کاربرد واهمیت دروس مهندسی صنایع

mohammad_fm1367

عضو جدید
سلام بچه ها
به نظرم این موضوع خیلی مهمه که هر دانشجویی بدونه اهمیت وکاربرد درسی که پاس می کنه چیه و کجا به دردش می خوره
دوس دارم همه با هم در این رابطه بحث کنیم و یک سری ترفند وتجربه رو در اختیار هم بذاریم.
مثلا خیلی از بچه های مهندسی صنایع می گن زمان سنجی درس چرتی هستش اما آیا واقعا این جوریه اگه کاربرداش واس این بچه ها و اهمیتش براشون مشخص شه می تونن بهتر اون درسو یاد بگیرن و بیشتر مطالعه کنن
خودم شروع می کنم:
طرحریزی:می دونستین اگه کارخونه ی ما لی اوت درستی داشته باشه احتمال آتش سوزی به زیر ۵%میرسه

mohammad_fm1367

عضو جدید
من فکر می کردم که تاپیکم خیلی موضوع باهالی داره اما انگار اینجوری نیستش ولی با این حال خودم بازم ادامه میدم شایدم چون جمعه بوده بازدید کننده کم بوده جالبه mahtabiهم فقط امتیاز داده ولی هیچی نگفته:
تا حالا فکر کردین که اکثر درسای مهندسی صنایع در کارخونه یک بار انجام میشه و اگه انجام شدن بعدش باید یک مهندس باید چی کار کنه مثل طرحریزی یا زمان سنجی و...
من میگم یه مهندس صنایع همواره باید به فکر بهبود باشه و بهبود مداوم نیازمند مطالعه ی دقیق تروعمقی تردروی مهندسی صنایع هستش
منتظر نظرات شما عزیزان هستم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mahtabi

مدیر بازنشسته
من فکر می کردم که تاپیکم خیلی موضوع باهالی داره اما انگار اینجوری نیستش ولی با این حال خودم بازم ادامه میدم شایدم چون جمعه بوده بازدید کننده کم بوده جالبه mahtabiهم فقط امتیاز داده ولی هیچی نگفته:
تا حالا فکر کردین که اکثر درسای مهندسی صنایع در کارخونه یک بار انجام میشه و اگه انجام شدن بعدش باید یک مهندس باید چی کار کنه مثل طرحریزی یا زمان سنجی و...
من میگم یه مهندس صنایع همواره باید به فکر بهبود باشه و بهبود مداوم نیازمند مطالعه ی دقیق تروعمقی تردروی مهندسی صنایع هستش
منتظر نظرات شما عزیزان هستم
http://www.ghatreh.com/news/go.php?...XAsQfy0RHAoEUCEhKRQ=&news_id=4855703&pid=&enc=

محمد جان اینجور نگو.تاپیکت عالی بود من فقط نخواستم اسپم شه که چیزی نگفتم ضمن اینکه داشتم مطلب مینوشتم که متاسفانه یه مشکلی پیش اومد و حتی کام رو ترن آف نکرده از دکمه پشت کیس استفاده کردم!

امیدوارم ناراحت نشده باشی.
خوب عزیزم درسته که یکبار اجرا میشن اما باید توجه کنی که اون یکبار دیگه نباید رها بشه و به گفته ی خودت باید همواره مورد بررسی قرار بگیره و ببینیم با تغییرات میتونه باز عملکرد مناسبی داشته باشن یا نه باید طبق اون تغییرات اینا هم تغییر کنن.
یه مهندس کارش فقط اجرا نیست بلکه نگهداری اون اجراست.

mohammad_fm1367

عضو جدید
سلام
امروز می خوام راجع به اهمیت درس زمان سنجی و ارزیابی صحبت کنم
می دونستین افرادی بودند که به زمان سنجی تسلط داشتن و تونستن حتی از مجهزترین زندانهای دنیا فرار کنن

mohammad_fm1367

عضو جدید
فکر کنم این دوستمون خیلی علاقه مند هستش به فرار از زندان
سریالشوو که دیدی نه
توی اون سریال مایکل چند بار عمل زمان سنجی رو انجامش داد بشین ببینش

ارامش

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

دوستان سلام
من می خواهم یک تحقیق در مورد سرامیکهای بکار رفته در نیروگاههای اتمی بنویسم ولی منابعش ندارم لطفاٌ راهنمایی کنید که چگونه منابع ان تهیه کنم

با تشکر

mohammad_fm1367

عضو جدید
دوستان سلام
من می خواهم یک تحقیق در مورد سرامیکهای بکار رفته در نیروگاههای اتمی بنویسم ولی منابعش ندارم لطفاٌ راهنمایی کنید که چگونه منابع ان تهیه کنم

با تشکر
دوست عزیز این تاپیک موضوعش چیز دیگه ای هستش ودرعین حال خیلی جذاب
منم سرچ می کنم ببینم می تونم کمکتون کنم یا نه
از تمام مهندسا خواهش می کنم بیشتر مطالعه کنن تا مطلب واس نوشتن داشته باشن و من تک نباشم
امسالم که سال کار مضاعف و همت مضاعف هستش پس همت کنین

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما اول کاریم خوب ترم 2
هنوز تو پایه ایم:cry:

درس اقتصاد واسه چیه؟ کجا بدرد میخوره؟ میگن خوب باید یاد بگیریم

mohammad_fm1367

عضو جدید
ما اول کاریم خوب ترم 2
هنوز تو پایه ایم:cry:

درس اقتصاد واسه چیه؟ کجا بدرد میخوره؟ میگن خوب باید یاد بگیریم
راستش من اقتصادو واس زندگی خودم ومسایل مالی خودم خوب خوندمش
یکی از کاربرداش میتونه این باشه که باعث میشه راههای پول دار شدنو متوجه شی
میدونی راهای پول دار شدن چیان؟
بهت پیشنهاد می کنم کتابای برایان تریسی رو خوب بخونی
با کتاب بابای پولدارو بابای بیپول

mohammad_fm1367

عضو جدید
یکی از کاربردای مدیریت مالی میتونه این باشه که شما رو به بازاریابی و فروش خوب متمایل می کنه:
ویکی از ویژگی های مهم مهندس صنایع خوب صحبت کردن اون هستش
که من خودم به کار فروش و بازاریابی بیمه ی عمر وسرمایه گذاری پارسیان مشغول هستم تا بتونم این ویژگی رو تو خودم پرورش بدم
که در ادامه به ویژگی های این بیمه نامه اشاره میکنم تا با بیمه هم مختصرا آشنا بشید

طرح بیمه عمر‌و‌سرمایه‌گذاری، از نوعی بیمه تمام عمر رایج به نام بیمه عمر جامع (Universal Life ) می‌باشد. این بیمه ترکیبی از یک بیمه عمر و یک برنامه سرمایه‌گذاری مدون می‌باشد که علاوه بر تأمین مالی بازماندگان بیمه شده در صورت فقدان وی (پوشش برای خطر فوت )امکان سرمایه گذاری بدون ریسک در دوران حیات را برای بیمه شده به ارمغان می آورد . در بیمه‌ عمر‌و‌سرمایه‌گذاری نرخ بازگشت (سود) سرمایه‌گذاری تضمین شده می باشد. بیمه عمروسرمایه‌گذاری شرکت بیمه پارسیان به صورت یک بیمه با مدت معین ( نه لزوما تمام عمر ) ارائه می گردد و مزایای آن متناسب با نیاز بیمه گذاران طراحی و عرضه شده است .
پرداخت حق بیمه نیز به دو قسمت ، حق بیمه خطر فوت و سپرده سرمایه‌گذاری تقسیم می‌شود. مهمترین ویژگی بیمه ‌عمر‌و‌ سرمایه‌گذاری انعطاف‌پذیری ‌آن در پرداخت حق بیمه ، انتخاب سرمایه و قدرت نقدینگی بالای سرمایه بیمه‌گذار است. همچنین قدرت همسویی بالا با نرخ تورم به جهت ارائه و تضمین نرخ سود سرمایه‌گذاری به بیمه‌گذاران از ویژگیهای مهم دیگر آن به شمار می رود . به طور کلی برخی از مزایای مختلف این بیمه‌نامه را می‌توان به شکل زیر خلاصه نمود:

1- حق بیمه‌ یا پرداختهای بیمه‌گذار، قابل انعطاف است و وی می‌تواند بر اساس علاقه‌مندی و توان پرداخت مالی خود ، مبلغی برای حق بیمه فوت بیمه عمر و بخش سرمایه‌گذاری را انتخاب کند. این انعطاف در حق بیمه‌ها هم به صورت تغییرات منظم و هم نامنظم قابل اجراست.
2-بیمه‌گذار می‌تواند هر زمان که مایل باشد حق بیمه پرداختی خود را بر اساس توان مالی خود افزایش دهد این امر موجب می شود که هم سرمایه اصلی بیمه نامه (سرمایه فوت) افزوده شود و بتواند بر آثار تورم در طول مدت بیمه غلبه کند و هم اینکه با افزایش حق بیمه پرداختی ، اندوخته سرمایه گذاری نیز به میزان قابل توجهی رشد یافته ، سود بیشتری را نصیب بیمه گذار نماید.
3- بیمه گذار می تواند سرمایه بیمه نامه خود را افزایش دهد به شرط آنکه اولا میزان افزایش سرمایه از نظر اصول پذیرش ریسک مورد قبول بیمه گر قرار گیرد ثانیاً میزان اندوخته سرمایه گذاری بیمه گذار برای تأمین حق بیمه اضافی کافی باشد همچنین اگر بیمه گذار در سر رسید تعیین شده جهت پرداخت اقساط حق بیمه نتواند حق بیمه خود را بپردازد می تواند از اندوخته سرمایه گذاری بیمه نامه اش ( به شرط کافی بودن این اندوخته) برای تأمین حق بیمه خود استفاده کند .
4- به دلیل وجود مولفه سرمایه‌گذاری در این بیمه‌نامه و به دلیل همسویی و وابستگی نرخ بازده سرمایه‌گذاری با نرخ تورم، از اثر منفی تورم تا حدود زیادی در این بیمه‌نامه کاسته می‌شود. حتی اگر بیمه‌گر نرخ سود کمتری را تضمین کرده باشد، با بالا رفتن نرخ تورم به طور طبیعی نرخ سود سرمایه‌گذاریها نیز بالا می‌رود و بیمه‌گر می‌تواند نرخ سودی بالاتر از نرخ تضمین شده به اندوخته سرمایه‌‌گذاری بیمه‌گذار بپردازد.
5-موجودی اندوخته سرمایه‌گذاری بر اساس ضوابطی در دسترس بیمه‌گذار قرار دارد تا در مواقع نیاز برای برداشت از آن اقدام نماید و این موضوع باعث افزایش قدرت نقدینگی بیمه‌نامه به عنوان یک دارایی می‌شود
6- بیمه گذار می تواند جهت تأمین مخارج ضروری تا 90% از اندوخته حسابش وام دریافت کند .
7- بیمه گذار می تواند با درخواست از بیمه گر به جای دریافت مبلغ سرمایه به صورت یکجا آن را تبدیل به مستمری ماهیانه ، سه ماهه ، ... نماید .
8- پرداخت سرمایه بیمه عمر و سرمایه گذاری مطابق قانون از مالیات معاف می باشد و در صورت انتخاب افراد ذینفع در صورت فوت بیمه شده بدون تبعیت از قوانین انحصار وراثت سرمایه بیمه نامه قابل پرداخت می باشد .
9-علاوه بر برخورداری از پوشش خطر فوت و سرمایه گذاری مناسب بیمه گذار می تواند از پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کارافتادگی کامل و دائم، پرداخت تا چهار برابر سرمایه در صورت فوت در اثر حادثه و تأمین مخارج سرسام آور بیمارستانی در اثر ابتلا به امراض صعب العلاج مانند سکته قلبی ، سکته مغزی ، انواع سرطانها ، پیوند اعضای اصلی بدن ، عمل باز قلب و عروق کرونر نیز بهره مند شود .

با خرید هر بیمه عمر یک بیمه حوادث رایگان هم تحویل بگیرید .

( بیمه عمر و سرمایه گذاری پارسیان )

mohammad_fm1367

عضو جدید
روش سنجی یا زمان سنجی؟؟؟

روش سنجی یا زمان سنجی؟؟؟

بچه ها تو ارزیابی کار وزمان برای اینکه بخواین به کارگران خودتون ضریب عملکرد بدین می دونین چجوری باید این کارو بکنین؟
به عبارتی می دونستین که میشه با این علم مهارت و انگیزه و تلاش وسازکاری کارگرو تشخیص داد اما چجوریشو شما هم نظر بدین که منم جواب صحیحشو به شما خواهم داد.

mohammad_fm1367

عضو جدید
سلام
از تمام مهندسینی که مهندس شدن و اونایی که دانشجو هستن می خوام که اون چیزی که تو دانشگاه یاد گرفتن و تو بیرون عملی دیدنش یا اجراش کردن رو بگن می خوایم ببینیم اونایی که داریم تو دانشگاه میخونیم چقدر تو ایران اجرا میشه یا میذارن اجرا شه؟/؟//؟:)
من می گم از ۴سالی که دانشگاه میریم ۳سالشو وقت تلف میکنیم شما با من موافقید؟؟؟لول:biggrin:

dakbaho

عضو جدید

راستش من اقتصادو واس زندگی خودم ومسایل مالی خودم خوب خوندمش
یکی از کاربرداش میتونه این باشه که باعث میشه راههای پول دار شدنو متوجه شی
میدونی راهای پول دار شدن چیان؟
بهت پیشنهاد می کنم کتابای برایان تریسی رو خوب بخونی
با کتاب بابای پولدارو بابای بیپول
im there from yesterday
here is a very good place for me as an industrial engineer

بالا