کارشناسی ارشد (مشاوره، سوال و درخواست)

(M&M)

کاربر بیش فعال
نه یه قانون دیگه هم هست
من تهران بعد تربیت بعد مشهد و بعد هم گرگان رو زدم
راستی شما اون شهر که میخاستید قبول شدید؟

بنظر من ص اصفهان از فردوسی معتبر تره.ای کاش اونو انتخاب میکردین. البته شما تهران رو قبولید. 

be sure;) 

ثام

عضو جدید
نه یه قانون دیگه هم هست
من تهران بعد تربیت بعد مشهد و بعد هم گرگان رو زدم
راستی شما اون شهر که میخاستید قبول شدید؟

قضیه شاگرد اولا این که اونای که به عنوان استعداد درخشان به سازمان سنجش از طرف دانشگاه معرفش شدند رتبشون حدود 1/3 میشه که تا حدودی ربطی به تعداد قبولی افراد عادی نداره تو دفترچه شرایط خاص نوشته ....................

gorgan89

عضو جدید
قضیه شاگرد اولا این که اونای که به عنوان استعداد درخشان به سازمان سنجش از طرف دانشگاه معرفش شدند رتبشون حدود 1/3 میشه که تا حدودی ربطی به تعداد قبولی افراد عادی نداره تو دفترچه شرایط خاص نوشته ....................
امیدوارم همینطور که میگی باشه

behrah

عضو جدید
سلام دوستان

کسی میدونه رتبه 1 تا 3 منابع امسال از کدوم دانشگاه بودن؟
از دانشگاه های شهرکرد و صنعتی اصفهان بودن... رتبه یک من از یکی شنیدم شهرکرد بوده حالا دقیق یادم نیست گفت رتبه یک های سازه و زهکشی یا سازه و منابع !! اما یادمه اونجا یعنی شهرکرد 2 تا یک داشته :) صنعتی اصفهان هم به لطف درس مدیریت منابع آب که از جزوه اساتید اونجا طرح شده بوده 4 تا زیر 10 داشته! بهترین رتبه ما هم 5 بود منابع.

hesam697

عضو جدید
با سلام دوباره خدمت دوستان و تبریک مجدد......
آقا من یه چند تا سوال داشتم ... دوستان اگه لطف کنن هر کی که اطلاعاتی داره که بدرد بخوره از من دریغ نکنه....
یکی از دوستام رتبه 9 آبیاری زهکشی شده ، به نظرتون دانشگاه تهران میاره؟
و یه چیز دیگه،برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های خارجی مثلا آمریکا ، کدوم دانشگاه ایران معتبر تره یا فضای دانشجویی و استادی بهتری داره و از طرفی برای دانشگاههای اونور شناخته شده تر هست.....

(M&M)

کاربر بیش فعال
با سلام دوباره خدمت دوستان و تبریک مجدد......
آقا من یه چند تا سوال داشتم ... دوستان اگه لطف کنن هر کی که اطلاعاتی داره که بدرد بخوره از من دریغ نکنه....
یکی از دوستام رتبه 9 آبیاری زهکشی شده ، به نظرتون دانشگاه تهران میاره؟
و یه چیز دیگه،برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های خارجی مثلا آمریکا ، کدوم دانشگاه ایران معتبر تره یا فضای دانشجویی و استادی بهتری داره و از طرفی برای دانشگاههای اونور شناخته شده تر هست.....

حتما رتبه 9 تهرانومیارن.

به نظر من برای اپلای کردن cv شخص مهمتره . مقاله دادن و معدل خوب ارشد و مهمتر از همه زبان خوب داشتن  اهمیت بیشتری داره.کشوری مثل آمریکا با اون همه دانشگاه اگه رزومه خوبی داشته باشین بالاخره یکی از دانشگاهاش پذیرش میده.حتی اگه دانشگاه ارشدتون زیاد معروف نباشه. این نظر شخصی منه!

Ali Abyari

عضو جدید
مطمئنا این مواردی که شما می گین از اهم موارده ولی نمیشه این مطلب رو انکار کرد که فضای دانشجویی می تونه تاثیر بسیار زیادی داشته باشه برای انگیزه ی شخص جهت مقاله دادن و بالا بردن معدل یا به عبارتی خوب کردن رزومه، که حتی این فضای دانشجویی که بحثش رو کردم خیلی اهمیت بیشتری نسبت به فضا و طرز فکر اساتید داره.
بنظرتون از بین دانشگاه های تاپ مثل تهران، تربیت مدرس، اصفهان، شیراز و غیره کدومش می تونه این فاز رو به آدم القا کنه؟ (البته کسی می تونه درباره ی این موضوع نظر بده که خودش دانشگاه رو رفته باشه و اونجا تحصیل کرده باشه، مثلا من خودم 4 سال دانشگاه فردوسی درس خوندم و با خیلی از دانشجوهای ارشد و دکتری صحبت کردم در مورد این مساله که تماما اتفاق نظر داشتن سر این موضوع که دانشگاه فردوسی با وجود اساتیدی مثل دکتر علیزاده و دکتر قهرمان جزء دانشگاه های تراز اول مخصوصا توی زمینه ی آبیاری و زهکشی محسوب میشه ولی فاز رفتن بین دانشجوها نیست که خودش یکجور سمپاشیه برای کسی که میخواد بره)

(M&M)

کاربر بیش فعال
مطمئنا این مواردی که شما می گین از اهم موارده ولی نمیشه این مطلب رو انکار کرد که فضای دانشجویی می تونه تاثیر بسیار زیادی داشته باشه برای انگیزه ی شخص جهت مقاله دادن و بالا بردن معدل یا به عبارتی خوب کردن رزومه، که حتی این فضای دانشجویی که بحثش رو کردم خیلی اهمیت بیشتری نسبت به فضا و طرز فکر اساتید داره.
بنظرتون از بین دانشگاه های تاپ مثل تهران، تربیت مدرس، اصفهان، شیراز و غیره کدومش می تونه این فاز رو به آدم القا کنه؟ (البته کسی می تونه درباره ی این موضوع نظر بده که خودش دانشگاه رو رفته باشه و اونجا تحصیل کرده باشه، مثلا من خودم 4 سال دانشگاه فردوسی درس خوندم و با خیلی از دانشجوهای ارشد و دکتری صحبت کردم در مورد این مساله که تماما اتفاق نظر داشتن سر این موضوع که دانشگاه فردوسی با وجود اساتیدی مثل دکتر علیزاده و دکتر قهرمان جزء دانشگاه های تراز اول مخصوصا توی زمینه ی آبیاری و زهکشی محسوب میشه ولی فاز رفتن بین دانشجوها نیست که خودش یکجور سمپاشیه برای کسی که میخواد بره)

به نکته خوبی اشاره کردین. من خودم اول تهران و بعد ص اصفهانو در تشویق کردن دانشجو برای رفتن میدونم. فکر نمیکنم بچه های تربیت زیاد راغب به رفتن باشن.احساس میکنم جو دانشگاش این حس رو القا میکنه. 

gorgan89

عضو جدید
سلام
من با نظر شما کاملا موافقم

behrah

عضو جدید
اصلا شک نکنید که دانشگاه تهران از همه نظر بهتره... یکی از دوستانم اونجا درس میخونه و کارشناسی با ما توی بوعلی بود... خودش که مقایسه میکرد حرفهای جالبی میزد و بیشتر میگفت تهران خیلی انگیزه درس خوندن به آدم میدن...

hesam697

عضو جدید

9 .......!!!!!

Ali Abyari

عضو جدید
به نکته خوبی اشاره کردین. من خودم اول تهران و بعد ص اصفهانو در تشویق کردن دانشجو برای رفتن میدونم. فکر نمیکنم بچه های تربیت زیاد راغب به رفتن باشن.احساس میکنم جو دانشگاش این حس رو القا میکنه.

یعنی با اینکه رتبه های دانشجوهایی که می رن تربیت مدرس و دانشگاه تهران تفاوت چندانی نداره، از این نظر این قدر می تونه متفاوت باشه؟ البته حدس می زنم باز هم وضعیت پذیرش گرفتن از تربیت بهتر باشه تا دانشگاه فردوسی!

hesam697
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله Ali Abyari http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png

9 .......!!!!!​

:)))

(M&M)

کاربر بیش فعال
یعنی با اینکه رتبه های دانشجوهایی که می رن تربیت مدرس و دانشگاه تهران تفاوت چندانی نداره، از این نظر این قدر می تونه متفاوت باشه؟ البته حدس می زنم باز هم وضعیت پذیرش گرفتن از تربیت بهتر باشه تا دانشگاه فردوسی!

:)))

باید تحقیق کرد که چند درصد از بچه های تربیت اپلای کردن؟ به هر حال تربیت معروف تر از فردوسیه و این یه امتیازه!

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
نمیشه یه نظر کلی داد !! باالاخره ورودی های هر سال با سال قبلش فرق میکنه !! شاید دانشجو ها جدید انگیزه درس و تحقیقشون بیشتر باشه بعد کلا جو دانشگاه عوض میشه !!

یه نکته دیگه مهم اینه که بهتر بیشتر آدم به اعتبار خودش جایی بره نه جو بچه هاش
نمیخوام بگم محیط بی تاثیر ولی وقتی خودمون یه چیز واقعا بخوایم باید برای بدست اوردن بهترین رزومه تلاش کنیم دیگه

Ali Abyari

عضو جدید
نمیشه یه نظر کلی داد !! باالاخره ورودی های هر سال با سال قبلش فرق میکنه !! شاید دانشجو ها جدید انگیزه درس و تحقیقشون بیشتر باشه بعد کلا جو دانشگاه عوض میشه !!

یه نکته دیگه مهم اینه که بهتر بیشتر آدم به اعتبار خودش جایی بره نه جو بچه هاش
نمیخوام بگم محیط بی تاثیر ولی وقتی خودمون یه چیز واقعا بخوایم باید برای بدست اوردن بهترین رزومه تلاش کنیم دیگه

صد در صد . . . ولی من بیشتر دنبال کلیاتم، اگر مثلاً بچه های یک ورودی دانشگاه تهران انگیزشون نسبت به بقیه ی ورودی ها کمتر باشه پس این جزء استثنائاته، یا برعکسش توی فردوسی، حالا که وقت انتخاب رشته گذشته ولی آدم تصمیمش رو بر اساس مسائل کلی بدون در نظر گرفتن استثنا ها بگیره مطمئناً موفق تره.

eliot -esf

کاربر ممتاز
صد در صد . . . ولی من بیشتر دنبال کلیاتم، اگر مثلاً بچه های یک ورودی دانشگاه تهران انگیزشون نسبت به بقیه ی ورودی ها کمتر باشه پس این جزء استثنائاته، یا برعکسش توی فردوسی، حالا که وقت انتخاب رشته گذشته ولی آدم تصمیمش رو بر اساس مسائل کلی بدون در نظر گرفتن استثنا ها بگیره مطمئناً موفق تره.
اره !! کلی بخووایم در نظر بگیریم بهترین اساتید و استاد تمام ها هم ختم میشند به تهران !!! انشالله قسمت هممون بشه تهران کرج :smile:

eliot -esf

کاربر ممتاز
ایشالله که میارین
شاید هم دانشگاهی شدیم:D
اهووم !! خدا کنه صنعتی اصفهان نشه چون انتخاب اولمه شاید اون اول بیارم بعدش میشه شبانه تهران نشه دیگه روزانه ابوریحان دربیام
فوق فوقش ممیشم شاهد
در بدترین شرایط میشم شبانه ابوریحان

gorgan89

عضو جدید
اهووم !! خدا کنه صنعتی اصفهان نشه چون انتخاب اولمه شاید اون اول بیارم بعدش میشه شبانه تهران نشه دیگه روزانه ابوریحان دربیام
فوق فوقش ممیشم شاهد
در بدترین شرایط میشم شبانه ابوریحان
باید اول تهران رو میزدین دیگه
چرا این کار رو نکردید؟

hesam697

عضو جدید

با سلام .... فقط اومدم یه نکته رو بگم که برا خودم هم جالبه!!!!!
هنوز سامانه انتخاب رشته و ویرایش بازه و می تونین اطلاعات تون رو تا 5 بار ویرایش کنین! (البته فکر کنم نهایتا تا آخر جمعه شب باشه )

Ali Abyari

عضو جدید
با سلام .... فقط اومدم یه نکته رو بگم که برا خودم هم جالبه!!!!!
هنوز سامانه انتخاب رشته و ویرایش بازه و می تونین اطلاعات تون رو تا 5 بار ویرایش کنین! (البته فکر کنم نهایتا تا آخر جمعه شب باشه )

مو فکر کردوم تمام رفته :))))