همخوانی کنکور کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

b_arch_5

کاربر بیش فعال
بچه ها اگه كسي كلاس اسكيس ميره يه لطفي كنه رونده كار و بياد اينجا توضيح بده.

memari1900

عضو جدید

نه عزيزم دير نيست يه نگاه به سوالاي چن سال قبل بندازي رونده سؤالا دستت مياد
يه نكته مثبتي هم كه داري اسكيسه
اسكيس خيلي تعيين كننده است.
متشکرم، با توجه به صحبت های دوستان باید برم کتاب عصر کنکاش برای تست دانشگاه آزاد بگیرم. ممنون. امیدوارم همتون همونجایی که دوست داریدقبول شید

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان

طی جلسه حضوری که با آقای ایرانشاهی داشتم
ایشون لیست زیر رو برای کنکور آزاد پیشنهاد دادن

زبان :
فلش کارت های آکادمی
کتاب انگلیسی برای معماران رستگارپور که یک راهنما هم تو بازار داره
در توضیح تست های زبان هم گفتن که شباهت زیادی به کنکور سراسری نداره و باید تعاریف مربوط به اصطلاحات معماری رو بلد باشین مثلن تعریف سیمان چیه و .....

فن :
جزوه عناصر و مصالح دکتر سعیدی پور
تنظیم و تاسیسات همونایی که برای سراسری خوندین رو دوباره کار کنین (برای تاسیسات هم گفتن فقط مکانیکی بخونین)
جزوه دکتر مفیدی

تاریخ :
گفتن که اول از همه هر چی جزوه تاریخ دارین رو تموم کنین بعد برید سراغ کتاب های زیر
کتاب مبانی نظری معماری دکتر یاران انتشارات شهیدی (4 جلد)
کتاب معماری معاصر دکتر سپهری مقدم انتشارات علم و صنعت (2 جلد)

اونجوری که یادمه فک کنم گفتن تاریخ ایران و اسلام اهمیت کمتری داره نسبت به جهان و معاصر

درک :
گفتن همون سراسری + تست
مطالعه سه کتاب هنرستان :
ترسیم فنی و نقشه کشی
مبانی هنرهای تجسمی
مبانی طراحی معماری

ممنون از شما.. کاملا مفید و مختصر..

araghon

عضو جدید
دوستان عزیز کتاب یا فایل سوالات و پاسخ تشریحی سنوات گذشته دانشگاه ازاد وجود داره؟

panteaa

عضو جدید
دوستان خوبم ممنونم از اطلاعاتون ، من درهمایش مجدد آکادمی (ویژه دانشگاه آزاد) ، روز پنجشنبه شرکت کردم، مواردی رو دکتر سعیدی پور گفتن که در نقل قول ها ، با رنگ آبی مینویسم. مواردی که بنفش کردم مهم تر بودن.

دکتر نصیری هم طراح سوال هستند.

گفتند اول باید ببینید هدفتون از ادامه تحصیل چیه، اگر میخواین فقط تا ارشد بخونین ، تایم زیادی هم ندارین و شاغل هستید ، ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد خوب هستش ، اما توجه کنید که برای دکترا اگر میخواین در آزمون سراسری شرکت کنید در مرحله مصاحبه آرمون دکترا اذیت میشید، البته بازهم با ارائه مقاله و پژوهش در مدت 1 الی دو سال تحصیل در دانشگاه سراسری میسر هستش.

در مورد دانشگاه های غیر انتفاعی هم گفتن ، دانشگاه علوم تحقیقات و تهران مرکز وهمینطور دانشگاه های آزاد تهران به مراتب از غیر انتفاعی هایی ها بهتر هستن.

امسال تفاوتی در الویت بندی انتخاب ها نیست ، یعنی به طور مثال من انتخاب اولم قزوینه ، ولی ترازم به دانشگاه تهران شمال که در انتخابام هستش میخوره، پس دردانشگاه تهران شمال قبول میشم. و مثل سال های گذشته نیست.

در خوندن کتاب ها خیلی گیر ندید .لازم نیست مثل سراسری مطالعه کنید، چون مشخص نیست دقیق از چه کتابی بیشترین سوال خواهد اومد، شما تا جایی که ممکنه باید معلوماتتون رو بالاببرید. در مورد خوندن کتاب اسلامی پیرنیا من خاطرمه گفتن میتونین نخونید، اما بقیه کتب مربوط به تاریخ رو حذف نکردن.
...................

این سایتhttp://saeidipour.com/ دکتر سعیدی پور هستش، اگر سوالی داشته باشید گفتن جواب میدن. درمورترازها هم در سایت قرار داده شده ، در بین انتخاب های دانشگاه آزاد ، مراکز بین المللی و واحد های دبی و لبنان ، شهریه هاشون 3برابر هستش . و هرکسی میزنه حتما قبول میشه !!
پس انتخاب نکنید ، میتونید به دانشگاه علوم تحقیقات (مرکز کل) برین و از اونجا حذف کنید ، البته یه هزینه ای هم گویا میگیرن.
گفتندچند تا برنامه در شبکه آموزش مخصوص جمع بندی کنکور داشتند و همینطور 3تا برنامه 40 دقیقه برای دانشگاه آزاد ، گویا در یوتیوب هستش.

برای اسکیس : در اسکیس سراسری بیشتر مفهومی هستش و کلید واژه ها بسیار مهم هستند، ولی اسکیس آزاد خیلی مفهومی نیست، 30-40 درصد برای آزاد خوبه.
بچه هایی که کلاس های اسکیس سراسری رو در حال حاضر میرن، برای آزاد هم میتونن درصد خوبی رو داشته باشن، البته در این کلاسا موارد اضافی گفته میشه که دیگه برای اسکیس آزاد زیاد مهم نیست .

کامل بودن مدارکتون در شیت هاتون مهمه.
امسال کنکور آزاد سخت تر هستش ،چون وزارت علوم نظارت بیشتری رو بردانشگاه آزاد داره، و ممکنه 1بار فقط تکمیل ظرفیت داشته باشن.

بچه هایی که دنبال جزوه هستن ،گفتن، جزوه بخشی==>>برای معاصر
جزوه گلریز ==>> آکادمی داره، ولی قدیمیه، اگر گرفتین اعداد هارو نخونین.
و جزوات دکتر نصیری رو تهیه کنن.جزوات دکتر نصیر رو میتونین از دانشگاه علم صنعت بگیرین.

در مورد کتاب تست موردی نگفتن ، گفتن بعد از عید کتاب خودشون چاپ میشه.که البته به نظرم دیره.

در آخر اینکه سعی کنید استرستون رو کاهش بدین . اگر مورد دیگری هم باشه در اینجا اعلام میکنم.

این لینک هم جدول کلاس های اسکیس آکادمی هستش که در همایش دادن :
http://s4.picofile.com/file/8172503168/کلاس_های_اسکیس_آکادمی_94.rar.html

:gol::gol:

یعنی دانشگاه آزاد خوندنمون فایده ای نداره.دکترا قبولمون نمیکنن؟:(
این منابع جدید رو دیدم کلی استرس گرفتم توو این تایم کم:(

setare.blue

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی دانشگاه آزاد خوندنمون فایده ای نداره.دکترا قبولمون نمیکنن؟:(
این منابع جدید رو دیدم کلی استرس گرفتم توو این تایم کم:(

مسلمه که باید وقت گذاشت ، منم واقعا تایم زیادی ندارم ، چون تمرینات اسکیسمون به شدت زیاده ، ولی بازهم ناامید نیستم .یه چیزی که مشخصه لازم نیست همشو بخونی ، ببین اولویت بندی کن.

اول از همه تمام سعیتو کن که تست های سال پیشو تموم کنی.

به طور مثال : معماری غرب بانی مسعود روتاکید داشتند بخونید،
3تا کتاب هنرستان، ایستایی .

واسه درک ، کتاب درک علی عسکری(مخصوصا تست هاش)

معماری معاصر غرب- قبادیان

زبان رو کنار نذار...
لغات کتاب ربان تخصصی معماری - رستگارپور

من فعلا روی همینا مانور میدم، اگر با وجود تمرینات وقت کنم، منابع دیگه هم اضافه میکنم ، تاکید داشتن، گیر ندین زیاد.

panteaa

عضو جدید
مسلمه که باید وقت گذاشت ، منم واقعا تایم زیادی ندارم ، چون تمرینات اسکیسمون به شدت زیاده ، ولی بازهم ناامید نیستم .یه چیزی که مشخصه لازم نیست همشو بخونی ، ببین اولویت بندی کن.

زبان رو کنار نذار...

من فعلا روی همینا مانور میدم، اگر با وجود تمرینات وقت کنم، منابع دیگه هم اضافه میکنم ، تاکید داشتن، گیر ندین زیاد.

مرسی عزیزم.منم همون جزوه ها و درسنامه هایی رو که دارم میخونم.تستم چند روزه که دارم کار میکنم.فقط ایستایی چه کتابی رو شما میخونی؟:gol:

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

زبان رو کنار نذار...

شما پیش کی کلاس اسکیس میرین؟؟

setare.blue

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما پیش کی کلاس اسکیس میرین؟؟

من واسه سراسری کلاس میرم، استاد شقاقی.ولی فقط خودشون تدریس نمیکنن، چند نفر تدریس میکنن.

کلاسا دوروز در هفته هستش ، که هرروزش 6ساعتس، مثلا جلسه اولش تقسیم میشه ،3 ساعت استاد شقاقی تدریس میکنن،3ساعتم استاد طلیم خانی.

اولین جلسه استاد شقاقی بیشتر روی صفحات و نقطه گریز ها ، ترکیب بندی ، تناسبات کار میکنن، استاد طلیم خانی که از بچه های دوسال قبلشون هستند که یادمه حدودا 1000-1500 بود رتبشون، مطالعات روزانه یکی از دانشگاه های دولتی قبول شدن ، ایشون 3ساعت رو بیشتر روی تمرینات خط و ترکیب بندی و شیت بندی کار میکنن، بیشتر تکمیل کننده صحبت های استاد شقاقی هستن، با تمرین بیشتر.

دومین روز در هفته 3ساعت با استاد غفاری داشتیم ،سه ساعت هم با استاد محمود نژاد، استادغفاری هم تکمیل کننده حرف های استاد شقاقی هست،مثلا میگن اگر سر امتحان هنگ کردین که چیکار کنین، خودتون رو نبازین، بهتون با نمونه های مختلف نشون میدن که چطور از یه مکعب ساده به یک ترکیب بندی خوب میشه رسید، ومدام روی این ترکیب بندی ها در جلسه اول کار میشه، و اینکه بتونین یه پرسپکتیو رو از زوایای مختلف، حتی اگر تجسمش سخته بکشید.
3 ساعت بعدش استاد محمود نژاد در مورد تحلیل سایت صحبت کردن، مثلا چه علائمی رو ما درشیتمون باید قرار بدیم که بدون اینکه بنویسیم این جهت باد هستش ، روی شیتمون با علائمش مشخص باشه.

وبه طور کلی روی آنالیز سایت کار میکردیم.

مرسی عزیزم.منم همون جزوه ها و درسنامه هایی رو که دارم میخونم.تستم چند روزه که دارم کار میکنم.فقط ایستایی چه کتابی رو شما میخونی؟:gol:

من یه سری از مطالب رو برای سراسری قبلا خوندم، نمیتونم بگم از چه منبعی واسه آزاد بخونید،چون خودم از جزوه سروش نیا استفاده میکردم. یکم هم سخت تره واسه بچه هایی که کلاسشون رو نرفتن. نیاز به همپوشانی داره، ولی نشدنی نیست.
به طور مثال نمودار نیروی برش و خمش آزاد خیلی آسون تر از سراسری هستش ، و از نظر من خیلی راحت میشه تشخیصش داد ، ما نشونه داشتیم که تو خاطرمون بمونه ،بیشتر نشونه گذاری میشد تا کمتر حفظ کنیم.

آخرین ویرایش:

saminightstar

عضو جدید
سلام دوستان من تازه وارد گروهتون شدم با اجازه، منظورم این که دیر نیست برای شروع؟ من هیچی بلد نیستم، دستم فقط قوی اما زیاد کار نکردم و اعتماد به نفس اصلا ندارم، حالا اینا که هیچی، سوالم این منکه از دروس کنکور هیچی نخوندم و بلد نیستم الان خیلی دیر برای شروع، بخونم امیدی هست یا فایده نداره؟؟؟

نه عزیزم به نظر من هیچ وقت دیر نیست. شما اگر از همین الان شروع کنی ولی خیلی قضیه رو جدی بگیری حتما تو آزاد نتیجه می گیری. دانشگاه آزاد خاصی مد نظرت هست؟ چون اگه دانشگاه آزادای تهران مد نظرت باشه با روزی 4-5 ساعت خوندن 100 درصد قبولی. دوستم که دانشگاه آزاد قزوین قبول شد روزی 2 ساعت می خوند از بهمن هم شروع کرده بود. ولی از همه مهمتر اسکیس دانشگاه آزادِ. اگر میخوای 100 درصد تو اسکیس نتیجه بگیری حتما باید کلاس اسکیس بری.

erfan4877

عضو جدید
خلاصه کتاب آشنایی با معماری جهان ابراهیم زارعی در 143 صفحه PDF
http://bankarc.ir/wp-content/uploads/2014/08/zareiwww.bankarc.ir_.zip

خلاصه کتاب تاریخ معماری غرب از عد باستان تا مکتب شیکاگو از بانی مسعود در 148 صفحه PDF
http://bankarc.ir/wp-content/uploads/2014/08/bani-masodwww.bankarc.ir_.zip

مبانی نظری معماری معاصر دکتر حامد کامل نیا در 124 صفحه PDF
http://bankarc.ir/wp-content/uploads/2014/08/Dr-Hamed-KamelNiawww.bankarc.ir_.zip

پسورد فایل : www.bankarc.ir

آخرین ویرایش:

b_arch_5

کاربر بیش فعال
دوستان عزیز و گرامی کسی واسه اسکیس آزاد کلاس نمیره؟

veritaaa

عضو جدید

سلام به همه ... خسته نباشین
یکی از دوستان راجع به الویت انتخاب گفتن من گم کردم نتونستم نقل قول کنم
درسته که اگه تراز خوب باشه انتخاب های بعدی ای که مثلا تهران باشه قبول میشیم ؟ من انتخاب اولم تراز کمتری لازم داره یعنی اگه خودم بالا بزنم انتخاب اولم قبول نمیشم ؟؟؟

Mahdis & Hamid

عضو جدید
بچه ها اینجا کسی کلاس اسکیس استاد منصورپور، آکادمی ثبت نام نکرده؟ من برای کد G ثبت نام کردم از هفته دیگه شروع میشه.
بدجوریم استرس دارم، اصلااااااااا وقت درس خووندن ندارم، دارم نا امید میشم دیگه. :(
پایان نامه و طرح با همدیگه بدجور زمان گیره!

*green*

عضو جدید
بچه ها اینجا کسی کلاس اسکیس استاد منصورپور، آکادمی ثبت نام نکرده؟ من برای کد G ثبت نام کردم از هفته دیگه شروع میشه.
بدجوریم استرس دارم، اصلااااااااا وقت درس خووندن ندارم، دارم نا امید میشم دیگه. :(

سلام من یه عالمه استرس دارم اصلا هم درس نخوندم
منم نخوندم :D سخته آخه. هی به خودم میگم شورو کن دیگه، قبول نمیشیااااا. اما ناخوداگاهم تنبله. هـــــــــی میگه از فردا. اما نگران نباشین. جداً اگه از الان شورو کنیم به خوندن و اسکیسم خوب تمرین کنیم قبول میشیم حتماً. اما دُرُس حسابی باید بخونیم ها.
استرس نگیرین. با خوشحالی درس بخونین. از مهما هم شورو کنین. غیرمهما رو نخونین. واسه اطلاعات عمومی هم نخونین اَلَکی :biggrin: هرچی میدونین واسه کنکور مهمه بخونین. مثلاً نگین من فلان مبحثو هیچ وقت نخوندم ، حالا بخونم. اگه تو کنکور نمیاد نخونین.

b_arch_5

کاربر بیش فعال

من نمونه كاراشو تو تايپيك تمرين گروهي اسكيس ٩٤ گذاشتم
استاده خوبيه به نظر زياد تعريف ازش شنيدم نگران نباشيد
اگه لطف كنيد رونده كاره كلاسهاتون و اينجا بزاريد ممنون ميشم
شما با بچه هاي سراسري ثبته نام كرديد يا مخصوصه آزاده.؟

Mahdis & Hamid

عضو جدید
منم نخوندم :D سخته آخه. هی به خودم میگم شورو کن دیگه، قبول نمیشیااااا. اما ناخوداگاهم تنبله. هـــــــــی میگه از فردا. اما نگران نباشین. جداً اگه از الان شورو کنیم به خوندن و اسکیسم خوب تمرین کنیم قبول میشیم حتماً. اما دُرُس حسابی باید بخونیم ها.
استرس نگیرین. با خوشحالی درس بخونین. از مهما هم شورو کنین. غیرمهما رو نخونین. واسه اطلاعات عمومی هم نخونین اَلَکی :biggrin: هرچی میدونین واسه کنکور مهمه بخونین. مثلاً نگین من فلان مبحثو هیچ وقت نخوندم ، حالا بخونم. اگه تو کنکور نمیاد نخونین.

آخه من تنبلیم نمیاد، وقت ندارم :'( کلا امسال سال کنکور من نیست، ولی جوگیر شدم میخوام یه سال خودمو بندازم جلو، برای همین الان توو مرز خفه شدنم با این همه کار =)) ایشاا... هممون موفق میشیم. ^__^ بالاخره هم شروع میکنیم =)))))

من نمونه كاراشو تو تايپيك تمرين گروهي اسكيس ٩٤ گذاشتم
استاده خوبيه به نظر زياد تعريف ازش شنيدم نگران نباشيد
اگه لطف كنيد رونده كاره كلاسهاتون و اينجا بزاريد ممنون ميشم
شما با بچه هاي سراسري ثبته نام كرديد يا مخصوصه آزاده.؟

سراسری. روز آزاد بهم نمیخورد، دانشگاه کلاس دارم.
باشه شروع بشه میگم.

Arezoo1384

عضو جدید
اسکیس آزاد دقیقا چی میخواد؟

اسکیس آزاد از سراسری آسون تره. اگر کمتر وقت بزاری هم میتونی نتیجه بگیری. توی اسکیس آزاد طراحی حجم خوب خیلی مهمه، پلانتم باید یه گرافیک قوی داشته باشه. کلا توی اسکیس آزاد به پرسپکتیو بیشتر اهمیت میدن.

baris25akarsu

عضو جدید
سلام بچه امیدوارم که خوب و سلامتید
این روزا به جای این که این تاپیک جز شلوغ ترین تاپیک ها این باشگاه باشه که نهایتش سه ماه وقت برای کنکور مونده متاسفانه جزء خلوت ترین تاپیک ها شده من یه پیشنهادی دارم بجای اینکه بیایم اینجا و فقط به همدیگه آرزوی قبولی و انرژی بدیم که البته اینم یکی از آیتم های خیلی مهمه موفقیته ولی برای موفقیت این آیتم به تنهایی کار ساز نیست به همین خاطر پیشنهاد من اینه که بییایم از اطلاعات همدیگه استفاده کنیم به جای اینکه به همدیگه جزوات ناقص و اطلاعات ناقصی بدیم بییان خودمون مطالب رو دسته بندی کنیم نسبت به سر فصل موضوع ها اطلاعات درستی به همدیگه بدیم
منظور من مثلا تو مبحث تاریخ کتاب ریشه و مفاهیم معماری غرب ( بانی مسعود ) خیلی خیلی مهمه و از اول تاریخ تا به امروز کاملا توش توضیح داده شده و هر کسی بتونه یه فصل از اون کتاب رو خلاصه کنه و بتونه خلاصه ها رو اینجا بنویسه یا بتونه عکس بندازه و اینجا آپلود کنه خیلی بهمون کمک میشه و به ترتیب با برنامه مثلا بگیم فلانی فردا نوبت تو هست که بخش معماری مصر و یا ... رو خلاصه کنی و بزار ی اینجا پس فردا یکی دیگه و... خواهیم دید در عرض 27 روز کتاب بانی مسعود رو کاملا خلاصه کردیم و همه هم می تونن از این مطالب خلاصه شده استفاده کنن و تو اینجوری هست که این تاپیک تبدیل به یه تاپیک خوب پیش فعالی میشه که به درد همه می خوره و الا با آرزو و دعا کردن کسی به جایی نمی رسه
البته همچینین میشه اون یکی درسا هم این کار کرد ( البته در حد یه پیشنهاد بود )

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا