کمک در نوشتن کد tab page

azprogramer

عضو جدید
با سلام من در پروژه ام 5 تا tab page دارم که در هر tab یک سوال چهار گزینه ای نوشتم که هر کاربر فقط 10 ثانیه زمان دارد به سوالات پاسخ دهد که به طور اتوماتیک به tab بعدی برود ودر اخر پیغام دهد چه تعداد سوال را درست پاسخ دادید حالا این کدش به چه صورت میشود

جفنگ نگو

عضو جدید
با سلام من در پروژه ام 5 تا tab page دارم که در هر tab یک سوال چهار گزینه ای نوشتم که هر کاربر فقط 10 ثانیه زمان دارد به سوالات پاسخ دهد که به طور اتوماتیک به tab بعدی برود ودر اخر پیغام دهد چه تعداد سوال را درست پاسخ دادید حالا این کدش به چه صورت میشود
برای کدام قسمت کد نوشته اید ؟ مشکلتون دقیقا در کدام قسمت است ؟ زمان بندی ، حر کت اتوماتیک ، تعداد سوالات صحیح و . . . .

اگر منظورتون کل پروژه هست که هیچی :razz:

azprogramer

عضو جدید
من این کد نوشتم ولی فقط به tab دومی میرود در صورتی که من می خواهم بعد tab2 به tab بعدی برود به چه صورت است tabControl1.SelectedTab = tabPage2
در ضمن برای چهار گزینه ای از radio استفتده کردم

جفنگ نگو

عضو جدید
من این کد نوشتم ولی فقط به tab دومی میرود در صورتی که من می خواهم بعد tab2 به tab بعدی برود به چه صورت است tabControl1.SelectedTab = tabPage2
در ضمن برای چهار گزینه ای از radio استفتده کردم

برای حرکت بین تب ها از این کد استفاده کن

PHP:
tabControl1.SelectedIndex = (tabControl1.SelectedIndex + 1 < tabControl1.TabCount) ? tabControl1.SelectedIndex + 1 : tabControl1.SelectedIndex;

ولی من باز متوجه نشدم شما چطور میخواهید تشخیص دهید که کابر کدام گزینه رو انتخاب کرده و کدام جواب صحیح است ؟

مثلا امکان داره اینطور برنامه رو نوشت

هر 10 ثانیه برنامه به صورت خودکار به تب بعد حرکت میکند قبل از رفتن به صفحه بعد پاسخ کاربر رو در یک ارایه با همان اندیس ذخیره می کنم فرضا به سوال شماره 5 پاسخ داده در خانه 5 ارایه گزینه مورد انتخاب کاربر ذخیره می شود

این پروشه تا اخر کار ادامه دارد تا زمانی که به تب اخر برسیم

سپس کلید سوالات یا همان پاسخ های درست رو هم در یک ارایه قرار میدهیم با مقایسه خانه های متناظر ارایه متوجه خواهیم شد که چه تعداد پاسخ صحیح و چه تعدا پاسخ اشتباه دریافت شده است

البته راه های بهتری نیز وجود دارد اما راه حل گفته شده ساده و به دور از پیچیدگی است

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا سوالات و پاسخ ها از طریق بانک اطلاعاتی قراره رو صفحه قرار بگیره یا شما صرفا مشکلتون پیچیدگی UI هست !؟