نقد عکس...!

niaz**

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز من نمیتونم چیزی بفرستم هرچی نقد نوشتم نمیتونم ارسال کنم!

sacred

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=61832&stc=1

پیوست ها

• PIC_0042.jpg
    PIC_0042.jpg
    57.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sacred

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=61834&stc=1

پیوست ها

• IMG_0646.jpg
    IMG_0646.jpg
    42.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sacred

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=61838&d=1313060705

پیوست ها

• IMG_0656.jpg
    IMG_0656.jpg
    52.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mpanter2001

عضو جدید
این عکس زیباست همین که دست کاری نشده خیلی خوبه
سوژه جالبه و بیننده رو جذب میکنه ولی نکات و قوانین عکاسی رعایت نشده این باعث میشه که بیننده خسته بشه اگه کمی دقت میکردی و کمی از دورتر عکس میگرفتی و سوژه رو داخل نقاط طلایی قرار میدادی و قضیه ی یک سوم رعایت میشد بی شک این عکس یکی از بهترین ها میشد....
برات آرزوی موفقیت میکنم و ازت میخوام که به کارت ادامه بدی

من که اینجوری:D شدم از تعریفتون ولی اینجوری شدم:surprised: از اصطلاحات بعدی .
1توضیحی میشه بدین. حوصله گشتن تو کلی کتاب واسه فهمیدنش رو ندارم.:eek:
واسه نقدتون و توضیحات بعدی ، تشکر.;)

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=61834&stc=1

سلام دوست عزیز
من فقط همینو نقل قول میگیرم اما شما کلا کادر عکستونو خوب نمی بندید.
همین عکس شما دقیقا سوژه تعریف نشده براش.
نقطه تاکید نداره.
توی عکاسی معماری میشه با استفاده از همون خطوط بنایی که داری ازش عکس میگیری کادرو تنظیم کنی.
ولی در کل با کمی دقت عکسهای قشنگی میتونید بگیرید البته بعضی از عکس هارو هم میشه با ادیت درست کرد.
اینا فکر کنم همش یزد باشه درسته؟
موفق باشید.

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
من که اینجوری:D شدم از تعریفتون ولی اینجوری شدم:surprised: از اصطلاحات بعدی .
1توضیحی میشه بدین. حوصله گشتن تو کلی کتاب واسه فهمیدنش رو ندارم.:eek:
واسه نقدتون و توضیحات بعدی ، تشکر.;)

قانون یک سوم یعنی عکستو به سه قسمت هم در عرض و هم در طول تقسیم کنی.
بهترین نقاط برای قراردادن سوژه نقاط برخورد این خطوط در گوشه ها هست که بهش نقاط طلایی میگن.

مثل عکس زیر:

RN-Tuning

عضو جدید
سلام به همگی
مدیر عزیز تاپیک ببخش که منم عکسم رو اینجا میزنم .
دوستان لطفا نظرتون رو در باره این هم بگیم.
IMG_6559.jpg

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
دوستان سعی کنید به همدیگه احترام بذارید و قوانین رو رعایت کنید. وقتی تاپیک اینطور توسط استارتر طراحی شده که جزو قوانینش اومده عکس رو بصورت خصوصی ارسال کنید لابد حکمتی داره، پس خواهش میکنم نظم تاپیک رو به هم نزنید و به قانون تاپیک احترام بذارید.
البته ببخشید که پابرهنه پریدم وسط و افاضه فیض فرمودم!

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
خوب علی جان این عکس به نظرم قشنگ شده فقط یه نکته به نظرم اومد که میگم .
اگه عکاس یه مقدار دورتر میرفت که دوربین روی برگهای جلویی فوکوس کنه بهتر میشد .

Ali Talash

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ممنون از این که شرکت کردید...
در نگاه کلی عکس قشنگه و مفهوم خیلی خوبی داره....
ولی ایراد عمده ای که هست اینه که : اگه به جای سبزه های پشت کلا از اسمون استفاده میشد خیلی بهتر میشد..
و فاصله بیشتر میشد با سوژه خوب میشد
و در نهایت اگه سوژه تو یکی از نقاط طلایی قرار میگرفت عالی میشد... پ(یشنهاد من پایین سمت راست) و یک سوم بالا به طور یکنواخت اسمون بود یکی از بهترین ها میشد.

عکس و سوژه واقعا قشنگن... ادامه بده... بی شک یکی از بهترین ها میشی....

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
به نظر منم عکس عالیه، فقط اگه زوم رو برگ جلویی بود و یه ذره سر دوربینو میبرد سمت چپ بالا که سوژه میومد راست پایین (البته یه کمی) خیلی بهتر میشد!

niaz**

عضو جدید
کاربر ممتاز
عکسش خیلی قشنگه ولی فوکوس بجای اینکه روی برگ باشه روی زمینه!
ایرادش از نظر من همینه بقیش حرف نداره.

Ali Talash

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دومین عکس:

نوع دوربین : Canon PowerShot SX10 IS
محل عکس برداری : روستای دوشخراط (نزدیک خوانسار اصفهان)
نام عکس : لونه ی آسمونیه

niaz**

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته نمیدونما ولی به نظر من این عکس فقط احساس عکاسش رو نشون میده و چیزی واسه توضیح دادن نداره!
یعنی هرچی هس مثلا اون شاخه های زیاد و کلا زمان(فصله انتخابی) و آسمون ابری همش یه جور اسارت رو نشون میده یه جور خفگی نمیدونم ولی اون لونه پرنده نشون دهنده چیز دیگه اییه
اصلا عکس بیشتر مفهومیه تا چیزی واسه توضیح دادن داشته باشه و یه نکته خاص(نظر منه ها:دی).
از لحاظ کادری خوبه ولی یک سوم ها رعایت نشده و بیشتر کادر رو دو قسمت کرده ولی احساس سبکی و سنگینی رو خوب نشون داده و این قشنگه!
عکاس محترم بیا اینجا بگو احساست از این عکس چی بوده :دی (خیلی خیلی مفهومیه به نظر من باید عکاس
نظرش رو مینوشت!) کاشکی فصل بهارشم میداشتی

ببین مثلا اون عکس ماه خب یه جوری بود که میشد راجع بهش حرف زد ولی این عکس فقط میشه گفت زیباست! نه اینکه ایراد نداشته باشه ولی خب همونطوری که گفتم یه جورایی مفهومیه و معمولا هرکی یه نظری داره و نمیشه راجع بهش توضیح داد که آره نقطه طلاییش چیه و کادرش و وضوح و فوکوس و چی و چی ...
بیشتر باید حسمون رو بگیم.
خانوم عکاس بیا اندکی توضیح بده عزیزم.

آی خدای من چقد سخته بتونی منظورت رو طوری بگی که همه متوجه بشن
چقد من بیانم ضعیفه آخه

bahram3

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته نمیدونما ولی به نظر من این عکس فقط احساس عکاسش رو نشون میده و چیزی واسه توضیح دادن نداره!
یعنی هرچی هس مثلا اون شاخه های زیاد و کلا زمان(فصله انتخابی) و آسمون ابری همش یه جور اسارت رو نشون میده یه جور خفگی نمیدونم ولی اون لونه پرنده نشون دهنده چیز دیگه اییه
اصلا عکس بیشتر مفهومیه تا چیزی واسه توضیح دادن داشته باشه و یه نکته خاص(نظر منه ها:دی).
از لحاظ کادری خوبه ولی یک سوم ها رعایت نشده و بیشتر کادر رو دو قسمت کرده ولی احساس سبکی و سنگینی رو خوب نشون داده و این قشنگه!
عکاس محترم بیا اینجا بگو احساست از این عکس چی بوده :دی (خیلی خیلی مفهومیه به نظر من باید عکاس
نظرش رو مینوشت!) کاشکی فصل بهارشم میداشتی

ببین مثلا اون عکس ماه خب یه جوری بود که میشد راجع بهش حرف زد ولی این عکس فقط میشه گفت زیباست! نه اینکه ایراد نداشته باشه ولی خب همونطوری که گفتم یه جورایی مفهومیه و معمولا هرکی یه نظری داره و نمیشه راجع بهش توضیح داد که آره نقطه طلاییش چیه و کادرش و وضوح و فوکوس و چی و چی ...
بیشتر باید حسمون رو بگیم.
خانوم عکاس بیا اندکی توضیح بده عزیزم.

آی خدای من چقد سخته بتونی منظورت رو طوری بگی که همه متوجه بشن
چقد من بیانم ضعیفه آخه
قبول ندارم...اصلا به چیزایی که شمافرمودید دقت نکرده...هدف فقط گرفتن عکس ازیه لونه معمولی بوده...عکاس باید به خودش زحمت میداد واز یه نمای نزدیکتر به آشیونه عکس رومیگرفت...

niaz**

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبول ندارم...اصلا به چیزایی که شمافرمودید دقت نکرده...هدف فقط گرفتن عکس ازیه لونه معمولی بوده...عکاس باید به خودش زحمت میداد واز یه نمای نزدیکتر به آشیونه عکس رومیگرفت...

نه نمیشه گفت که عکس حس نداره
به نظر من احساس داره از سر و روی این عکسه میباره کاملا معلومه یه هدفی داشته ... همون ابری بودن و لونه و این چیزا حتی اسمی که روی عکسش گذاشته نشون دهنده اس"لونه آسمونی" معلومه دیگه ولی خب عکسی نیس که بشه راجع بهش توضیح داد

bahram3

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه نمیشه گفت که عکس حس نداره
به نظر من احساس داره از سر و روی این عکسه میباره کاملا معلومه یه هدفی داشته ... همون ابری بودن و لونه و این چیزا حتی اسمی که روی عکسش گذاشته نشون دهنده اس"لونه آسمونی" معلومه دیگه ولی خب عکسی نیس که بشه راجع بهش توضیح داد
معلومه که خیلی احساساتی هستی...آخه کجش حس داره...شاخ وبرگای شلوغ پلوغ وخشک باآسمونی که رنگ نداره کجاش حس داره!!!!!!!!!!!