چه لذتى دارد اين حجاب وقتی صد قافله دل کثیف همرهت نیست!

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث جالبی داریدولی مباحث قاطی نکنیم حجاب غیبت دروغ حیا ....هرکدوم یه بحثه و نمیشه گفت اول این بعد .........

خیلی چیزها عوض شده اما.....
انسان و نیازها و ویژگی هاش همان است که بود

من چیزی رو قاطی نکردم..............گفتم انجام دادن اینها و عمل به اینها خیلی بهتر از اینه که در ظاهر تظاهر به دینداری کنیم.

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
راستی میدونستید خوبی مطلق فقط خداست؟؟؟؟؟؟!
هر چیزی رو که فکر کنی،هم خوبی داره هم بدی!
اطاعت شیطان هم خوبی داره هم بدی!
اطاعت خدا هم ،هم خوبی داره هم بدی!

خوبی اطاعت شیطان اینه که وقتی میدووی رو خیابون،باد می پیچه تو موهات،حال میکنی!ولی بدیش اینه که حیایی که داری ،داره کم میشه!خدا رو از خودت ناراحت کردی!دل هزارتا جوون رو لرزوندی و محبت مادرو خواهرو زنش رو تو دلش کم کردی!و....

بدی اطاعت خدا اینه که وقتی توی تابستون میری بیرون دیگه نمیتونی لباس راحت بپوشی!
ولی خوبی هاش هم اینه که خدا و حضرت زهرا ازت راضین!اون دنیا تو بهشت،تا ابد حال میکنی!دل جوونای مردمو نمیلرزونی و دیگه فکرشون و اعصابشون راحته برا درس خودن!وجدانت راحته!و...

تورو خدا یه چند هفته تحمل کنین ،دیگه براتون حجاب داشتن راحته!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
این تاپیک منو یاد یه روزگار بد اورد .......... روزگاری که تاپیک در موردش زدم

این مطلب در قبال خانمهای با حجاب نامتعارفه .................. نه بد حجابها
که به نظرم حقایق بزرگی توش نهفته :(

راستش من که وقتی این دخترکان باربی طناز را در خیابان
می بینم تحسین شان می کنم و به حالشان حسرت می خورم! هروقت

می بینم شان آه حسرتی می کشم و خودم را سرزنش می کنم که چرا
ازین ها یاد نگرفتم!
من به دلم می گویم . چرا نمی بینی که این آیینه دارد چه حرفی با تو
می زند ! چرا نمی شنوی او برای گفتن این حرف چه تلاشی می کند ؟
انصاف بده ! نگاه کن که او برای رساندن این پیام چه رنجی را تحمل
می کند ؟ اما تو نمی شنوی !فقط یکبار به رنج ها و تلاشهای او ، برای
فهمیدن تو ...فکر کن !
به سختی عمل کردن بینی فکر کن با یکبار کوبیدن مشت به بینی مبارک!
به سختی بند آمدن نفس سلول های صورت با این همه کرم پودرو رنگ
غلیظ فکر کن با یک بار مالیدن روغن به صورت تبارک!به سنگینی
پلک نزدن فکر کن با مالیدن یک چیزچرب سیاه به مژه ات !به تنگی
تحمل فشار لباس فکر کن با یکبار پوشیدن شلوار جین تنگ که نفست
درست بالا نیاید!به درد مهره های کمر فکر کن بایک روز پوشیدن آن
کفش های پاشنه بلند !به درد میخچه و قوزک پا و انگشتانت فکر کن با
یک روز پوشیدن یک کفش نوک تیز تنگ !به تحمل سوزش روی پوست
بیچاره ات فکر کن با رفتن به سونای داغ و خشک و گرم و سرد وانواع
و اقسام کمپرسها !به درد مانیکور فکرکن با آن ضربه ای که آنروزبه
ناخنت خورد و کبودش کرد!به استشمام بوی تند رنگ مو و سوزش
چشم فکر کن با یکبار گرفتن سرت در سطل رنگ و تینر!به تحمل چند
ساعت ماندن در زیر سشوارگرم فکر کن با چند ساعت نشستن زیر
افتاب داغ!به لیزر و تاتو و ناتو و ...فکر کن با یک بار کندن موهای
ابرویت و فرو کردن سوزن در پوست زیرش!به درد اپیلاسیون فکر کن
با کندن یک دانه موی ناقابل ات از ریشه!به تحمل گرسنگی در رژیم
لاغری فکر کن وقتی شکمت غار و غار می کند و دلت ضعف می رود
و غذای آماده جلویت هست و تو نباید بخوری !به سختی این همه کلاس
رقص و بدنسازی فکر کن با یک روز صبح تا شب یک ریز بالا و
پایین پریدن!به سختی کار گذاشتن سیم در داخل دهان برای ردیف شدن
دندانها فکر کن با یک روز نگه داشتن یک تکه آهن ناقابل توی دهانت!
به عمل برای گذاشتن گونه مصنوعی با یکبار چاقو زدن روی پوست
صورتت!به رفتن توی آن دستگاه در بسته که اسمش را یادم رفته برای
برنزه شدن پوست ...با نمی دانم معادلش چیست! تصوری ندارم ازش
!به سختی ساعتها در کوچه وخیابان و پارک، سرپا ایستادن فکر کن ! به
روزها در بازار دنبال انواع و اقسام ست های رنگاوارنگ لباس و کیف
و کفش و زینت آلات گشتن!
حالا تمام این زحمت ها به کنار .
به قماری فکر کن که تمام ثروتت را هر روز سرش بگذاری وهرروز
ببازی و دوباره فردا تکرارش کنی و باز ببازی و دوباره از رو نروی و
تکرارش کنی و تکرارش کنی.... نه واقعا این کارهاسخت نیست. زحمت
ندارد؟ تحسین برانگیز است . واقعا هیجان برانگیز است . این همه تحمل
رنج و سختی شعف آفرین است .جل الخالق !
اما او تحمل می کند. او همه این سختی ها را تحمل می کند. با شوق و
ذوق هم تحمل می کند. خسته هم نمی شود و ادامه می دهد . حتی وقتی
تمام جامعه بر علیه او موضع گیری می کنند او باز هم ادامه می دهد .
او حتی از سرزنش هیچ کس و هیچ چیزی هم نمی ترسد وباز ادامه
می دهد.
برای چه ؟
فقط و فقط برای خریدن نگاهی از رهگذاری عابری آواره ای در خیابان
که نه آهی در بساط دارد نه سپاهی و ثروتی و خدم و حشمی که تو را از
نظر جسمی و روحی تامین کند ! نه نامه ای ! نه امیدی ! نه دعوتی ! نه
پیامی !تمام این ها فقط برای خریدن یک نگاه ! ازیک بیچاره ی بی
سپاه !
و تو ای بیچاره !شاهدی داری زیباترین . قدرتمند
ترین .مهربانترین.مسلط ترین .پادشاه هستی ست. فرمانروا ست .
امرش در زمین و آسمان مطاع است . تمام ذرات هستی به فرمانش .
همه عالم به قربانش.
او با این همه زیبایی همیشه دارد تماشایت می کند.
او عاشق توست!مدتهاست که عاشق توست!خودش برایت نامه نوشته و
اعتراف کرده که عاشق تو ست!اصلا برای همین است که همیشه دارد
تماشایت می کند !
اما تو نگاهش که نمی کنی هیچ!نامه اش راکه نمی خوانی هیچ ! تازه
پاره اش هم کرده ای!
آخ ........... ! ازین دخترکان یاد بگیر!

تو برای دلبری ازین شاهد قدرتمند زیبایت چه کرده ای ؟

Lina!

عضو جدید
خیلی از پسرا اینجا حرفایی زدن که برام عجیبه.... آقایون تا جای خانومها قرار نگیرن نمی تونن بفهمن حجاب یعنی جی؟ به نظر من بیشتر حرف ها و جملاتی که این جور آقایون می زنن فقط و فقط شعاره!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی از پسرا اینجا حرفایی زدن که برام عجیبه.... آقایون تا جای خانومها قرار نگیرن نمی تونن بفهمن حجاب یعنی جی؟ به نظر من بیشتر حرف ها و جملاتی که این جور آقایون می زنن فقط و فقط شعاره!
مشکل این است که در این جامعه اسلامی اینگونه القا شده که حجاب فقط مخصوص خانمهاست
حال آنکه نسخ صریح قرآن مردها رو هم به حجاب دعوت کرده و بر اونها واجب دانسته

Lina!

عضو جدید
مشکل این است که در این جامعه اسلامی اینگونه القا شده که حجاب فقط مخصوص خانمهاست
حال آنکه نسخ صریح قرآن مردها رو هم به حجاب دعوت کرده و بر اونها واجب دانسته
با حرفتون موافقم. حجاب برای همه است. اما موضوع و حجاب این تاپیک مربوط می شه به خانوم ها..

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دیروز از این تاپیک با خبر شدم ....... خیلی هم قصد نداشتم وارد بشم ......تا اینکه یک نفر به جای اینکه روایتی رو کامل بزاره ....... اونو نسبت داد به پوشش همیشگی حضرت زهرا
اما در جواب سوال قبلی شما .......
فکر میکنم مقداریش به فرهنگ اون کشور برگرده .........سوئد رو نمیدونم ولی سوئیس نمونه بارزتر اون هست که دارای فرهنگه
وگرنه چرا فرانسه با وجود بی حجابی انقدر باید آرایش کنن ؟
یکی گفت مسئله حریص بودن .........با کمال احترام به حرف ایشون اصلا این حرف رو قبول ندارم
چون در خیلی از کشورهای غربی آرایشهای آن چنانی میشه
در ضمن خانمهای ایرانی هم که بعضا میرن آمریکا و اون عده ای که کشف حجاب میکنن ( مخصوصا اونایی که یه مدت نون و نمک این مملکت رو به عنوان نماینده خورده بودن ) ، آرایش خودشونو شدیدتر هم میکنن
پس بحث حریص بودن منتفی است ........ چون یک سال ........دو سال نه بعد پنج سال

اما در این باره
بله ........متاسفانه ظواهر بیشتر دیده میشه و بهش اهمیت بیشتر داده میشه
وقتی میگیم حضرت زهرا الگویی برای نه تنها بانوان بلکه مسلمانان جهانه طبعا منظورمون بیشتر رفتار و منش ایشونه

پاکدامنی ایشون ، عفت ایشون ، وفادار بودن ایشون ، مهربانی بی نظیر ایشون ، همسرداری ایشون ، دفاع از سخنان حق و عکس العملهای قابل توجه ایشون در برابر افرادی که مخالف بعضی فرامین قرآن بودن و با این حال خود را مسلمان میدانستن و ...............

ولی قبول کنید که حریص شدن در مورد هر چیزی توجه رو نسبت به اون بیشتر جلب می کنه .........

►♀☼♀◄

عضو جدید
به توصیه شما گوش نکردم
اطلاع داشتم
اما منبع شما : اولا این سایت مربوط به کیست و این چنین تفسیر کرده
بعد حرف قرآن مهمترین حرفه که مطرح شده پوشش چگونه باید باشه
]
آقا محمد آقا لطف كن به بيراهه نزن..:smile:
اطلاع داشتي و تو اون تايپيك اون طور حرف زدي؟!:surprised:
برادر من چي نوشتم چي گفتم تو چي نوشتي و چه گفتي!:razz:
اگه بحث روي تفسير قران هست خود كه بهتر ميدوني تفاسير مختلف هست و افراد ليبرال مسلك اسلامي سعي در ايجاد مباحث موازي گذاشتن كه با وجود رفتار و حجاب نسوان آن زمان چه عايشه و فاطمه (س) و...برداشتهاي ديگه (متعادل با امروز) بزارن..ولي تفاسير روحانيت شيعه و سني درسته!
ولي حرف من درسته! ميخواهي بپذير ميخواهي نپذير..:redface:
البته نپذيرفتي حرف منو دليل ديگري دارد كه پيش گفتم...لطف كن برو از هر روحاني اين مسئله رو بپرس..;)
در ضمن واقعا مسخره اس بگيم يكي كاملا پاكه يكي كاملا معصومه و..هزار چيز براش بزاريم ولي وقتي بگيم اين فرد چنين كرده و گفته بزنيم و بهش اقتدا كنيد و پيروي كنيد بزنيد به جاده خاكي تا بتونيم دلمون رو راضي نگه داريم...(بعد هم فك كنم بحث حجاب بود نه چيز ديگه!)
راستي بد نيست به اينجا هم سر بزني البته قبلش آب خنك بخور چون از اون حرارت بالاهاس ها!:smile:
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-کفائی-رسول-الله-تحمل-رقاب-الرجال؛?highlight=

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی میدونستید خوبی مطلق فقط خداست؟؟؟؟؟؟!
هر چیزی رو که فکر کنی،هم خوبی داره هم بدی!
اطاعت شیطان هم خوبی داره هم بدی!
اطاعت خدا هم ،هم خوبی داره هم بدی!

خوبی اطاعت شیطان اینه که وقتی میدووی رو خیابون،باد می پیچه تو موهات،حال میکنی!ولی بدیش اینه که حیایی که داری ،داره کم میشه!خدا رو از خودت ناراحت کردی!دل هزارتا جوون رو لرزوندی و محبت مادرو خواهرو زنش رو تو دلش کم کردی!و....

بدی اطاعت خدا اینه که وقتی توی تابستون میری بیرون دیگه نمیتونی لباس راحت بپوشی!
ولی خوبی هاش هم اینه که خدا و حضرت زهرا ازت راضین!اون دنیا تو بهشت،تا ابد حال میکنی!دل جوونای مردمو نمیلرزونی و دیگه فکرشون و اعصابشون راحته برا درس خودن!وجدانت راحته!و...

تورو خدا یه چند هفته تحمل کنین ،دیگه براتون حجاب داشتن راحته!

اگه شما بی حیایی رو پیچیدن باد توی موها میدونید.......هموت بهترکه .................. واقعا که .

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی قبول کنید که حریص شدن در مورد هر چیزی توجه رو نسبت به اون بیشتر جلب می کنه .........
در بعضیها شاید
ولی اگر این چنین بپنداریم پس مردها هم چون از چیزی منع شدن نسبت به اون حریص تر شده و بیشتر در امیال جنسیشون فرو میرن !!!!!!!!!!!!!
اینو قبول ندارم .................. چون این مسئله کاملا در غرب نمود بالاتری داره ............. مخصوصا وقتی کتاب تاریخچه غرب قبل از انقلاب صنعتی رو میخونید .......... که انقدر در افراط غوطه ور شدن به گونه ای که هیچ حد و مرزی قائل نشدن و بیشتر حریص شدن
به گونه ای که مجبور شدن اون نظریه خودشون رو تا حدودی تغییر بدن

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا محمد آقا لطف كن به بيراهه نزن..:smile:
اطلاع داشتي و تو اون تايپيك اون طور حرف زدي؟!:surprised:
برادر من چي نوشتم چي گفتم تو چي نوشتي و چه گفتي!:razz:
اگه بحث روي تفسير قران هست خود كه بهتر ميدوني تفاسير مختلف هست و افراد ليبرال مسلك اسلامي سعي در ايجاد مباحث موازي گذاشتن كه با وجود رفتار و حجاب نسوان آن زمان چه عايشه و فاطمه (س) و...برداشتهاي ديگه (متعادل با امروز) بزارن..ولي تفاسير روحانيت شيعه و سني درسته!
ولي حرف من درسته! ميخواهي بپذير ميخواهي نپذير..:redface:
البته نپذيرفتي حرف منو دليل ديگري دارد كه پيش گفتم...لطف كن برو از هر روحاني اين مسئله رو بپرس..;)
در ضمن واقعا مسخره اس بگيم يكي كاملا پاكه يكي كاملا معصومه و..هزار چيز براش بزاريم ولي وقتي بگيم اين فرد چنين كرده و گفته بزنيم و بهش اقتدا كنيد و پيروي كنيد بزنيد به جاده خاكي تا بتونيم دلمون رو راضي نگه داريم...(بعد هم فك كنم بحث حجاب بود نه چيز ديگه!)
راستي بد نيست به اينجا هم سر بزني البته قبلش آب خنك بخور چون از اون حرارت بالاهاس ها!:smile:
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-کفائی-رسول-الله-تحمل-رقاب-الرجال؛?highlight=

تو همون تاپیک
یکی از دوستان با بصیرت بهت جواب دادن ......... نیازی به جواب نمیبینم

اینکه شما معصوم رو قبول نداری مشکل خودته ..........در دین اسلام مطرح شده و ما بهش پایبندیم ....... خیلی مسائل هست که خارج از این محیط دنیوی است
در ضمن همین دین اسلام که که قرآن کتابش هست و به قول شماها هزار و چهارصد ساله پیش
برید ببینید اعجازهای علمیشو ........ که خیلیهاش به زور ده سال پیش اثبات شده
مخصوصا مطالبش من باب منظومه شمسی رو بخونید

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
در بعضیها شاید
ولی اگر این چنین بپنداریم پس مردها هم چون از چیزی منع شدن نسبت به اون حریص تر شده و بیشتر در امیال جنسیشون فرو میرن !!!!!!!!!!!!!
اینو قبول ندارم .................. چون این مسئله کاملا در غرب نمود بالاتری داره ............. مخصوصا وقتی کتاب تاریخچه غرب قبل از انقلاب صنعتی رو میخونید .......... که انقدر در افراط غوطه ور شدن به گونه ای که هیچ حد و مرزی قائل نشدن و بیشتر حریص شدن
به گونه ای که مجبور شدن اون نظریه خودشون رو تا حدودی تغییر بدن

شاید من منظورم رو خوب نرسوندم متاسفانه الان یک مقدار سرم شلوغه ............... برمیگردم و توضیح میدم..فعلا .

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بصيرت التقاط جان سلام خوبي؟
تايپيك بامسمايي زدي طيب الله انفاسكم (يا به قولي انفسكم-گير بهمون ندي:دي-)
به نظر من بايد زنان ما الگوشون حضرت فاطمه (س) باشه ..
حضرت فاطمه (س) حتي، چادري بر سر ميكشيدن كه از پشت به زمين ميخورد تا رد پاي اون محو بشه و روي زمين باقي نمونه..
به نظرم اگه نسوان امت اسلامي ما اين روايات و احاديث از اين دست رو بخونن و سعي در اجراي اين گونه موارد داشته باشند ديگه ما شاهد هيچ گونه انحراف اخلاقي نخواهيم بود...
واقعا نمی فهمم شما چرا متوجه نمی شید ایشون به قصد تمسخر این حرفا رو میزنن و شما با جواب دادن به حرف های ایشون دارید همون کاریو می کنید که نباید.
ایشونو بذارید به حال خودشون. از 7 دولت ازادند!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا نمی فهمم شما چرا متوجه نمی شید ایشون به قصد تمسخر این حرفا رو میزنن و شما با جواب دادن به حرف های ایشون دارید همون کاریو می کنید که نباید.
بله مصطفی جان
مدتهاست ایشون رو شناختیم ........... ولی خوبه بقیه هم بشناسند و اینکه وقتی دروغیاتی رو مطرح میکنه بایستی جلوش ایستاد که این کار رو کردیم

ایشون اگر بازیش نمیومد ........ خیلی از بحثهای بیراهه رو در پروفیل من و دوستانم که تفکرات تقریبا مشابهی داریم مطرح میکردن

نه اینکه در شیپور بسرایند برای تخریب افراد

►♀☼♀◄

عضو جدید
تو همون تاپیک

اینکه شما معصوم رو قبول نداری مشکل خودته ..........در دین اسلام مطرح شده و ما بهش پایبندیم ....... خیلی مسائل هست که خارج از این محیط دنیوی است
در ضمن همین دین اسلام که که قرآن کتابش هست و به قول شماها هزار و چهارصد ساله پیش
باشه بابا..
فك كنم بايد تو پست بعدي در مورد نظم نوين جهاني و ماسونها و.. حرف بزنيم..
آقا محمد آقا تو زندگي سعي كن مسائل رو تو دور باطل نبر..
به چطوري آقاي بصيرت التقاط جان خوبي؟
والله من نميدونم كجاي حرفام مسخره اس؟ منظورت اينه كه روايتام و حديث ها و......مشكل دارن؟ استغفرالله..
راستي برادر از همه ي دولتا آزاد باشم ولي در بند و تابع دولت نائب امام زمان هستم..!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
در جواب به نگاه بعضیها

در جواب به نگاه بعضیها

اکثر دلایلی که از سوی مخالفان حجاب و پوشش زنان مطرح می شود را می توان به دو بخش تقسیم کرد: 1 - بحث حجاب زن و پوشیده بودن او و ایجاد محدودیت در روابط زن و مرد و دستوراتی که توسط قرآن و پیامبر(ص) برای مردم آمده، مربوط به اعراب بدوی و بدون تمدن و خشن و بی فرهنگ آن روز است و امروزه با توجه به شرایط جامعه و رشد علم و تکنولوژی و فرهنگ عمومی مردم، هیچ ضرورتی برای رعایت این احکام وجود ندارد.
2 - اگر زمانی زن ومرد در پوشش و لباس محدودیتی نداشته باشند و بتوانند هر طور که بخواهند لباس بپوشند و همچنین محدودیت روابط بین آنها برداشته شود و هر مرد و زن نامحرمی بتوانند آزادانه و حتی بدون نگاه منفی از سوی جامعه با هم رفاقت کنند ، این روابط و رفاقت ها به تدریج برای زنان و مردان عادی می شود از حالت هیجانات جنسی آن کاسته خواهد شد. طوری که پس از مدتی، رفاقت و دوستی مردان و زنان با هم، مثل دوستی دو مرد یا یا دو زن با هم خواهد شد و زن و مرد نامحرم در حالی با هم تعامل و ارتباط خواهند داشت که هیچ قصد و غرضی لذت جویی بینشان وجود نداشته باشد.
از آنجا که طرح این دو مطلب و مخصوصاً استدلال دوم، به تدریج در جامعه رو به افزایش است، تصمیم گرفتیم به طور بسیار اجمالی و در یک مقاله این دو موضوع را بررسی نمائیم.
قبل از اینکه مستقیماً به شبهه ها و سؤالات فوق پاسخ بدهم. لازم است دو نکته اساسی را ذکر کنم. یکی اینکه توجه داشته باشید بحث پوشش و حجاب زنان و کیفیت حضور آنان در جامعه، یک بحث زنانه و بی ارتباط به مردها نیست. هرچند به ظاهر مخاطب این مباحث فقط بانوان هستند و معمولاً مسئله به این صورت طرح می شود که آیا خوب است زن، پوشیده و با حجاب باشد یا باید آزادانه و هر طور راحت است و حتی نیمه برهنه در جامعه ظاهر شود؟ برخی هم با لحن دلسوزانه چنین مطرح می کنند که آیا بهتر است زن آزاد باشد یا محدود ؟ اما باید توجه داشت که تبعات این مبحث و هر نتیجه ای که از آن گرفته شود مستقیماً به مردها هم مربوط خواهد شد. به همین دلیل است که بیشتر کسانی که سردمدار و محرک جریان های آزادی روابط زن و مرد می باشند ، مردها بوده اند. فروید و برتراند راسل و بسیاری مردهای دیگر در این راه بیش از حد نیرو گذاشته اند و تقریباً هیچ زنی در این عرصه به اندازه مردها تلاش نکرده . چون واقعیت امر آنست که آن کسی که از آزادی بی قید و شرط و نامحدود روابط زن و مرد نفع می برد ، مرد است!!!!!!!!!
. دومین نکته ای که لازم است به آن توجه شود این است که بحث حجاب و پوشش یک بحث مقدمه ای و ابتدائی است. هر چند ظاهراً عمده ی مباحثات و حرف ها، درباره ی حجاب و پوشش است ولی عمق مطلب و حقیقت و ایستگاه آخر این موضوع ، آزادی یا محددیت در روابط زن و مرد است. یعنی پوشیده و محجبه بودن زن، باعث ایجاد محدودیت در روابط او با مردهای غریبه می شود و خواه ناخواه بی حجابی و آزادی در نوع آرایش و احیاناً برهنگی قسمتی از بدن زن، باعث ایجاد روابط بی قید و شرط زن و مرد خواهد شد، هر چند عده ای تلاش می کنند آن را انکار کنند.!!!!!!!!!

پيشرفت علم، يعني انسان امروز، مواد و موجودات اطراف خود و همچنين قوانين عالم را تا حدي شناخته و از آنها به نفع خودش استفاده برده. جاذبه ي زمين، نيروي گريز از مرکز، وراثت، مهار انرژي ها و غيره، بخشي از قوانين عالم هستند که انسان به تدريج آنها را شناخته و از آنها بهره مند مي شود. ولي با وجود اين همه پيشرفت و رشد علمي، انسان هنوز نتوانسته قوانين عالم خلقت را تغيير دهد. چرا که قوانين عالم، تغيير ناپذيرند و با گذشت زمان و پيشرفت بشر تغيير نمي کنند.
بديهي است که اين قوانين صرفاً به علومي مثل فيزيک و شيمي و رياضي خلاصه نمي شود. و در همه ي ابعاد جهان آفرينش وجود دارند، از جمله ي آن ها خصلت ها و خصوصياتي است که در وجود انسانها قرار داده شده که هر کدام از اين ويژگي ها کارکرد خاص خود را دارند. مثلاً انسان هم مثل همه ي جانداران براي بقا، نيازمند به تغذيه است. و علم با همه ي پيشرفتي که داشته نتوانسته نياز به تغذيه را در وجود انسان از بين ببرد. ممکن است شکل و اندازه غذا را تغيير داده باشد و مثلاً گاهي با قرص و سرم و آمپول مواد را به بدن برساند ولي نتوانسته در اصل ماجرا تغييري به وجود آورد. !!!!!!!

از جمله اين خصوصيات، وجود غريزه ي جنسي در انسانهاست و علت وجود چنين غريزه اي، لزوم زاد و ولد و بقاي نوع آنهاست. براساس همين غريزه، زن و مرد نسبت به هم جاذبه و تمايل دارند.
البته نوع تمايل و جاذبه مرد نسبت به زن، تفاوت دارد با نوع تمايل و جاذبه زن نسبت به مرد و هر کدام از آنها نگاه متفاوتي به ديگري دارد.
در طبيعت و سرشت زن، ميل به جلب توجه و دلبري و تصاحب قلب مرد قرار داده شده و در طبيعت و سرشت مرد ، ميل به تصاحب و کامجويي از زن نهفته شده.
وجود اين خصلت ها در زن و مرد به گذشت زمان و دوران شترسواري و بيابان نشيني و يا دوران اينترنت و اتم و ليزر ربطي ندارد.

►♀☼♀◄

عضو جدید
تو همون تاپیک

بله مصطفی جان
مدتهاست ایشون رو شناختیم ........... ولی خوبه بقیه هم بشناسند و اینکه وقتی دروغیاتی رو مطرح میکنه بایستی جلوش ایستاد که این کار رو کردیم

ایشون اگر بازیش نمیومد ........ خیلی از بحثهای بیراهه رو در پروفیل من و دوستانم که تفکرات تقریبا مشابهی داریم مطرح میکردن

نه اینکه در شیپور بسرایند برای تخریب افراد
1.دروغ! ....استغفرالله
2.شما كي باشين اونوقت؟ نماينده ي راست و دروغ روايات و احاديث و ...؟
3.شيپور كه دست شماست! ما حتي اجازه ي يه ني لبك هم نداريم!....

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادامه

ادامه

تا وقتي که زن، زن است و خصلت هاي زنانه دارد و مرد، مرد است و خصلت هاي مردانه دارد و تا وقتي غريزه هاي طبيعي در وجود انسانها زنده است، تمايل و جاذبه بين زن و مرد برقرار است.

از نظر اسلام ، انسان براي رسيدن به هدف هاي متعالي خلق شده و در وجودش ابزار رسيدن به اين هدف هاي عالي قرار دارد. مثل تمايل انسان به رشد و پيشرفت و نارضايتي از رکود و عقب ماندگي، علاقه به زيبايي، ميل به خوشبختي و آرامش. جاذبه نسبت به خوبي و خير و فضايل اخلاقي، تنفر از اسارات و انزجار از تحقير و بعضي خصلت هاي ديگر که در وجود همه ي انسانها در هر جاي دنيا، قرار دارد. و توجه به اين خصلت ها و ويژگي ها باعث رشد و تعالي انسان خواهد شد.
اما از طرف ديگر ، انسان به حکم اينکه يک موجود زنده است ، نيازهاي جسماني هم دارد. مثل نياز به تغذيه و لزوم استراحت و برخوردداري از لذت هاي جنسي. اگر انسان همه ي فکر و ذکرش رسيدگي به نيازهاي جسمي و غريزي اش باشد ، از رسيدن به اهداف عالي و متعالي باز مي ماند و از طرف ديگر نمي تواند اين نيازها را ناديده بگيرد. به همين دليل اسلام براي رسيدن به هر دو جنبه ي وجودي انسان (رشد خصلت هاي عالي انساني و تأمين سلامت و نيازهاي بدن) راهکارهايي را ارائه کرده. از نظر اسلام، انسان موظف است به ميزان لازم تغذيه داشته باشد و در حد نياز استراحت کند و در حد اعتدال کامجويي جنسي داشته باشد.

بنابراين مردان و زنان، فقط در محيط خانواده و در کادر قانون ازدواج و همراه با پذيرش بعضي تعهدات نسبت به هم، مي توانند از همسران شرعي خود کامجويي کنند.
و هر کدام از آنها، از اينکه در خارج از کانون خانواده در جستجوي کاميابي باشند ، منع شده اند .
مهم ترين روشي که باعث مي شود چنين حد و اندازه اي رعايت شود، اينست که زنان و مردان مراقب نگاه هايشان باشند و زنان با ظاهر ساده و پوشاندن بدن، طوريکه باعث تحريک مردان نامحرم نشوند در جامعه حاضر شوند و هر مرد و زني از انجام هر کاري که باعث تهييج و تحريک ديگري شود ، حتي نگاه خيره به هم منع شده اند.

زنان براي جلب توجه مردان، در معابر عمومي آرايش مي کنند و يا لباس هايي مي پوشند که قسمتي از بدن را برهنه بگذارد . هر چند بعضي ها بسيار تلاش مي کنند اين موضوع را انکار نمايند.
انجام چنين رفتاري به هر شکل و در هر عصر و زماني که باشد و در هر دوره ي تمدني بشر، باعث مي شود کامجويي انسانها از محيط خانواده خارج شود.

منبع : برگرفته از تبیان ( با اختصار )

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به چطوري آقاي بصيرت التقاط جان خوبي؟
والله من نميدونم كجاي حرفام مسخره اس؟ منظورت اينه كه روايتام و حديث ها و......مشكل دارن؟ استغفرالله..
راستي برادر از همه ي دولتا آزاد باشم ولي در بند و تابع دولت نائب امام زمان هستم..!

felor

عضو جدید
اه . هر جا این محمد آقا هست دعوا هم هست
میشه دعوا بسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هر کی یه نظر ی داره
چرا همش دعوا میکنید؟

Lina!

عضو جدید
فکر کنم اصلاً موضوع تاپیک عوض شده. من که چیزی سر در نیاوردم/:razz:

Lina!

عضو جدید
فکر کنم اصلاً موضوع تاپیک عوض شده.... من که چیزی سر در نیاوردم

►♀☼♀◄

عضو جدید
میشه دعوا بسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هر کی یه نظر ی داره
چرا همش دعوا میکنید؟
منم موندم!:دي
تا مياد يه دعوا ميزاره:دي..آخه اونا حقن ما هم باطل!..:دي
البته بنده هم در نشكون گرفتنش دستي دارم..:دي
ولي بچه ي خوبيه..

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اکثر دلایلی که از سوی مخالفان حجاب و پوشش زنان مطرح می شود را می توان به دو بخش تقسیم کرد: 1 - بحث حجاب زن و پوشیده بودن او و ایجاد محدودیت در روابط زن و مرد و دستوراتی که توسط قرآن و پیامبر(ص) برای مردم آمده، مربوط به اعراب بدوی و بدون تمدن و خشن و بی فرهنگ آن روز است و امروزه با توجه به شرایط جامعه و رشد علم و تکنولوژی و فرهنگ عمومی مردم، هیچ ضرورتی برای رعایت این احکام وجود ندارد.
2 - اگر زمانی زن ومرد در پوشش و لباس محدودیتی نداشته باشند و بتوانند هر طور که بخواهند لباس بپوشند و همچنین محدودیت روابط بین آنها برداشته شود و هر مرد و زن نامحرمی بتوانند آزادانه و حتی بدون نگاه منفی از سوی جامعه با هم رفاقت کنند ، این روابط و رفاقت ها به تدریج برای زنان و مردان عادی می شود از حالت هیجانات جنسی آن کاسته خواهد شد. طوری که پس از مدتی، رفاقت و دوستی مردان و زنان با هم، مثل دوستی دو مرد یا یا دو زن با هم خواهد شد و زن و مرد نامحرم در حالی با هم تعامل و ارتباط خواهند داشت که هیچ قصد و غرضی لذت جویی بینشان وجود نداشته باشد.
از آنجا که طرح این دو مطلب و مخصوصاً استدلال دوم، به تدریج در جامعه رو به افزایش است، تصمیم گرفتیم به طور بسیار اجمالی و در یک مقاله این دو موضوع را بررسی نمائیم.
قبل از اینکه مستقیماً به شبهه ها و سؤالات فوق پاسخ بدهم. لازم است دو نکته اساسی را ذکر کنم. یکی اینکه توجه داشته باشید بحث پوشش و حجاب زنان و کیفیت حضور آنان در جامعه، یک بحث زنانه و بی ارتباط به مردها نیست. هرچند به ظاهر مخاطب این مباحث فقط بانوان هستند و معمولاً مسئله به این صورت طرح می شود که آیا خوب است زن، پوشیده و با حجاب باشد یا باید آزادانه و هر طور راحت است و حتی نیمه برهنه در جامعه ظاهر شود؟ برخی هم با لحن دلسوزانه چنین مطرح می کنند که آیا بهتر است زن آزاد باشد یا محدود ؟ اما باید توجه داشت که تبعات این مبحث و هر نتیجه ای که از آن گرفته شود مستقیماً به مردها هم مربوط خواهد شد. به همین دلیل است که بیشتر کسانی که سردمدار و محرک جریان های آزادی روابط زن و مرد می باشند ، مردها بوده اند. فروید و برتراند راسل و بسیاری مردهای دیگر در این راه بیش از حد نیرو گذاشته اند و تقریباً هیچ زنی در این عرصه به اندازه مردها تلاش نکرده . چون واقعیت امر آنست که آن کسی که از آزادی بی قید و شرط و نامحدود روابط زن و مرد نفع می برد ، مرد است!!!!!!!!!
. دومین نکته ای که لازم است به آن توجه شود این است که بحث حجاب و پوشش یک بحث مقدمه ای و ابتدائی است. هر چند ظاهراً عمده ی مباحثات و حرف ها، درباره ی حجاب و پوشش است ولی عمق مطلب و حقیقت و ایستگاه آخر این موضوع ، آزادی یا محددیت در روابط زن و مرد است. یعنی پوشیده و محجبه بودن زن، باعث ایجاد محدودیت در روابط او با مردهای غریبه می شود و خواه ناخواه بی حجابی و آزادی در نوع آرایش و احیاناً برهنگی قسمتی از بدن زن، باعث ایجاد روابط بی قید و شرط زن و مرد خواهد شد، هر چند عده ای تلاش می کنند آن را انکار کنند.!!!!!!!!!

پيشرفت علم، يعني انسان امروز، مواد و موجودات اطراف خود و همچنين قوانين عالم را تا حدي شناخته و از آنها به نفع خودش استفاده برده. جاذبه ي زمين، نيروي گريز از مرکز، وراثت، مهار انرژي ها و غيره، بخشي از قوانين عالم هستند که انسان به تدريج آنها را شناخته و از آنها بهره مند مي شود. ولي با وجود اين همه پيشرفت و رشد علمي، انسان هنوز نتوانسته قوانين عالم خلقت را تغيير دهد. چرا که قوانين عالم، تغيير ناپذيرند و با گذشت زمان و پيشرفت بشر تغيير نمي کنند.
بديهي است که اين قوانين صرفاً به علومي مثل فيزيک و شيمي و رياضي خلاصه نمي شود. و در همه ي ابعاد جهان آفرينش وجود دارند، از جمله ي آن ها خصلت ها و خصوصياتي است که در وجود انسانها قرار داده شده که هر کدام از اين ويژگي ها کارکرد خاص خود را دارند. مثلاً انسان هم مثل همه ي جانداران براي بقا، نيازمند به تغذيه است. و علم با همه ي پيشرفتي که داشته نتوانسته نياز به تغذيه را در وجود انسان از بين ببرد. ممکن است شکل و اندازه غذا را تغيير داده باشد و مثلاً گاهي با قرص و سرم و آمپول مواد را به بدن برساند ولي نتوانسته در اصل ماجرا تغييري به وجود آورد. !!!!!!!

از جمله اين خصوصيات، وجود غريزه ي جنسي در انسانهاست و علت وجود چنين غريزه اي، لزوم زاد و ولد و بقاي نوع آنهاست. براساس همين غريزه، زن و مرد نسبت به هم جاذبه و تمايل دارند.
البته نوع تمايل و جاذبه مرد نسبت به زن، تفاوت دارد با نوع تمايل و جاذبه زن نسبت به مرد و هر کدام از آنها نگاه متفاوتي به ديگري دارد.
در طبيعت و سرشت زن، ميل به جلب توجه و دلبري و تصاحب قلب مرد قرار داده شده و در طبيعت و سرشت مرد ، ميل به تصاحب و کامجويي از زن نهفته شده.
وجود اين خصلت ها در زن و مرد به گذشت زمان و دوران شترسواري و بيابان نشيني و يا دوران اينترنت و اتم و ليزر ربطي ندارد.

تا وقتي که زن، زن است و خصلت هاي زنانه دارد و مرد، مرد است و خصلت هاي مردانه دارد و تا وقتي غريزه هاي طبيعي در وجود انسانها زنده است، تمايل و جاذبه بين زن و مرد برقرار است.

از نظر اسلام ، انسان براي رسيدن به هدف هاي متعالي خلق شده و در وجودش ابزار رسيدن به اين هدف هاي عالي قرار دارد. مثل تمايل انسان به رشد و پيشرفت و نارضايتي از رکود و عقب ماندگي، علاقه به زيبايي، ميل به خوشبختي و آرامش. جاذبه نسبت به خوبي و خير و فضايل اخلاقي، تنفر از اسارات و انزجار از تحقير و بعضي خصلت هاي ديگر که در وجود همه ي انسانها در هر جاي دنيا، قرار دارد. و توجه به اين خصلت ها و ويژگي ها باعث رشد و تعالي انسان خواهد شد.
اما از طرف ديگر ، انسان به حکم اينکه يک موجود زنده است ، نيازهاي جسماني هم دارد. مثل نياز به تغذيه و لزوم استراحت و برخوردداري از لذت هاي جنسي. اگر انسان همه ي فکر و ذکرش رسيدگي به نيازهاي جسمي و غريزي اش باشد ، از رسيدن به اهداف عالي و متعالي باز مي ماند و از طرف ديگر نمي تواند اين نيازها را ناديده بگيرد. به همين دليل اسلام براي رسيدن به هر دو جنبه ي وجودي انسان (رشد خصلت هاي عالي انساني و تأمين سلامت و نيازهاي بدن) راهکارهايي را ارائه کرده. از نظر اسلام، انسان موظف است به ميزان لازم تغذيه داشته باشد و در حد نياز استراحت کند و در حد اعتدال کامجويي جنسي داشته باشد.

بنابراين مردان و زنان، فقط در محيط خانواده و در کادر قانون ازدواج و همراه با پذيرش بعضي تعهدات نسبت به هم، مي توانند از همسران شرعي خود کامجويي کنند.
و هر کدام از آنها، از اينکه در خارج از کانون خانواده در جستجوي کاميابي باشند ، منع شده اند .
مهم ترين روشي که باعث مي شود چنين حد و اندازه اي رعايت شود، اينست که زنان و مردان مراقب نگاه هايشان باشند و زنان با ظاهر ساده و پوشاندن بدن، طوريکه باعث تحريک مردان نامحرم نشوند در جامعه حاضر شوند و هر مرد و زني از انجام هر کاري که باعث تهييج و تحريک ديگري شود ، حتي نگاه خيره به هم منع شده اند.

زنان براي جلب توجه مردان، در معابر عمومي آرايش مي کنند و يا لباس هايي مي پوشند که قسمتي از بدن را برهنه بگذارد . هر چند بعضي ها بسيار تلاش مي کنند اين موضوع را انکار نمايند.
انجام چنين رفتاري به هر شکل و در هر عصر و زماني که باشد و در هر دوره ي تمدني بشر، باعث مي شود کامجويي انسانها از محيط خانواده خارج شود.

منبع : برگرفته از تبیان ( با اختصار )
من منحرف کردم !!!!!!!!!!!:surprised:

میشه دعوا بسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هر کی یه نظر ی داره
چرا همش دعوا میکنید؟
:biggrin:
خوش باشین .................دروغ نگین ...... افراط و تفرط نکنین محمد آقا کارتون نداره
ولی وقتی حرفی میزنید که کل اعتقادات ما رو میبره زیر سوال ......باید منتظر جواب باشین و جالبه اکثرنشم حرفهای شما با غرض ورزیست ;)
در ضمن ما با کسی دعوا نداریم :neutral::wallbash::w13::w43:
داریم گفتمان میکنیم با توجه به مطالبی که میدونیم و خوانده ایم :w10::w26:

منم موندم!:دي
تا مياد يه دعوا ميزاره:دي..آخه اونا حقن ما هم باطل!..:دي
البته بنده هم در نشكون گرفتنش دستي دارم..:دي
ولي بچه ي خوبيه..
:cool:

آخی ........... درکت میکنم

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا چرا تو کشورهای دیگه به قول یکی از دوستان سوئد ...در عین نداشتن حجاب خیلی ساده لباس می پوشند..و خیلی راحت تر از حتی خانم های چادری در این جا تردد می کند.!!این رو به عینه دیدم..لطفا منصفانه جواب بدین.
خودتون فکر میکنید دلیلش چیه؟

دلیلش نداشتن حجاب خانمهاست؟ یا اینکه مرداشون با مردای اینجا فرق دارن و اونها هیچ علاقه ای به جنس مخالفشون ندارن؟ یا جاهایی هست که میرن سرویس میگیرن و ..........؟

felor

عضو جدید
من منحرف کردم !!!!!!!!!!!:surprised:

:biggrin:
خوش باشین .................دروغ نگین ...... افراط و تفرط نکنین محمد آقا کارتون نداره
ولی وقتی حرفی میزنید که کل اعتقادات ما رو میبره زیر سوال ......باید منتظر جواب باشین و جالبه اکثرنشم حرفهای شما با غرض ورزیست ;)
در ضمن ما با کسی دعوا نداریم :neutral::wallbash::w13::w43:
داریم گفتمان میکنیم با توجه به مطالبی که میدونیم و خوانده ایم :w10::w26:

:cool:

آخی ........... درکت میکنم
من که نگفتم شما دروغ میگی، میگم خیلی تهاجمی ای
این یه زمینه ی بد ایجاد میکنه حتی اگه واقعا درستم بگی باید آرومتر باشی
من از بحثای سیاسی و اینا بیزارم اما شما باید یه مقدار خودتو کنترل کنی،بـــــــــــــــــده ایجوری

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه دعوا بسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هر کی یه نظر ی داره
چرا همش دعوا میکنید؟
اتفاقا هرجا محمد اقا هست با منطق حرف میزنه، دعوای بچه گانه ای هم من ازش ندیدم، مگه اینکه دفاع از عقیده و بحث و گفتگو رو دعوا فرض کنید که خب..... مسلما فرض اشتباهیه...

بالا