کارشناسی ارشد معماری دانشگاه پیام نور

کارشناسی ارشد معماری دانشگاه پیام نور

• پیام نور

رای: 36 36.4%
  • آزاد

رای: 63 63.6%

• مجموع رای دهندگان
    99

saeed.yadollahi

عضو جدید
من دانشگاه آزاد شرکت کرده بودم با آخرین نفر قبولی خیلی فاصله ندارم.به نظرتون منتظر تکمیل ظرفیت آزاد باشم یا برای پیام نور بخونم؟
پیام نور چرا اینقدر سخته !!! من از حکمت و روش تحقیق هیچی سر در نمیارم.تا نصفه های سیر رو خوندم.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من دانشگاه آزاد شرکت کرده بودم با آخرین نفر قبولی خیلی فاصله ندارم.به نظرتون منتظر تکمیل ظرفیت آزاد باشم یا برای پیام نور بخونم؟
پیام نور چرا اینقدر سخته !!! من از حکمت و روش تحقیق هیچی سر در نمیارم.تا نصفه های سیر رو خوندم.

به نظرم از همش سخت تر اون جزو نظريه هاي طراحي هست
كجاشو متوجه نميشي؟بگو برات توضيح بدم
امتحانت كي هست؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بچه ها قبلا براي كارشناسي توي گوگل ميزديم pnunews و از اون سايته كلي نمونه سوال ميگرفتيم
كسي نمونه سوال داره برامون بزاره؟؟؟

bashokooh

عضو جدید
سلام دوست عزیز من هرچی میگردم نتونستم منابع رو پیدا کنم میشه لطف کنی و بگی چطوری تونستی منابعو بدست بیاری ممنون میشم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز من هرچی میگردم نتونستم منابع رو پیدا کنم میشه لطف کنی و بگی چطوری تونستی منابعو بدست بیاری ممنون میشم

منابع؟
1-روش تحقيق در معماري -نويسنده عيني فر كه كتاب مشهوريه
2-سير انديشه هاي معماري نوشته ي مهدوي نژاد فك كنم كي كه چاپ پنجمش جديده و قيمتش 25000
3-جستارهايي در چيستي هنر اسلامي نوشته هادي ربيعي
4- جزوه نظريه ها و روش هاي معماري نوشته حيدر جهانبخش كه خاص پيام نوره و توي سايت pnunews.com احتمال زياد پيدا ميشه
اگه تهران هستي ك مستقيم برو انقلاب ديگه
تو نتم بگردي به نتيجه ميرسي

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
منابع؟
1-روش تحقيق در معماري -نويسنده عيني فر كه كتاب مشهوريه
2-سير انديشه هاي معماري نوشته ي مهدوي نژاد فك كنم كي كه چاپ پنجمش جديده و قيمتش 25000
3-جستارهايي در چيستي هنر اسلامي نوشته هادي ربيعي
4- جزوه نظريه ها و روش هاي معماري نوشته حيدر جهانبخش كه خاص پيام نوره و توي سايت pnunews.com احتمال زياد پيدا ميشه
اگه تهران هستي ك مستقيم برو انقلاب ديگه
تو نتم بگردي به نتيجه ميرسي

سلام.
من کتاب نظریه ها و روش های طراحی دکتر جهانبخش رو تونستم از کتابفروشی هانیوان (شیراز-20متری سینما سعدی) گیر بیارم.
قیمت کتاب 7هزار تومان

ری را

عضو جدید
سلام
قبل از هر چیز موفقیت همه را آرزومندم
یه سوال ، من غیرانتفاعی قبول شدم به نظرتان برم ؟ یا نه بخونم برای پیام نور تهران اگه قبول شدم تهران برم ؟
موندم چیکار کنم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام
قبل از هر چیز موفقیت همه را آرزومندم
یه سوال ، من غیرانتفاعی قبول شدم به نظرتان برم ؟ یا نه بخونم برای پیام نور تهران اگه قبول شدم تهران برم ؟
موندم چیکار کنم

بستگي به جيبت داره
به مسافت
به خانوواده
به اينكه براي خودت كدوم مهمتره
اينا رو بگو تا بگم

ری را

عضو جدید
پولش که برام مهم نیست. خانواده ام میگن هر جا دوست داری برو، به پولش فکر نکن. مسافتش هم برام مهم نیست
غیرانتفاعی تو شهر خودم اما از تهران هم زیاد دور نیستم 4 - 5 ساعت مسافتم تا تهران

من کیفیت دانشگاه برام مهم ، اینکه رتبه غیرانتفاعی بالاتر یا پیام نور ؟ ارزش کدام مدرک بالاتر ؟ استادا کدام بهتر ؟

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
پولش که برام مهم نیست. خانواده ام میگن هر جا دوست داری برو، به پولش فکر نکن. مسافتش هم برام مهم نیست
غیرانتفاعی تو شهر خودم اما از تهران هم زیاد دور نیستم 4 - 5 ساعت مسافتم تا تهران

من کیفیت دانشگاه برام مهم ، اینکه رتبه غیرانتفاعی بالاتر یا پیام نور ؟ ارزش کدام مدرک بالاتر ؟ استادا کدام بهتر ؟

اگه غیر انتفایی قبول شدین و گیر کردین بین پیام نور و غیر انتفایی که به نظر من بهمن بشینین غیرانتفایی بهتره..
واسه تدریس ارزش مدرک غیر انتفایی بالاتره.مثلا فارغ التحصیلان پیام نور نمیتونن دانشگاه ازاد تدریس کنن و...
در کل سطح کلاسای غیر انتفایی به مراتب خیلی بالاتر از پیام نور هست.تشکیل کلاسای منظم واساتید خوب در غیراتفایی.
پیام نور بیشتر در مقطع ارشد واسه شاغلین خوب هست و یکی از اهداف پیام نور هم همینه.
به نظر من اگه الان قبولیت واسه غیرانتفایی اومده حتما برو

ری را

عضو جدید
مرسی از راهنماییت ، قبول شدم اما نمی دونم واقعا یکسری میگن غیرانتفاعی خوب نیست :(:confused:
واقعا پیام نور خیلی سخته ، :(

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
مرسی از راهنماییت ، قبول شدم اما نمی دونم واقعا یکسری میگن غیرانتفاعی خوب نیست :(:confused:

چيزي كه من ميدونم اينه كه ارزش مدرك به ترتيب ميشه:
روزانه-شبانه
پيام نور
ازاد -غير انتفاعي

پيام نور در مقطع ارشد تهران داره-بندرعباس-قشم(كه كلاساش بندرعباس برگزار ميشه) و عسلويه
در تهران
كلاسا هر هفته برگزار ميشه ،ترم اول الكترونيكي هم ميشه بگيري-غيبت براشون مهمه-و بايد بري سر كلاس يه سري اساتيدشم با پيام نور بندر يكيه

از نظر كيفيت (در واقع از نظر مزخرفي هر چي ميريم پايين تر مزخرف تره) اول تهران
بعد بندرعباس
بعد عسلويه

از نظر امتحان و اينا كه كتاباش معلومه از ابتدا
امتحاناتشم به اين صورته كه 6 نمره ميان ترم داره
و پايان ترم 6 نمره تستي و 8نمره تشريحي كه ميتون برعكسم بشه
تستي ها رو تهران تصحيح ميكنن
تشريحي دست استاده
در نهايت استاد اگه بخاد ميتونه بهت 20 هم بده بستگي داره چه ميزان قر ميريزي و استاد خوشش مياد يا نه

ديگه همينا
من از سيستم غير انتفاعي بي خبرم اما خوشحال ميشم يكي به اين سبكي كه من پيام نور رو توضيح دادم توضيح بده

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
اگه غیر انتفایی قبول شدین و گیر کردین بین پیام نور و غیر انتفایی که به نظر من بهمن بشینین غیرانتفایی بهتره..
واسه تدریس ارزش مدرک غیر انتفایی بالاتره.مثلا فارغ التحصیلان پیام نور نمیتونن دانشگاه ازاد تدریس کنن و...
در کل سطح کلاسای غیر انتفایی به مراتب خیلی بالاتر از پیام نور هست.تشکیل کلاسای منظم واساتید خوب در غیراتفایی.
پیام نور بیشتر در مقطع ارشد واسه شاغلین خوب هست و یکی از اهداف پیام نور هم همینه.
به نظر من اگه الان قبولیت واسه غیرانتفایی اومده حتما برو

غیرانتفاعی پایین ترین سطح رو تو مقطع ارشد داره دوست خوبم، میتونید از وزارت علوم پیگیر باشید

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
چيزي كه من ميدونم اينه كه ارزش مدرك به ترتيب ميشه:
روزانه-شبانه
پيام نور
ازاد -غير انتفاعي

پيام نور در مقطع ارشد تهران داره-بندرعباس-قشم(كه كلاساش بندرعباس برگزار ميشه) و عسلويه
در تهران
كلاسا هر هفته برگزار ميشه ،ترم اول الكترونيكي هم ميشه بگيري-غيبت براشون مهمه-و بايد بري سر كلاس يه سري اساتيدشم با پيام نور بندر يكيه

از نظر كيفيت (در واقع از نظر مزخرفي هر چي ميريم پايين تر مزخرف تره) اول تهران
بعد بندرعباس
بعد عسلويه

از نظر امتحان و اينا كه كتاباش معلومه از ابتدا
امتحاناتشم به اين صورته كه 6 نمره ميان ترم داره
و پايان ترم 6 نمره تستي و 8نمره تشريحي كه ميتون برعكسم بشه
تستي ها رو تهران تصحيح ميكنن
تشريحي دست استاده
در نهايت استاد اگه بخاد ميتونه بهت 20 هم بده بستگي داره چه ميزان قر ميريزي و استاد خوشش مياد يا نه

ديگه همينا
من از سيستم غير انتفاعي بي خبرم اما خوشحال ميشم يكي به اين سبكي كه من پيام نور رو توضيح دادم توضيح بده

دوست عزیزم الان مدرک ازاد خیییلی بالاتر از پیام نوره.چی دارین میگیم مثل اینکه تو باغ نیستین!!
دوست خوبم سیستم پیام نور سیستم اموزش از راه دوره.و معمولا شاغلین میرن.
الان هر جا بری مدرک ازاد رو بزاری با پیام نور خب معلومه ازاد بالاتره. این که یه چیز مشخصه.تا پارسال گیر این بودن که پیام نور مدرکش معتبر هست یا نه حالا دارین میگین پیام نور از ازاد بالاتره...

الان هیچ دانشگاهی فارغ التحصیلان پیام نور رو واسه تدریس تو دانشگاه نمیخواد و نمیگیره.فقط پیام نور خودش بگیره.

دوست عزیز شما چون خودتون پیام نور بودین از کارشناسی که نباید به دفاع غیر منصفانه بپردازین.واقعیات جامعه هم ببینین.
الان استادای شهید بهشتی و هنرهای زیبا دارن واسه ازاد تهران هم تدریس میکنن.خب فقط همین نمونه سطح دانشگاه رو نشون میده.
دوستمون ری را ارشد مدنظرشون هست که باید گفت پیام نور سیستم اموزش از راه دوره دوستان. اصل سیاست گذاری دانشگاه هم همینه
ببینید پیام نور تو ایران فقط تهرانش خوبه بقیه جاها همه افتضاحه...ولی ازاد ده ها مرکز عالی داره.به عنوان مثال دانشگاه ازاد قزوین دانشجو ها ارزو دارن ارشد اونجا قبول شن.سطحش فوق العلاده بالاس.اکثر مراکز استانی ازاد سطحش در حد دولتیه و استاداش با دولتی مشترکه...
حالا پیام نور چی؟؟؟
ببینید من خودم اخر این ماه کنکور پیام نور دارم واسه ارشد و میخوام ارشد پیام نور بخونم.ولی دفاع غیر منصفانه جایز نیست...
واسه غیر انتفایی بگم که تو مقطع ارشد سطحش از پیام نور بالاتره.این یه واقعیته.ازاد هم که مشخصه

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
غیرانتفاعی پایین ترین سطح رو تو مقطع ارشد داره دوست خوبم، میتونید از وزارت علوم پیگیر باشید

دوست عزیز مراکز غیر انتفایی رتبه بندی داره.
بنده سطح علمی رو دارم میگم که غیر انتفایی سطحش از پیام نور بالاتره.دلیلشم اینه پیام نور سیاستش واسه ارشد شاغلین هست و اموزش از راه دور.خب این چه کاریه خیلی از درسا الکترونیکی ارائه میشه.کلاسایی هم که برگزار میشه الان همه دارن می نالن ازش.ولی شما یکی از مراکز غیر انتفایی تو ارشد برو میبینی چه خبره.
به عنوان مثال شما دانشگاه غیر انتفایی حافظ شیراز برو میفهمی دانشگاه یعنی چی.سطح معماریشو ببین.همه تو سر میزنن اونجا قبول شن.تازه اینجا کارشناسی داره.اینقدر مرکزش قویه که داره ارشد میاره.همینطوری که به یه مرکز غیر انتفایی ارشد رو نمیدن.
بحث ما سطح علمی کلاسا هست.همه وضعیت کلاسای پیام نور تو ارشد رو میدونن.
فقط تهرانش خوبه بدک نیست.که اونم خیلی میلنگه...

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز

غیر انتفایی کجا قبول شدی ,اسمش چیه؟
به نظرم برو خوب در مورد سطح اون مرکز تحقیق کن.تمام ریزش رو در بیار.
ما هم اطلاعات پیام نور در اختیارت میزاریم.

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان اینو بگم که خود من ارشد میخوام پیام نور بخونم از بهمن.
کنکور اخر این ماه هم شرکت میکنم...

R1367

عضو جدید
:(یعنی خوب نیست آخه من شرکت کردم با حرفای شما فکر نکنم قبولم بشم برم ، واقعا تحمل اینو ندارم استاد نخواد بیاد و از درس دادنم خبری نباشه!!!!!!!!

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
:(یعنی خوب نیست آخه من شرکت کردم با حرفای شما فکر نکنم قبولم بشم برم ، واقعا تحمل اینو ندارم استاد نخواد بیاد و از درس دادنم خبری نباشه!!!!!!!!

پیام نور که اینش معروفه...
ولی تهران به نسبت بهتره

atefehkhanom

عضو جدید
منم کارشناسی پیام نور بودم خیلی پشیمونم کاش ازاد یا غیر انتفایی رفته بودم
منابع پیام نور یه سری منابع مزخرف و قدیمی که کتاباشون تو انبارمونده و داره خاک میخوره میزارن منابع ما که فقط فروش بره کتابا(این حرفا اساتیدم میزنن)
تو ÷یام نور معدلت خیلی میاد پایین که این اصلا خوب نیست
بنظرمن اول تهران حالا چه ازاد چه غیر انتفایی چه سراسری چون اساتید تقریبا یکی هستن
بعد شهرهای دیگه

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کیا جمعه 29 اذر کنکور پیام نور دارن؟؟
به کجا رسیدین؟؟

yalda33

کاربر فعال
منم امتحان دارم
تقریبا همه رو خوندم به جز 50 صفحه اخر جزوه
البته خیلی از جاها که برام قابل فهم نبود رو فقط روخونی کردم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
نمونه سوال درس نظريه و روشهاي طراحي

پیوست ها

• 01.rar
    405.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 02.rar
    354.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
دوست عزیزم الان مدرک ازاد خیییلی بالاتر از پیام نوره.چی دارین میگیم مثل اینکه تو باغ نیستین!!
دوست خوبم سیستم پیام نور سیستم اموزش از راه دوره.و معمولا شاغلین میرن.
الان هر جا بری مدرک ازاد رو بزاری با پیام نور خب معلومه ازاد بالاتره. این که یه چیز مشخصه.تا پارسال گیر این بودن که پیام نور مدرکش معتبر هست یا نه حالا دارین میگین پیام نور از ازاد بالاتره...

الان هیچ دانشگاهی فارغ التحصیلان پیام نور رو واسه تدریس تو دانشگاه نمیخواد و نمیگیره.فقط پیام نور خودش بگیره.

دوست عزیز شما چون خودتون پیام نور بودین از کارشناسی که نباید به دفاع غیر منصفانه بپردازین.واقعیات جامعه هم ببینین.
الان استادای شهید بهشتی و هنرهای زیبا دارن واسه ازاد تهران هم تدریس میکنن.خب فقط همین نمونه سطح دانشگاه رو نشون میده.
دوستمون ری را ارشد مدنظرشون هست که باید گفت پیام نور سیستم اموزش از راه دوره دوستان. اصل سیاست گذاری دانشگاه هم همینه
ببینید پیام نور تو ایران فقط تهرانش خوبه بقیه جاها همه افتضاحه...ولی ازاد ده ها مرکز عالی داره.به عنوان مثال دانشگاه ازاد قزوین دانشجو ها ارزو دارن ارشد اونجا قبول شن.سطحش فوق العلاده بالاس.اکثر مراکز استانی ازاد سطحش در حد دولتیه و استاداش با دولتی مشترکه...
حالا پیام نور چی؟؟؟
ببینید من خودم اخر این ماه کنکور پیام نور دارم واسه ارشد و میخوام ارشد پیام نور بخونم.ولی دفاع غیر منصفانه جایز نیست...
واسه غیر انتفایی بگم که تو مقطع ارشد سطحش از پیام نور بالاتره.این یه واقعیته.ازاد هم که مشخصه
خودش كارشناسيش پيام نور و غير انتفاعي نبوده
روزانه بوده
اره مدرك پيام نور معتبر تره از غير انتفاعي و آزاد
ولي سيستمش مزخرف تره

بالا