کاریابی و بازار کار

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
شما جزو اون دسته‌ی بسیار معدودی هستین که خوش شانسی و البته توانایی فردی به کمکتون اومده. سازمانهای کمی هستن (البته الان تعدادشون قابل توجهه، اما در هر حال کمه) که به سیستم کاری داخل ایران و کارشناس پروری این سیستم اعتماد و اعتقاد ندارن. این سازمانها به قصد اینکه روی فرد سرمایه گذاری کنن و از اون یه همکاری بلند مدت رو طلب کنن، تاکید به استخدام نیروی صفر کیلومتر دارن که دقیقا با همون معیارها و استانداردهایی که خودشون میخوان پرورشش بدن. در اکثر مواقع فرد بعنوان یه کارشناس جز وارد این سیستم میشه و اگه بتونه خودش رو نشون میده توی همین سیستم تا درجات بالا رشد پیدا میکنه. از این رو بهتون تبریک میگم

البته لازمه که بدی این سیستم رو هم بگم. و اونکه اگه به هر دلیلی همکاری شما قطع بشه، به سختی میتونین با سازمانهای دیگه ارتباط برقرار کنین. البته باز هم بستگی با آدمش داره.

کاملا حرفتون درسته هیچ سازمانی هزینه ی اموزش نمیزاره
در داخل این سازمان 5000 هزاری نفری هم بیشتر موارد همینطور می باشد اما مدیرمون یک استثناء هستش و واقعا کارش درسته و برای من حکم استاد رو داره .
من تجربه کاری بسیار کمی داشتم ولی خب اونا خیلی بهم کمک کردن . حتی باورتون نمیشه دوران سربازیم واقعا نقش بزرگی تو کار امروزم داره از نامه نگاری و .... گرفته تا کنترل کردن 20 نفر که همه بزرگتر از خودت هستن و .....
یه نکته ی دیگه رو هم باید بگم . برای فروش نیاز داری به نیرویی که منطق با سیستم خودتون عمل کنه . یعنی منطق با مدیر باشه . همان چیزی که خودش میخواد در پست کلیدی قرار بده .

sed ali

کاربر ممتاز
حالا ی نفر پیدا شده انجمن مهندسی صنایع ی کمکی بده ! شما پشیمونش کن:confused::mad:

اتفاقا منم بخاطر حضور این مدیر عزیزمون هست که اومدم اینجا
بنظر من بعد درس بیشتر نیازه مهندسای خصوصا صنایع کمپ بزنن و انتقال تجربه کنن و کمک کنن به همدیگه . چون با این وضعیت صنعت و اقتصاد تموم مدیران دنبال مهندس صنایع هستن . یعنی هرجا که مشکل بر می خورن از یه مهندس صنایع انتظار کمک دارن.

sed ali

کاربر ممتاز
جذب مهندس صنایع

جذب مهندس صنایع

با سلام خدمت همه دوستان
من برای یک شرکت لبنیاتی بزرگ چندتا ویتور حرفه ای می خوایم . که تصمیم بر این شد از مهندسان صنایع استفاده کنیم .
فرد استخدام شده سه ماه ویزیتور می شود و پورسانت و حقوق دریافت می کند و بیمه هم برایش رد می شود . اگر شرایط ویزیتوری این فرد خوب بود و همچنین توانایی های عمومی مهندسی صنایع رو دارا بود سرپرست می شود . (هدف بر این است سرپرست مناسب تربیت شود و از ان استفاده شود )

اگر کسی مشتاق هست بیاد باهاش حرف بزنم
بعد روزمه اش رو برام بفرسته .

sed ali

کاربر ممتاز
کسی دنبال کار نیست واقعا ؟؟؟؟
الان حقوقش 800 هست و هر چی هم بفروشه پورسانت می گیره و دو ماه بعد هم میشه سرپرست فروش که حقوقش نزدیک 1700 میشه !! (البته باید تیمشو درست کنه)
بعدشم شرکت کاله فکر کنم اینقدر خوب باشه که بتونه طرف با چند سال سابقه راحت تو شرکتهای دیگه مدیر فروش بشه .
بلاخره از ما گفتن بود .

sed ali

کاربر ممتاز
یه نکته جالب

هر جا تو هر قسمت از شرکت کم میارن مهندس صنایع جذب می کنن!! مثلا همینجا بازم مهندس صنایع نه مدیریت بازاریابی!!
حالا کسی مدیریت بازار یابی باشه اعلام کنه شاید جذب شد

my love friend

عضو جدید
شاغلیییییییین مهندس صنایع

شاغلیییییییین مهندس صنایع

سلام دوستانهرکدوم از دوستان که زمینه ای مختلف رشته مهندسی صنایع فعالیت دارند، لطف کنن خودشونو معرفی کنن و سمت در حال حاضر و مهارت هایی که دارن بگن و بقیه دوستان بتونن از تجربه هاشون استفاده کنن و یا حتی خودتون از تجربه همکارهای خودتون در سمت های مشابه.

hamid051

کاربر ممتاز
با عرض سلام
من سید حمید ناظر استانه
کاردانی - لجستیک زنجیره تامین یکی از گرایش های مهندسی صنایع و لیسانس مدیریت بازرگانی
شغل فعلی من مدیریت فروش و مدیر مسئول کانون تبلیغاتی که توی مشهد کار میکنم یک جورایی سهام دار این شرکت هم هستم
سابقه قبلی من مدیریت فروشی یکی از کارگاه های داخل مشهد که کار مرتبط با تولید صنایع فلزی داره
البته یک چند ماهی هم در تبریز توی یکی از شرکت های تولید دارو بود که البته در ان زمان کارخانه متوقف شده بود

sed ali

کاربر ممتاز
سلام خدمت همه دوستان

من کارشناسی مهندسی صنایع تو شاخه تحلیل سیستم ها و برنامه ریزی خوندم .
الانم مسئول برنامه ریزی فروش یه شرکت لبنی تو تهران هستم . البته اینجا فلید کاریمون پخش گرم هستش .
تازه چند ماه هست به طور حرفه ای دارم کار می کنم .
بقیه سابقه های شغلیم غیر رسمی بود مثل کارشناس تضمین کیفیت و یا مدرس سیستم داینامیک و ...

دنبال یکی می گردم که واحد فروش کار حرفه ای کرده باشه هم فروش سرد و هم فروش گرم .

sed ali

کاربر ممتاز
کسی مایل به جذب نیست

bardinova

مدیر بازنشسته
بعد از آگهی جذب نیرو که من اینجا زدم، دو بار، و هیچ پاسخ به درد بخوری دریافت نکردم، به این نتیجه رسیدم که اینجا برخلاف اسمی که داره "باشگاه مهندسین ایران" نیست و بیشتر شبیه "باشگاه دانشجویان مهندسی جویای تحقیق و پروژه‌ی آماده برای ارائه به استاد و صرفاً یه نمره بگیریم تا بعد ببینیم چی میشه" هست.

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
برادر من الان نگاه کنی میبینی اغلب اینجا شاغل هستیم (منظورم کسایی که همیشه هستیم نه یوزرهای گذرا). بعدشم شما ویزیتور میخوای ! من کارشناس فروش گرفتم ماهی 2 میلیون حقوقشه، اونوقت 800 تومن چی هست که براش دلخور میشی.

آخرین ویرایش:

bardinova

مدیر بازنشسته
یعنی اینکه بچه ها اینجا همه مشغولن از ایراداتشونه ؟؟

معلومه که نه. اگه دلیل اینی که شما میگی باشه که خیلی هم عالیه. اما من شک دارم که اینطور باشه. اگه اکثر دوستان اینجا شاغل بودن، مطمئنا مباحث مطرح شده خیلی متفاوت بود. این چیزی که من دارم میبینم و تاپیک ها رو میخونم، عموماً یا درخواست تحقیق و پروژه از بقیه س، و یا سئوالات کلیشه ای که با یه سرچ توی گوگل جوابشون به راحتی پیدا میشه و یا کپی پیست یه تعداد مطالب تئوری از قبل آماده. شاید هم من نتونستم یه تاپیک تخصصی و در عین حال کاربردی اینجا پیدا کنم. متاسفانه اون چیزی که می میبینم در حد دانشجویی باقی مونده و رشد نکرده.

کاملا واضح و مشخصه که به هیچ وجه هیچ ایرادی به مدیریت محترم تالار وارد نیست (من 6 سال پیش مدیر همین تالار بودم خودم!)، و شاید حتی خیلی هم مسئله به کاربرها برنگرده. به شکلی خود جوش این سایت اون چیزی از آب در نیومده که انتظارش میرفت.

پ.ن: البته آقای ایمان حق داره که به ویزیتور انتقاد کنه. اما همین چند هفته پیش من هم آگهی در خصوص استخدام دو نفر کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه دادم که پاسخی البته نگرفتم.

li@66

عضو جدید
سلام
ببیند درصد موفقیت در ویزیتوری به توانایی شخصی بر میگیرده . درخواست نیرو فکر کنم سایت های کاریابی اینترنتی پیگیری کنید بهتر جواب بگیرید.

از طرفی مثلا من خودم دنیال کارم !!! اما هیچکدوم از دومورد مطرح شده اصلا به درد من نمیخورد یا شما دنبال ی نیرو با زمینه کاری دیگه می گردید. سایت خلوت هست واقعا کسی به فرد دیگه ای کمک نمیده. !!!!! و ی جو خاصی در تالار حاکمه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

bardinova

مدیر بازنشسته
سلام
ببیند درصد موفقیت در ویزیتوری به توانایی شخصی بر میگیرده . درخواست نیرو فکر کنم سایت های کاریابی اینترنتی پیگیری کنید بهتر جواب بگیرید.

از طرفی مثلا من خودم دنیال کارم !!! اما هیچکدوم از دومورد مطرح شده اصلا به درد من نمیخورد یا شما دنبال ی نیرو با زمینه کاری دیگه می گردید. سایت خلوت هست واقعا کسی به فرد دیگه ای کمک نمیده. !!!!! و ی جو خاصی در تالار حاکمه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

از روی کنجکاوی میپرسم، زمینه‌ی کاری که به درد شما بخوره چیه؟

li@66

عضو جدید
از روی کنجکاوی میپرسم، زمینه‌ی کاری که به درد شما بخوره چیه؟

من مباحث مالی را واقعا علاقه دارم. در گرایش ما مباحت مربوط به تحلیل و تصمیم گیری مالی شرکت ها و... بررسی میشه . از طرفی قبلا بورس را دوست داشتم که الان پشیمونم چون خیلی باندبازی هست.
من از ویزیتور و فروش اصلا خوشم نمیاد هرچند خیلی استعداد دارم و جلب مخاطب و قانع کردنش مخاطبم را دارم . ( این را در مصاحبه های که رفتم خیلی از کارخانه ها خودشون بهم پیشنهاد دادن خخخخخ)دو جا مصاحبه رفتم که هر دوجا قبول شدم اما با درسم تداخل داشتن.

آخرین ویرایش:

sed ali

کاربر ممتاز
بازم امروز با مدیرم داشتم صحبت میکردم دنبال مهندس صنایع بودیم

ایمان جان شما واقعا به یه مهندس صفر کیلومتر 2 میلیون میدی ؟؟
بعدشم در مورد حقوق 800 باید بگم . 800 تومان ثابته . داریم کسی که ماهی 400 راحت پورسانت میگیره . بعدشم علت اینکه اول نمیزاریمش سرپرست اینکه بره تو بازار با چالش روبه رو بشه فردا هم سرپرست شد حرف فروشنده رو بفهمه . الانشم سرپرست داریم حرف فروشنده رو می فهمه ولی حرف ما رو نمیفهمه .

بعدشم نمیدونم چقدر تو بازار لبنیات کار کردی و یا ازش خبر داری .
یه خاصیتی تو شرکت کاله هست که ازش بیرون بری همه دنبالت هستن . بعلت فشار کار بالا و تجربیات بالایی که کسب می کنی .
جالبه یکی از سرپرستان قبلی فوق صنایع بود از شرکت رفت به شرکت گلستان . هر ماه علاوه بر حقوق یه مقدار فقط به عنوان حق جذب میدن .
و .....

یعنی میخوام اینو بگم سرپرستای این شرکت راحت اگر بخوان میتونن فردا مدیر فروش شرکت های کوچکتر بشن .
بعدشم تو همین شرکت سرپرست هست 100 هزارتومان پورسانت میگیره و سرپرست هست 2 میلیون پورسانت میگیره . البته شعبه بانی چو

در کل اینو بگم کسی بیاد صفر کیلومتر باشه ضرر نمیکنه . احتمالا چند ماه بعد چندتا کارشناس صنایع برای برنامه ریزی میگیرم ولی باز میگم کسی بیاد سرپرست بشه کارش بهتره .

djahang

عضو جدید
استخدام مهندس صنایع برای انجام پروژه های صنعتی متلب (MATLAB)

استخدام مهندس صنایع برای انجام پروژه های صنعتی متلب (MATLAB)

عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندسین صنایع گل و دوست داشتنی!:)
دوستانی که تمایل دارند شغلی پاره وقت داشته باشند می تونن اول اطلاعیه قسمت استخدام وب سایت رو حتما در گوگل پلاس امتیاز دهی کنن و بعدی از قسمت سمت چپ وب سایت اطلاعات خودشون رو جهت استخدام ارسال کنند. دقت کنید که این سایت ویژه انجام پروژه های صنعتی متلب (MATLAB) هست و پروژه ها کامل حرفه ای هستند و اخلاقیات از جمله فاکتور های مهم حساب میشه برای ما. انشالله با تک تکتون بتونیم به خوبی همکاری کنیم.آخرین پروژه وب سایت شبیه سازی سیستم های صف یکی از بزرگترین مجموعه های کارگاهی شهرک صنعتی نزدیک اصفهان بوده که در صورت استخدام شدن حتما جزییاتش رو متوجه میشید.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نیازمند مهندس صنایع برای کار در عسلویه

نیازمند مهندس صنایع برای کار در عسلویه

سلام با شرایط زیر نیازمندیم:

لیسانس یا فوق لیسانس مهندسی صنایع
آشنایی به زبان انگلیسی
مسلط به نرم افزارهای مربوطه
حداقل 3 یا 4 سال سابقه کاری مرتبط و معتبر
قبولی شرایط کاری در نقاط عسلویه و کنگان.

دوستان تا تاریخ 93/8/12 رزومه کاریشون رو برای من پیام خصوصی یا ایمیل بکنند.
با تشکر
dbabak.mech@gmail.com

sed ali

کاربر ممتاز
سلام با شرایط زیر نیازمندیم:

لیسانس یا فوق لیسانس مهندسی صنایع
آشنایی به زبان انگلیسی
مسلط به نرم افزارهای مربوطه
حداقل 3 یا 4 سال سابقه کاری مرتبط و معتبر
قبولی شرایط کاری در نقاط عسلویه و کنگان.

دوستان تا تاریخ 93/8/12 رزومه کاریشون رو برای من پیام خصوصی یا ایمیل بکنند.
با تشکر
dbabak.mech@gmail.com

نرم افزار های مهندسی صنایع ؟؟؟؟ خیلی گسترده نیست ؟؟ برای چه کاری؟ میزان آشناییش با هر کدوم چقدر نیازه ؟؟؟
سابقه کار مرتبط چیه ؟ کارش میگید چیه ؟؟
حقوقش چقدره ؟ پایه ؟ مرخصی ؟؟ و ....

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نرم افزار های مهندسی صنایع ؟؟؟؟ خیلی گسترده نیست ؟؟ برای چه کاری؟ میزان آشناییش با هر کدوم چقدر نیازه ؟؟؟
سابقه کار مرتبط چیه ؟ کارش میگید چیه ؟؟
حقوقش چقدره ؟ پایه ؟ مرخصی ؟؟ و ....
شما رزومه تون رو بفرستین تا باهاتون تماس گرفته بشه.
همه اینها بعده بررسی رزومه تون مشخص و بهتون گفته میشه.و تا 12 این ماه فرصت دارین.
با تشکر

salihunter

عضو جدید
با سلام خدمت برادر عزیز
شأن و منزلت یک مهندس صنایع بیشتر از یک ویزیتوز می باشد
لطفا در برخورد با شخصیت ها و رشته ها مقداری دقت و تأمل چاشنی کار قرار دهید.
با تشکر

sed ali

کاربر ممتاز
با سلام خدمت برادر عزیز
شأن و منزلت یک مهندس صنایع بیشتر از یک ویزیتوز می باشد
لطفا در برخورد با شخصیت ها و رشته ها مقداری دقت و تأمل چاشنی کار قرار دهید.
با تشکر
من برا شخصیت مهندس صنایع همیشه احترام قائل هستم
اینم که داره ویزتور میشه داره کار یاد میگیره با حقوق و پورسانت
فکر کنم برای شروع کار خیلی عالی باشه . بعدشم بعد 3 ماه سرپرست فروش میشه . البته اگر بتونه مثل بقیه بفروشه . ازش انتظار معجزه نداریم .
بعدشم این روش قبلا جای دیگه امتحان شده . از بین 7 مهندس صنایعی که ویزتور بودن 5 تاشون الان مدیر فروش هستن .
یعنی کمتر از 5 سال .
اینکه به خیلی از رشته ها حتی نگاه نمیکنیم و فقط مهندس صنایع میخواییم دلیلش زور بازو نیست بلکه فکر روشنشه که باید بتونه با فروش امیخته بشه و به کمک بیاد .

دوستان غرب تهران . کرج . شهریار و اسلام شهر ، تهرانسر اگر صدای منو میشنوید بیایید . اسم شرکت نشون از عظمتش میده و مثل خیلی از این شرکتهای پا افتاده نیست .
مطمن باشید رشد می کنید .

smahdih

عضو جدید
با سلام

البته دوستان اینم در نظر بگیرن که شرایط کار تو شرکت های پخش اونم شرکتی مثل بانی چاو سخت و فشرده است واسه همین نرخ ورود و خروج واقعا بالاس - اگه استعداد و مهارت داشته باشی واسه شروع جایه فوق العاده خوبیه -

دوستان فرصتهای کاری رو راحت از دست ندن اونم تو این جامعه ای که هیچکی سر جاش نیست

sed ali

کاربر ممتاز
با سلام

البته دوستان اینم در نظر بگیرن که شرایط کار تو شرکت های پخش اونم شرکتی مثل بانی چاو سخت و فشرده است واسه همین نرخ ورود و خروج واقعا بالاس - اگه استعداد و مهارت داشته باشی واسه شروع جایه فوق العاده خوبیه -

دوستان فرصتهای کاری رو راحت از دست ندن اونم تو این جامعه ای که هیچکی سر جاش نیست

سلام
ما پخش بانی چو نیستم . پخش گرم هستیم . اولین بار هم هست تو سازمان داره انجام میشه .
واقعا اینده روشنی هست وگرنه این همه نیرو چرا دنبال مهندس صنایع هستیم . میخواییم اینو تربیت کنیم اول خودمون و بعد خود طرف میتونه از این تجربیاتش استفاده کنه .

da.sh

عضو جدید
سلام من تازه ویغامتون رو دیدم میخواستم بدونم شما توی کدوم استان مدنظرتون هست آیا سابقه کار هم میخواد یا نه؟ مرسی

Majid XRM

عضو جدید
دعوت به همکاری در پروژه BPM

دعوت به همکاری در پروژه BPM

با سلام خدمت همه دوستان عزیز
شرکت XRM از مهندسین صنایع که تجربه مفید در مشاوره و آموزش BPM دارند، در پروژه ایی با همین عنوان دعوت به همکاری میکنه. از دوستان عزیز میخوام که رزومه خودشون رو به ایمیل info@xrmco.ir ارسال کنن.

www.xrmco.ir

amir.gh1366

عضو جدید
کسی دنبال کار نیست واقعا ؟؟؟؟الان حقوقش 800 هست و هر چی هم بفروشه پورسانت می گیره و دو ماه بعد هم میشه سرپرست فروش که حقوقش نزدیک 1700 میشه !! (البته باید تیمشو درست کنه) بعدشم شرکت کاله فکر کنم اینقدر خوب باشه که بتونه طرف با چند سال سابقه راحت تو شرکتهای دیگه مدیر فروش بشه . بلاخره از ما گفتن بود .
سلام داداش من هستم محل كار كجاست؟

بالا