل مختلف مطرح شده در طراحی الگوریتم رو یاد بگیری.

ساختمان داه:
کتاب درس: ساختمان داده ها و الگوریتم ها در پاسکال، c، c++، هورویتز

طراحی الگوریتم:
من جزوه ی پوران پژوهش دکتر ابراهیمی رو خوندم با جزوه ی استاد خودم وکتاب پوران پژوهش که به نظرم کافی بود. سعی کن روی گراف ها و مرتب سازی وقت زیادی بذاری.

پایگاه داده ها :
من سر کلاس دکتر روحانی رفتم ولی به نظرم خوندن کتاب مقسمی کافیه البته پر از اشکاله! برای قسمت های حفظی درس هم بهتره از کتاب روحانی کمک بگیری.

معماری :
من بهت پیشنهاد میکنم اگه باهاش مشکل داری سر کلاس منطقی و معماری یوسفی بری .

موفق باشی.

بالا