ورود نظامیان زن تازه نفس آمریکایی در افغانستان (+تصاویر)

میلاد78

عضو جدید
دادنا:
ارتش آمریکا برای تقویت حضور خود در افغانستان تلاش کرده از همه ظرفیت های نظامی خود استفاده کند. استفاده از زنان سرباز و حضورشان در افغانستان سابقه داشته است و به گفته فرماندهان نظامی آمریکایی از آنان در جاهایی استفاده خواهد شد که سربازان مرد ارتش آمریکا قادر به فعالیت نیستند، برای نمونه برای ارتباط برقرار کردن با زنان افغان و کودکان.

به گزارش دادنا این در حالی است که آمریکا قول داده به زودی نیروهای خود را از افغانستان خارج کند و مسئولیت امنیتی را به پلیس افغانستان واگذار کند. با این وجود اخباری مبنی بر حضور نیروهای تازه نفس از زنان ارتش آمریکا در ماه آینده میلادی توسط رسانه ها مخابره شده است.

به همین مناسبت آژانس خبری Getty Image عکس هایی از حضور زنان آمریکایی شاغل در ارتش را منتشر کرده است که با هم مرور می کنیم:

گروهبان شینا آدامز 25 ساله و سرجوخه کریستی بیکر 21 ساله به همراه پزشک یار ارتش آمریکا شانون کرولی 22 ساله پیش از آغاز عملیات تجسس و گشت زنی در موسی قلعه افغانستان.

یکی از سربازان زن ارتش آمریکا در حال بازی با پسر بچه های افغان در موسی قلعه.

یکی از زنان ارتش آمریکا در حال تلاش برای برقراری ارتباط با دختران افغان در بلولاک افغانستان

یکی از زنان واحد پزشکی ارتش آمریکا در حال گشت زنی در بازاری در قلعه موسی خان افغانستان. مرد دوچرخه سوار با تعجب به او نگاه می کند.

یکی از زنان ارتش آمریکا در مراسم صبحگاه خوشامدگویی به واحد ارتش آمریکا در استان هلمند افغانستان شرکت می کند. حدود 48 زن در این واحد در حال خدمت در ارتش آمریکا هستند.

سربازان زن آمریکایی واحد ترجمه زبان پشتو در حال گریه برای از دست دادن یکی از سربازان زن در حمله طالبان

کودکان و مردم متعجب افغان در حالی که سربازان زن آمریکایی تلاش می کنند خود را به آنان معرفی کنند.

یکی از سربازان زن آمریکایی در حال ارائه گزارش عملیات با لپ تاپ خود​

http://www.asriran.com/fa/news/175736/

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه میگن نیروهامونو میاریم بیرون نمیارن:razz: رو حرف خودشونم نیستن:razz:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تو ارتش خدمت کردن رو برای خودم اصلا نمی پسندم اما اگه زنی واقعا این رو با روحیات و شخصیت خودش سازگار می بینه می تونه این کارو بکنه... اون زنه ... یه زن با این شخصیت... جالبه که تو همین عکسها هم روحیه خاص زنانه رو می شد دید... یه انسان بالغ برای زندگی خودش تصمیم می گیره... قرار نیست همه مثل ما باشن تا بهشون بگیم نرمال

alborz_2000

اخراجی موقت
من تو ارتش خدمت کردن رو برای خودم اصلا نمی پسندم اما اگه زنی واقعا این رو با روحیات و شخصیت خودش سازگار می بینه می تونه این کارو بکنه... اون زنه ... یه زن با این شخصیت... جالبه که تو همین عکسها هم روحیه خاص زنانه رو می شد دید... یه انسان بالغ برای زندگی خودش تصمیم می گیره... قرار نیست همه مثل ما باشن تا بهشون بگیم نرمال

افرین. اولین گام رسیدن به دموکراسی همین چیزیه که شما گفتی. در ضمن مینا خانوم نیروهاشون رو که نمیتونن یه شبه ببرن بیرون، از فرداش دوباره طالبان بر میگرده(گرچه مشایل سیاسی و منافع کشورشون در میان هست) اما خارج کردن سرباز هم به این راحتی نیست که.

bahareh85

عضو جدید
یعنی چی؟ یعنی زنا نمیتونن خدمت کنن؟ اگه اینجوریه دیگه چرا حرف از برابری میزنید؟
نه که نمی تونن خدمت کنن، تو همچین شرایطی زندگی کردن خلاف ذات زنانه است، ما حرف از برابری حقوق زدیم، برابری قدرت تفکر و ذهن .شما مردا اگه جسما برای کار یدی مناسبید دلیل برتری شما نیست کارهایی هست که زنها از نظر فیزیکی برای اون ساخته نشدن همون طور که مردا نمی تونن بچه بیارن

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
زن لطیف تر از اونیه که اینطور زندگی کنه
اینا زن نیستن که مردن به قیافشون نگاه نکنید از مردا هیچی کم ندارن
اگه زن و مردی در ساختار کروموزومی خودش توازن x و y به هم خورده باشه تکلیفش چیه؟
امکان داره شخص زن باشه ولی تمایلات ژنی مردانه داشته باشه یا برعکس؛ اگه همچنین زنی رو بذاری خونه شاید خودشو خفه کنه؛ البته یه گزینه هم می تونه این باشه که اسم زن روشون نذاشت ولی به هر حال با تعریف ژنی زن جور در میاد.
---------
شبیه سازی انسان همین کار رو می کنه، مردان yyyy ایی تولید می کنه که بیش از دو متر قدشون هست و فوق العاده خشن هستند، ربات های جنگی؛ خوشبختانه در کشورهای غربی مردم اعتراض کردن و شبیه سازی لغو شد چون یه جهش ژنتیکی ممکن بود کل دنیا رو نابود کنه (البته شاید به صورت زیرزمینی انجام بگیره)
ولی متاسفانه در کشور ما سطح آگاهی ها خیلی کمتر از حدی هست که مردم این چیزا رو درک کنند و الان فشار جهانی زیادی رو کشور هست (مؤسسه زویان) که شبیه سازی رو لغو کنن، چیزی که کشور ما قبل از همه به آن اعتراض کرده بود و مراجع فتوای حرام بودن اون رو دادن، ولی با یه دستور همه چی برگشت...

alborz_2000

اخراجی موقت
نه که نمی تونن خدمت کنن، تو همچین شرایطی زندگی کردن خلاف ذات زنانه است، ما حرف از برابری حقوق زدیم، برابری قدرت تفکر و ذهن .شما مردا اگه جسما برای کار یدی مناسبید دلیل برتری شما نیست کارهایی هست که زنها از نظر فیزیکی برای اون ساخته نشدن همون طور که مردا نمی تونن بچه بیارن
چون شما خیلی حساسی، اشکتم همیشه یراهه جسمتم ضعیفه حس زنونه داری ولی اونی که میره سرباز میشه و روحیش مثل تو نیست، توانایی جسمیش رو بالا برده، حس زنونه داره!!!!!!!!!!

bahareh85

عضو جدید
چون شما خیلی حساسی، اشکتم همیشه یراهه جسمتم ضعیفه حس زنونه داری ولی اونی که میره سرباز میشه و روحیش مثل تو نیست، توانایی جسمیش رو بالا برده، حس زنونه داره!!!!!!!!!!
من ، من نوعی رو گفتم اگه من این طور بودم که شما میگی نمیومدم مثل شما رشته فنی بخونم
ولی ذات زن حمالی ، گرما ، کثیف شدن و خیلی چیزایی رو که مردا باهاش مشکل ندارن رو دوست نداره، پس این زنها از ذات خودشون فاصله گرفتن

alborz_2000

اخراجی موقت
من ، من نوعی رو گفتم اگه من این طور بودم که شما میگی نمیومدم مثل شما رشته فنی بخونم
ولی ذات زن حمالی ، گرما ، کثیف شدن و خیلی چیزایی رو که مردا باهاش مشکل ندارن رو دوست نداره، پس این زنها از ذات خودشون فاصله گرفتن
من قبول دارم حرفاتو، ولی من خودم یه همچین زنی دوست دارم. که از سوسک و گربه نترسه، بتونه با پوتین 1روز پیاده روی کنه، هر وقت هم لازم شد، با دست خالی ادم بکشه، چه برسه با تفنگ و تجهیزات جنگی

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
من قبول دارم حرفاتو، ولی من خودم یه همچین زنی دوست دارم. که از سوسک و گربه نترسه، بتونه با پوتین 1روز پیاده روی کنه، هر وقت هم لازم شد، با دست خالی ادم بکشه، چه برسه با تفنگ و تجهیزات جنگی

ببخشید ولی من اصلا چنین زنی رو دوست ندارم ! :surprised: زن به لطافت و احساس و ظرافتش هست که زنه نه زنی که به بقول شما از نظر روحیه طوری باشه که با ادم کشتن مشکلی نداشته باشه و با پوتین سنگین کلی پیاده روی کنه !

alborz_2000

اخراجی موقت
ببخشید ولی من اصلا چنین زنی رو دوست ندارم ! :surprised: زن به لطافت و احساس و ظرافتش هست که زنه نه زنی که به بقول شما از نظر روحیه طوری باشه که با ادم کشتن مشکلی نداشته باشه و با پوتین سنگین کلی پیاده روی کنه ! [/B]
چرا ببخشید؟؟؟؟؟ شما یه زنه نرم و نازک و لطیف دوست داری. منم یه زن دوست دارم که روحیاتش اینجوری باشه. اینطوری لازم نیست سر هر موضوع کوچیکی بابهش جر و بحث کنم و احیانا بزنم سیاه و کبودش کنم

aminvo

عضو جدید

من با نظرتون مخالفم، اولا که شما دارین به صورت غیر مستقیم به مردان توهین می کنید. کثیف شدن، گرما و حمالی و چیز هایی از این قبیل ، مواردی هستند که هر انسان سالمی دوست نداره، من هم لذت می برم زیر کولر نشسته باشم و کارهای اداری انجام بدم. این طرز تفکر مدت هاست که در بعضی از کشور ها دیگه حیاتی نداره، این شرایط هستند که انسان ها را می سازند و مرد و زن هم نداره، البته همونطور که دوستمون اشاره کردن از لحاظ علمی به ترکیب کروموزوم بستگی داره. اگر به گذشته هم برگردید در طول تاریخ زنانی را می بینید که ارتش ها را فرماندهی کردن و خیلی سخت از مردها جان دادن و به این را حتی ها شکست پذیر نبودند.

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا ببخشید؟؟؟؟؟ شما یه زنه نرم و نازک و لطیف دوست داری. منم یه زن دوست دارم که روحیاتش اینجوری باشه. اینطوری لازم نیست سر هر موضوع کوچیکی بابهش جر و بحث کنم و احیانا بزنم سیاه و کبودش کنم
:w15::w15::w15::w15:

CRYSTALIN

عضو جدید

زنهای آمریکایی برطبق فرهنگ اونجا رشد کردند وشاید اصلا بد نمی دونند این کار رو .مگر زمان جنگ زنان ما پا بپای مردا نجنگیدند ؟؟؟؟؟؟/
این از نظر روانشناسی ثابت شده که هرمردی تودنیا مقداری روحیات زنونه داره وهر زنی مقداری روحیات مردانه.خوب توامریکا میان استعداد یابی میکنند زنایی که درصدشون بالاتره برای این کار انتخاب میکنند .حالا برای هر هدفی...تو همین ایران مگر زنان نیروی انتظامی رو ندیدین؟
فقط خیلی دلم برا دختربچه های افغانی سوخت که تا حالا این نوع زن رو ندیده بودند وفکر می کنند زن یعنی مادرای اونها با همان آزادیهای محدود .یعنی انسانی از نوع درجه دوم .راستی که این دنیا چقدر عجیبه یک عده از اینور بوم افتاده اند عده ایی هم از اونور.

4042

عضو جدید
فكر كنم معناي تنبلي رو با ظرافت اشتباه گرفتي . زن مي تونه خيلي از كارها را با حفظ ظرافت و روح لطيفش انجام بده .:razz:

bpcom

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونم ارتش دارن مام ارتش
آزاد بشه زنان هم بیان تو ارتش عضو بشن
به نظر من هم اگه توان بدنیشون اجازه بده خیلی هم خوبه
بگذریم اینکه ارتش ما که فعلا وارفته شده