چرا ما اینطورییم واونا اون طوری

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
چند روز پیش(حدود 15 روز)شبکه من وتو برنامه ای نشون داد که خیلی جالب بود شاید هم خیلی ها دیده باشن
من میخاستم راجع بهش تاپیک بزنم ولی متاسفانه چون اخراج شده بودم مجبور شدم تا الان صبر کنم برای همین هم متاسفانه اسم برنامه یادم رفت
این برنامه چند بخش داشت که هر بخش میپرداخت به اثبات علمیه داستانهایی که در کتب مقدس بیان شده مثل انجیل و تورات
مثلا داستان کشته شدن جالوت توسط یک نوجوان (که پیامبر اون زمان بوده) یا اتش گرفتن منبر چوبی به صورت خود به خود یا خیلی چیزای دیگه
برام خیلی جالب بود که اونها چقدر برای دینشون ارزش قاعلند و دست به کار شدن تا به روش علمی این مساعل رو اثبات کنن ولی ما تنها کاری که میکنیم به سخره گرفتن داستانهاییه که در قران اومده.اونا با این کار سعی دارن نشون بدن کتب الهی دروغ نگفته ولی ما در طول روز با حرفها و طعنه زدن ها و مسخره بازی سعی داریم نشون بدیم که قران همش زائیده فکر انسانی در 1400 سال پیشه پس دیگه تاریخ مصرفش گذشته و ما بیشتر از خدا سرمون میشه
به نظر شما علت این امر چیه؟چرا ما به اینجا رسیدیم؟
همین اول هم از دوستانی که خدا رو قبول ندارند یا به هیچ دینی معتقد نیستند خواهش میکنم جبهه گیری نکنند .چون موضوع یه چیز دیگست .پس لطفا تاپیک رو با بحثهای بی پایه و اساس منحرف نکنید:gol:

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی شما دوس داری داستان های قرآن علمی اثبات شه ؟من تو یکی از شبکه های آموزشی بود که نمیدونم کانالچند ماه رمضون اعجاز علمیه قرآنو اثبات میکرد.
اما فکر میکنم فقط جنبه ی علمی قرآن مهم نیستا...
اینکه گسی به مسخره بگیره ناشی از عدم آگاهیه کافیه پس خیلی تعجب آور نیست

Shahram.OTF

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم چرا ما اینجوری هستیم اما میدونم که مردم دیگه برای دینشون ارزش قایل هستن یا حداقل کم پیش میاد که مثلا طرف به اسم هم که شده مسیحی یا یهودی باشه اما به دینش توهین کنه....متاسفانه تو ایران سریع جبهه گیری که میکنن هیچ توهین هم میکنن پاش بیوفته ......!!!!
بگذریم اما باید متاسفانه توی تلویزیون ایران ندیدم اما سال اما سال گذشته توی دانشگاه ما (علوم و تحقیقات فارس) یه روحانی تشریف اوردن به اسم حاج اقای نصر اصفهانی....ایشون در این زمینه توضیح دادن که چی بوده و چی شده
اگه کسی بخواد واقعا بره دنبال حقیقت میتونه تحقیق کنه ...متاسفانه بعضی از دوستان اصلا چیزهایی که خوششون نمیاد و نمیخوان بشنون

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل ما اینه که فلسفه هر چیزی رو نمیگم تا برا مخاطب ملموس بشه.
مثلا اگه بگیم فلان چیز حرام است به این دلیل(دلیلی که واسه یه امی هم باورپذیر باشه)مسلما رعایت کردن اون چیز حرام خیلی مورد توجه قرار میگیره تا اینکه بگیم حرام است به خاطر اینکه فلان شخص اینو تو رسالش گفته.
پس مشکل از کساییه که میان یه چیز رو نشر و گسترش میدن.
نمیدونم منظورم رو رسوندم یا نه.
مرسی از همه.

ICE-G

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه 1پرنده رو سفت توو دستات بگیری که نپره از فشار دستت خفه میشه.
ماها داریم اینکاروبا دینمون میکنیم حساسیت لازمه اما نه اونقد که به بی ارزش شدن و تباه شدن چیزی بیانجامه.
ما داریم دینمون و معیارا و درست وغلطاشو به بچه هامون دیکته میکنیم اونا و ما هم بیشتر از اون چیزی که دیکته شده نمیدونیم گاهی وقتا لازمه یه مقدار ازادی و حق انتخاب بدیم.
یا حداقل به جای دیکته کردن قواعد سوال طرح کنیم تا بریم دنبال جواب و ارزش چیزی که داریم بدونیم.

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون تفكر كردن رو فراموش كرديم

شايد هم تفكرمون رو دزديدن

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی شما دوس داری داستان های قرآن علمی اثبات شه ؟من تو یکی از شبکه های آموزشی بود که نمیدونم کانالچند ماه رمضون اعجاز علمیه قرآنو اثبات میکرد.
اما فکر میکنم فقط جنبه ی علمی قرآن مهم نیستا...
اینکه گسی به مسخره بگیره ناشی از عدم آگاهیه کافیه پس خیلی تعجب آور نیست
نه نه شاید منظورمو بد رسوندم.من نمیگم فقط به جنبه علمی قضیه نگاه کنیم
من میگم وقتی از نظر علمی داستانها اثبات بشه خیلیا جرات نمیکنن بدون دلیل همه چیو زیر سوال ببرن

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمیدونم چرا ما اینجوری هستیم اما میدونم که مردم دیگه برای دینشون ارزش قایل هستن یا حداقل کم پیش میاد که مثلا طرف به اسم هم که شده مسیحی یا یهودی باشه اما به دینش توهین کنه....متاسفانه تو ایران سریع جبهه گیری که میکنن هیچ توهین هم میکنن پاش بیوفته ......!!!!
بگذریم اما باید متاسفانه توی تلویزیون ایران ندیدم اما سال اما سال گذشته توی دانشگاه ما (علوم و تحقیقات فارس) یه روحانی تشریف اوردن به اسم حاج اقای نصر اصفهانی....ایشون در این زمینه توضیح دادن که چی بوده و چی شده
اگه کسی بخواد واقعا بره دنبال حقیقت میتونه تحقیق کنه ...متاسفانه بعضی از دوستان اصلا چیزهایی که خوششون نمیاد و نمیخوان بشنون
درسته شاید کسایی اومدن در سطح نه چندان وسیع یا به صورت شخصی کار کرده باشن.ولی کسی هزینه نکرده که بصورت گسترده تحقیق علمی انجام بدن
مثلا همون داستانی که گفتم در مورد جالوت اومدن با نیرو سنج اندازه گیری کردن تا ببینن ایا میشه از فاصله معین با فلاخن جمجمه کسی رو سوراخ کرد ؟این ازمایشسو کردن و نتیجه مثبت بود یعنی به صورت علمی صحت این مساله بیان شد .با این روش دیگه خیلیا نمیتونن بیان حرف بیخود بزنن که قران همش ......

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشکل ما اینه که فلسفه هر چیزی رو نمیگم تا برا مخاطب ملموس بشه.
مثلا اگه بگیم فلان چیز حرام است به این دلیل(دلیلی که واسه یه امی هم باورپذیر باشه)مسلما رعایت کردن اون چیز حرام خیلی مورد توجه قرار میگیره تا اینکه بگیم حرام است به خاطر اینکه فلان شخص اینو تو رسالش گفته.
پس مشکل از کساییه که میان یه چیز رو نشر و گسترش میدن.
نمیدونم منظورم رو رسوندم یا نه.
مرسی از همه.
موافقم
من خودم میگم ادم اگه یه چیزایی رو با عقل بسنجه و بپذیره خبلب بهتره تا با حرف یک نفر

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه 1پرنده رو سفت توو دستات بگیری که نپره از فشار دستت خفه میشه.
ماها داریم اینکاروبا دینمون میکنیم حساسیت لازمه اما نه اونقد که به بی ارزش شدن و تباه شدن چیزی بیانجامه.
ما داریم دینمون و معیارا و درست وغلطاشو به بچه هامون دیکته میکنیم اونا و ما هم بیشتر از اون چیزی که دیکته شده نمیدونیم گاهی وقتا لازمه یه مقدار ازادی و حق انتخاب بدیم.
یا حداقل به جای دیکته کردن قواعد سوال طرح کنیم تا بریم دنبال جواب و ارزش چیزی که داریم بدونیم.
حرفتون درسته ولی من منظورتون رو متوجه نشدم که ایا میگین حرفی که من زدم درسته یا غلطه؟

ICE-G

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرفتون درسته ولی من منظورتون رو متوجه نشدم که ایا میگین حرفی که من زدم درسته یا غلطه؟
من میگم حرفتون درسته اما تقصیر کار فقط متوجه ماها نیست که اینجور قضاوت میکنیم!
ما اموزشمون غلط بوده و به جای تصحیح غلط تر از قبل داریم ادامه اش میدیم!!!

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من میگم حرفتون درسته اما تقصیر کار فقط متوجه ماها نیست که اینجور قضاوت میکنیم!
ما اموزشمون غلط بوده و به جای تصحیح غلط تر از قبل داریم ادامه اش میدیم!!!
اها اوکی
حالا مساله اینه که ماهایی که قبول داریم به کنار
اما اگه این اتفاق بیفته دیگه خیلیا منکر خیلی چیزا نمیشن

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه چیزی بگم خیلی بی ربط به این تاپیک نیست

امروز اخبار گفت وزیر اقتصاد کره جنوبی به خاطر خاموشی برق یک ساعته گسترده در پی اعتراض مردم از سمت خود استعفا داد

ولی تو ایران قبض 8 میلیونی برق اشتباه واسه پیرزن روستایی شهرکردی صادر می کنن که بیچاره رو روانه بیمارستان می کنه
بعدش مدیر عامل برق حتی عذر خواهی هم نمی کنه با وقاحت تمام میاد می گه از این اشتباها زیاد میشه نگران نباشید.

حالا چرا ما اینطورییم و اونا اون طوری؟ خدا عالم است

ICE-G

عضو جدید
کاربر ممتاز

امروز اخبار گفت وزیر اقتصاد کره جنوبی به خاطر خاموشی برق یک ساعته گسترده در پی اعتراض مردم از سمت خود استعفا داد

ولی تو ایران قبض 8 میلیونی برق اشتباه واسه پیرزن روستایی شهرکردی صادر می کنن که بیچاره رو روانه بیمارستان می کنه
بعدش مدیر عامل برق حتی عذر خواهی هم نمی کنه با وقاحت تمام میاد می گه از این اشتباها زیاد میشه نگران نباشید.

حق با شماست.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

به قول دکتر علی شریعتی:در غرب اسلام نیست ولی مسلمون هست در اینجا اسلام هست ولی مسلمون نیست

ICE-G

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم اینه که اگه این تحقیقات علمی در ایران هم صورت بگیره بعضیها نمیتونند بیان با یه سری اراجیف حقلیق قرانو زیر سوال ببرن
اگه صورت بگیره!!!
اما به حرف ماها نیست.
اگه خیلی اتفاقای دیگه هم میافتاد مشکلی نبود.

ICE-G

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه چیز ساده رو مثال بزنم
من یک ماه پیش حج بودم از نظر ایمان و نماز کشور خودمون سرامد همه ی کشورها میدونستم از عربا وحشت داشتم اما باورتون نمیشه اونجا همه با چه عشقی نماز میخوندن بین نمازاشون ه جای خطبه ی نماز قران تفسیر میکردن!
اونجا حتی دست بچه ی 8ساله هم قران بود!درسته شیعه نیستن و دینشون ناقصه اما ایمانشون از خیلی از ماها کامل تره.
ماها حتی نمیتونیم درباره ی یه ایه حرف بزنیم چه رسه تفسیر کنیم!

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
به قول دکتر علی شریعتی:در غرب اسلام نیست ولی مسلمون هست در اینجا اسلام هست ولی مسلمون نیست

ایولا داداش تشکر نداشتم حیفیم اومد از این جملت تشکر نکنم . واقعا گل گفته دکتر شریعتی بزرگ

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه چیز ساده رو مثال بزنم
من یک ماه پیش حج بودم از نظر ایمان و نماز کشور خودمون سرامد همه ی کشورها میدونستم از عربا وحشت داشتم اما باورتون نمیشه اونجا همه با چه عشقی نماز میخوندن بین نمازاشون ه جای خطبه ی نماز قران تفسیر میکردن!
اونجا حتی دست بچه ی 8ساله هم قران بود!درسته شیعه نیستن و دینشون ناقصه اما ایمانشون از خیلی از ماها کامل تره.
ماها حتی نمیتونیم درباره ی یه ایه حرف بزنیم چه رسه تفسیر کنیم!
ببین عزیزم اینجا جای بحث در مورد این مساله نیست چون اگه بحث کنیم تاپیکو میترکونن
ولی یه مثال ساده:
من اگه یه ماشین درب و داغون داشته باشم ولی در مسیر درست وارد بشم بالاخره با هر زحمتی که باشه به مقصد میرسم ولی حتی اگه بهترین ماشین روی زمین رو داشته باشم ولی در مسیر غلط شروع به حرکت کنم هر چه سریعتر برونم با همون سرعت از هدف اصلی دور میشم وهر لحظه بیشتر از قبل از هدف فاصله میگیرم.
حضرت علی فرمود عیب پیروان ما اینه که میدونن بر حق هستن ولیاز حقشون دفاع نمیکنن ولی دشمنان ما میدونن بر ناحق هستن ولی بر ناحقشون اصرار میکنن

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا همینطوره

ما ایرانیا پای مسائل اعتقادی که میاد وسط روشنفکر میشیم
میخوایم کم نیاریم خودمونو میزنیم به بی دینی
بی دینی کلاسش بیشتره
یه احساس ازادی کاذب و ....بهمون میده
حاضریم بگیم خدایی نیست ولی تو یه جمع از اعتقاداتمون دفاع نکنیم و انگ املی رو تحمل نکنیم
این کارایی که گفتی واسه یه ایرانیه مسلمان خیلی صقیله حامی جان

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
چند روز پیش(حدود 15 روز)شبکه من وتو برنامه ای نشون داد که خیلی جالب بود شاید هم خیلی ها دیده باشن
من میخاستم راجع بهش تاپیک بزنم ولی متاسفانه چون اخراج شده بودم مجبور شدم تا الان صبر کنم برای همین هم متاسفانه اسم برنامه یادم رفت
این برنامه چند بخش داشت که هر بخش میپرداخت به اثبات علمیه داستانهایی که در کتب مقدس بیان شده مثل انجیل و تورات
مثلا داستان کشته شدن جالوت توسط یک نوجوان (که پیامبر اون زمان بوده) یا اتش گرفتن منبر چوبی به صورت خود به خود یا خیلی چیزای دیگه
برام خیلی جالب بود که اونها چقدر برای دینشون ارزش قاعلند و دست به کار شدن تا به روش علمی این مساعل رو اثبات کنن ولی ما تنها کاری که میکنیم به سخره گرفتن داستانهاییه که در قران اومده.اونا با این کار سعی دارن نشون بدن کتب الهی دروغ نگفته ولی ما در طول روز با حرفها و طعنه زدن ها و مسخره بازی سعی داریم نشون بدیم که قران همش زائیده فکر انسانی در 1400 سال پیشه پس دیگه تاریخ مصرفش گذشته و ما بیشتر از خدا سرمون میشه
به نظر شما علت این امر چیه؟چرا ما به اینجا رسیدیم؟
همین اول هم از دوستانی که خدا رو قبول ندارند یا به هیچ دینی معتقد نیستند خواهش میکنم جبهه گیری نکنند .چون موضوع یه چیز دیگست .پس لطفا تاپیک رو با بحثهای بی پایه و اساس منحرف نکنید:gol:
جووووون؟!!!!!!
شبکه من و تو
شبکه من و تو یه شبکه بهائیه با اساس دین زدایی
اونوقت بیاد برنامه بسازه واسه ترویج دین

چون خودم برنامه رو ندیدم نمی تونم علت کارشون رو دقیقا بگم
اما با شناختی که از عوامل شبکه و اهدافشون دارم
صد در صد می تونم بگم که حتما نقشه ای پشت این حرکت هست

بعدش هم کی تو تلوزیون ما قرآن رو به سخره گرفته؟
اسم یه برنامه رو بگو که اینکار و کرده باشه

مریم مقدس ساختیم
بسیییییار با پایه و اساس تر و شرافتمندانه تر از مصائب مسیح اونا

یوسف پیامبر ساختیم
صدبار بهتر از یوسف و زلیخای اونا

فیلم های حضرت موسی و محمد رسول ا... هم که در دست ساخته

وقتی مقایسه می کنه درست طرف ها رو انتخاب کن

تلوزیون با تلوزیون
مردم با مردم

نه مردم ایران رو با شبکه ماهواره ای
اونم چه شبکه خرابی
شبکه من و تو

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جووووون؟!!!!!!
شبکه من و تو
شبکه من و تو یه شبکه بهائیه با اساس دین زدایی
اونوقت بیاد برنامه بسازه واسه ترویج دین

چون خودم برنامه رو ندیدم نمی تونم علت کارشون رو دقیقا بگم
اما با شناختی که از عوامل شبکه و اهدافشون دارم
صد در صد می تونم بگم که حتما نقشه ای پشت این حرکت هست

بعدش هم کی تو تلوزیون ما قرآن رو به سخره گرفته؟
اسم یه برنامه رو بگو که اینکار و کرده باشه

مریم مقدس ساختیم
بسیییییار با پایه و اساس تر و شرافتمندانه تر از مصائب مسیح اونا

یوسف پیامبر ساختیم
صدبار بهتر از یوسف و زلیخای اونا

فیلم های حضرت موسی و محمد رسول ا... هم که در دست ساخته

وقتی مقایسه می کنه درست طرف ها رو انتخاب کن

تلوزیون با تلوزیون
مردم با مردم

نه مردم ایران رو با شبکه ماهواره ای
اونم چه شبکه خرابی
شبکه من و تو
ممنون تشریف اوردین دست شما درد نکنه.بحث تاپیک رو منحرف نکنید.تاپیک واسه اظهار نظر شخصی زیاده

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا همینطوره

ما ایرانیا پای مسائل اعتقادی که میاد وسط روشنفکر میشیم
میخوایم کم نیاریم خودمونو میزنیم به بی دینی
بی دینی کلاسش بیشتره
یه احساس ازادی کاذب و ....بهمون میده
حاضریم بگیم خدایی نیست ولی تو یه جمع از اعتقاداتمون دفاع نکنیم و انگ املی رو تحمل نکنیم
این کارایی که گفتی واسه یه ایرانیه مسلمان خیلی صقیله حامی جان
درسته منم زیاد دیدم افرادی رو که ته قلبشون به ی چیزایی اعتقاد دارن ولی تو جمع به قول شما بی خدایی کلاسش بیشتره براشون

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
؟؟؟؟؟ پس اینجا برا چجور اظهار نظریه؟
من دارم در مورد مستند علمی حرف میزنم ایشون میگه ما سریال ساختیم من میگم برنامه تلویزیون بوده میگه فکر نکنم من میگم ........بیخیال ایشون میگه من وتو خرابه ولی ذهن ایشون بیشتر خرابه انحراف تاپیک از همین جا شرو میشه الانه که بیاد بگه چون ماهواره دارید پس کافرید

ICE-G

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین عزیزم اینجا جای بحث در مورد این مساله نیست چون اگه بحث کنیم تاپیکو میترکونن
ولی یه مثال ساده:
من اگه یه ماشین درب و داغون داشته باشم ولی در مسیر درست وارد بشم بالاخره با هر زحمتی که باشه به مقصد میرسم ولی حتی اگه بهترین ماشین روی زمین رو داشته باشم ولی در مسیر غلط شروع به حرکت کنم هر چه سریعتر برونم با همون سرعت از هدف اصلی دور میشم وهر لحظه بیشتر از قبل از هدف فاصله میگیرم.
حضرت علی فرمود عیب پیروان ما اینه که میدونن بر حق هستن ولیاز حقشون دفاع نمیکنن ولی دشمنان ما میدونن بر ناحق هستن ولی بر ناحقشون اصرار میکنن
قبول دارم اما سوال اینه که مسیر درست چیه؟!

بالا