پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

EHSAN 63

عضو جدید
خیلی خیلی مهههههههههههههههههههههههه هم دعوت به نظرسنجی

خیلی خیلی مهههههههههههههههههههههههه هم دعوت به نظرسنجی

سلام بچه ها

میخوام ازتون دعوت کنم که برای نظرسنجی1,2 مسابقه بهترین عکس با

دوربین شخصی توی تالارعکس شرکت کنید تا برنده مشخص بشه

فقط خیلی فوررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررری چون تا25 /11/87 وقت داریم

wildshaghayegh

عضو جدید
سلام دوستان.ممنون از ايده قشنگتون.اينجوري به خودمون هم خيلي كمك ميشه .منم زبانم بد نيست.ميتونم و مايلم كه كمك كنم. يه نفر مديريت كنه و يه برنامه دقيق بده لطفا.:biggrin:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب چطوره به جاي اعلام آمادگي ، يه متني رو شروع كنيم؟:)
مينو مي خواي خودت متن بدي؟ نظر من متنهاي نيو كانسپته و از ديروزه كه اين متن ها و ارزششون بيشتر برام مشخص شده ....
شروع كنيم ديگه !;)

nimaart

کاربر بیش فعال
دشت اول یا به قول معمارا خشت اول

dynamic درست میگه.
فعلا این متن دم دستم بود(البته خودم درست نمیدونم به درد میخوره یا نه)لطفا هر کی میاد یه خط هم که شده ترجمه کنه:)!
Building & Construction

From residential homes to commercial buildings, and from hospitals to schools, architects and designers rely on plastics to help maximize energy efficiency, durability and performance. In addition to potentially lightening a structure’s environmental footprint, properly installed plastic building products can help reduce energy and maintenance costs over many years.
Energy Savings: Adding It All Up
A one-year study1 found that the use of plastic building and construction materials saved 467.2 trillion Btu of energy over alternative construction materials. That’s enough energy saved over the course of a year to meet the average annual energy needs of 4.6 million U.S. households, or all of the households in 11 states: Nebraska, Utah, Nevada, Maine, Indiana, Hawaii, Montana, South Dakota, North Dakota, Arkansas and Wyoming. Savings vary by material and products. (Source: Franklin Associates, Ltd., U.S. DOE and U.S. Census Bureau).

Following are some examples of plastic building products that promote the efficient use of energy and other resources:

Roofing
Roofing systems made with spray polyurethane foam (SPF) offer durability, energy savings and moisture control. This foam can be used to cover an existing roof, helping to reduce the amount of building materials sent to landfills.

Walls
In walls, the use of structural insulated panels (SIPs) made with expanded polystyrene (EPS) can help homeowners save hundreds of dollars annually on heating and cooling bills. Savings vary by material and products. EPS starts out as a plastic pellet and ends up as nearly 95 percent air, a very effective insulator.
Vinyl is increasingly found in durable, easy-to-clean vinyl wall coverings and requires only half as much energy to manufacture as the same amount of paper wall coverings.

Windows
Plastics also rival traditional materials for windows and frames. For example, polycarbonate – a material also used in eyeglasses – is used in windows. These lightweight, shatter-resistant plastic products have low thermal conductivity, which can help to reduce heating and cooling costs.
Vinyl window frames save the U.S. nearly 2 trillion thermal units of energy per year, helping reduce the greenhouse gas emissions associated with energy generation – all the while cutting maintenance time, materials and costs.

Piping
Polyolefin, polyvinyl chloride (PVC), and acrylonitrile butadiene styrene (ABS) pipes and fittings, offer excellent fusion integrity for continuous pipeline systems, helping to eliminate potential leak points where water could be wasted.
In residential use, cross-linked polyethylene piping (PEX) is effective in manifold systems—due to its flexibility, lightness, and ease of installation—allowing multiple feed lines throughout a house, which allows hot water to arrive more quickly to a sink or shower. This can significantly save water.

Decks, fences and railings
Lumber made from recycled plastics or plastic-wood composites can outlast traditional materials, often require less maintenance, and are resistant to peeling, cracking, splintering or fading.

Plastic House Wrap

The advent of plastic house wrap technology has reduced the infiltration of outside air into the average home by 10-50%, helping to drastically reduce the energy required to heat or cool the home. These plastic films have helped reduce greenhouse gas emissions in the U.S. by as much as 120 to 600 million tons of CO2 since 1980 (assuming that all homes built since 1980 have some form of plastic barrier).

For homeowners, this means that the energy saved by the use of house wrap can surpass the energy used to make the plastic product in less than two months after installation. The greenhouse gas emissions avoided due to reduced energy use can surpass the emissions released in the manufacture of house wrap in three weeks or less.

For each of the above examples, energy savings can vary. Find out why in the seller’s fact sheet for these plastic building products, which include house wraps, foam insulation, sheathing insulation and sealants. Check to see if your local retailer offers fact sheets on individual building products.

Learn more about plastics in the built environment:
What Is Green Building?
Chemistry is at the Heart of Green Building
Construction Goes Green

1 Plastics Energy and Greenhouse Gas Savings Using Rigid Foam Sheathing Applied to Exterior Walls of Single Family Residential Housing in the U.S. and Canada – A Case Study. Franklin Associates, Prairie Village, KS, 2000
.
(See: http://www.greenbuildingsolutions.org/s_greenbuilding/docs/800/771.pdf)

nimaart

کاربر بیش فعال

سازه وساختمان:
از خانه های مسکونی گرفته تا سازه های تجاری،از بیمارستان ها تا مدارس ؛معماران و طراحان برای کمک به بیشینه ساختن مصرف بهینه انرژی ، ماندگاری وکاربرد به پلاستیک ها وابسته هستند.علاوه بر این...
بقیه متن رو شما ادامه بدین . لطفا

*Hani*

عضو جدید
خب چطوره به جاي اعلام آمادگي ، يه متني رو شروع كنيم؟:)
مينو مي خواي خودت متن بدي؟ نظر من متنهاي نيو كانسپته و از ديروزه كه اين متن ها و ارزششون بيشتر برام مشخص شده ....
شروع كنيم ديگه !;)
ایده خوب زیاده ، فقط عملی کردنش مهمه..... متاسفانه این forum خیلی بی روحه... آدم شوقشو برا فعالیت از دست می ده......

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایده خوب زیاده ، فقط عملی کردنش مهمه..... متاسفانه این forum خیلی بی روحه... آدم شوقشو برا فعالیت از دست می ده......

نه حالا اينطور ها م نيست .... بد موقعيه ... يا امتحان مي دادن بچه ها يا كنكور ....
شروع مي كنيم حتما !;)

منظورم از نيو كانسپت تاپيك اونه كه كدخدا شروع كرده و ادامه ميده....
در واقع بيشتر ،متن، به نظر من بايد حول و حوش تكنولوژي روز بچرخه كه به اطلاعاتمون هم اضافه بشه ....( البته به صورت تصاعدي)
;)
فردا در موردش صحبت مي كنيم ....

آخرین ویرایش:

*Hani*

عضو جدید
نه حالا اينطور ها م نيست .... بد موقعيه ... يا امتحان مي دادن بچه ها يا كنكور ....
شروع مي كنيم حتما !;)

منظورم از نيو كانسپت تاپيك اونه كه كدخدا شروع كرده و ادامه ميده....
در واقع بيشتر ،متن، به نظر من بايد حول و حوش تكنولوژي روز بچرخه كه به اطلاعاتمون هم اضافه بشه ....( البته به صورت تصاعدي)
;)
فردا در موردش صحبت مي كنيم ....
من موافقم. یکی از بهترین موضوعات همین تکنولوژی روزه... پس هر وقت تونستید متنایی رو که فکر می کنید مفیده و تکراری نیست بذارید که شروع کنیم.

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
من موافقم. یکی از بهترین موضوعات همین تکنولوژی روزه... پس هر وقت تونستید متنایی رو که فکر می کنید مفیده و تکراری نیست بذارید که شروع کنیم.
باشه عزيزم . از فردا شروع مي كنيم :cry:
آخه ما نصفمون فردا كنكور ارشد داريم :cry::D
اگه بچه ها موافق باشن از نيو كانسپت .... لطفا تا فردا نظراتتون رو بگين ;)
اگه نگين تقصير خودتونه از نيو كانسپت شروع مي كنيم .... :D
nimaart نيما جان موافقي متن شما رو بذاريم تو صف عزيز؟
يه كم هم متنوع كنيم تا از روالش خسته نشيم .
اميدوارم ادامه بديم اون تاپيكو كلا ترجمه كنيم ... بعدا فوايدشو مي گم براتون :D
در ضمن يه متنو به نظر من حداكثر دو نفر ترجمه كنن
چون اينطوري مطلب پراكنده ميشه هر كي چند جمله ترجمه كنه ....;)
درهر حال تا فردا بگين كه نظرتون چيه و گرنه ....:w13:.........:D:)w14:)اين شكلكه هم خودش اومد اشتباهي كليك كردم ميذارم بمونه روحيه ميده :D

*Hani*

عضو جدید
الهی:w24:دلم سوخت، شماها امتحانتون فرداس؟ موفق باشین!
خوب حد اقل لینک تاپیکیو که می خوای ترجمه کنیم بذار ببینیم مطالبش چه طوره... چون من الان نمی دونم راجع به چه تاپیکی صحبت می کنی!
اون آیکونم به من یکی که خیلی روحیه می ده...:w11::D

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
الهی:w24:دلم سوخت، شماها امتحانتون فرداس؟ موفق باشین!
خوب حد اقل لینک تاپیکیو که می خوای ترجمه کنیم بذار ببینیم مطالبش چه طوره... چون من الان نمی دونم راجع به چه تاپیکی صحبت می کنی!
اون آیکونم به من یکی که خیلی روحیه می ده...:w11::D
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=51418

wildshaghayegh

عضو جدید
:smile: منم با نظر dynamic موافقم .اما چند تا پيشنهاد دارم اميدوارم مفيد باشه....
* 1_ميتونيم همزمان 2 يا 3 تا متن رو برا ترجمه داشته باشيم تا هر كس با توجه به علاقه اش متني رو كه ميخواد انتخاب كنه و تو ترجمه اش شركت كنه...
*2_هر كسي كه قسمتي رو ترجمه ميكنه موضوع متن رو در قسمت ((عنوان )) بنويسه كه قبل از خوندن مشخص بشه ترجمه چه متنيه...
*3_ كساني كه ترجمه ميكنند لطفا اصل اون پاراگرافي كه ترجمه مي كنند به عنوان نقل قول توي پستشون قرار بدند.
* 4_اينم كه با اجازه دوستمون تكرار حرف ايشونه:هر قسمت رو 2 نفر ترجمه كنند. براي مقايسه همين كافيه....نفر بعد لطفا قسمت جديدي رو ترجمه كنه....
نظرتون چيه؟
:victory:

*Hani*

عضو جدید
بچه ها می خوایم ترجمه کنیم هسته اتم نمیشکافیم که...:surprised: only joking:D خوشحالم حداقل این تاپیک خوب قعاله.... dynamic جان شمام خیلی واسه کنکور آماده ای نه؟!!! که الان relax پای pcنشستی؟
به نظر من یه تاپیک مجزا برا مطالب ترجمه شده در نظر بگیریم، که پرت و پلا نشن... این تاپیکم بزاریم واسه هماهنگی که چه متنی توسط چه کس/کسایی و تا چه زمانی ترجمه بشه...

آخرین ویرایش:

wildshaghayegh

عضو جدید
فردا متن ها رو مي ذاريم انشاا... اگه زنده از جلسه كنكور برگشتيم ... گروه هامونو تعيين مي كنيم وشروع ميكنيم ....
نيازي نيست زيادي حرفه اي باشيم راه مي افتيم كم كم ....پس اين مصحح ها برا چي اينجان ؟:cool:
موفق باشيد .
اگه نظري دارين زودي بگين تا فردا
ما رو هم دعا كنين به خوبي و با خاطره خوش برگرديم از جلسه
مثلا امشب به شدت استرس دارم و شديدا دارم ميخونم..... 2 ساعت يه بار تو نتم...:w15:
من با همه نظراتتون موافقم.زبانم هم تقريبا خوبه.در ضمن يه نيروي كمكي هم دارم تو خونه...(پدر من هم معمارند و خارج ازكشورتحصيل كردند.مشكلي تقريبا برا متن تخصصي ندارم.ايشون هم به تك تك بچه هاي باشگاه سلام ميرسونند و هم اعلام امادگي كردند كه هر جا خدايي نكرده كم آورديم كمكمون كنند.)
.
به اميد خدا هه كنكوري ها فردا هم سر حال از جلسه بيرون مياند هم خوشحال و اميدوار...

سماته

عضو جدید
من می تونم ویرایش هم کنم. خواستم اعلام آمادگی کرده باشم. همه کنکوری ها موفق باشن

arash85

عضو جدید
this is the best omidvaram ke ajre in kare mosbat ro begirid va bayad begam ke edameye karetoon ro baraye alaghe mandan begzarid chon momkene 1 sale dige kesi in topic ro peida kone va azash estefade kone pas bazkhorda dar teye zaman hasel mishe
take care

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
تازه وارد های عزیز ورودتون رو تبریک میگم لطفا فقط فارسی تایپ کنین این از مقررات سایته

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بابا این طوری به نتیجه نمیرسیم
1 کار رو انتخاب کنین تا تحلیلش کنیم

*Hani*

عضو جدید
مثلا امشب به شدت استرس دارم و شديدا دارم ميخونم..... 2 ساعت يه بار تو نتم...:w15:
من با همه نظراتتون موافقم.زبانم هم تقريبا خوبه.در ضمن يه نيروي كمكي هم دارم تو خونه...(پدر من هم معمارند و خارج ازكشورتحصيل كردند.مشكلي تقريبا برا متن تخصصي ندارم.ايشون هم به تك تك بچه هاي باشگاه سلام ميرسونند و هم اعلام امادگي كردند كه هر جا خدايي نكرده كم آورديم كمكمون كنند.)
.
به اميد خدا هه كنكوري ها فردا هم سر حال از جلسه بيرون مياند هم خوشحال و اميدوار...
چه خوب که یه متخصص پشتمونه! سلام مارم بهشون برسون! اگه یه موقع کارامو آپلود کنم ایشون می تونن کرکسیون کنن؟!
عزیزم کنکورت چطور بود راضی بودی؟

wildshaghayegh

عضو جدید
چه خوب که یه متخصص پشتمونه! سلام مارم بهشون برسون! اگه یه موقع کارامو آپلود کنم ایشون می تونن کرکسیون کنن؟!
من هميشه ترجمه هاي خودمو ميدم بابا چك ميكنند.( آخه بعضي جاها كه از لغت نامه استفاده مي كنم و تر جمه كلمه كلمه ميكنم... خيلي پرت ميرم.معني خيلي از اصطلاحات رو بلد نيستم.يه بار هم يه متن 14 ص رو ترجمه كردم 27 تا غلط داشتم .از جمله (زير ساخت) كه همه جا (زير بنا ) يا (زير زمين ) ترجمه اش كرده بودم...)
از اين تاپيك ترجمه هم خيلي خوششون اومد.چون اكثرا در جريان اتفاقات باشگاه هستند.
بابا خيلي ساله كه معماري درس نمي دند.عمران تدريس ميكنند.چون مدرك دو تا رشته رو دارند.بيشتر عمران يا باحث طراحي شهري درس ميدند.
.
.
كنكور هم كه........:cry:
به نظر من خوب بود..البته من نخونده بودم ولي به نظرم بذا كسي كه كمي مطالعه كرده بود.... خوب بود...
اما مثل اينكه نظر ساير دوستان غير از اينه...

wildshaghayegh

عضو جدید
من هميشه ترجمه هاي خودمو ميدم بابا چك ميكنند.( آخه بعضي جاها كه از لغت نامه استفاده مي كنم و تر جمه كلمه كلمه ميكنم... خيلي پرت ميرم.معني خيلي از اصطلاحات رو بلد نيستم.يه بار هم يه متن 14 ص رو ترجمه كردم 27 تا غلط داشتم .از جمله (زير ساخت) كه همه جا (زير بنا ) يا (زير زمين ) ترجمه اش كرده بودم...)
از اين تاپيك ترجمه هم خيلي خوششون اومد.چون اكثرا در جريان اتفاقات باشگاه هستند.
بابا خيلي ساله كه معماري درس نمي دند.عمران تدريس ميكنند.چون مدرك دو تا رشته رو دارند.بيشتر عمران يا باحث طراحي شهري درس ميدند.
.
.
كنكور هم كه........:cry:
به نظر من خوب بود..البته من نخونده بودم ولي به نظرم بذا كسي كه كمي مطالعه كرده بود.... خوب بود...
اما مثل اينكه نظر ساير دوستان غير از اينه...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا