تلویزیون بد نیست ولی.....

پرنیان23

عضو جدید
تلویزیون ! بد نیست ولی میشه آدم مقداری از وقتشو صرف چیزای بهتری کنه .
تلویزیون ! بد نیست ولی حرف زدن های حتی بیخود و لغو با همسر ارتباط عاطفی رو مستحکم میکنه ،میدونم اگر مهربون باشم احترام بذارم و غر نزنم به حرفام گوش میکنه حتی اگر اولش بگه حوصله ندارم. به نظر شما این قشنگتره یا حرص و جوش خوردن پای فیلم و سریال برای آدم های داستان های ساختگی؟
تلویزیون ! بد نیست ولیبیایید یه ذره کتاب بخونیم باور کردنی نیست که ما به همین راحتی رشد و لذت فهمیدن و یاد گرفتن رو با تلویزیون عوض میکنیم . به این فکر کردید که وقت ما برای فهمیدن و یاد گرفتن چقدر کمه؟
تلویزیون ! بد نیست ولی بچه هایی که زیاد پاش میشینن آدمهای موفقی نمیشن چون استعداد و انرژی و توانایی زیادشون رو تو صندوق وجودشون حبس می کنند بدون تحرک می شینن تا یه آدمهای دیگه ای حرف بزنن ، شوت کنن ، زندگی کنن .
تلویزیون ! بد نیست ولی این تبلیغات پر زرق و برق رویایی ، بعضی ها رو کم کم مفت خور و مفت اندیش و خیال پرداز کرده و سادگی و تلاش و قناعت که مایه آرامش و نشاط زندگیه رو تهدید میکنه ...
تلویزیون ! بد نیست ولی بدن هممون خشک شده از بس ورزش نکردیم ، ورزش خانوادگی مثل بازیهای با توپ و فردی که خیلی هم متنوع اند .
تلویزیون ! بد نیست ولی از سرگرمیهای دیگه هم میشه استفاده کرد چون روانشناسان به این نتیجه رسیدن که ((هرکس بیشتر از روزی دو ساعت نگاه کنه خرفت میشه )) حالا بعضی ها یه مقدار خرفت بعضیا بیشتر .
تلویزیون ! بد نیست ولی انصافاٌ یه بشقاب تخمه و پسته دور هم شکستن ، جوک گفتن ، و میوه و ذرت خوردن لذتش بیشتر نیست؟:w36:
تلویزیون ! بد نیست ولی ودرسته که برای دقایقی ساکتش میکنه ولی من مادرم و میدونم زیادیش بچه هامو کم ذهن و تنبل بار میاره و میدونم بهترین جایگزین یا خواهر و برادر کوچولوست ، یا خودم که باید نقش یه همبازی رو ایفا کنم و با هیجان و بازی ، انرژی بچمو تخلیه کنم . مطمئنا هیچ بچه ای بازی پر هیجان و شاد رو با تلویزیون عوض نمیکنه .
تلویزیون ! بد نیست ولیهر کسی یه استعداد و علاقه ای داره : حفظ قرآن ، مشاعره ، بازی های کاغذی گروهی ،آشپزی های جدید و متنوع ، مطالعه های موضوعی و صحبت کردن دربارش با اونایی که واردند ، وبلاگ نویسی ، ورزش های رزمی ، ایروبیک ، نقاشی ، خطاطی گلدوزی ، بافتنی و نوشتن داستان .
تلویزیون ! بد نیست ولی درست ازش چیزی یاد میگیریم ؛ولی حقیقتاٌ لذت یاد گرفتن از جمع های خودمونی دوستانه یا فامیلی بیشتر نیست
تلویزیون ! بد نیست ولی مخصوصاٌ برای افراد بیماری که اگر شبانه روز سرشون گرم نباشه یا میزنن یا میشکنن خلاصه خطر آفرین میشن ویا بعضی پیرهای کم توان و خوبی که آردشونو بیختند الکشونو آویختند ،نه برای کسایی که وقت و استعدادشون ارزشمنده...
تلویزیون ! بد نیست ولی قبلا که همه تو خونه هاشون سینمای طبیعی داشتند و همیشه هم کمدی ، و اون شیرین کاری های بچه های کوچک بود.الان هم خوب میشه اگر از شیرین کاریهای بچه هامون از بازی ها و حرف زدناشون فیلم بگیریم و یکم میگذره دور هم نگاه کنیم هر چی بیشتر میگذره لذت بخش تره برای خود بچه ها هم مثل کارتونی که تکراری نمیشه مدام نگاه کنن خسته نمیشن . این جذابتر و سالمتره تا ساخته پرداخته ذهن کسی که معلوم نیست دلسوز من و جامعه و سلامت روحم هست ؟نیست؟

شاید باور نکنین ولی تلوزیون واقعاٌ بد نیست انقد که حتی تو جمع های خانوادگی و فامیلیم زحمت برقراری ارتباط رو از دوش ما برداشته واقعاٌ خدا قوت داره مگه نه ؟!

آخرین ویرایش:
بالا