ویندوز فون بهتر است یا اندروید؟

ali 254

اخراجی موقت
سلام...
ویندوز فون و اندروید در مقایسه با هم چه معایب و مزایایی دارن؟

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام...
ویندوز فون و اندروید در مقایسه با هم چه معایب و مزایایی دارن؟
من هم ویندوز فون دارم هم آندروید. به طور خلاصه میگم: ویندوز فون خیلی خیلی سبک تر هست نسبت به اندروید، کارکرد گوشی های ویندوز فون بسیار روون هست در حالیکه گوشی های اندرویدی فضای رم به سرعت در اون ها پر میشه و RAM Usage در اون ها بالا میره، مثلا رم گوشی من 3 گیگ هست که بعد از آپدیت به KitKat 4.4.2 حدود 2.73 گیگ رم آزاد برام فعال کرده ولی علی رغم افزایش رم قابل دسترس حدود 50 درصد رم در چند ساعت اولیه ریسیت گوشی پر میشه.
به نظرم گوشی اندرویدی اگر کسی می خواد بخره و از اپلیکشن ها خیلی استفاده می کنه باید گوشی های بالارده بخره، مثل HTC One mate و غول های سامسونگ و هواوی مثل Note 3 , 2 و S5 و ...
چون هم CPU بالایی دارند هم کیفیت خوب هم رم بالایی دارند و با توجه به مشکلی که گفتم روون کار می کنن.
اندروید اوپن سورس هست و نوشتن برنامه برای اون راحت هست، خیلی خیلی یوزر فرندلی تر از ویندوز فون هست، به این معنی که در ویندوز فون نمیشه برای پس زمینه عکس گذاشت و همه گوشی کاشی های محبوب ویندوز 8 و بالاتر هستند، که البته جذابیت های خاص خودش رو داره، اما در اندروید به راحتی میشه دسکتاپ ها و اسکرین های دلخواه داشت. دسترسی به پوشه ها در اندروید خیلی راحت تر هست، البته اگر از ویندوز فون 8.1 استفاده کنی اون هم راحت هست، فقط ویندوز فون 8 یکم مشکل داره توی این زمینه که با نصب یکی دو تا برنامه مشکلش حل میشه.
ویندوز فون برخلاف ادعای خیلی ها، مثل اندروید بانک نرم افزاری قویی داره و خودم از Microsoft store براش کلی نرم افزار گرفتم. اگر از وین فون های نوکیا استفاده کنی که اصلا غصه کیفیت ساخت و دوربین رو هم نخور

iraneasytravel

عضو جدید
سلام.
بزرگترین ایرادی که ویندوزفون داره در برنامه هاشه. برنامه های ایرانی براش واقعا کمه. برنامه های معمولی هم به سختی روش جواب میده. مثلا وایبر من پیام میومد اما نمایش نمیداد و فقط در صورتیکه خودم برنامه رو باز میکردم میدیدم پیام اومده. همه برنامه های اجتماعیش همینطور بود.
من نوکیا 1520 داشتم و کیفیت بدنه و زیبایی و دوربین واقعا حرف نداشت ولی به دلیل نقص برنامه ای فروختم :cry:

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
من الآن هم ویندوزفون دارم هم اندروید. اندروید بسیار بهتره! اینکه میگن سرعت ویندوزفون بیشتره، من که تفاوت چندانی ندیدم. البته لومیا من پایین ردس ولی به هر حال با برنامه ها خیلی مشکل داره. برنامه هایی که خود نوکیا یا مایکروسافت درست کردن خوبن ولی مگه چقدر از این دست برنامه ها هستش؟!!!برنامه های شرکتای دیگه مثل تلگرام یا همون وایبر که دوستمون عرض کردن، باگ دارن. یه سری برنامه ها هم رو نسخه بتا گیر کردن.
به هر حال هرکی قصد خرید داره پیشنهاد می کنم تا زمان ارئه ویندوز10، سمت 8.1 نره اصلا.

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
من هم اصلا" ویندوز فون رو تایید نمیکنم
با اینکه اصلا| علاقه ای به سیستم عامل آندروید دارم
ولی در این یک مورد
مطمئنا" آندروید میتونه یکی از بهترین انتخابا باشه
ویندوز فون توی هیچ کروم از قسمتا نمیتونه با آندروید مقایسه بشه
نمیدونم چرا هروقت بحث در مورد ویندوز فون میکنم یاد Symbian 3rd میوفتم!
یادش بخیر چه سیستم عامل باحالی بود !
چه دورانی داشتیما!

sab2020

عضو جدید
در خصوص نقص برنامه ای به خصوص برنامه ی وایبر باید خدمتتون عرض کنم که این مشکل برمیگرده به برنامه نویسان وایبر ، چرا بقیه نرم افزار های پیام رسان ، این مشکل رو ندارن ؟
در مورد امکانات ویندوزفون ، ویندوز ده هیچ چیزی از بقیه سیستم عامل ها کم نداره . ایشالا چند وقت دیگه عرضه خواهد شد و شاهد قابلیت های جالب این سیستم عامل ، خواهیم بود .
یکی از مشکلات کم بودن نرم های فارسیه ، ولی نمیشه گفت نداره ، بعضی از اپلیکیشن های فارسی این سیستم عامل ، خیلی قوی تر از نمونه های اندرویدی هستند . این موضوع هم برمیگرده به شرکت های ایرانی که از ویندوز فون استقبال نمیکنن ، وگرنه برنامه نویس ویندوز فون ، به برنامه نویسی رقبت بیشتری نشون میداد .
آینده ی این سیستم عامل روشن خواهد بود . به این نکته توجه کنید که بانک ها هم دارن برای این پلتفرم ، نرم افزار همراه بانک میسازند و عرضه میکنند و این نشون میده ، ویندوزفون ، رو به رشده ، وگرنه بانک پولشو دور نمیریزه .

Major Geologist

کاربر ممتاز
در خصوص نقص برنامه ای به خصوص برنامه ی وایبر باید خدمتتون عرض کنم که این مشکل برمیگرده به برنامه نویسان وایبر ، چرا بقیه نرم افزار های پیام رسان ، این مشکل رو ندارن ؟
در مورد امکانات ویندوزفون ، ویندوز ده هیچ چیزی از بقیه سیستم عامل ها کم نداره . ایشالا چند وقت دیگه عرضه خواهد شد و شاهد قابلیت های جالب این سیستم عامل ، خواهیم بود .
یکی از مشکلات کم بودن نرم های فارسیه ، ولی نمیشه گفت نداره ، بعضی از اپلیکیشن های فارسی این سیستم عامل ، خیلی قوی تر از نمونه های اندرویدی هستند . این موضوع هم برمیگرده به شرکت های ایرانی که از ویندوز فون استقبال نمیکنن ، وگرنه برنامه نویس ویندوز فون ، به برنامه نویسی رقبت بیشتری نشون میداد .
آینده ی این سیستم عامل روشن خواهد بود . به این نکته توجه کنید که بانک ها هم دارن برای این پلتفرم ، نرم افزار همراه بانک میسازند و عرضه میکنند و این نشون میده ، ویندوزفون ، رو به رشده ، وگرنه بانک پولشو دور نمیریزه .

تا وقتی 10 نیومده نظری ندارم. ولی 8.1 رو اصلا قبول ندارم که سرطانه تو ایران.

reza_19933

عضو جدید
واسه مقایسه کافیه دوتا گوشی یه اندروید و یکی ویندوزفون رو با رم 512 بگیری دستت

وینفون درمقابل اندروید خداس!

حالا نمیخوام نظرمو تحمیل کنم فقط اینو امتحان کنین دو تا گوشی با رم512 یکی اندروید و یکی وینفون همزمان باش کار کنین!

Major Geologist

کاربر ممتاز
واسه مقایسه کافیه دوتا گوشی یه اندروید و یکی ویندوزفون رو با رم 512 بگیری دستت

وینفون درمقابل اندروید خداس!

حالا نمیخوام نظرمو تحمیل کنم فقط اینو امتحان کنین دو تا گوشی با رم512 یکی اندروید و یکی وینفون همزمان باش کار کنین!

حرفت درسته ولی اینم در نظر بگیر اندروید به خاطر تنوع برنامه هاش، آدم رو اندروید بیشتر از ویندوزفون برنامه نصب می کنه.
رم 512 هم که واسه ویندوزفون منسوخ شد. مایکروسافت حتی سری 4 رو با رم 1 داد بیرون. نسخه ویندوزموبایل 10 واسه رمای 512 هم با 1 گیگی ها فرق داره. چون سیستم عامل سنگین بوده کند میشده دستگاه، یه سری قابلیت هارو واسه 512 حذف می کنه.

reza_19933

عضو جدید
حرفت درسته ولی اینم در نظر بگیر اندروید به خاطر تنوع برنامه هاش، آدم رو اندروید بیشتر از ویندوزفون برنامه نصب می کنه.
رم 512 هم که واسه ویندوزفون منسوخ شد. مایکروسافت حتی سری 4 رو با رم 1 داد بیرون. نسخه ویندوزموبایل 10 واسه رمای 512 هم با 1 گیگی ها فرق داره. چون سیستم عامل سنگین بوده کند میشده دستگاه، یه سری قابلیت هارو واسه 512 حذف می کنه.

منم نگفتم برین رم 512 بخرید برادر! گفتم واسه مقایسه فقط! مفهومو بد رسونده بودم آیا؟ متعصب نباشی میفهمی وینفون از اندروید بهتره! حالا میگی تنوع نرمافزار درسته؟ اینو اسمشو میزاری مشکل؟ هر روز داره به تعداد نرم افزاراش اضافه میشه و به نظرم هیچ کمی کاستی نداره الان. (فکر کنم از نظر شما سیستم عامل مک رو باس بندازیم دور!!! )
به نظرم توی تنوع نرم افزارم کم نمیاره! من که هرچی خواستم داشته! شمارو نمیدونم!

mohsen100

عضو جدید
برنامه های اندروید بیشتره .
اما گوشی بعدی من( اگه بخوام گوشی بخرم ) ویندوز فون سری لومیا هس.

reza_19933

عضو جدید
برنامه های اندروید بیشتره .
اما گوشی بعدی من( اگه بخوام گوشی بخرم ) ویندوز فون سری لومیا هس.

با اطمینان کامل بخر. الانم که لومیا ها شده مال مایکروسافت، عالین.
و اینکه تقریبا تمام نرمافزارها رو دیگه داره! هیچ کمی کاستی نداره. برتری نرم فزاری تو بعضی نرم افزار ها واقعا چشم گیره. پشتیبانی کاااامل از "آفیس" همه ی پرونده های آفیس رو باز میکنه. WOrd , excel
و ...

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود بر شما دوستان
اخیرا گوشیم خراب شده و احتمالا تعمیرش هزینه ی زیادی ببره
واسه همین با چنتا از دوستام مشورت کرده بودم که گوشی های ویندوز فون لومیا 540 و 640 رو بهم پیشنهاد دادن
حالا به نظر شما Huawei P6 رو با هزینه ی زیاد مادر بردش تعمیر کنم بهتره یا اینکه یدونه لومیا 540 یا 640 بگیرم؟
لطفا در مورد قیمت گوشی ها هم بگید و اگر پیشنهاد بهتری دارید نیز بیان کنید ببینم چه میشه کرد
سپاس

Major Geologist

کاربر ممتاز
درود بر شما دوستان
اخیرا گوشیم خراب شده و احتمالا تعمیرش هزینه ی زیادی ببره
واسه همین با چنتا از دوستام مشورت کرده بودم که گوشی های ویندوز فون لومیا 540 و 640 رو بهم پیشنهاد دادن
حالا به نظر شما Huawei P6 رو با هزینه ی زیاد مادر بردش تعمیر کنم بهتره یا اینکه یدونه لومیا 540 یا 640 بگیرم؟
لطفا در مورد قیمت گوشی ها هم بگید و اگر پیشنهاد بهتری دارید نیز بیان کنید ببینم چه میشه کرد
سپاس

بنده فعلا تا نیومدن ویندوز10 برای موبایل، ویندوزفون رو رد می کنم.