[ نظر معماری ] بهترین معمار از نظر شما کدام است؟

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
من نمی تونم بگم بهترین معمار کیه ولی می تونم بگم بذترین اونا کسیه که اسمش اوله چون بزرگترین خیانتو به بشریت کرده

ببخشید.... میشه بپرسم این خیانت بزرگی که میفرمایید چی بوده؟؟؟
شمایی که این حرفو می زنی اصلاً از 8 تا کتابی که لوکوربوزیه نوشته یکیشو خوندی که این قضاوتو می کنی...؟؟؟؟؟؟؟؟؟

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید.... میشه بپرسم این خیانت بزرگی که میفرمایید چی بوده؟؟؟
شمایی که این حرفو می زنی اصلاً از 8 تا کتابی که لوکوربوزیه نوشته یکیشو خوندی که این قضاوتو می کنی...؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هووووم؟؟؟؟چی شده؟؟؟؟یکی توضیح بده

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
البته نمیشه منکر تاثیرات نامطلوب مدرن و معضلاتی که امروز جوامع مدرن و جهان سوم باهاشون مواجه هستن هم بشیم..
درسته که تفکر مدرن ناشی از شرایط جنگ و پیامدهای بعد از اون هست اما الان تو این دوره با توجه به چالشهایی نامطلوبی که در پی داشته دفاع از مدرنیته و داشتن این شیوه تفکر اصلا قابل توجیه نیست..

ممنون و موفق باشید.

فکر کنم بهتره خیلی بیشتر از اینا راجع به تاریخ معماری و لوکوربوزیه مطالعه کنید....

اصلاً لغت "مدرن" از این دوره ای که همه فکر می کنن پیدا نشده......

لوکوربوزه 8 کتاب نوشته که همه بدون اینکه بخوننش راجع به دوره ی مدرن و لوکوربوزیه نظر میدن

این اصلاً درست نیست

• Like
واکنش ها: raha

raha

مدیر بازنشسته
فکر کنم بهتره خیلی بیشتر از اینا راجع به تاریخ معماری و لوکوربوزیه مطالعه کنید....

اصلاً لغت "مدرن" از این دوره ای که همه فکر می کنن پیدا نشده......

لوکوربوزه 8 کتاب نوشته که همه بدون اینکه بخوننش راجع به دوره ی مدرن و لوکوربوزیه نظر میدن

این اصلاً درست نیست

نه متاسفانه، هیچ کدوم از 6 تا کتابهای لوکوربوزیه رو که میشناسم. نخوندم تا به حال!!
اطلاعات تاریخ معماریم هم درست متوجه شدین؛ فقط در حد چندتا کتاب رایج بیشتر نیست!

اما با همین اطلاعات کم هم همیشه به شخصیت برجسته و اندیشه والای لوکوربوزیه در معماری اطمینان داشتم.. توی پستهای بعدم تو همین تاپیک اگر مطالعه کرده باشین این موضوع رو گفتم...
نمیگم تمام اصول یا معماریش رو قبول دارم اما شخصا لوکوربوزیه رو یکی از نوابغ معماری میدونم...
صرفنظر از پروژه یی مثل شاندیگار که شکست خورد و به آتش کشیده شد |
و اینکه خود لوکوربوزیه در اواخر عمرش از اصولی که در معماری داشت تقریبا افول کرده بود.. نمونه ش کلیسای رونشان..... اما کلا عقیده م همونی هست که عرض کردم

از همه اینا که بگذریم کلا من منظورم تو این تاپیک نتایج ناموفقی بوده که مدرنیته به طور کلی در تمام حوزه ها به بار آورد... و از دهه 70 کم کم شروع کردن به ارائه راه حل هایی برای این مشکلات
نمونه ش هم قضیه بحران انرژی و تغییرات اقلیمی و... ست... از نقطه نظر مسائل زیست محیطی! .... امیدوارم اینبار منظورم رو رسونده باشم!!

ضمنا" ممنون میشم اگر دانسته هاتون رو با ما به اشتراک بزارین.. موفق باشید.

امین بی 1

عضو جدید
بهترین معمار خداست
بعدشم دیگه سلیقه ایه هر کی میتونه یه معمار خوب باشه حتی خود ما

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- لوکوربوزیه
2- فرانک گری
3- زاها حدید
4- هوشنگ سیحون
5-حسین امانت
6-کامران دیبا
7-فلیپ جانسون
8-آلوار آلتو
9- برنارد چومی
10-پیتر آیزنمن
11-معمار دیگر(بنویسید)

یعنی مرده گزینه هاتم!!!! مثلا زاها حدید و گهری تو لیست هستن ولی میس ون درو نیست!!!

esmikhani.m

عضو جدید
یعنی مرده گزینه هاتم!!!! مثلا زاها حدید و گهری تو لیست هستن ولی میس ون درو نیست!!!

قربونت بشم این دوستمون چند تا نمونه داده بود جهت مثال که بعضی از دوستان چهار چوب جواب رو بدونند که منظور معماران زمینی جسمی از نوع پستاندار و ترجیحا انسان باشد نه فرا مادی یا از طبقه حشراتو یا......:cool:حالا شما بگو کدوم

my_silent_is_cry

عضو جدید
لوکوربوزیه نابغه معماری هستش و شکی در این زمینه وجود نداره . بی انصافیه بگیم خیانت کرده . با توجه به زمان خودش و تاثیری که روی معماریه بعد از خودش داشته واقعاً نابغه هستش .
ولی به نظر من فرانك لويت رايت از همه بهتره . چون به نظر من بین تمام معمارای بزرگ دنیا کمترین مخالفو داره . و توی چند تا از سبک های معماری هم تاثیر زیادی داشته . و کارهاش تقریباً میشه گفت شاهکارهای معمارین.
بین معمارای الان هم زاها حدید به خاطره سبک جدید کاراش دوست دارم

mh.memar

عضو جدید
سلام ممنون از استقبال فوق العاده شما از تاپیک من!:eek::eek::eek:
بله معمار های خوب دنیا به تعداد موهای سر آدم است!
هدف من اینکه شما هر اطلاعاتی از هر معمار مورد علاقمون دارید برای بقیه در این جا قرار بدید!
بازم ممنون خیلی گلید!:gol::gol::gol::gol::gol::gol:

s42t38f19

عضو جدید
اغلب معماران و علاقه مندان به معماری که سنی از انها گذشته لوکوربوزیه را بهترین یا یکی از بهترین میدانند حال اگر دوستان جوان مرا توجیح کنند چرا حالا او از بدترین معماران میدانند بسیار متشکر میشوم درضمن سالروز باشگاه را به همه دوستان فعال تبریک عرض میکنم

آخرین ویرایش:

azam.r

عضو جدید
kazuyo sejima

http://www.www.www.iran-eng.ir/mhtml:file://E:\WORDE\مطالب معماری.mht!http://architecture-topics1.persiangig.com/image/pritzker-prize-2010/sannaa2.jpg

unknown2036

عضو جدید
بهترین معمار تاریخ بدون شک زاها حدیده.درسته که لوکوربوزیه زمان خودش انقلاب کرد و خیلی چیزا رو تغییر داد.اما اگه اونم اینکارو نمیکرد دیر یا زود یکی دیگه پیدا میشد که این تغییراتو اعمال کنه.اما زاها حدید معماریه که هیچکس به گرد پاشم نمیرسه.یا حداقل حالا حالاها این اتفاق نمیفته

mahshid m

عضو جدید
کاربر ممتاز
لوکوربوزیه
ولی چه خوب میشد نظر سنجی میزاشتی چون اونجوری نظرها بهتر نشون داده میشد.

mregold60

عضو جدید
تعجب می کنم که اسم ریچارد میر رو نذاشتین ؟!

11. ریچارد میر به خاطر سبک منحصر بفردش و معماری سفید ی که القا کرد.

archi girl

عضو جدید
انقدري كه هنر معماري گوناگون و متنوع هست بايد ديدن اون هم باشه
تمام هنر اينه كه : جور ديگر هم بايد ديد
من تمام معماران دنيا رو اعم از بزرك و كوچك و دانشجو دوست دارم چون همشون ياد گرفتن كه چگونه جور ديگر ببينند:heart::gol::gol::gol:

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

بچه ها دقت کردید معمارای ژاپنی چه بناهای جالبی می سازند.شاید منو شما اسمشونو ندونیم اما اگر سرچ کنیم مطمع باشید، حیرت خواهید کرد.
چندتا بنا که سالها قبل چندتا معمار با توجه به نیازشون طراحی کردن و ساختن رو نباید بالا گرفت و یکسره از اونا حرف زد.سازه های روز رو دریابید.
زاها حدید خوبه قبول،لوکوربوزیه خوبه قبول،کالاتروا خوبه قبول،اما معمارهای گمنام دارن پابه پای اینا جلو میرن.
به نظر شما چرا توی ایران بنای شاخص کم داریم؟