پروژه

raika

عضو جدید
سلام
اگه مايليد توي اين تاپيك در مورد پروژه هايي كه انجام داديم يا به نوعي باهاش برخورد داريم بحث كنيم ...؟
احتمالا تاپيك مفيدي ميشه .....!
:gol:

masoodvahidi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اگه مايليد توي اين تاپيك در مورد پروژه هايي كه انجام داديم يا به نوعي باهاش برخورد داريم بحث كنيم ...؟
من دارم با مهندس خالقی در مشهد چیلر جذبی آمونیاکی ( چیلر جذبی گاز سوز ) می سازم

raika

عضو جدید
جالبه. . .
میشه از خودتون شروع کنید؟
خوب بعضي از پروژه هايي كه تا حالا انجام دادم :

طراحي و ساخت مكانيك دستگاهي براي شمارش CD از روي اسپيندل به وسيله ي پردازش تصوير
دستگاه بسته بندي پودر لباس شويي
bookscane
mainpulator
line follower (يكي مسابقه اي و يكي صنعتي با ظرفيت 250 كيلو گرم )
چندتا ربات از مدلاي at home تا rescue
edite كانوير يه شركت توليدي با طولي در حدود 200 متر
دستگاه جوشكاري اتوماتيك با گاز استيلن
و ....
پروژه كارشناسيم هم تحليل و بررسي برخورد و نفوذ گلوله با الياف بافته شده بود. در حال حاضر هم روي ساخت كاتاليزور هاي اگزوز خودروها ، نوعي ويلچر براي سطوح شيبدار و تختي براي عزيزان قطع نخاعي كار ميكنم.
حالا هر كدومو كه ميخايد بگيد تا توضيح بدم .:gol:

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقدر فعال!!!
ایول بابا!:w23:
نه آقا ما تازه اسممون شده مهندس.تازه اولای راهیم!:cry::w09:
بنده ترم 3ساخت هستم.قبلنا(دوران دبیرستان)شور و شوق اینجور کارارو داشتم.ولی به مرور زمان این ذوق و علاقه به یاس تبدیل شد.(چون حامی درست و حسابی نداشتم!):w04:
ولی انگار شما کامل شکوفا شدی!:child:
میشه درمورد ربات های at homeکمی توضیح بدی؟(آخه یه چیزایی دربارش خوندم!):w10:
آخه بیشتر کاراش الکتریکی و برنامه نویسیه.همشو خودت انجام دادی؟:w20:

raika

عضو جدید
چقدر فعال!!!
ایول بابا!:w23:
نه آقا ما تازه اسممون شده مهندس.تازه اولای راهیم!:cry::w09:
بنده ترم 3ساخت هستم.قبلنا(دوران دبیرستان)شور و شوق اینجور کارارو داشتم.ولی به مرور زمان این ذوق و علاقه به یاس تبدیل شد.(چون حامی درست و حسابی نداشتم!):w04:
ولی انگار شما کامل شکوفا شدی!:child:
میشه درمورد ربات های at homeکمی توضیح بدی؟(آخه یه چیزایی دربارش خوندم!):w10:
آخه بیشتر کاراش الکتریکی و برنامه نویسیه.همشو خودت انجام دادی؟:w20:
سلام
توي تمام پروژه هايي كه اسمشونو آوردم من فقط قسمت مكانيكيشو يا به تنهايي يا به همراه يه تيم انجام دادم البته قبلا كاراي الكترنيكي و برنامه نويسي هم انجام ميدادم كه براي براي كاراي اتوماسيون داشتن يسري اطلاعات لازمه.
در مورد ربات هاي at home: در واقع اين رباتها به اين منظور ساخته و در مسابقات به صورت يك ليگ جداگانه مطرح شدن كه هدف اصلي از ساخت رباتها رو به نوعي توجيح كنن. چرا توجيح؟ اگه نگاهي به تعداد و نوع رباتهايي كه ساخته ميشن يا حتي راحتتر تعداد و نوع رباتهايي كه در مسابقات شركت مي كنند بكنيد ميبينيد كه رباتها براي همه جور مصارفي ساخته ميشن و كمتر به هدف خدمت به راحتي يا به معناي واقعي ايجاد آرامش در زندگي بشر نظر دارند( رباتهاي جنگجو ، مين ياب ، امدادگر ، قوتباليست و ... البته لازمه بدونيد بهترين رباتهاي امدادگر و كلا رباتهايي به اين توانايي براي مصارف نظامي edite ميشن )
به هر حال ربات هاي at home براي كارهاي خانگي طراحي ميشن مثلا جارو كردن اتاق ، بچه داري ، پذيرايي از ميهمان ، به نوعي معام خانگي براي افراد و ... . رباتي كه تيم ما اونو ساخت رباتي با اين ويژگي بود كه ميتونست اجسام رو تا وزني نزديك به 3 كيلو گرم رو بسته به خاستهي شما از روي زمين برداره و در جاي مطاوب تا ارتفاع فكر كنم 50 سانتي متري از كف قرار بده. اين ربات از سيستم پردازش تصوير بهره ميبره و توانايي شناخت رنگ و عدد و تا حدودي شكل هندسي رو داره البته تشخيصهاي ديگه اي رو هم ميتونه بده كه بسته به محل كاربرد تعريف ميشن بنابراين اگه از قبل تعريف كنيد كه مثلا كيفتون چه ويژگي اي رو داره بعد بهش دستور آوردن كيف رو به صورتي كه تعريف كرديد بديد كيفو براي شما مياره البته ما براي مسابقات اينطوري كار كرديم كه روي يسري مكعب عدد و روي يسري ديگه رنگ زديم و ربات رو اينطوري برنامه ريزي كرديم كه هر عدد و رنگ رو توي سبد مخصوص خودش قرار بده. قسمت مكانيكي ربات از يك گريپ ، قسمت آسانسوري و شاسي اي مجهز به شني تشكيل شده كه امكان گذر از موانع و شيب رو به ربات ميده .
اگه بازم سوالي داشتيد در خدمتم.
موفق باشيد:gol:

آخرین ویرایش:

raika

عضو جدید
سلام

سلام
بايد اين واقعيتو قبول كرد كه اكثر دانشجوهاي ما از رشته ي تحصيليشون فقط چندتا كتابو ميشناسن................................؟!

nafiseh-m

عضو جدید
سلام ، از اين تاپيك و استقبال بچه ها معلوم ميشه كه چقدر بچه هاي باشگاه فعالند.:redface:
پروژه هايي كه من انجام دادم :
  • طراحي و ساخت دستگاه flash welding جوش رينگ خودرو كه براي اولين بار در خاورميانه ساخته شد .البته طراحي كامل نبود .بيشتر مهندسي معكوس بود از روي يك طرح آلماني ،با ساخت اين دستگاه خط توليد ساخت رينگ خودرو بطور كامل اتوماسيون شد.
  • طراحي و ساخت دستگاه havaj كه در معادن جهت سنگبري استفاده مي شود .

ali_gh

عضو جدید
باسلام
من در پروژه سیمان کار میکنم اگر دوستان اطلاعاتی راجع به سیمان و اجرای پروژه ان خواستن در خدمت هستم (ساخت و نصب و راه اندازی و بهره برداری)

golabi2007

عضو جدید
باسلام
من در پروژه سیمان کار میکنم اگر دوستان اطلاعاتی راجع به سیمان و اجرای پروژه ان خواستن در خدمت هستم (ساخت و نصب و راه اندازی و بهره برداری)

سلام دوست عزیز در مورد سرند دوار می تونید اطلاعاتی به من بدید

ehsan5593

عضو جدید
سلام با عرض خسته نباشین
آگر کسی آموزش کتیا به صورت پیشرفته اعم از طراحی چرخدنده ساده و .. که خودم تدریس کردم را بخواین
می تونم براتون پست کنم که بیش از 9 dvd می باشه محیط های مثل محیط ماشین کاری فرز کاری طراحی سطوح پیشرفته به روش مهندسی معکوس و..... اگر خواستین می تونین برام ایمیل بزنین یا پیغام بزارین email:esi_metal2002@yahoo.com

hamedfani

عضو جدید
سلام
من هم چندتاپروژه کار کردم که بعضا ثبت اختراع شدند.
ربات بیمارستانی که همون تخت تمام اتوماتیک هم قطع نخاعی هم اتاق عمل هم زایمان و ....
میز سینوسی واسه دستگاه های فرز
هدایت کننده وگردگیر رنگ جهت پیستوله های رنگ
این اواخر هم ماشین الکتریکی ساختیم و تازه امروز از مسابقات اومدم....

raika

عضو جدید
كم كم ديگه داشتم از اين كلوپ نا اميد ميشدم.....
به هر حال از همه ي دوستان فعال ممنونم:gol:

تعدادي از دوستان فايلاي بعضي از پروژه ها رو خاسته بودن كه با عرض عذر خواهي از اون جايي كه اكثر اين پروژه ها طي قرارداد صورت گرفته و بنابه قانون پروژه هاي صنعتي ، بعد از قرارداد طراح بايد در حفظ اطلاعات پروژه جوانب امانت داري را رعايت كند امكان دادن فايل هاي پروژه ها وجود ندارد ولي در هر زمينه اي كه در توانايي من هست خوشحال ميشم اگه بتونم كه كمكي بكنم.

موفق باشيد:gol:

smeal

عضو جدید
سلام دوست عزيز . من نيازمند اصول طراحي آسياب چكشي هستم. لطفا اگر نقشه و فرمول هاي طراحي آنرا داريد به من بدهيد . سپاس گزارم

بالا