کفشی که در تلویزیون دو برابر فروخته می‌شود!/تبدیل رسانه ملی به شبکه ماهواره ای؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا همین یکی دو سال اخیر، تبلیغاتی با مضمون "کرم حلزون برای پوست" و "کفش پیاده‌روی" و "تی‌شرت لاغری" را باید در شبکه‌های ماهواره‌ای سطح پایین می‌دیدیم و به دنبال آن، هشدارهای مکرر و فراوان متخصصان و پزشکان که این محصولات به هیچ عنوان دارای تاییدیه بهداشتی و علمی نیستند و صرفا یک کالا تجاری با تبلیغات فریب دهنده هستند.

رجانیوز : اما صداوسیما اخیرا نشان داد که توانایی پخش چنین تبلیغاتی در ازای امضای قراردادهای میلیاردی را دارد تا از این به بعد، دست ایرانیان در داخل کشور هم از این محصولات عجیب و بی مصرف کوتاه نباشد. حجم بالای نمایش این تبلیغات به حدی است که تقریبا اکثر قریب به اتفاق بینندگان رسانه ملی را به واکنش وادار کرده و مردم از اینکه باید وقت زیادی از زمان طلایی خود را به تماشای تبلیغات کرم و کفش و تی‌شرت بگذرانند، گلایه می‌کنند.

در این میان، نکته جالبی هم وجود دارد که پشت پرده این حجم از تبلیغات فریب دهنده را مشخص می‌کند. این روزها تبلیغ نوعی کفش طبی که مخصوص پیاده‌روی طراحی شده و باعث کاهش وزن و تناسب اندام در افراد مختلف می‌شود، بخش زیادی از پیام‌های بازرگانی در رسانه ملی را به خود اختصاص داده است. در این تبلیغات، یک نشانی اینترنتی برای خرید و سفارش آنلاین این محصول ارائه می‌شود تا مشتریان به آن مراجعه کنند و کالای موردنظر خود را سفارش دهند.

نگاهی به این سایت اینترنتی نشان می‌دهد که محصول موردنظر که در بهترین حالت یک کفش خوب و باکیفیت است، با قیمت غیرمعقول و غیرمنطقی 188 هزار تومان به فروش می‌رسد. هر چند خود این قیمت می‌تواند نمونه واضح و روشنی از گرانفروشی و ارائه اجناس با قیمتی چندین برابر ارزش واقعی آن باشد اما مساله اصلی چیز دیگری است؛ موضوعی که نشان می‌دهد صداوسیما با پخش تبلیغات گسترده این کالا، به صورت ناخواسته مسبب شکل گیری چه سوء استفاده ای از مشتریان و خریداران آن شده است.

شرکت "سپیده ماهان کیش" که سایت "تن تاک" را راه‌اندازی کرده و کفش طبی و مخصوص پیاده‌روی را در آن عرضه می‌کند، یک سایت اختصاصی هم دارد که همان کفش با همان ویژگی‌ها و همان شکل و طراحی و تنها با نامی دیگر، در آن به فروش می‌رسد؛ آن هم با قیمتی حدود 80 هزار تومان کمتر!

در واقع این شرکت توانسته با همکاری ناخواسته صداوسیما، یک کالا را حدود دو برابر قیمت واقعی به مردم بفروشد؛ کالایی که تا همین چند وقت پیش هم مشتری چندانی نداشته و تنها به مدد برخی تبلیغات در شبکه‌های زرد ماهواره‌ای می‌توانست تعداد محدودی از آن به فروش برسد. اکنون مشتری‌ها مانده‌اند و کالایی که برخلاف تبلیغات گسترده، کارایی چندانی هم ندارد و دو برابر قیمتی که همین الان می‌توان آن را خرید، تهیه شده است.

این در حالی است که کفش تن تاک یک کفش وارداتی از کشور چین است که این موضوع را با مراجعه به سایت این کفش می توان به راحتی فهمید. تبلیغ این کفش عینا کپی برداری شده از کفشی با همین شکل در شبکه های ماهواره ای است با نام «پرفکت استپس».

«پرفکت استپس» که همان کفش تن تاک است در حال حاضر با قیمتی حدود 188 هزار تومان در فروشگاه ها موجود است اما وارد کننده آن با تغییر نام آن به نام تن تاک سعی در فریب خریداران خود داشته است.

در حال حاضر با مراجعه به سایت کفش تن تاک با این عبارت که «در حال حاضر این کالا در انبار موجود نیست» رو به رو می شوید که حاکی از این است که تمام این کفش ها توسط مردمی که از کیفیت این کفش بی خبر بوده اند، خریداری شده است و این درحالی است که کفش های ورزشی تولید داخل با قیمتی کمتر در حال خاک خوردن در فروشگاه ها است و متاسفانه باز هم مردم ما مایل به خرید اجناسی هستند که هیچ ارزشی در مقابل مبلغ آنها ندارند.

با مراجعه به سایت تن تاک به راحتی می توان دید که در عکس های منتشر شده فروشندگان حتی به خود زحمت نداده اند تا آرم پرفکت استپس را حذف کنند و در عکسی دیگر با فتوشاپ به جام لوگوی پرفکت استپس، نام تن تاک را قرار داده اند.
با توجه به اینکه سابقه کیفیت کفش های چینی در ایران کاملا مشخص است، مطمئنا برای بسیاری از خریداران این مطلب می تواند یک نکته منفی باشد. اگر این کالا ایرانی بود، حداقل می‌توانستیم خوشحال باشیم که کمکی به رونق کار و تولید ایرانی کرده‌ایم اما...

ایسنا - کفشی که در تلویزیون دو برابر فروخته می‌شود

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
این فقط مخصوص رسانه ملی نیست .... هرچیزی که توسط کسی تبلیغ میشه توسط مردم خریداری میشه
این ایراد بر رسانه کاملا وارد ....مردمی که ماهواره می بینند نه تنها به رسانه ملی بلکه به جاهایی بالاتر هم گیر می دهند و اون ها رو دورغ گو خطاب می کنند با این لفظ که : چی شد این ها که بد بودند ؟
رسانه ملی بدون توجه کار می کند و نمی تواند برای خودش سبک آگهی ایجاد کند و در قبال دریافت مبالغ هنگفت آگهی پخش می کند بدون توجه به ماهیت آن .....
این است رسانه ملی ...

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم موافقم با اینکه اگه رسانه ملی ما درست باشه هیچوقت محصولات ماهواره ای رو تعریف نمیکنه

همین کفش!

یا مثلا چاقو دقیقا با همون قیمتا 399هزار تومان! خوب لااقل رندش کن!

پول همه چیو تحت تاثیر خودش داره

حالا ما هی بیام بگیم چه فایده ای داره

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
این فقط مخصوص رسانه ملی نیست .... هرچیزی که توسط کسی تبلیغ میشه توسط مردم خریداری میشه
این ایراد بر رسانه کاملا وارد ....مردمی که ماهواره می بینند نه تنها به رسانه ملی بلکه به جاهایی بالاتر هم گیر می دهند و اون ها رو دورغ گو خطاب می کنند با این لفظ که : چی شد این ها که بد بودند ؟
رسانه ملی بدون توجه کار می کند و نمی تواند برای خودش سبک آگهی ایجاد کند و در قبال دریافت مبالغ هنگفت آگهی پخش می کند بدون توجه به ماهیت آن .....
این است رسانه ملی ...

بله بد هستند .......مگر کسی گفت نیستن؟
تازره میشود همان شبکه های ماهواره ای که انشاالله اجازه نمیدهیم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم موافقم با اینکه اگه رسانه ملی ما درست باشه هیچوقت محصولات ماهواره ای رو تعریف نمیکنه

همین کفش!

یا مثلا چاقو دقیقا با همون قیمتا 399هزار تومان! خوب لااقل رندش کن!

پول همه چیو تحت تاثیر خودش داره

حالا ما هی بیام بگیم چه فایده ای داره

الآن چند ماهه این تبلیغات داره انجام میشه....پیش از اینکه نبود بود؟

........ما میگیم که انشالله از این پس رعایت شود و به روال قبلی خود بازگردند

امیدواریم محصولات داخلی کشور تبلیغ بشن و البته نه مثل این کرم! .....اون هم وقتی حتی آدرس محلش نوشته نمیشه و صرف یک شماره تلفن یا سایت افراد بایستی خریداری کنند!

z_elect

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا
البته رسانای ملی خیلی بهجنبه مادیش نگاه میکنه حتما پول خوبی به جیب زده اما
مسئولین باید توجه کنن عموم مردم برای تبلیغات و گفته های رسانه ملی اعتبار زیادی قائلن
و این کار اونا عملا کلاهبرداری
مردم اگه ماهواره کرمو تبلیغ کنه شاید نخرن ولی میشناسم کسایی که کیفیت کرم حلزونو پذیرفتن.و اون با فرستادن اس خریداری کردن.
رسانه ما باید بدونه اگه میگه کفش پرفکت استپس بده پس کفش تن تاک هم بده والبته کیفیتش پایین تره
این بحثا به اینجا ختم نمیشه رسانه ما همیشه میگه برنامه های ماهواره بده ولی از اونا تقلید میکنه نمونش شام ایرانی
یا مثلا یه بار اخبار 20:30 صدای گزارشگر عینا دکتر کپی بود جوری که تا حرف زد هممون با هم گفتیم دکتر کپی
..
.
ممنون محممد اقا به خاطر توجهتون به اینگونه مسایل

ehsan*

عضو جدید
سلام
اتفاقا همین امروز ی متخصص پوست توی رادیو جوان داشت میگفت : امکان نداره ی کرم با ترکیب ثابت هم رو پوست خشک هم چرب هم پوست حساس و ... کاملا جواب بده و همه این تبلیغات از طرف هرجایی باشه کاملا دروغه !
ی زمان برنامه هایی مثل "مردم ایران سلام " از تلویزیون پخش میشد که واقعا به نظر من مفید و تاثیر گذار بود یادمه ی هفته موضوع برنامش درباره پرچم بود چندروز بعد برای اولین بار روی دکل خالی مدرسمون پرچم نصب کردن و تا وقتی دیپلم گرفتم همیشه پرچم تو مدرسه بالا بود منظورم اینه که وقتی شما آنتن شبکه ملی دستتونه چقدر میتونید تاثیر گذار باشید حالا برنامه "به خانه برمیگردیم" شیکه تهران کارشناس نیم ساعت درباره تاثیر بازی تو پرورش کودک صحبت میکنه آخرش اسم و شماره و آدرس موسسه ای که همین کارشناس تاسیس کرده رو نشون میده ینی کل بحث بهونه بوده برای تبلیغ موسسه برنامه آشپزی هم که سرتا تهش تبلیغه!
یعنی هیچ بحث فرهنگی اجتماعی و... تو جامعه نمونده که وقت مردم با اینجور چیزا پر بشه؟ آیا خانواده های الان انقدر تو رفاه زندگی میکنن که باید بهشون صب تاشب القا کرد که بازم نیاز به خرید دارن؟
وقت این همه مردمی که تلویزیون نگاه میکنن چند میلیارد میارزه
تلویزیون ملی کشور ما اینقدر به پول نیازمند شده که قابلمه فلان و کفش فلان و همزن فلان و... باید ساپورتش کنن؟

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد آقا عصبانی نشو
شما از یکی از چیزایی که از TV آقایون پخش میشه خوشت نمیاد اینقدر فشارت رفته بالا
جای ما بودی که الان چند سالیه کلن TV نظامو گذاشتیم کنار، چکار میکردی؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد آقا عصبانی نشو
شما از یکی از چیزایی که از TV آقایون پخش میشه خوشت نمیاد اینقدر فشارت رفته بالا
جای ما بودی که الان چند سالیه کلن TV نظامو گذاشتیم کنار، چکار میکردی؟
تی وی اقایون؟!........
انتقاد از رسانه ملی حق است ........یا انتقاد ما بر اساس قانونه که انتظار است مسئولین توجه کنن .....یا نیست که انتظار است پاسخ شفاف داده شود و روشنگری کنند .....

با همه این حال این رسانه بدترین رسانه دنیا هم شود ....ایرانی است و صد شرف دارد به رسانه های اون ور ابی که مشخص است بودجه اونها از کجاست و مدام ضد ایران در حال فعالیتند

همین چند وقت پیش بنده تاپیکی زده بودم در مرود برنامه پایش! و پست شما توش بود اگه اشتباه نکنم ......شایدم اشتباه میکنم .......ولی حتی اگر این تاپیک رو در نظر نگیریم ! اگه شما از ماهواره میبینید ......باز هم دارید برخی از برنامه های سیما رو میبینید که خودتان هم بهتر میدونید! منتها بدون اجازه!
پس نفرمایید که چند سال است نمیبینید که صداقت زیر سوال میرود ..مگر اینکه به کل رسانه تصویری رو بوسیده باشید و گذاشته باشید کنار!

آخرین ویرایش:

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
تی وی اقایون؟!........
انتقاد از رسانه ملی حق است ........یا انتقاد ما بر اساس قانونه که انتظار است مسئولین توجه کنن .....یا نیست که انتظار است پاسخ شفاف داده شود و روشنگری کنند .....

با همه این حال این رسانه بدترین رسانه دنیا هم شود ....ایرانی است و صد شرف دارد به رسانه های اون ور ابی که مشخص است بودجه اونها از کجاست و مدام ضد ایران در حال فعالیتند

همین چند وقت پیش بنده تاپیکی زده بودم در مرود برنامه پایش! و پست شما توش بود اگه اشتباه نکنم ......شایدم اشتباه میکنم .......ولی حتی اگر این تاپیک رو در نظر نگیریم ! اگه شما از ماهواره میبینید ......باز هم دارید برخی از برنامه های سیما رو میبینید که خودتان هم بهتر میدونید! منتها بدون اجازه!
پس نفرمایید که چند سال است نمیبینید که صداقت زیر سوال میرود ..مگر اینکه به کل رسانه تصویری رو بوسیده باشید و گذاشته باشید کنار!

یعنی فقط انتقاد شما به حقه؟ اینطور نفرمایید محمد آقا یه در صد احتمال بدید که شاید ماهم حقی داشته باشیم
یادم نیست کدوم تاپیکو میگی....ولی درست میفرمایید
من نع که اصلن نبینم ...هم گذری در حد حرس خوردن و هم تو شبکه های از خدا بیخبر اونور تیکه هاییشو میبینم

جون من اصل ماجرارو بگیر

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی فقط انتقاد شما به حقه؟ اینطور نفرمایید محمد آقا یه در صد احتمال بدید که شاید ماهم حقی داشته باشیم
یادم نیست کدوم تاپیکو میگی....ولی درست میفرمایید
من نع که اصلن نبینم ...هم گذری در حد حرس خوردن و هم تو شبکه های از خدا بیخبر اونور تیکه هاییشو میبینم

جون من اصل ماجرارو بگیر

بنده همچین حرفی نزدم که شما حق ندارین انتقاد کنید!.......از کجای من این حرف برداشت شد ؟.......منکه انتقاد شما رو نشنیدم که بخوان بگم لااقل از نگاه من حقه یا نه هرچند حدسهایی میتونم بزنم!

منکه اصل ماجرا رو گرفتم :D........ولی شما ظاهرا اصل حرف منو نگرفتین!
من میگم قهر کردن و اینها کار درستی نیست و همینطور بی تفاوتی......پس دیدین میبینید:smile:....مطمئن شدم در اون تاپیک هم گفتین
خب برنامه هایی ببینید که کمتر حرص بخورید!مثل شبکه 4 ، مستند، اموزش که بعید میدانم سبب حرص خوری کسی بشود.....کمتر شبکه بازار ببینید :cool:

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنده همچین حرفی نزدم که شما حق ندارین انتقاد کنید!.......از کجای من این حرف برداشت شد ؟.......منکه انتقاد شما رو نشنیدم که بخوان بگم لااقل از نگاه من حقه یا نه هرچند حدسهایی میتونم بزنم!

منکه اصل ماجرا رو گرفتم :D........ولی شما ظاهرا اصل حرف منو نگرفتین!
من میگم قهر کردن و اینها کار درستی نیست و همینطور بی تفاوتی......پس دیدین میبینید:smile:....مطمئن شدم در اون تاپیک هم گفتین
خب برنامه هایی ببینید که کمتر حرص بخورید!مثل شبکه 4 ، مستند، اموزش که بعید میدانم سبب حرص خوری کسی بشود.....کمتر شبکه بازار ببینید :cool:

مگه من انکار کردم ؟!!
محمد آقا هیچ صددر صدی وجود نداره ...وقتی میگم نمیبینم یعنی وقتی TV روشن میکنم به امید دیدن شبکه های ایران نیستم
بله گذری ازشون رد میشم
دروغی ندارم که بخوام بگم....این یعنی نگاه نکردن...البته به نظر من ..نظرات باهم متفاوت هست

شبکه بازار چیه؟ جدیده؟ به نظرتون فقط نرخ های بازار بعضیا رو ناراحت میکنه؟
دروغای شاخدار تو اخبار و فیلم های شعاری و غیره آدمو عصبی نمیکنه؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تبلیغ کرم حلزون که روزی 100 بار میزارتش ... یعنی رسما" بهش الرژی پیدا کردیم خانوادگی !!!!
نکته جال این است که وزارت بهداشت بعد هشدارهایی که داده شد بررسی کرده .....و دیده آن چنان خبری از تولید نیست ......و حتی مجوز این شرکت ابطال شده!

جز تاسف برای صدا و سیما کاری نمیشه کرد

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه من انکار کردم ؟!!
محمد آقا هیچ صددر صدی وجود نداره ...وقتی میگم نمیبینم یعنی وقتی TV روشن میکنم به امید دیدن شبکه های ایران نیستم
بله گذری ازشون رد میشم
دروغی ندارم که بخوام بگم....این یعنی نگاه نکردن...البته به نظر من ..نظرات باهم متفاوت هست

شبکه بازار چیه؟ جدیده؟ به نظرتون فقط نرخ های بازار بعضیا رو ناراحت میکنه؟
دروغای شاخدار تو اخبار و فیلم های شعاری و غیره آدمو عصبی نمیکنه؟

اگه بخوام جوابتونو بدم .......احتمال مرخصی دوباره رفتنم زیاده!
پس جواب نمیدم ......ولی بهتون توصیه میکنم سریال خروس رو ببینید...ده رب کم .....به نظر جالبه :smile:

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
نکته جال این است که وزارت بهداشت بعد هشدارهایی که داده شد بررسی کرده .....و دیده آن چنان خبری از تولید نیست ......و حتی مجوز این شرکت ابطال شده!

جز تاسف برای صدا و سیما کاری نمیشه کرد
سوال دیگه ای که مطرح میشه کسی تو این کشور نیست بگه چرا فلان کالا تو ماهواره میفروشن 50 تومن شما میفروشین 150 تومن دلیلش چیه؟؟؟

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره
اصن یه وضی !
من اینها رو که دیدم فردا پس فردا میان داروها و لوازم افزایش میل جنسی رو هم میفروشن!!
داروی کینک فونگ کانگ 100% ایرانی(,made in chine) ساخته شده از بزاق ملخ دریای!!!:D

آخرین ویرایش: