چگونگی راه اندازی یک خدمات کامپیوتری سیار

وضعیت
موضوع بسته شده است.

natashkooh

عضو جدید
خوب پس شما حتما به يه مكان احتياج داري+يك منشي.
تبليغاتت بايد زياد باشه. تا ميتوني بروشور پخش كن!!!
اول هر كاري ضرره تا بگيره. بايد صبور باشي!!!
اميدوارم موفق باشي!!

yasihood

عضو جدید
با سلام
میدونم جای این تاپیکم درسته یانه.
هم مربوط به این تالاره هم مربوط به تالار مشاوره هم مربوط به تالار کامپیوتره.
من میخام 1 کار آزاد راه بندازم.مدرکم کارشناسی کامپیوتر هست.یه شرکت خدمات کامپیوتری سیار در یک شهر متوسط میخام راه بندازم که احتیاج به جایی نباشه و سیار باشه که هر کسی توی خونه یا مغازه کامپیوترش مشکلی پیدا کرد زنگ بزنه من برم و اونو براش انجام بدم..
نظر شما چیه؟؟
چه وسایلی میخاد؟
برای تبلیغاتش چیکارکنم؟
چیکار کنم کارم بگیره؟
مواردی که میتونم انجام بدم :
نصب ویندوز ، رفع عیوب نرم افزاری ، سخت افزار تاحدودی ، تدریس کامپیوتر، تایپ، تحقیقات و مقالات اینترنتی و......
سلام دوست عزیز
راستش من که خیلی وارد نیستم اما در مورد تدریس کامپیوتر و تایپ و مقالات تحقیقاتی به نظرم خوراکش دانشگاهه
تو دانشگاه ما که بچه های فارغ التحصیل میان کارتشونو پخش می کنن یه کارت ساده که خودشون درستش کردن
امیدوارم موفق باشی;)

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
شرمنده من دیر جواب میدم درس ها سنگین شده دیگه این بحث های که گفتم مربوط به روش های مدیریتی هست اگر توی اینترنت سرچ کنی به راحتی مواردی رو پیدا میکنی برای ثبت باید یک سر بزنی به وزارت کار و اشتغال مربوط به شهر خودتون اگر جوابی داده نشد یک سر به شرکتهای تعاونی بزن و حتما طرح توجیه ی باید عالی نوشته بشه مثلا اینکه چرا اصلا میخوای این کارو راه اندازی کنی
هدفت چی ؟کسانی که از این خدمات استفاده میکنن احتمالا چه کسانی هستند
تو برای این کار نیاز به چه وسایلی داری ؟اصلا داریی های که میخوای خریداری کنی ثابت هستند یا متغییر من بازهم توضیح خواهم داد

yasihood

عضو جدید
تدریس چی میگیره؟؟

والا میگم، خیلی در جریان نیستم ولی این بچه هایی که من میبینم (حداقل تو دانشگاه خودمون)
دوس دارن واسه هرچیزی کلاس برن.
مایشم یه لپ تاپه فقط. کلاساشم خصوصیه کافیه یه لپ تاپ و یه شاگرد داشته باشی و یه کلاس خالی تو دانشگاه باشه
البته من بیشتر کلاسای نرم افزارای معماریو دیدم
در جریان کلاسای دیگه نیستم

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
من میخام 1 کار آزاد راه بندازم.مدرکم کارشناسی کامپیوتر هست.یه شرکت خدمات کامپیوتری سیار در یک شهر متوسط میخام راه بندازم که احتیاج به جایی نباشه و سیار باشه که هر کسی توی خونه یا مغازه کامپیوترش مشکلی پیدا کرد زنگ بزنه من برم و اونو براش انجام بدم..
نظر شما چیه؟؟
چه وسایلی میخاد؟
برای تبلیغاتش چیکارکنم؟
چیکار کنم کارم بگیره؟
نصب ویندوز ، رفع عیوب نرم افزاری ، سخت افزار تاحدودی ، تدریس کامپیوتر، تایپ، تحقیقات و مقالات اینترنتی و......

شرمنده من اطلاعات خاصی ندارم

hamidm

عضو جدید
سلام
بهترین کار اینه که کارت چاپ کنی و جاهایی که کارشون با کامپیوتره پخش کنی
جاهایی مثل دفاتر مهندسی
و بنویسی که انجام کلیه امور کامپیوتر فقط با یک تماس

armin_barghi

عضو جدید
sallam,be nazare man bayad karet ro ba ye khadamat rayanei shoro koni,bayad berio khodeto moarefi koni be oonja ta oon befrestatet be shrkatha va manazel jahate tamirato nasb barname
ye darsadi ham be oon khadamt rayanei bedi
ye kami k rah oftadio shenakhte tar shodi mitoni mostaghel shio ba tablighat zadan ye shomare tamas kareto edame bedi
tanha chizi k dar marhaleye avval niaz dari ye laptopeo chan cd narmafzari
movafagh bashi

amiryazdani138

عضو جدید
سلام
من دقیقا همین کار رو توی شهر بهارستان ( اطراف اصفهان ) انجام دادم
مشتری زنگ میزد و میپرسید دفترت کجاست؟
منم میگفتم دفتر ندارم و میام خونتون و ...

اونا هم میگفتن بعدا مزاحم میشیم و غیبشون میزد

بقیه مشتریها هم خیلی حر... زاده بودن

2 ساعت براشون کار میکردم آخرش 2 یا به زور 3 تومن بهم میدادن
منم دفعه بعد نمیرفتم سمتشون

کلی تراکت چاپ کردم و الآن خواهرم به جای برگه یادداشت از پشت تراکتها استفاده میکنه...

سلام.
من هم ساکن اصفهان هستم و می خواهم این کار رو راه اندازی کنم .
فکر نمی کنید به دلیل کم بودن جمعیت شهر بهارستان شما به اندازه ی کافی مشتری نداشتید؟
آخه شما از 8 محله در 1 محله تراکت پخش کرده اید!

amiryazdani138

عضو جدید
جمعیت شهر بهارستان چند نفره؟؟؟
دوستمون کجا نوشته بود که از 8 محله توی 1 محله تراکت پخش کرده بود؟؟
برای کارتون از موتور استفاده میکنید یا ماشین؟از کی میخاید کارتون رو راه اندازی کنید؟
سلام.
1- جمعیت شهر بهارستان شاید به 200 هزار نفر هم نرسه .
2- توی صفحه ی 12 همین تاپیک نوشتند .
3 - اکثرا از موتور استفاده می کنم ، هر چه زودتر بشه بهتره.

amiryazdani138

عضو جدید
رشته تون چیه؟ نوشتید غیر مهندسی!!
چه مهارت های کامپیوتری دارید؟
رشته ام حسابداریه.
مهارت های کامپیوتری:
نصب و تعویض ویندوز، پارتیشن بندی، بازیابی اطلاعات ، تایپ ، با توجه به اینکه اینترنت پر سرعت در منزل داریم می توانم نرم افزارهای بروز رو از اینترنت دانلود و در صورت نیاز مشتری برای مشتری نصب کنم ، ویروس یابی و آپدیت انواع آنتی ویروس ، رفع عیوب نرم افزاری ، با word ، excel ، access هم آشنا می باشم، تا حدودی هم با مونتاژ سیستم آشنا هستم، با نرم افزار های ساخت DVD هم آشنا هستم ، مثلا خودم سریال قهوه تلخ رو از اینترنت دانلود کردم و اون رو با طراحی زیبا روی DVD ریختم ، مقاله و پایان نامه هم می تونم از اینترنت دانلود کنم ، فقط نمی دونم چطوری مشتری جذب کنم .

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مالتی یوزری که اخراج میشه پست هاشم حذف میشه...

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یا مدیره که نوشته اشتباه کرده!! یا چون خیلی وقت پیش بوده قانون تازگی ها عوض شده یا باشگاه اشتباه کرده که نحذفیده ؟؟
کدومش؟؟

نمیدونم ...
گفتم که بهتر از همه اینه که از مدیران سوال کنید علت رو!

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه هف هشت تا کامپیوترو قطعاتش بنداز پشت نیسان

یه دوتا بلندگو بذار روی نیسان

و با بلند گو داد بزن کامپیوتر میخریم میفروشیم درست میکنیم

هم خوب مشتری جذب میکنه هم یه شهر گردی خوبی هست

yara59

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام
نظر شما چیه؟؟
چه وسایلی میخاد؟
برای تبلیغاتش چیکارکنم؟
چیکار کنم کارم بگیره؟
سلام عزيزم. من هنوز متوجه نشدم شماخانومي يا اقا .ولي اگه خانومي به عنوان يكي كه داره تو اين اجتماع كار مي كنه بهت پيشنهاد مي كنم يه مغازه اجاره كن و بشين توي مغازه اين كارها رو انجام بده. والله ما كه خانوميم و تو يه جاي معتبر كار مي كنيم بازم توي خيلي از اتاقها نمي ريم حالا نمي ريم هيچي سعي مي كنيم تا اونجا كه ممكنه زنگ هم نزنيم كه با افراد اون اتاق ارتباطي برقرار كنيم .مي دونم چي مي گي من خودمم دلم ور به دريا زدم و يه كار كاملا مردونه دارم ولي گهگاهي خودمم حس مي كنم كم آوردم. اگه خانوم هستي و مي توني جنبه زنانه خودت رو فراموش كني و با بقيه طوري رفتار كني كه اونا هم فراموش كنن دارن با يه زن حرف مي زنن. بسم الله اونم توي هر خونه و هر محل كاري نرو .بشين توي دفترت و كارات رو انجام بده. اگه آقايي كه مي تونم بگم بهترين تصميم دنيا رو گرفتي . و حتما موفق مي شوي .ولي علاوه بر اينكه مي خواي اين خدمات سيار و ارائه بدي حتما يه جاي مشخص داشته باش كه مردم بتونن پيدات كنن. من دانش كامپيوتري زيادي ندارم ولي اينو مي دونم كه معمولا دانشجوها خدمات تايپ و تحقيق و مقالات اينترنتي رو لازم دارن و از طرفي اينم مي دونم كه براي نصب ويندوز و خدمات كامپيوتري توي يه شهر كوچيك خيلي كم ممكنه سيستمهاشون ايراد پيدا كنه. منو ببخش شايد دارم خيلي انرژي منفي مي دم ولي مهم اينه كه تو به كاري كه انجام مي دي ايمان داشته باشي .اونوقته كه اگه همه بگن نه تو چشمت ور مي بندي و فقط هدفت رو مي بيني و مي گي من اين كار رو مي كنم. راستي من يه پيشنهاد هم دارم اگه ممكنه سعي كن علاوه بر اين كارها توي فتوشاپ مهارت خاصي بدست بياري چون اكثر مردم براي جشن عروسي و تولد عزيزانشون و ثبت خاطرات مهم زندگيشون به عمس احتياج دارن و مي توني سعي كني از مهارتت توي فتوشاپ براي اينكار استفاده كني .باز ببخش اگه نتونستم كمكت كنم. اميوارم يه روز همين جا بنويسي كه خيلي موفق شدي و از كارت راضي هستي

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
برا تبلیغات و وسایل مورد نیاز چیه؟؟

می تونید کارت چاپ کنید، بعضی ها با برگه هم تبلیغ می کنن... ولی از طریق آشنایان و فامیل به بقیه اطلاع داده بشه و اون بقیه به بقیه میگن...کم کم شناخته میشید:w20::redface:

Pantalasa

عضو جدید
جالبه، من همه نظرات رو نخوندم. ولی باید 1چیزی شبیه بروشور تهیه کنید و پخش کنید تو بازار. 1چیزی که پارش نکنن. مثلا 1طرحی مث تقویم سال رو چاپ کنید که معمولا مغازه ها به دیوار مغازشون نصب میکنن و لابلاش تبلیغ کارتون و 1شماره. موفق باشید

mahdi ariya

عضو جدید
ببين على جون سخت نگير!دوستم كه الان هم دانشگاهيمه نميدونم درآمدش چقدره ولى اينقدرى هست كه داره ترمى 2تومن شهريه دانشگاهو ميده!شهرمشهد!
براى تبليغشم حدود دويستا كارت چاپ كرديم باهم ازمناطق مسكونى شروع كرديم!يه چندجاكه برى آشناميشى!!بعداونا هم كارتوروتبليغ ميكنن!توفقط شروع كن بقيش باخدا!

ali hamraeiiyan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ممنون از دعوتتون
اما خوب نیازی نداره که بپرسین چی نیاز داره
شما که رشتتون با کاری که میخوان انجام بدین هم خونی داره پس باید وسایل مورد نیاز رو هم بشناسین من فکر میکنم در مرحله اول شما به تبلیغات نیاز دارین و یه سری وسایل که همیشه مورد اسیب هستن یا بهتر بگم قطعاتی که نیاز به ارتقا و یا تعمیر دارن که فکر میکنم ram .cpu.hard.modem. keybord. و خلاصه یه سری از این قطعات در مدل های ddr2.ddr3 و یه دستگاه هوا با اسپری های تمیز کننده از نوع خشک چون اکثر سیستما به دلیل کثیفی بالا نمیان و فکر میکنن که سوخته راستی پاور و موس هم نیازه
عزت زیاد

amiryazdani138

عضو جدید
ببين على جون سخت نگير!دوستم كه الان هم دانشگاهيمه نميدونم درآمدش چقدره ولى اينقدرى هست كه داره ترمى 2تومن شهريه دانشگاهو ميده!شهرمشهد!
براى تبليغشم حدود دويستا كارت چاپ كرديم باهم ازمناطق مسكونى شروع كرديم!يه چندجاكه برى آشناميشى!!بعداونا هم كارتوروتبليغ ميكنن!توفقط شروع كن بقيش باخدا!
سلام.
کارت ویزیت چاپ کردید یا تراکت؟
دقیقا کجاها پخش کردید؟

amiryazdani138

عضو جدید
سلام.
من یه ایده به ذهنم رسید ، رو برگه ی a4 با سابز بزرگ چاپ کنیم ارائه ی خدمات تایپ ، تحقیق و مقاله باقیمت دانشجویی و چندتا از اون ها رو نزدیک هر دانشگاه و توی مسیر دانشجویان بچسبانیم و این خدمات رو در منزل انجام دهیم ، چطوره؟

HOMAESM

عضو جدید
ببین علی اقا به نظر من مهمترین کاری که برای موفق شدن باید انجام بدی اینه که نسبت به بقیه کسایی که کار مشابه تو را انجام میدن کامل تر و بهتر باشی و ببینی محدودیت های اون ها چیه تو اون ها را نداشته باشی .تبلیغات واقعا مهمه و تاثیر میذاره ضمن اینکه هرجایی رفتی سر کار از خودت نقطه ضعف نشون نده.

Pantalasa

عضو جدید
ببین علی اقا به نظر من مهمترین کاری که برای موفق شدن باید انجام بدی اینه که نسبت به بقیه کسایی که کار مشابه تو را انجام میدن کامل تر و بهتر باشی و ببینی محدودیت های اون ها چیه تو اون ها را نداشته باشی .تبلیغات واقعا مهمه و تاثیر میذاره ضمن اینکه هرجایی رفتی سر کار از خودت نقطه ضعف نشون نده.

اینو خوب اومدی! مگه میزنن کامپیوتر مارو داغون میکنن چیزی میگیم! به رو خودت نیار اصلا:biggrin:
البته مطمئنم کار شما درسته;) شوخی بود علی آقا ..... سارا خانم:surprised:

HOMAESM

عضو جدید
با تشکر
ایده ی شما برا ی تبلیغات متفاوت چیه؟؟ **اکثر دوستان گفتن تراکت و کارت پخش کن و بعضی هم گفتم تبلیغ اسمسی**
کاملتر مثلا" چجوری؟

مثلا تو تبلیغاتت بزن که کارهات را به مناسبت های مختلف ارزون تر انجام میدی یا مثلا اگه یه مشتری یکی دیگه را معرفی کنه بهش تخفیف زیادی میدی
تبلیغ اس ام اسی خوبه البته اگه دو تا بنر بزرگ تو قسمت های پر رفت و امد شهر بزنی یه مدتی تا همه ببینن تو تبلیغات باید چیزهایی بنویسی که تو ذهن بمونه و جدید باشه و متفاوت
تو اموزش هم به نظرم این کار بهتره که به جای اموزش یه مبحث کلی بخش های جزیی را هم اضافه کنی مثلا اموزش چندقسمت کاربردی ترword به جای کلword.

وضعیت
موضوع بسته شده است.