..:: پاسخ به سوالات Word , Excel , PowerPoint , Outlook::..

david777

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز

من میخواستم در word بین دوکلمه فارسی انگلیسی تایپ کنم ولی تراز آن به هم میریزد باید چکار کنم؟

it_solver

عضو جدید
کدوم تراز بهم میریزه؟ این موضوع قانون خاصی نداره چند بار با کلیدهای چهار گانه ابتدا و انتها حروف فارسی قرار بگیرید و انگلیسی تایپ کنید تا اصطلاحا قلق اون دستتون بیاد. از چپ چین و راست چین ها هم میتونید استفاده کنید.

n.habibifar@yaho

عضو جدید
با سلام بنده یک سوال از اکسل دارم که تا حالا از هر کس پرسیدم جوابی واسش نداشته.
فایلو پیوست کردم
ممنون میشم بررسیش کنین

پیوست ها

• question.rar
    7.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

امیرحسین.

اخراجی موقت
با سلام بنده یک سوال از اکسل دارم که تا حالا از هر کس پرسیدم جوابی واسش نداشته.
فایلو پیوست کردم
ممنون میشم بررسیش کنین
با سلام
سوالتون واضح نیست.مواد با شماره 1 و 2 و X,Y در صفحه 1 با قیمت مواد 1و2و3 در صفحه 2 چه ارتباطی دارند؟

n.habibifar@yaho

عضو جدید
با سلام
سوالتون واضح نیست.مواد با شماره 1 و 2 و X,Y در صفحه 1 با قیمت مواد 1و2و3 در صفحه 2 چه ارتباطی دارند؟
شماره 1 و 2 در صفحه1 مثلا ردیف یا شماره سفارش هست و چیزخاصی نیست.x , Y هم مثلا نام سفارش دهنده هست که قیمت تمام شده هر شفارش(با توجه به ویژگی هاش) با استفاده از یک ضریبی از مواد صفحه 2 محاسبه میشه(سلولشون فرمول نویسی شده) من اینو موندم:
فرض کنید دیروز قیمت مواد صفحه 2 یک مقداری دارن
قیمت سفارشات x ,y با توجه به قیمت مواد صفحه 1 محاسبه شدن
حالا فرض کنید امروز قیمت مواد صفحه 2 تغییر باید بکنه چون قیمت خریدشون تغیییر کرده و مثلا شرکت باید با قیمت کمتر یا بیشتری این موادو تهیه کنه
ضمن اینکه امروز ی سری سفارش جدید داریم(مثلا z , w) که باید قیمتون با قیمت جدید مواد صفحه 1 حساب بشه
چه کنیم که در صورت تغییر قیمت مواد در صفحه 2, قیمتی که دیروز واسه سفارشات x,y محاسبه شد تغییر نکنه و با توجه به همون قیمت قبلی محاسبه بشه
فایل جدید پیوست کردم
ممنون

پیوست ها

• question.rar
    7.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

n.habibifar@yaho

عضو جدید
وقتی یک جدول میکشیم و یک فرمول واسه سطر اولش مینویسیم واسه بقیه سطر ها هم تکرار میشه
حالا چطوری میشه وقتی یک جدول ایجاد میکنیم کاری کنیم که سطر اولش از یک فرمول و بقیه سطراش از یک فرمول دیگه استفاده کنن و ماهیت جدول هم حفظ بشه
یعنی از convert to range استفاده نکنیم
ممنون

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز
من وقتی تو word شماره صفحه که میزارم تنظیماتم رو از قبل درست کردم مثلا فاصله از پایین رو 1 گذاشتم تو پیش نمایش که نگاه میکنی همه چی درسته اونجوری که میخای هست ولی وقتی پرینت میکنم شماره صفحم خیلی بالاتر می افته ایراد از ورد هست یا پرینتر ؟؟؟

امیرحسین.

اخراجی موقت
من وقتی تو word شماره صفحه که میزارم تنظیماتم رو از قبل درست کردم مثلا فاصله از پایین رو 1 گذاشتم تو پیش نمایش که نگاه میکنی همه چی درسته اونجوری که میخای هست ولی وقتی پرینت میکنم شماره صفحم خیلی بالاتر می افته ایراد از ورد هست یا پرینتر ؟؟؟
اشکال از تنظیماتته.
اول کاغذا رو آ4 انتخاب کن.بعد اگه margine رو روی 1 تنظیم کنی
حالا مقدار اضاف که میگی مربوط به هدر و فوتر هست که توی اینجاست
. margins ---- custom margins - lay out --- header and footer

امیرحسین.

اخراجی موقت
شماره 1 و 2 در صفحه1 مثلا ردیف یا شماره سفارش هست و چیزخاصی نیست.x , Y هم مثلا نام سفارش دهنده هست که قیمت تمام شده هر شفارش(با توجه به ویژگی هاش) با استفاده از یک ضریبی از مواد صفحه 2 محاسبه میشه(سلولشون فرمول نویسی شده) من اینو موندم:
فرض کنید دیروز قیمت مواد صفحه 2 یک مقداری دارن
قیمت سفارشات x ,y با توجه به قیمت مواد صفحه 1 محاسبه شدن
حالا فرض کنید امروز قیمت مواد صفحه 2 تغییر باید بکنه چون قیمت خریدشون تغیییر کرده و مثلا شرکت باید با قیمت کمتر یا بیشتری این موادو تهیه کنه
ضمن اینکه امروز ی سری سفارش جدید داریم(مثلا z , w) که باید قیمتون با قیمت جدید مواد صفحه 1 حساب بشه
چه کنیم که در صورت تغییر قیمت مواد در صفحه 2, قیمتی که دیروز واسه سفارشات x,y محاسبه شد تغییر نکنه و با توجه به همون قیمت قبلی محاسبه بشه
فایل جدید پیوست کردم
ممنون
سلام
راه خاصی نداره.
باید برای هر روز که قیمت مواد اولیه تغییر میکنه یه لیست جدید ایجاد کنی و توی صفحه 1 برای لیست خرید جدید فرمول رو بر اساس قیمت های جدید تنظیم کنی و قیمت های قدیمی هم دست نخورده باقی می ماند.

امیرحسین.

اخراجی موقت
وقتی یک جدول میکشیم و یک فرمول واسه سطر اولش مینویسیم واسه بقیه سطر ها هم تکرار میشه
حالا چطوری میشه وقتی یک جدول ایجاد میکنیم کاری کنیم که سطر اولش از یک فرمول و بقیه سطراش از یک فرمول دیگه استفاده کنن و ماهیت جدول هم حفظ بشه
یعنی از convert to range استفاده نکنیم
ممنون
خونه اول فرمول رو وارد کن.
خونه دوم هم فرمول رو دستی وارد کن و به بقیه ی خونه ها تعمیم بده.

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز
اشکال از تنظیماتته.
اول کاغذا رو آ4 انتخاب کن.بعد اگه margine رو روی 1 تنظیم کنی
حالا مقدار اضاف که میگی مربوط به هدر و فوتر هست که توی اینجاست
. margins ---- custom margins - lay out --- header and footer

ممنون که جواب دادین ...
نوع کاغذمو A4 انتخاب میکنم تمام تنظیمات درسته حتی footer رو هم صفر میزارم ولی درست نمیشه :(

امیرحسین.

اخراجی موقت
ممنون که جواب دادین ...
نوع کاغذمو A4 انتخاب میکنم تمام تنظیمات درسته حتی footer رو هم صفر میزارم ولی درست نمیشه :(
توی فایل کاغذ باید آ4 باشه و هم توی print preview با ید آ4 رو انتخاب کنی.
اگه بیشتره کمش ببین چی میشه.
چنده فاصلش مگه؟

david777

عضو جدید
کدوم تراز بهم میریزه؟ این موضوع قانون خاصی نداره چند بار با کلیدهای چهار گانه ابتدا و انتها حروف فارسی قرار بگیرید و انگلیسی تایپ کنید تا اصطلاحا قلق اون دستتون بیاد. از چپ چین و راست چین ها هم میتونید استفاده کنید.

این کارم انجام دادم ولی جواب نمیده.

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان عزیز

من میخواستم در word بین دوکلمه فارسی انگلیسی تایپ کنم ولی تراز آن به هم میریزد باید چکار کنم؟
سلام

شما هم متن رو راست چین کنین و هم جهت نوشتن رو از راست به چپ تنظیم کنین.

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی فایل کاغذ باید آ4 باشه و هم توی print preview با ید آ4 رو انتخاب کنی.
اگه بیشتره کمش ببین چی میشه.
چنده فاصلش مگه؟

تو ورد و print preview درسته فاصله شماره صفحم از انتهای صفحه وقتی پرینت میکنی خراب میشه
مثلا توی وردم فاصله شماره صفحم تا انتهای کاغذ مثلا 1.5 سانت هست وقتی پرینت میکنم فاصلش میشه 5 سانت
تمام تنظیمات رو چک کردم همه جا کاغذم آ4 هست ... فکر کنم office رو پاک کنم دوباره نصب کنم شاید درست بشه

moon9airl

عضو جدید
سلام
یه سوال تو ورد دارم: heading های 4 تویی لیست table of content نمیان، چه جوری می تونم تنظیمش کنم که بیان؟ اصلا میشه؟:confused:
ممنونم ازکمکاتون:heart:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تو ورد و print preview درسته فاصله شماره صفحم از انتهای صفحه وقتی پرینت میکنی خراب میشه
مثلا توی وردم فاصله شماره صفحم تا انتهای کاغذ مثلا 1.5 سانت هست وقتی پرینت میکنم فاصلش میشه 5 سانت
تمام تنظیمات رو چک کردم همه جا کاغذم آ4 هست ... فکر کنم office رو پاک کنم دوباره نصب کنم شاید درست بشه

از تنظيمات پرينترتونه احتمالا

mo.ava

عضو جدید
سلام من میخوام تو اکسل فقط اندازه یه سلول رو بزرگ کنم.نه کل ستون یا ردیفش...

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام من میخوام تو اکسل فقط اندازه یه سلول رو بزرگ کنم.نه کل ستون یا ردیفش...

سلام. چيزي كه شما ميخواين غير ممكنه. چون نظم سلول ها بهم ميريزه ولي ميتونين چند تا سلول رو با هم تركيب كنيد كه بزرگ ديده بشه. از merge بايد استفاده كنيد. داخل تب home قرار داره

david777

عضو جدید
سلام

من یه فایل word دارم که بهم ریخته اصلشم ندارم، آیا راهی هست که درست بشه؟

moon9airl

عضو جدید
سلام
یه سوال تو ورد دارم: برای اینکه بخوایم چند صفحه ی اول بصورت حروف الف، ب، ... و بعد از اون بقیه ی صفخات بصورت عددی شماره گذاری بشن از قسمت page number format تنظیمات رو انجام دادم اما وردم به این صورت شده که چند صفحه اول حروف هستن اما صفحاتی که با عدد میخوان شماره گذاری بشن به جای اینکه از عدد 1 شروع بشن از عدد 6 (چون ششمین صفحه است) شروع میشن

ممنون میشم کمکم کنین ;)

امیرحسین.

اخراجی موقت
سلام
یه سوال تو ورد دارم: برای اینکه بخوایم چند صفحه ی اول بصورت حروف الف، ب، ... و بعد از اون بقیه ی صفخات بصورت عددی شماره گذاری بشن از قسمت page number format تنظیمات رو انجام دادم اما وردم به این صورت شده که چند صفحه اول حروف هستن اما صفحاتی که با عدد میخوان شماره گذاری بشن به جای اینکه از عدد 1 شروع بشن از عدد 6 (چون ششمین صفحه است) شروع میشن

ممنون میشم کمکم کنین ;)

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    10.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

moon9airl

عضو جدید
ممنونم از راهنماییتون، اما با انجام این تنظیمات دوباره همه صفحات(شامل همون صفحات با حروف شماره گذاری شده) با عدد شماره گذاری میشن !!!:confused:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنونم از راهنماییتون، اما با انجام این تنظیمات دوباره همه صفحات(شامل همون صفحات با حروف شماره گذاری شده) با عدد شماره گذاری میشن !!!:confused:

روي قسمتي كه ميخواين با عدد باشه كليك كنيد. از قسمت header and footer گزينه link to previous رو غير فعال كنيد و مجددا شماره گذاري رو ريست كنيد