نیازمند کمکتون هستم

s6990

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من یه پروژه دارم که قراره فاصله و زمان و تاریخ رو همزمان روی lcdنمایش بده
فاصله رو به کمک ماژول اولتراسونیک و زمان را با استفاده از ایسی ds1307 قراره انجام بدم
در ضمن برنامه جداگانه هرکدوم را دارم ( هم اولتراسونیک و هم ساعت) ولی هرکاری که بلد بودم را انجام دادم تا میکرو این دوبرنامه را باهم انجام بده را کردم ولی درست عمل نکرد.:cry::cry:
به این حالت که قرار است در خط اول فاصله و در خط سوم و چهارم ساعت و تاریخ نمایش داده شود
از دوستانی که در برنامه نویسی تبحر دارند درخواست کمک دارم تا منو یاری کنند
اگر مبلغی را هم اگه مد نظر دارید را بگید تا با هم توافق کنیم
و همچنین وقت زیادی ندارم تا اخر خرداد باید تمومش کنم
با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

scienceaddict

عضو جدید
سلام دوست عزیز
میکروکنترلرتون چیه؟ زبان برنامه نویسیتون چیه؟ آیا از آلتراسونیک به صورت جدا و از ds1307 به صورت جدا نتیجه گرفتید؟

s6990

عضو جدید
سلام دوست عزیز
میکروکنترلرتون چیه؟ زبان برنامه نویسیتون چیه؟ آیا از آلتراسونیک به صورت جدا و از ds1307 به صورت جدا نتیجه گرفتید؟
سلام
برنامه هام با کدویزن نوشته شده و هرکدوم از برنامه ها جداگانه کار میکنند ولی نتونستم کاری کنم که باهم کار نند

scienceaddict

عضو جدید
خب شما چک کن ببین میکروکنترلرت سالمه، شده یه پایه میکروی من سوخته یه صبح تا شب ور رفتم مدارم کار نکرده
ببین تنظیمات اولیه دوتا برنامه ات با هم تداخل نداشته باشه مثلا یکی یه پایه رو ورودی کنه اون یکی خروجی
قطعا ال سی دیت رو یه پورته
فیوزبیت جی تگ پورت سی هم که غیر فعال کردی ان شا الله
اگه تایمر خالی داری، تو ساب روتین یکیش با وقفه کوتاه زیر 1ثانیه بگو که DS1307 ت رو بخونه و میتونی برنامه اسکن و نمایش التراسونیک رو هم بندازی تو while)1( که لذتشو ببری
کار نکرد برنامه هاتو بذار ماکه الفبایی بلدیم اساتید بزرگ میان کمک میکنن

Good Luck

بالا