هر گؤن بیر گؤزه ل آد...(مسابقه)

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهتر از خودت كلمه تركي اختراع نكني
چنين كلمه وجود ندارد

سلام و خوشحالیم از مشارکت شما،
چرا هم باشگاهی،این کلمه یک کلمه ی ترکیبی هست، تو دیکشنری ها اصولا و معمولا مشتقات اولیه آورده می شود،و تمامی کلمات ترکیبی و اصطلاحات آورده نمی شوند،حتی به برخی از مشتقات نیز اشاره نمی شود،

از فرهنگ های قطور ترکی آزربایجانی می توان به فرهنگ 80 هزاری و 120 هزار لغتی اشاره کرد،حال آنکه حداقل 1 ملیون و 200 هزار لغت و اصطلاح در ترکی آزربایجانی وجود دارد.

کلمه ی اشون یک کلمه ی ترکیبی ست،

Tamay
Tam+Ay

Tam در معنی مترادف Bütün می باشدبه معادل،تمام،خالص و Ay نیز به معنی ماه، ترکیب آن ماه کامل می شود.
این اسم تو مناطق آزربایجان اسم دختر محسوب می شود.

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها بابک امروز نمی تونه بیاد از من خواست که کلمه ی روز ششمش رو من انتخاب کنم و به عوض خودش ارسال کنم،البته برای این موضوع قانونی درج نکردیم ولی این دفعه رو حالا استثنا قائل میشیم.چون دوست داریم کلمات انتخاب خودتون باشه، من برای کلمه ی ششم بابک اسم خودش رو می زارم:

Baybək
بای بک
نگهبان بزرگ، حافظ عظیم الشأن،پاسبان بزرگ،سردار بزرگ،نگهدارنده ی ثروتمند؛یکی از بزرگترین سرداران تاریخ آزربایجان که بر علیه استبداد حکومت مرکزی قیام کرد،وی نماد آزادی خواهی مردم آزربایجان، در برابر یورش اعراب مقاومت کرد، سر آخر پس از شکست اعراب در برابر بای بک، با توطئه ایشان و خیانت سردار بزرگ ترک بنام آوشئن(افشین)،از پشت مورد ضربه خنجر قرار گرفته و به طرز دردناکی کشته می شود.قلعه ی بای بک مشهورترین قعله ی تسخیر ناپذیر وی و هوادارنش بود.که هر ساله یادبودی زا طرف مردم ازربایجان برای وی گرفته می شود.

این کلمه یک کلمه ی ترکیبی ست
Bay+Bək

"بای" در معین بزرگ،خان،ثروتمند
"بک" در معنی محافظ،نگهبان،نگهدارنده،پشتیبان

تو زبان محاوره،حرف Y رو اکثراً نمی گن، به هر صورت صورت تکمیل اون " بای بک" هست.

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها اولا از دوستای ترک زبان عذر می خوام که فارسی می نویسم،چون این مسابقه برای دوستان غیر ترک هم آزاد می باشد و ما به احترام همه، اطلاع رسانی ها را به زبان فارسی می نویسیم.

دوستانی که روز ششم کلمه ای نفرستادن فقط 1 ساعت فرصت دارن، بعد یک ساعت تاپیک بسته میشه،اگه بسته نشه(چون بابک نیست و اگه دوستان مدیر دیگه هم نباشن)اونوقت مهم نیست تاپیک باز می مونه ولی هر کلمه ای بعد از ساعت 12:00(ظهر امروز) که بفرستید تو نظرسنجی شرکت داده نخواهد شد.،

شرایط نظرسنجی در تاپیک مخصوص اون متعاقباً اعلام خواهد شد.

+

مورد دوم، در باب کلماتی که می فرستید، راستش من بیشتر برای اینکه مردم کلمه ی غلط رو یاد نگیرن هی ایراد می گرفتم ولی برای احترام به همه ی دوستان، از این به بعد من کلماتی که دوستان به خاطر فراهم نبودن تایپ لاتین،اشتباهی تایپ می کنن رو فقط تو تاپیک نظرسنجی اصلاح می کنم.

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسابقه هفته ی دوم از دیروز ساعت 20 شروع شده و پایان مهلت اون برای امروز تا ساعت 20 امشب هست(در واقع من دلیل داشتم که بازه زمانی رو از 00:00 تا 00:00 قرار داده بودم،به هر صورت پیش بینی این ناهماهنگی ها می رفت و شما به من اطمینان نکردید!)

پس دوستان برای ارسال کلمه ی اول فقط تا ساعت 20 امشب فرصت دارند
،

هر کاربری که در هفته اول شرکت نکرده می تواند در این هفته و هفته های آتی شرکت کند،
نظرسنجی هفته اول دیگر اعتباری ندارد،به احتمال فراوان پس از پایان مهلت هر نظر سنجی با تاپیک اصلی(این تاپیک)ادغام خواهد شد.

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
در کنار اینکه کلماتتون رو در طول این هفته ارسال می کنید همزمان در چند مورد بحث خواهیم کرد:

دو پیشنهاد از طرف دوستان شده است

1.به کلمات نمره دهیم،به ترتیب به کلمه انتخابی نخست هر فرد، نمره 3 و به کلمات دوم و سوم به ترتیب نمره 2 و 1 دهیم،پس از اتمام مسابقه امتیازات را جمع کنیم و کلمه با بالاترین امتیاز به عنوان زیباترین کلمه انتخاب شود،

با این روش کلمه ای که از نظر 7 نفر به عنوان دومین کلمه انتخاب شده است زیباتر از کلمه ای است که از نظر 3 نفز به عنوان کلمه نخست انتخاب شده است.

7.2=14
3.3=9

2. انتخاب داورانی تا از بین کلمات هر فرد زیباترین آن انتخاب شود و فقط یک کلمه منتخب کاربری به جای نام کاربر در نظرسنجی شرکت داده شود.

نظرم رو در مورد این دو پیشنهاد درآخر خواهم گفت،لطفاً نظراتتون رو در این مورد و دلایلتون رو هم بگید...

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس چرا کسی نظری نمیده؟،بعدا من و دیکتاتور می گن

پاپاتیا

عضو جدید
در کنار اینکه کلماتتون رو در طول این هفته ارسال می کنید همزمان در چند مورد بحث خواهیم کرد:

دو پیشنهاد از طرف دوستان شده است

1.به کلمات نمره دهیم،به ترتیب به کلمه انتخابی نخست هر فرد، نمره 3 و به کلمات دوم و سوم به ترتیب نمره 2 و 1 دهیم،پس از اتمام مسابقه امتیازات را جمع کنیم و کلمه با بالاترین امتیاز به عنوان زیباترین کلمه انتخاب شود،

با این روش کلمه ای که از نظر 7 نفر به عنوان دومین کلمه انتخاب شده است زیباتر از کلمه ای است که از نظر 3 نفز به عنوان کلمه نخست انتخاب شده است.

7.2=14
3.3=9

2. انتخاب داورانی تا از بین کلمات هر فرد زیباترین آن انتخاب شود و فقط یک کلمه منتخب کاربری به جای نام کاربر در نظرسنجی شرکت داده شود.

نظرم رو در مورد این دو پیشنهاد درآخر خواهم گفت،لطفاً نظراتتون رو در این مورد و دلایلتون رو هم بگید...

سلام
من بادومی موافقم چون اگه شرکت کننده زیاد باشه نوشتن هر6کلمه شرکت کننده خیلی زیا میشه
هم باعث سردرگمیه هم اینکه جاووقت بیشتری میخواد

roma88

عضو جدید
ائلیه بیلریخ آیری ایش ده گوراخ،هر کس نظرسنجیده 3 کلمه ن یئرینه بیر کلمه نی سئچه،یوخسا او زامان کی لاپ یاخچی سؤز اعضانین اول اینتیخاب ائله دیی سؤزه یئتیشیر دا اوبی سی ایکی سؤزین یازماغا لوزومی یوخدی

ایکی مینجی نظریننده مخالیفم،بلکه بیر نفرین بیر کلمه دن چوخ یاخچی سؤزی اولا و برعکس بیرینیده هش بیر کلمه سیده چئچیلمیش اؤلمییا

khosroshahiy

مدیر بازنشسته
پس چرا کسی نظری نمیده؟،بعدا من و دیکتاتور می گن

میشه یه کار دیگه هم کرد:

هر نفر در روز ششم بهترین و زیباترین کلمه خودش رو برای شرکت در مسابقه (و گزینه تایپیک نظر سنجی) معرفی کنه

تو تایپیک نظر سنجی هر نفر سه کلمه با اولویت امتیازی (3-2-1) انتخاب کنه و امتیازات جمع زده بشه

در این صورت در تایپیک نظر سنجی از هر شرکت کننده یک کلمه خواهیم داشت

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میگم یه کاری کنیم:
بریم به "کولینا " بگیم بیاد واسه گزینش بهترین کلمه ماها قضاوت کنه! چطوره؟
یه پیشنهاد:
هر کس 3 کلمه انتخاب کنه، وبه اون 3 کلمه از 1تا 5 امتیاز بده
آخر سر امتیازارو میشمریم
خوبه؟،

بالا