پیدا کردن ComputerName

kerberos2023

عضو جدید
سلام
چطوری میشه نام کامپیوتر های شبکه رو پیدا کرد؟ همون ComputerName
:que:

Sharif_

مدیر بازنشسته
بنده اطلاعات زیادی ندارم
غلط یا درست بودن دستور رو دوستان اصلاح میکنند
کد:
string[] aStrComputerName = System.Net.Dns.GetHostEntry(Request.ServerVariables["remote_addr"]).HostName.Split(new Char[] { '.' });

hasanpogc

عضو جدید
سلام شما از طریق برنامه نویسی میخواید این کارو کنید یا از طریق خود سیستم
اگه از سیستم میخواید انجام بدید روی my computer لیک راست کنید و properties بعد زبانه computer name اگر هم از راه های دیگه ای خواستید بپرسید براتون میزارم

kerberos2023

عضو جدید
سلام شما از طریق برنامه نویسی میخواید این کارو کنید یا از طریق خود سیستم
اگه از سیستم میخواید انجام بدید روی my computer لیک راست کنید و properties بعد زبانه computer name اگر هم از راه های دیگه ای خواستید بپرسید براتون میزارم
از طریق برنامه نویسی؟؟؟؟
زبان C#

fjalili

عضو جدید
از طریق برنامه نویسی؟؟؟؟
زبان C#

دوست عزیز،

با این روش میتونی
کد:
[FONT=Courier New][COLOR=#000099]private[/COLOR] void button1_Click[COLOR=#66cc66]([/COLOR]object sender, System.EventArgs e[COLOR=#66cc66])[/COLOR][/FONT]

[FONT=Courier New][COLOR=#66cc66]{[/COLOR][/FONT]

[FONT=Courier New]   Console.WriteLine[COLOR=#66cc66]([/COLOR][COLOR=#7f5f00]"MachineName: {0}"[/COLOR], System.Environment.MachineName[COLOR=#66cc66])[/COLOR];[/FONT]

[FONT=Courier New][COLOR=#66cc66]}[/COLOR] [/FONT]

پیروز باشید.

kerberos2023

عضو جدید
دوست عزیز،

با این روش میتونی
کد:
[FONT=Courier New][COLOR=#000099]private[/COLOR] void button1_Click[COLOR=#66cc66]([/COLOR]object sender, System.EventArgs e[COLOR=#66cc66])[/COLOR][/FONT]

[FONT=Courier New][COLOR=#66cc66]{[/COLOR][/FONT]

[FONT=Courier New]   Console.WriteLine[COLOR=#66cc66]([/COLOR][COLOR=#7f5f00]"MachineName: {0}"[/COLOR], System.Environment.MachineName[COLOR=#66cc66])[/COLOR];[/FONT]

[FONT=Courier New][COLOR=#66cc66]}[/COLOR] [/FONT]
پیروز باشید.
ممنون ولی من اسم کامپیوتر ها تو شبکه رو می خوام نه کامپیوتر خودم مثلاً می خوام بدونم کامپیوتری با یک آدرس آی پی خاص چه اسمی داره؟؟؟؟:que:

fjalili

عضو جدید
ممنون ولی من اسم کامپیوتر ها تو شبکه رو می خوام نه کامپیوتر خودم مثلاً می خوام بدونم کامپیوتری با یک آدرس آی پی خاص چه اسمی داره؟؟؟؟:que:

دوست عزیز،

با متغییر زیر در صورتیکه که به سروری متصل شوی که permissionمربوطه را داشته باشی میتوانی، به طور مثال دوباره برای اسم کامپیوتر خودت، اینطور عمل میکنی:

کد:
string sComp = System.Net.Dns.GetHostEntry("127.0.0.1").HostName;

و برای کامپیوترهای دیگر میتوانی ip آنها را بدهی و اسمشان را ببینی.

پر انرژی باشید.

kerberos2023

عضو جدید
دوست عزیز،

با متغییر زیر در صورتیکه که به سروری متصل شوی که permissionمربوطه را داشته باشی میتوانی، به طور مثال دوباره برای اسم کامپیوتر خودت، اینطور عمل میکنی:

کد:
string sComp = System.Net.Dns.GetHostEntry("127.0.0.1").HostName;

و برای کامپیوترهای دیگر میتوانی ip آنها را بدهی و اسمشان را ببینی.

پر انرژی باشید.

ممنون
این روش برای کامپیوتر خودم جواب میده (برای Loop Back IP) ولی برای بقیه سیستم ها توی شبکه همون آدرس ip رو برمی گردونه
شبکه من Domain هست و من Domain Admin هستم
اشکال از کجاست؟:que: