چگونگی راه اندازی یک خدمات کامپیوتری سیار

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sara madani

اخراجی موقت
با سلام
میدونم جای این تاپیکم درسته یانه.
هم مربوط به این تالاره هم مربوط به تالار مشاوره هم مربوط به تالار کامپیوتره.
من میخام 1 کار آزاد راه بندازم.مدرکم کارشناسی کامپیوتر هست.یه شرکت خدمات کامپیوتری سیار در یک شهر متوسط میخام راه بندازم که احتیاج به جایی نباشه و سیار باشه که هر کسی توی خونه یا مغازه کامپیوترش مشکلی پیدا کرد زنگ بزنه من برم و اونو براش انجام بدم..
نظر شما چیه؟؟
چه وسایلی میخاد؟
برای تبلیغاتش چیکارکنم؟
چیکار کنم کارم بگیره؟
مواردی که میتونم انجام بدم :
نصب ویندوز ، رفع عیوب نرم افزاری ، سخت افزار تاحدودی ، تدریس کامپیوتر، تایپ، تحقیقات و مقالات اینترنتی و......

آخرین ویرایش:

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز
با سلام
من میخام 1 کار آزاد راه بندازم.مدرکم کارشناسی کامپیوتر هست.یه شرکت خدمات کامپیوتری سیار در یک شهر متوسط میخام راه بندازم که احتیاج به جایی نباشه و سیار باشه.
نظر شما چیه؟؟

چی؟
بنزین زیاد نمیخاد.موتوردارم.شهر هم زیاد بزرگ نیست.

سلام دوست عزیز...

ممنون از دعوتتون...

این کاری که شما میگید خیلی ایده جالبی هستش اما با توجه به اینکه میگید شهر کوچیکه

باید در نظر داشته باشید خدمات کامپیوتری های شهرتون یا محله هایی که میخواید بیشتر

کار کنید به چه صورته!

امکانش هست با وجود اونها فعالیت داشته باشید؟

مردم شهرتون ممکنه استقبال کنن یا نه؟

اما میتونید مثلا دو ماه به خودتون فرصت بدید، ببینید نتیجه چی میشه.

من فکر میکنم جواب میده! میدونید چرا؟!

چون مردم اکثرا دوست ندارن سیستمشونو از جا بلند کنن و ببرن مراکز خدمات.اگر شما این

خدمات سیار رو راه بندازید، مطمئناً استقبال میکنن.

راستی شما خانم هستین یا آقا؟!!

اسمتون خانمه اما میگید موتور دارید!

*فاطمه*

عضو جدید
خوب شما چه خدماتی می تونی ارائه بدی نرم افزاری سخت افزاری لیست خدماتت رو تهیه کنی یه برنامه واسه خودت بچینی اطلاع رسانی کنی از این جور چیزا;)

sara madani

اخراجی موقت
موتور داری؟:surprised:
راستی اواتارتو منو یاد یکی میندازه بیخیال ...
ولی فکرت بنظرم جالبه.......
موتور دارم مگه چیه؟؟
اواتارم تو رو یاد کی میندازه؟؟؟

سلام دوست عزیز...

ممنون از دعوتتون...

این کاری که شما میگید خیلی ایده جالبی هستش اما با توجه به اینکه میگید شهر کوچیکه

باید در نظر داشته باشید خدمات کامپیوتری های شهرتون یا محله هایی که میخواید بیشتر

کار کنید به چه صورته!

امکانش هست با وجود اونها فعالیت داشته باشید؟

مردم شهرتون ممکنه استقبال کنن یا نه؟

اما میتونید مثلا دو ماه به خودتون فرصت بدید، ببینید نتیجه چی میشه.

من فکر میکنم جواب میده! میدونید چرا؟!

چون مردم اکثرا دوست ندارن سیستمشونو از جا بلند کنن و ببرن مراکز خدمات.اگر شما این

خدمات سیار رو راه بندازید، مطمئناً استقبال میکنن.

راستی شما خانم هستین یا آقا؟!!

اسمتون خانمه اما میگید موتور دارید!

علی هستم موتور دارم.شهرمون زیاد هم کوچیک نیست یه شهر متوسط هست.
میخاستم ببینم چه وسایلی میخاد؟
برا تبلیغات چیکار کنم؟
چیکار کنم کارم بگیره؟

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه آقایی پس چرا نام کاربریت خانومه؟!!!
من اتبلیغات اینجور کار ها رو دیدم به نظر من برو با این شرکت های تبلیغاتی اس ام اسی یا همون پیامکی خودمون قرار داد ببند فکر میکنم ماهیانه 500 هزار تومان بگیرن برای شماره ها دلخواه شما به تعداد فکر میکنم 200 پیامک در ماه ارسال کنن که فقط تبلیغ کارتون و شماره تماستون باشه اینطوری هر کس کار داشته باشه با شمارتون تماس میگیره

sara madani

اخراجی موقت
اگه آقایی پس چرا نام کاربریت خانومه؟!!!
من اتبلیغات اینجور کار ها رو دیدم به نظر من برو با این شرکت های تبلیغاتی اس ام اسی یا همون پیامکی خودمون قرار داد ببند فکر میکنم ماهیانه 500 هزار تومان بگیرن برای شماره ها دلخواه شما به تعداد فکر میکنم 200 پیامک در ماه ارسال کنن که فقط تبلیغ کارتون و شماره تماستون باشه اینطوری هر کس کار داشته باشه با شمارتون تماس میگیره
200 تا اسمس ضربدر 16 تومن = 3200 تومن
500 هزار تومن بابت فرستادن 200 پیامک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خودم با گوشی خودم میفرستم 200 تا 3200 تومن

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
رقم دقیقش رو نمیدونم همینطوری گفتم شاید 2000 تاست ولی به نظر من این بهترین تبلیغاته ......

samira.nanas

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موتور دارم مگه چیه؟؟
اواتارم تو رو یاد کی میندازه؟؟؟

علی هستم موتور دارم.شهرمون زیاد هم کوچیک نیست یه شهر متوسط هست.
میخاستم ببینم چه وسایلی میخاد؟
برا تبلیغات چیکار کنم؟
چیکار کنم کارم بگیره؟
دقیقا اواتارتون منو یاد آقا علی کاربر فعال تالار کامپیوتر اگه اشتباه نکنم میندازه...نام کاربریش ali-vb اگه اشتباه نکنم بود..چون فقط تو تاپیکها میدیدمش...ولی نمیشناسمش....چه جالب اسمتونم هم اسم ایشونه...ولی چقد حافظه م ضعیف شده زیاد یادم نیستش.....:confused:فکر کنم فقط یه تشابه...
پس اگه اسمتون علیه چرا نام کاربریتون sara?????????????:surprised:?

sara madani

اخراجی موقت
رقم دقیقش رو نمیدونم همینطوری گفتم شاید 2000 تاست ولی به نظر من این بهترین تبلیغاته ......

تبلیغات *کارتی* یا بصورت *برگa4 چاش شده و نصب رو ی دیوار* بهتر نیست؟
اسمس رو 1 نفر میبینه و لی کاغذ روی دیوار رو چندین مفر میبینن؟

sara madani

اخراجی موقت
دقیقا اواتارتون منو یاد آقا علی کاربر فعال تالار کامپیوتر اگه اشتباه نکنم میندازه...نام کاربریش ali-vb اگه اشتباه نکنم بود..چون فقط تو تاپیکها میدیدمش...ولی نمیشناسمش....چه جالب اسمتونم هم اسم ایشونه...ولی چقد حافظه م ضعیف شده زیاد یادم نیستش.....:confused:فکر کنم فقط یه تشابه...
پس اگه اسمتون علیه چرا نام کاربریتون sara?????????????:surprised:?

اول در مورد پست اول نظر و ایده بده تا بهت بگم.

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
تبلیغات *کارتی* یا بصورت *برگa4 چاش شده و نصب رو ی دیوار* بهتر نیست؟
اسمس رو 1 نفر میبینه و لی کاغذ روی دیوار رو چندین مفر میبینن؟
بله کاغذ روی دیوار رو چند نفر هم پاره میکنن ولی اس ام اس رو نمیتونه که پاره کنه تازه کمتر کسی حذف میکنه ......
کاغذ های تبلیغاتی هم که از 100 نفر شاید 2 نفر نگه دارن بقیه میندازن همون موقع دور اصلا نمیخوننش هر چی هزینه کنی تو جوبه آبه من اینا رو به چشم دیدم

samira.nanas

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب شهرتون کوچیکه یه امتیازه چون هر اتفاقی بیوفته زود پخش میشه.....
قاعدتا اوایلش نباید انتظار مشتری زیاد داشته باشین....
من زیاد تو جریان قیمتهای نصب ویندوزو خدمات کامپیوتری نیستم....ولی خوب باید برای جلب مشتری اول خدمات باقیمت یکم پایینتر از خدمات کامپیوتریهای شهرتون ارائه بدی...تا مردم انگیزه پیدا کنن بهتون زنگ بزن و باتوجه به سیار بودن حتما کارتون میگیره....
از طرفی میتونین با دادان تخفیف در صورت مراجعه دوباره و گرفتن اشتراک مشتریهاتونو نگه دارین...
من میگم یه تبلیغات رو یه برگ کاغذ و فرستادن درب منازل بهمرا اس ام اس عالیه..چون من خودم به شخصه اس ام اس های تبلیغاتیو پاک میکنم ولی برگه های تبلیغاتو نگه میداریم....خوب بعضیهام عکس من هستن....
چقدر روی نوشتن برنامه مسلطی به چه زبانی؟ میتونی پروژه های بچه هارو بگیری؟ اگه اینطوره زدن تبلیغات به دیوار دانشگاه شهرتون هم مفیده چون دانشجوها حتما تماس میگیرن...یا پخش برگه تبلیغاتی بین شون...

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
من میخام 1 کار آزاد راه بندازم.مدرکم کارشناسی کامپیوتر هست.یه شرکت خدمات کامپیوتری سیار در یک شهر متوسط میخام راه بندازم که احتیاج به جایی نباشه و سیار باشه که هر کسی توی خونه یا مغازه کامپیوترش مشکلی پیدا کرد زنگ بزنه من برم و اونو براش انجام بدم..
نظر شما چیه؟؟
چه وسایلی میخاد؟
برای تبلیغاتش چیکارکنم؟
چیکار کنم کارم بگیره؟
مواردی که میتونم انجام بدم :
نصب ویندوز ، رفع عیوب نرم افزاری ، سخت افزار تاحدودی ، تدریس کامپیوتر، تایپ، تحقیقات و مقالات اینترنتی و......

اولش باس یه موتور یا ماشین کم مصرف یا گازسوز بخری که بتونی براحتی به هر نشونی بری.

برای تبلیغات برو چاپخونه 1000 تا کاغذ تبلیغات و 100 تا کارت ویزیت چاپ کن, پخش کن تو شهر.

انتظار نداشته باش کارت بگیره, آخه بنظرم الان تو هر خانواده یا فامیل یکی هست که کارای کامپیوتری رو انجام بده. اما اینکار واسه سرگرمی بد نیس. اما اگه کارت تخصصی تر بشه پولش و فرصت درآمدزاییش بیشتر میشه مثلا انجام برنامه نویسی اکسل, ویژوال یا تعمیر قطعات سخت افزار کامپیوتر مثل تعمیر پاور, مادربرد, هارد و ... یا نصب فارسی ساز و ... و یا انجام کارهای اینترنتی و مشاوره در طراحی وب یا کار کردن تو یه شرکت خدمات ADSL بصورت پاره وقت

samira.nanas

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله کاغذ روی دیوار رو چند نفر هم پاره میکنن ولی اس ام اس رو نمیتونه که پاره کنه تازه کمتر کسی حذف میکنه ......
کاغذ های تبلیغاتی هم که از 100 نفر شاید 2 نفر نگه دارن بقیه میندازن همون موقع دور اصلا نمیخوننش هر چی هزینه کنی تو جوبه آبه من اینا رو به چشم دیدم

پس من جز اقلیتم....:biggrin:میگم باهمه فرق دارم....البته برگه های تبلیغاتیم که تو خیابون بهم میدن نخونده میندازم....:دی
ولی بعضی تبلیغاتها نمیدونم بخاطر فونتش یا طراحیشه ادم جذب میکنه که بخونه.....
در کل مخاطبهاتو باید مشخص کنیو رو اونا تمرکز کنی.....

sara madani

اخراجی موقت
خوب شهرتون کوچیکه یه امتیازه چون هر اتفاقی بیوفته زود پخش میشه.....
قاعدتا اوایلش نباید انتظار مشتری زیاد داشته باشین....
من زیاد تو جریان قیمتهای نصب ویندوزو خدمات کامپیوتری نیستم....ولی خوب باید برای جلب مشتری اول خدمات باقیمت یکم پایینتر از خدمات کامپیوتریهای شهرتون ارائه بدی...تا مردم انگیزه پیدا کنن بهتون زنگ بزن و باتوجه به سیار بودن حتما کارتون میگیره....
از طرفی میتونین با دادان تخفیف در صورت مراجعه دوباره و گرفتن اشتراک مشتریهاتونو نگه دارین...
من میگم یه تبلیغات رو یه برگ کاغذ و فرستادن درب منازل بهمرا اس ام اس عالیه..چون من خودم به شخصه اس ام اس های تبلیغاتیو پاک میکنم ولی برگه های تبلیغاتو نگه میداریم....خوب بعضیهام عکس من هستن....
چقدر روی نوشتن برنامه مسلطی به چه زبانی؟ میتونی پروژه های بچه هارو بگیری؟ اگه اینطوره زدن تبلیغات به دیوار دانشگاه شهرتون هم مفیده چون دانشجوها حتما تماس میگیرن...یا پخش برگه تبلیغاتی بین شون...

زیاد برنامه نویسی کار نکردم.vb رو تا حدودی بلدم.کارهایی که میتونم انجام بدم توی پست اول نوشتم.
برا تبلیغات روی کاغذ a4چاپ کنم سیاه سفید؟

samira.nanas

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زیاد برنامه نویسی کار نکردم.vb رو تا حدودی بلدم.کارهایی که میتونم انجام بدم توی پست اول نوشتم.
برا تبلیغات روی کاغذ a4چاپ کنم سیاه سفید؟
نه کوچیکتر نصف a4...اره سیاه سفید خوبه ولی دقت کن متنو چجوری بنویسی که نوشته سایزو فونتشون در صورت نیاز عوض بشه جمله ها کوتاه و اثر گذار باشه....که طرف از خوندن متن پشیمون نشه...با یه نگاه ترغیب بشه متن تبلیغاتو بخونه......

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما خداییش از اینکه می بینم اشتیاق و ذوق داری واسه کسب نون حلال از ذوق دلم غنج میره !

samira.nanas

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه زحمتی نیست یه نمونه میتون برام بنویسید.الان یا بعدا"
هم اسمس
هم برگه
هم کارت
با تشکر
زحمت چیه ...خوب من تاحالا متنو تبلیغات ننوشتم ولی میدونم که تبلیغات یعنی ایجاد انگیزه حتی شاید چیزی باشه که همه در اختیارشون باشه اما بایه تبلیغات درست میتونی همونو با پرداخت پول به مردم بفروشی....
بعد مواردی که گفتم تجربه شخصیم تو خوندن تبلیغات اطراف بود...کلا کارتو اگه عالی انجام بدی شک نکن میگیره....ولی من تا حالا متن تبلیغاتی ننوشتم اگه میتونستم کمکت کنم دریغ نمیکردم مینوشتم واسه ت..از بچه ها دیگه کمک بگیر...زحمت نیست تاپیکتو خوش اومد باحال بود ...امیدوارم همه شرکت کنن بنظرم درنهایت اگه همه همکاری کنن ایده جالبی در اخر تاپیک به عنوان نتیجه تو دستت میاد..... بچه های بیشتریو دعوت کن بیان...

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر کنم بگیره.وقتی کامپیوترش خراب بشه و بخاد تعمیرش کنه یا باید صبر کنه تا اشناهاش بیان مهمونی و بهشون بگه یا چند بار بزنگه تا آشناهاش وقت کنن بین تعمیرش کنن یا بزاره رو کولش یه ماشین دربست بگیره ببره خدمات کامپوتری.

یعنی چی؟؟

چرا ماشین در بست بگیره؟ خوب با ماشین خودش میره دیگه !!! تازه دیگه الان با کمک اینترنت هر مشکلی رو میشه حل کرد کافیه بری تو گوگل مشکلت رو تایپ کنی تا هزار تا سایت جورواجور جوابت رو بدن.

منظورم این بود که خیلی خوشم اومد که تو دنبال کار و کسب درآمد هستی, آفرین

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای تلفن چیکار کنم همین شماره ای که دستم هست رو بدم؟ آیا باید مستقیم جواب بدم یا منشی تلفنی بزارم؟

من که میگم اگه بعنوان تفریح بهش نگاه کنی خوبه,اما به عنوان کاری که واست درآمد درست کنه نه, کارش نمیگیره و آخرش نا امید میشی.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
با ماشین خودش هم بره میدونی چقد وقت و هزینه و بنزین میخاد!!
;)چند وقتیه تو فکر این ایده هستم

من تو این کارا تجربه زیادی دارم, اگه تو صفحه فیسبوک من بری میبینی که تو سابقه کاریم نوشته تعمیر کامپیوتر , ببین اگه بخوام واست بازش کنم اینجوری میشه

امروز کاربران کامپیوتری 3 دسته هستند :

کاربرانی که به کامپیوترشون هر روز نیاز دارند و خودشون بلدند کارهای کامپیوترشون در اون حدی که تو میخوای با پول گرفتن واسشون بکنی رو انجام بدند.

کاربرانی کاربرانی که به کامپیوترشون هر روز نیاز ندارند و واسه همین حاضر نیستند برای تعمیر کامپیوترشون پول بدهند و میتونن صبر کنن تا فامیلی دوستی آشنایی بیاد سیستمشون رو تعمیر کنه

کاربرانی که به کامپیوترشون هر روز نیاز دارند و اما خودشون بلد نیستن کارای خودشونو انجام بدن این افراد تعدادشون خیلی کمه و درصد خیلی کمی از اونا هستند که حاضر باشند یه غریبه رو به خونه راه بدند تا کامیپوترشون رو تعمیر کنه. حاضرند هزینه بیشتری بدند اما سیستمشون رو به مرکزی بدند تا تعمیر کنه براشون.

در ضمن این کار برای تو هزینه زیادی داره که نمیصرفه بخوای بری هر جایی سیستمشون رو درست کنی. ضمن اینکه از اونجایی که دختری واست خطرناک هم هست, ممکنه پولت رو ندند, یا حتی اذیتت کنند یا اینکه در خیلی از موارد شرایط بگونه ای هست که مشکل عجیب غریبه و همون لحظه درست نمیشه و حتما باید سیستم طرف رو بیاری خونه روش کار بکنی که هزینه زیادی داره.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما بازم میگم, اگه کارت رو تخصصی تر بکنی نونت تو روغنه, مثه ایجاد شبکه اینترانت خونگی و برنامه نویسی واسه شرکت های پیمانکاری و متره و .. یا حتی کارای گرافیکی و تهیه 3 بعدی از ساختمان و ...

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
اشتباه فنی شد.دختر نیستم پسر هستم که میخام با موتور این کارو انجام بدم.
تا حالا چنین چیزی رو دیدید یا جایی شنیدید که تعمیر کار سیار کامپیوتر هست؟؟

بله که شنیدم ! تو هر مغازه کامپیوتر فروشی بری یه نفر تعمیرکار سیار رو بهت معرفی میکنن !

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
قیمت های خدمات کامپیوتری رو تو جریانش هستی چنده؟؟

ببین قیمت ثابتی وجود نداره, مرامی هست بیشتر, مثلا یکی باهات حال میکنه واسه نصب ویندوز 2000 تومن میگیره یکی یهو تیغت میزنه 15000 تومن میگیره... قیمت خاصی نداره.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خودم واسه آشنا ها هم که کار می کنم رقم بالا می گیرم چون دقیقا همون چیزی رو که بخواد واسش راه میندازم

یه بار من گفتم 50 تومن گفتن نه زیاد می گیری(البته قبلش کلی مرامی کار کرده بودم براشون و می دونستن که کارم خوبه!)

زنگ زدن به یه نفر از این بابا ها گفت 10 تومن !

اینا هم خر کیف منم یکم ترسیدم که کارم از کفم رفت!

طرف اومد ویندوز نصب کرد بعد گفت درایوراش (نداشتن از اینترنت گرفت) گفت اینم 10 تومن

بعد گفت تو اینترنتم می رید

اینا هم خوشحال گفتن ها یه انتی ویروس مسخره هم ریخت روش با 4 تا برنامه رم پر کن گفت اینم 10 تومن

اینا هم خوشحال (ویندوز جیگلی ویگیلی براشون نصب کرده بودن)

بعد از چند روز هیچ کدوم رو ریجستر نکرده بود سیستمه نابود شد

منم نامردی نکردم گفتم الان شد 60 تومن تا دیگه نگین من زیاد می گیرم

برای خیلی از کارای 30 ثانیه ای هم 20 تومن می گیرم (یه جور اجی مجی و...)

کلا باید بتونی ملتو بلا نسبت حاصران عزیز خ ر کنی.
==========================================

بهترین تبلیغات کار کردن تو یه ای دی اس الی به صورت پاره وقت هست خوبم پول میدن ماهی 700 تومن منم می خواستم برم گفتن دانشجو نمی گیریم (چون موقع امتحانها می پیچونن)

در کنارش کارت تبلیغاتی (همین کوچیکا ) ارزونم هست 1000 تاش 5000 تومن

همیشه بذار تو جیبت

و هر کی قیافش شبیه مشتریای قبلیت بود چنتاشو بده (فقط حواست باشه سو تفاهم شماره دادن پیش نیاد که کتک می خوری!)

+ اس ام اس نسبت به قیمتش جالب نیس ولی امتحانش خوبه

اصل مشتریات هم دختر خانوم ها هستن+آقایون شاغل بی سواد که کارشون با پی سی هست فقط سعی کن با شخصیت باشی تا کارت بگیره + روزای اول سعی کن مرامی کار کنی و زیاد و پول کم بگیری تا تبلیغ بشه هر جا هم رفتی 10 تا کارت بهشون بده

ولی شخصیت حرف اولو می زنه واسه تبلیغات شیک باش و خوش بر رو (پر شخصیت)

منم وقتشو ندارم شما امتحان کن ببین چیکار می کنی به ما هم خبرشو بده

ممنون

وضعیت
موضوع بسته شده است.