کسر کارمزد ارسال پیامک از حساب مشتریان توسط بانک ملی ایران

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

امروز برام پیامی رسید با این عنوان و توضیح :

سلام دوستان
"اختلاس جدیدی امروزتوسط بانک ملی ایران به وقوع پیوست "
در جریان باشید امروز بانک ملی از تمامی حسابهای مشترکین خود بدون اجازه مبلغ : 5 هزار تومان بعنوان حق آبونمان برداشت کرده و بعد با یک پیامک به مشترکین اطلاع رسانی کرده
قرار شده تمام کسانی که حساب بانک ملی دارند به نشانه این اعتراض،موجودی حساب های خود در بانک ملی را خالی کرده و به حساب بانکی دیگری انتقال داده تا درس عبرت برای این بانک و دیگر بانکها شود.
"لطفا اول از کسانی که حساب بانک ملی دارند صحت و سقم این مطلب را سوال کنید و سپس در دیگر گروه ها اطلاع رسانی کنید.

اولش خیلی باور نکردم و فکر کردم از این پیام الکیاست
پیگیر شدم و دیدم صحت داره، برای پدر و بردارم و چند تا از اقوام این مبلغ کسر شده و براشون اس ام اس اومده..اونم تو روز تعطیل!
در مورد حسابای شما هم این اتفاق افتاده؟
کسی هست که بدونه دلیل اصلیش چیه؟
نمی دونم کلا از جون این ملت چی میخوان؟!
پنج تومن ممکنه تو حساب پرپول یه نفر رقمی نباشه اما برای بعضیا خیلیه...
چرا بی خبر؟ آبونمان بابت چی؟
بابت هر پیامک نقل و انتقال و برداشت و واریز و .. که کارمزد می گیرن..این 5 تومن دیگه چرا؟!
رسما ما رو گیر آوردن :razz:
چرا باید برای خدمات رسانی به مشتری که فکر می کنم تو بیشتر جاهای دنیا رایگانه باید پول بگیرن؟!

چند وقت پیش مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی گفته:
بسیاری از بانک‌ها به محض کسر یا افزوده شدن مبلغی به حساب مشتریان، آن را با پیامک به اطلاع مشتریان می رسانند که اگر برای این خدمت کارمزدی دریافت کنند، غیر قانونی است.». وی همچنین از مردم خواست تا در صورت مشاهده تخلف در این زمینه با شماره 29954855 برای پیگیری به بانک مرکزی اطلاع دهند.

حالا ما نمی دونیم کدوم رو باور کنیم؟! حرف مدیر رو یا کاری که بانکا می کنن!

آخرین ویرایش:

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه مقدار سرچ کردم تو نت و دیدم قبلا یه اطلاعیه داده

اطلاعیه بانک ملی درباره کسر کارمزد ارسال پیامک از حساب مشتریان

بانک ملی اعلام کرد؛ با توجه به بهینه سازی سرویس ارسال پیام کوتاه ( ساپتا ) مقرر شد از ابتدای سال 1394 مبلغ (000ر100 ریال) به ازای هر حساب فعال به عنوان آبونمان یکساله ، ازحساب مشتریانی که از خدمات سامانه مذکور برخوردار می شوند ،کسر شود.
بانک ملی در اطلاعیه ای اعلام کرد، به اطلاع مشتریان ارجمند بانک ملی ایران می رساند:با عنایت به بهینه سازی سرویس ارسال پیام کوتاه ( ساپتا ) مقرر گردید از ابتدای سال ۱۳۹۴ مبلغ (۰۰۰ر۱۰۰ ریال) به ازای هر حساب فعال به عنوان آبونمان یکساله ، ازحساب مشتریانی که از خدمات سامانه مذکور برخوردار می گردند ،کسر می شود .لذا از مشتریانی که تمایلی به استفاده از این سامانه ندارند تقاضا می نماید حداکثر تا تاریخ ۵/۲/۱۳۹۴ با مراجعه به شعب بانک یا ارسال عدد ۱ به شماره ۱۰۰۰۶۴۱۴۰ نسبت به غیرفعال سازی این سرویس برای شماره حساب/حساب های خود اقدام نمایند.
مشتریانی که برای تعدادی از حسابهای خود از این سامانه استفاده نموده و تمایل به لغو آن برای برخی از حسابهای خود داشته باشند ، الزاماٌ جهت غیر فعال نمودن سامانه برای حسابهای منتخب خود باید به شعبه مراجعه نمایند.در مورد مشتریانی که پس از تاریخ فوق متقاضی استفاده از سرویس پیام کوتاه باشند ، آبونمان سالیانه به صورت سیستمی از حساب ایشان کسر خواهد شد.شایان ذکر است کسر آبونمان سال ۱۳۹۴ سامانه ساپتا از کسانی که از گذشته عضو این سامانه بوده و تمایل به استفاده از این سامانه را از این پس نیز داشته باشند در پایان اردیبهشت ماه صورت گرفته و برای مشتریانی که بعد از این تاریخ ثبت نام کنند در زمان ثبت نام آبونمان یکساله از آنان اخذ خواهد شد.

استفاده از سپرده مشتریا تو بانک مگه کافی نیست که امسال هزینه آبونمان هم اضافه شده!
سپرده هایی که فقط برای مشتری نگه میدارن برای بانک کلی کار و سرمایه است، بدون دادن حتی یک ریال به صاحب حساب
د درآمدش کمه مگه! ؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
بانک ملی اولین و تنها بانکیه که این کار رو کرده و هیچ بانک دیگری هزینه ای بایت این سرویس از مشتریانش نمیگیره.
حداقل بانک ملت را می دونم که برای پیام های واریز هزینه میگیره، اونم 10 یا 5 تومن بود سال قبل.

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بانک مسکن دارم هیچی نمیگیره.فقط یه زرنگی کرده : تراکنش های زیر 15 هزارتومان رو جدیدا" اسمس نمیکنه !

بانک مسکن هم 100 تومن بابت هر اس ام اس کسر میکنه این عدم اعلام تراکنشهای کمتر از 15 تومن هم خیلی جدید نیست 1سالی میشه که اینجوریه

ضمن اینکه من از خدمات اس ام اس بانک ملی استفاده نکرده بودم هیچوقت لذا چیزی هم کم نشده.

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بانک مسکن از کی 100 تومن بابت هر اسمس کم میکنه!!
من پرینت میگیرم چیزی به عنوان 100 تومن نمیبینم چرا؟؟؟!!

سال گذشته که ازش استفاده میکردم کسری 100 تومن (شاید هم 10 الان یادم نمیاد) رو داشت الان دیگه نمیدونم (یعنی وقتی فعالش میکردم متصدی بانک تذکر داد و به همین دلیل گفتم وگرنه خودم هیچوقت چک نکردم)

Sarp

مدیر بازنشسته
حداقل بانک ملت را می دونم که برای پیام های واریز هزینه میگیره، اونم 10 یا 5 تومن بود سال قبل.

سعید جان درگاه اینترنتی ما بانک ملته و ماهانه چن صد تومن هم گردش مالی داره و تا الان هم یه ریال اضافی ازمون کسر نشده
شاید شعبه بانک ملت شما خودمختار تشریف داره

حسین72

عضو جدید

سلام دوست عزیز
بعید میدونم
پدر ومادر هم هردوشون کارت ملت دارند.تا الان(حدود5سال)چنین کارمزدی از کارتشون کسر نشده.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توو اخبار خوندم بانک ملی گفته برمیگردونم

Amirreza90

عضو جدید
توو اخبار خوندم بانک ملی گفته برمیگردونم[/QUOTE
N,

دوست عزیز... بانک ملی به مشتریانش که مبلغ ذکر شده از حساب شون کسر شده پیامک زده و اعلام کرده برای غیر فعال نمودن سامانه عدد 1 را به سامانه 100064140 بفرستند.

بالا