نظر شما راجع به خواستگاری دختر از پسر چیه ؟

Hanieh.E

عضو جدید
تو اینکه تو باید انتخاب کنی ک شکی نیست........ولی اینکه بری خواستگاریش!!!!!!!!!! با عرض پوزش عین حماقته........خودتو کوچیک میکنی.....فک میکنی ارزششو داره!!!!!!!

قبل ازاینکه من انتخاب کنم اول باید انتخاب بشم.نمیدونم چرا ولی من ازاین بدم میاد.
 

engin-m

عضو جدید
سلام
مشکلی نداره
البته واسه اینکه به غرورشون بر نخوره و بعدا مشکلاتی پیش نیاد بهتره یه جوری طرفو از این کار اگاه کنن.
 

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بنظر من اشکال نداره که خانم بره خواستگاری
اما روی مردای ایران فکر نمیکنم جواب بده چون بیشترشون خیلی بی جنبه ان فکر میکنن حالا کی هستن یا چی شده
 

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
بنظر من اشکال نداره که خانم بره خواستگاری
اما روی مردای ایران فکر نمیکنم جواب بده چون بیشترشون خیلی بی جنبه ان فکر میکنن حالا کی هستن یا چی شده

کاملا موافقم...
 

M.Ghane

متخصص شطرنج باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
با نگاهی به داستان حضرت شعیب(ع) وحضرت موسی(ع) در می یابیم که خواستگاری از طرف خانواده ی دختر نیز

می تواند ابراز شود .

همین طور خواستگاری حضرت خدیجه از حضرت محمد (ص)گواه این است که خواستگاری از سوی دختر نیز می تواند انجام پذیرد .

به نظر شما این موضوع در جامعه ما که بیشتر این امر بر عهده پسر است تا چه میزان است و چرا ؟

خوبه اما تو ایران هرگزززززززز !
فرهنگ این کار یا هرگز به ایران نمیاد یا بیاد سال ها طول میکشه
 

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
با نگاهی به داستان حضرت شعیب(ع) وحضرت موسی(ع) در می یابیم که خواستگاری از طرف خانواده ی دختر نیز

می تواند ابراز شود .

همین طور خواستگاری حضرت خدیجه از حضرت محمد (ص)گواه این است که خواستگاری از سوی دختر نیز می تواند انجام پذیرد .

به نظر شما این موضوع در جامعه ما که بیشتر این امر بر عهده پسر است تا چه میزان است و چرا ؟
آدمو ياد فيلمنامه خواستگاري از م مودب پور ميندازه.... يه جورايي جوابو بهت ميده ولي از بعضي مسائل مهم هم چشم پوشي كرده
 

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
پاسخ اجمالي
اين قانون طبيعت در مردهاست كه از دختري كه او را انتخاب نموده است، دوري مي‌كنند هرچند ممكن است براي گذراندن لحظات لذتبخش جسمي و رواني مدتي با او بمانند اما هرگز او براي زندگي آينده انتخاب نمي‌كنند. چرا؟ چون پسرها از انتخاب شدن متنفرند و دوست دارند انتخابگر باشند. پس با تلاش براي جذب او، از او دور شده‌ايد.
به هرحال اگر تمايل به ازدواج با ايشان را داريد (نه رفاقت) بدون اينكه احساسي و هيجاني با اين موضوع برخورد كنيد، وجود يا فقدان نشانه ‌هاي اوليه يك همسر مناسب را در او بسنجيد؛ پايبندي به دستورات ديني، خوش اخلاقي، تلاش و ... . نشانه‌هايي كه در انتهاي مطلب تقديمتان خواهيم نمود، تنها نشان مي‌دهد اين احساس دوطرفه است يا يكطرفه به سوي ناكجاآباد اما هرگز نشانگر اين نيست كه آيا او لياقت شما را دارد يا خير، آيا او داراي معيارهاي همسر مناسب هست يا خير. پس صرفا به آنها اكتفا نكنيد. علامت حقيقي عشق و تمايل او به شما تنها يك رفتار است؛ اگر شما دختر هستيد، او با برپايي مراسم رسمي خواستگاري، تمام تلاش خود را خواهد نمود تا ضمن جلب موافقت خانواده خود، والدين شما را براي رسيدن به شما راضي نمايد. اگر شما پسر هستيد، دختر مورد نظرتان با امتناع از رابطه قبل از ازدواج، ثابت خواهد كرد فردي عفيف است كه تمام توان عاطفي و جسمي خود را مختص همسر آينده خود خواهد ديد و با نظر موافقي كه به خواستگاري رسمي شما خواهد داد، علاقه خود را ثابت خواهد نمود.
پاسخ تفصیلی
خواهر گرامی، مطمئنا خوب مى‏دانيد كه ازدواج بزرگ‏ترين و مهم‏ترين حادثه زندگى انسان است و موفقيت يا شكست در آن سرنوشت ساز خواهد بود. ازدواج و زندگى مشترك وقتى ثمر بخش، سودمند و ماندگار است كه عقربه روحيه‏ها، غرايز و طرز تفكر دو طرف، همسو و نزديك باشد. در غير اين صورت، ريسمان وحدت و يگانگى به ضعف و سستى مى‏گرايد و سرانجام گسسته مى‏شود. ما در زندگى خود شاهد پديده‏هاى تلخ و درد آورى هستيم كه دختران و پسران و خانواده‏هاشان را مى‏آزارد و كاخ زندگى مشترك زوجين را فرو مى‏پاشد. بى‏ترديد محاسبات غلط، احساسات زودگذر، خيالات و توهمات بى‏اساس عامل اصلى تحقق اين پديده‏ها به شمار مى‏آيد. بنابراين، اگر در گزينش همسر اصول صحيح رعايت شود، بخش عظيمى از ناگوارى‏ها و نابسامانى‏ها و مشكلات از ميان مى‏رود و زندگى جوانان پربارتر و زيباتر مى‏شود. اسلام درباره ازدواج و انتخاب همسر آن قدر قانون و مطلب و تأكيد دارد كه انسان در شگفتى فرو مى‏رود. بنابراين، پيش از هرگونه تصميم‏گيرى توجّه به نكات زير ضرورت دارد:
1. اگر انديشه ازدواج با كسى در سر مى‏پرورانيد، قبل از هر تصميمي، درباره معيارهاى ازدواج و شرايط همسر ايده‏آل شناخت كافى پيدا كنيد. بدين منظور مى‏توانيد اين معيارها و شرايط را در مكاتبه بعدي از ما بخواهيد و يا از كتاب‏هاى زير كمك بگيريد:
الف) انتخاب همسر، نوشته ابراهيم امينى، انتشارات سازمان تبليغات اسلامى.
ب) جوانان و انتخاب همسر، نوشته على اكبر مظاهرى، انتشارات پارسايان.
. سعى كنيد، بر اساس اطلاعات دقيق، به شناخت كافى و صحيحى از فردِ مورد نظر دست يابيد و دقّت را فراموش نكنيد. مبادا عشق، چشم انديشه‏تان را بسته و شما را از تحقيق كامل و همه جانبه درباره وى باز دارد. صرف اينكه به نظرتان پسر خوبي بياید كافي نيست.
3. علاقه طرف مقابل به شما نيز مهم است. اين علاقه را از دو شيوه مي‌توانيد بدست آوريد. مطمئن‌ترين راه استفاده از نفر سومي است كه در سطرهاي بعد، از او سخن خواهيم گفت. راهي كه صرفا نشانه ها و احتمالاتي را در اختيارتان قرار مي دهد نيز وجود دارد كه به عنوان ضميمه جواب، تقديم خواهد شد.
4. اگر بر اساس بند 1 و 2 پس از بررسى‏ها و مشورت‏هاى لازم فرد مورد علاقه را فردى صالح و مناسب تشخيص داديد، بهترين راه آن است كه از طريق واسطه‏اى مورد اعتماد نظر طرف مقابل را درباره خويش جويا شويد. در صورتى كه او نيز واقعا به ازدواج با شما تمايل دارد، درصدد برپايي مراسم خواستگاري برآييد تا اِن شاء اللّه هر چه زودتر با توافق شما و وى و خانواده‏هاى محترمتان مقدمات ازدواج فراهم شود. فراموش نكنيد خواستگاري،‌آزمون پسر در ميزان علاقه‌اش به دختر است. اما اكيداً به شما توصيه مي‌كنيم كه به هيچ وجه خودتان با ايشان صحبت نكرده و ابراز علاقه ننماييد. زيرا اين اقدام شما مي‌تواند مشكلات زيادي را براي شما ايجاد كند. بهتر است واسطه در گفتگوهای اولیه نیز، حرفی از علاقۀ شما به ایشان نگوید. به اين نكته توجه نماييد، مردها مايلند كه انتخابگر باشند و غالبا وقتي احساس مي‌كنند كه انتخاب شده‌اند، تمايلي به برپايي زندگي مشترك ندارند. اين عاقبت غالب دوستي‌هاي قبل از ازدواج است. پس به بهانه جذب هيچ كسي، با او ارتباط برقرار نكنيد كه از مقصد و مقصود دور خواهيد شد.
5. اگر با بررسى‏هاى به عمل آمده فرد مورد نظرتان را مناسب تشخيص نداديد يا معلوم شد احساس شخصى‏تان درباره علاقه او به شما توهم و خيالبافى است و در واقعيت ريشه ندارد، احساسات خود را كنترل و از ابراز محبت خوددارى كنيد؛ زيرا علاقه يك سويه راه به جايى نمى‏برد. «خوش آن بى، مهربانى هر دو سر بى؛ كه يك سر مهربانى دردسر بى». بنابراين، با تفحص و پرس و جوى مختصرى كه واسطه انجام مى‏دهد، مسأله روشن مى‏شود و از اين دغدغه خاطر و اشتغال فكرى رهايى مى‏يابيد.
6. لازم به تأکيد است فرد واسطه اي که داراي صفات دلسوزي، مورد اعتماد، رازدار، عاقل و داراي تجربه است و مي خواهد از نظر و ديدگاه آن پسر درباره شما مطلع شود، بايد به گونه اي اقدام کند که گويي مي خواهد دختري را براي ازدواج به وي معرفي کند. مطمئنا اگر دختر و پسر از تناسب کافي برخوردار باشند و پسر نيز به اين دختر تمايل داشته باشد اقدام خواهد کرد وگرنه به دنبال فرد مورد نظر ديگري خواهد رفت. به نظر مي رسد اگر ابتدا دختر اظهار تمايل کند و با پاسخ منفي پسر روبرو شود به خاطر روحيه ظريف و حساس دختران، معمولا دچار نوعي شکست روحي شده و احساس شکست خواهد کرد. بنابراين راه حل ارائه شده ما به گونه اي است که هم دختر بتواند (در صورت تمايل پسر) به آرزوي خود برسد و هم دچار شکست (در صورت پاسخ منفي پسر) نشود.
6. درصورتي كه در پايان اين مراحل، جواب منفي گرفتيد، يقين داشته باشد كه خداوند با علم و حكمت بينهايتش، ‌اين پيوند را به صلاح شما ندانسته و او جز خير براي بندگانش چيزي نمي‌خواهد. هرچند در ظاهر، خلاف اين را تصور كنيم. پس تا مي‌توانيد به او فكر نكنيد تا اين قطع اين ارتباط قلبي، شما را دچار آسيب نكند.
خواهر محترم، حفظ چارچوبهاي ديني و عقلي در رفتار و تقويت ارتباط قلبي با مبدأ هستي، تنها راهي است كه انسانها را به اوج موفقيت‌هاي مادي و معنوي خواهد رساند.
 

SIR MAMAD

عضو جدید
خوب اشکالی نداره اگه بگه ولی بهتره یه جوری پسر و به خودش علاقمند کنه. تو کشور ما که صورت خوشی نداره این قضیه
 

sadeghjalilian

عضو جدید
اصولا این موضوعات در ازدواجای سنتی سبک قدیم مطرح بوده و...ولی الان ..تا زمانیکه دختر به پسر چراغ سبز نشون نده ..پسر که نمیره جلو..پس این ازدواجای جدید که بیشترشون همون معنی خواستگاری دختر از پسر رو هم در پی دارند...(برخیشون)..واین مشکل رفع شده هستش...
 

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
صد سال نمیخوام پسری بخاطر چراغ سبز نشون دادن من بیاد جلو !. دخترپسرای پرتوقع و گیج. همینی که هست...
اصلا شاید یه نفر خیال کرد تو داری چراغ سبز نشون میدی ولی تو اگه اون بیاد خواستگاریت،جوابت منفی باشه!.تاچراغ سبز از نظر بعضیا چی باشه!!!!.
بعدشم کلاً این دوره زمونه عوض شده. همه چی قاطی شده اونم بیشتر بخاطر اینه که دیگه روابط درست کمرنگ شده. همه دچار شبهه هستن...کسی نمیدونه چی براش خوبه.
توهم زده بالا... عادی نیستن دیگه.
(حالا البته منظور پراکنش بدبینی هم نیست). ولی بیشتر اینجوری شده/
 

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر من اشکال نداره که خانم بره خواستگاری
اما روی مردای ایران فکر نمیکنم جواب بده چون بیشترشون خیلی بی جنبه ان فکر میکنن حالا کی هستن یا چی شده

از نظر من ایرانی خارجی نداره. درهرصورت واسه خانما خوب نیست!.
 

Similar threads

بالا