پرسش و پاسخ در زبانهای برنامه نویسی C

_narjes

عضو جدید
dah(10 )nam hadeaksar 15 karekteri ra az vorodi gerefte va ouna ro moratab kare namayesh dad
برنامه : ده نام که حداکثر 15 کاراکتر طول دارند را دریافت کرده . نمایش دهد

از آرایه استفاده کنید
کد:
 #include<iostream.h>
 #include<conio.h>
 void main()
 {
  char name[10][15];
  cout<<"Enter 10 neme :" <<endl;
  for(int i=0;i<=9;++i)
  {
   cin>>name[i];
  }
   clrscr();
  cout<<"10 name :"<<endl;
  for(int j=0;j<=9;++j)
  {
   cout<<name[j]<<endl;
  }
  getch();
 }
موفق باشید:smile::)

wasper

عضو جدید
کمک فوری.خیلی ساده هست.لطفا وارد بشوید

کمک فوری.خیلی ساده هست.لطفا وارد بشوید

لطفا این برنامه های ساده را به زبان c++ یا جاوا بنویسید.
یعنی کل برنامه را نمیخواهم.همون اصل برنامه را میخوام.
خیلی ساده هستند
1:برنامه ای بنویسید که سری های زیر را بنویسد
الف:s=1-2+3-4+5
ب:s=3+(4/2)+(5/3)+(6/3)+ (n+2/2
2:برنامه ای بنویسید که یک عدد گرفته و فاکتوریل ان را حساب کند؟
3:برنامه ای بنویسید که یک عدد گرفته و مقدار ارقام ان را چاپ کند؟
ب:ان عدد را بر عکس چاپ کند؟
4:برنامه ای بنویسد که تعیین کند یک عدد اول هست یا نه؟

سوال درباره زبان c

سوال درباره زبان c

برنامه ای بنویسید که عددی را از ورودی دریافت کند و معین کند عدد دورقمی است یا خیر؟

لطفا فقط با زبان c باشد سورس برنامه

راه شیری

عضو جدید
کمکم کنید

کمکم کنید

[FONT=&quot]سلام یکی به من کمک کنه من تازه دارم سی ++ یادمی گیرم کد های یه برنامه را درست نوشتم ولی وقتی برا اجرا کنترل واف 5 را می زنم یه پنجره با عنوان "اکس تیوایبل"(به معنای انجام پذیر) [/FONT][FONT=&quot]بازمیشه چی کارکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه[/FONT]

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام
Print Screen پيغام رو بذار. من که درست متوجه نشدم :surprised:

mahyafa

عضو جدید
خیلی ساده ست, توی شرط چک کن عدد بین 10 و 99 باشه یا باقیماندش بر 10 بین 1و10 باشه یا... .
حالا اگه کدشو می خوای بزارم؟

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
عکس روگذاشتم

راستش به نظر میرسه شما اقدام به اجرای بخشی از کد کردید که جنبه ی اجرایی ندارد. مثل این است که شما یک پروژه Class Library ايجاد کنید، طبیعتاً این پروژه به خودی خود رو نمیشه اجرا کرد و حتماً بایستی در پروژه اجرایی استفاده شه تا مشکلاتش مشخص شه.
ممکن هم هست علت دیگری داشته باشه. من این به ذهنم رسید.

راه شیری

عضو جدید
راستش به نظر میرسه شما اقدام به اجرای بخشی از کد کردید که جنبه ی اجرایی ندارد. مثل این است که شما یک پروژه Class Library ايجاد کنید، طبیعتاً این پروژه به خودی خود رو نمیشه اجرا کرد و حتماً بایستی در پروژه اجرایی استفاده شه تا مشکلاتش مشخص شه.
ممکن هم هست علت دیگری داشته باشه. من این به ذهنم رسید.
خوب من بایدچی کارکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ حتی برنامه را پاک کردم ودوباره نصب کردم ولی فایده نداشت:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Adeb_he2002

عضو جدید
پشنهاد

پشنهاد

چرا بجای استفاده از VS از ++Borland C استفاده نمی کنی تا با این مشکلات مواجه نشی ؟:w19:

shahriyar1369

عضو جدید
help

help

من کامپایلر ندارم ببینم درسته یا نه ولی کلیت برنامه همینه امیدوارم کمکت کنه;)
#include<stdio.h>
#include<conio.h>
void main(){
int a;
printf("please insert number");
scanf(%d,&a);
if((a/100)<0)
{if ((a/10)>0)
printf("do raghami");
}
else
printf("you insert wrong number");
getch();
}

milad708

عضو جدید
برنامه ای که تعداد نقاطی از داخل دایره x^2 +y^2=25 راکه مختصات اعداد طبیعی است

من برنامه را به زبان ++C نوشتم
فرمول دایره به صورت x^2+y^2=R^2 می باشد،پس R=5 می شود.به همین علت i , j را از -5 تا 5 انتخاب کردم.
t تعداد نقاط صحیح داخل دایره میباشد

milad708

عضو جدید
یادم رفت سورس رو قرار بدم.اینم سورسش

پیوست ها

• New Text Document.txt
    307 بایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

mr.sajjad

عضو جدید
اعداد دو قلو

اعداد دو قلو

زوج دوقلو دیگه چیه؟

راست میگه دیگه زوج دوقولو چیه مسخره کردین مارو

ای که گفتی یعنی چه؟

آیا میدانید به چه اعدادی دوقلو گویند ؟
کوششی در جهت اثبات حدس اعداد دوقلو است که توسط گلدستون ( Goldston ) و همکارانش ( Hotohashi, Pintz and Yildirim ) ارائه شده است. حدودا یک سال قبل ، اثباتی به وسیله گلدستون و یلدریم ( Yildirim ) مطرح شد اما اشتباهی در آن صورت گرفته بود که توسط گرانویل ( Granville ) و ( Soundararajan ) پیدا شد و آن کوشش بی نتیجه باقی ماند . اما این بار گرانویل اعتقاد دارد با توجه به بررسی های انجام شده تلاشهای گلدستون و همکارانش درست است. گلدستون نیز طی مصاحبه ایی که با Mercury News انجام داده کار 20 ساله اش و تلاش ناموفقی را که داشت بیان نموده و ادعا کرده این بار کار او و همکارانش درست است.
همان طور که می دانید اعداد دو قلو اعداد اولی هستند که در دو واحد با هم اختلاف دارند به عنوان مثال جفت های 3 و 5 از جمله جفت اعداد دو قلوهستند. در واقع این جفت ها به صورت p و p+2 می باشند.
این نام اولین بار توسط پل استکر (1919-1892) به این اعداد داده شد.
هنگامیکه هنوز مسئله چگونگی توزیع اعداد اول دوقلو حل نشده بود وی بران اثبات کرد که مجموع معکوسات این اعداد حتی وقتی که تعداد آنها نامتناهی باشد به عدد خاصی میل می کند. این نتیجه به نام قضیه بران نامیده می شود و عدد B ثابت بران معروف است و تقریبا برابر با 1.902160583104 اسنت .جالب به نظر می رسد که بدانید محاسبات بسیار دقیق توماس نیکلی در سال 1995 برای یافتن ثابت بران باعث آشکار شدن یکی از مشکلات جدی میکروپروسسورهای اینتل شد.
باید توجه کرد که مجموع معکوسات کلیه اعداد اول همگرا نیست که این نتیجه حتی از حکم نامتناهی بودن اعداد اول نیز قویتر است. قضیه بران نشان می دهد که اعداد اول دوقلو در میان کلیه اعداد اول بسیار پراکنده اند.
اما ایا اعداد دوقلو نامتناهی هستند؟ حدس اعداد دوقلو بر این سوال پایه گذاری شده است تعدادجفت اعداد دوقلو نامتناهی هستند.
اگر چه این مساله بیش از صد ساله است که شناخته شده اما همچنان حل نشده باقی مانده است.هاردی و رایت (1979) با بررسی جزئیات این حدس آن را تصدیق نمودند. البته هاردی و رایت بیان نمودند که اثبات و یا رد این حدس از دسترس ریاضیات کنونی خارج می باشد.
اگر (1)p(n) , .... p دنباله ایی از همه اعداد اول باشند ، آیا تعداد نامتناهی n وجود دارد که تفاضل (p(n+1 و (p(n کمتر از مثلا 10 باشد؟ اگر بتوان این مساله را حل نمود می توان گامی اساسی در جهت حل حدس دو قلو برداشت. اساس اثبات گدستون بر همین پایه است ایده اثبات به این روش فرمول زیر است و در حقیقت پیدا کردن یک کران بالا یا مقداری برای D است.
[(D = lim infn → ∞ [{p(n+1) - p(n)}/log p(n
آنچه از نظریه اعداد اول دانسته می شود این است که D باید کمتر از یک باشد در سال 1926 هاردی و لیتل وود ( Hardy and Littlewood ) با شرط درست بودن فرضیه ریمان تعمیم یافته مقدار 2/3 برای D پیدا کردند ( فرضیه ریمان فرضیه ایی که بیان می کنند قسمت حقیقی کلیه ریشه های تابع زتا ی ریمان که دارای قمست حقیقی مثبت هستند برابر ½ است.) این روند ادامه پیدا کرد تا اینکه تقریبا دو سال قبل گلدستون و یلدریم نشان دادند که این مقدار مساوی صفر است البته همان طور که اشاره شد آن اثبات اشتباهی داشت که اکنون آن را تصحیح کرده اند.

منبع

narges66

عضو جدید
پروژه درc

پروژه درc

من این برنامه رونوشتم که یک اسمس که از نوع متنی است باز کنه درصورتی که متن اون offبود بیت 0رو به پورت موازی بفرسته درصورتی که onبودبیت 1روبه پورت بفرسته درواقع یک الیدی روشن یاخاموش بشه منتها
جواب نمیده وروخطوط زیر این خطا هارومی ده لطفا کمکم کنید باید هرچه سریع این پروژه روتحویل بدم.(به زبان c)
#include<stdio.h>
#include<stdlib.h>
#include<conio.h>
#include<string.h>
#include<fstream.h>
#include<dos.h>
void senddata(int portid,unsigned char data)
{
outport(portid,data);
}
int main(void)
{
file *sms1;//error:undefined symbol 'file'
//error:undefined symbol 'sms1'
char str1[10]="off";
char str2[10]="on";
char str[10];
int ptr;
sms1=fopen("c:t.txt","r");
if(sms1==null)//error:undefined symbol 'null'
{
printf("cannot open file\n");
exit(1);
}
fgets(str,10,sms1);
while (!eof(sms1))//error:function 'eof'should have a proto type
{
ptr=strcmp(str,str1);
if(ptr==0)
{
senddata(0x378,0)
delay(500);//error statement missing
}
else
{
printf("not found");
exit(1);
}​

میتا

کاربر بیش فعال
دوست عزیز فک میکنم کدتون اشکالای زیادی داره، خب در قسمت اول که اصلاٌ sms1 رو تعریف نکردید؛ تا اونجایی که یادمه اگه میگفتیم مثلاٌ file از نوعه File هست باید File با حرف بزرگ می بود.
طبیعتاٌ در قسمت دوم هم null رو به همین خاطر نمیشناسه
در قسمت 3 نفهمیدم منظورتون از eof چیه؟
در ضمن آخر عبارت senddata (0x378,0) هم که semicolon نذاشتید.
ولی خب با بر طرف کردن همه اینها الگوریتم باز هم درست نیست.

آخرین ویرایش:

میتا

کاربر بیش فعال
راستی اگه منظورتون از eof ، همون end of file بود باید اون رو با حروف بزرگ مینوشتید چون زبان ، case sensitive، c هستش
در ضمن EOF جز فایل های سرآمد iostream هست و باید include بشه.برای همین ارور proto type رو دارید.

narges66

عضو جدید
مرسی عزیزم ازراهنمایتون همه اون چیزهایی که گفتی انجام دادم درست شدفقط روی خطی که eof داره خطای call of nonfunctionمیده،شرمنده کجای الگوریتم به نظرتون اشتباهه، خیلی وقت ندارم باید ارائه بدم ممنون میشم:gol:

میتا

کاربر بیش فعال
مرسی عزیزم ازراهنمایتون همه اون چیزهایی که گفتی انجام دادم درست شدفقط روی خطی که eof داره خطای call of nonfunctionمیده،شرمنده کجای الگوریتم به نظرتون اشتباهه، خیلی وقت ندارم باید ارائه بدم ممنون میشم:gol:

خواهش میکنم؛ در مورد اروری که میده call of nonfunction
باید بگم نشون میده سیستم فک میکنه شما دارین از دستوری استفاده میکنین که تابع نیس در صورتیکه هست! اجازه بدید رو الگوریتم بیشتر فک کنم حتماٌ اگه به نظرم رسید بهتون میگم

بالا