نظر بدین!حیاتیه!!!

metalorgist

عضو جدید
سلام!!!خوبین.من یه تازه وارد اصلم!از وقتی اینجارو پیدا کردم خیلی به زندگی امیدوار شدم اخه میدونین اینجا میتونم خیلی از سوالهایی که تو ذهنمه و نمیدونم از کسی باید پرسیدرو بپرسم.حالا هم میخوام یه سوال بپرسم جوابش خیلی برام مهمه.میخوام ببینم میتونم به زندگی امیدوارتر:biggrin:بشم یا نه!اینکه:از تموم مهندسین مواد عزیز میخوام که خیلی ساده!نظرتونو راجع به رشتتون بگین.چقدر راضی هستین؟فکر میکنین چه اینده ای با این رشته و بازار کارش دارین؟میخوام ببینم میتونم خوشبین باشم؟بی شوخی راستشو بگینا!گناه دارم:redface:

casper.0021

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من دانشجوي ترم 5 هستم وقتي تو اين رشته قبول شدم همه گفتن واسه دخترا خوب نيست ولي من الان روزي 100 بار خدا رو شكر ميكنم كه تو اين رشته قبول شده چون واقعا با روحيم سازگاره!!!

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام!!!خوبین.من یه تازه وارد اصلم!از وقتی اینجارو پیدا کردم خیلی به زندگی امیدوار شدم اخه میدونین اینجا میتونم خیلی از سوالهایی که تو ذهنمه و نمیدونم از کسی باید پرسیدرو بپرسم.حالا هم میخوام یه سوال بپرسم جوابش خیلی برام مهمه.میخوام ببینم میتونم به زندگی امیدوارتر:biggrin:بشم یا نه!اینکه:از تموم مهندسین مواد عزیز میخوام که خیلی ساده!نظرتونو راجع به رشتتون بگین.چقدر راضی هستین؟فکر میکنین چه اینده ای با این رشته و بازار کارش دارین؟میخوام ببینم میتونم خوشبین باشم؟بی شوخی راستشو بگینا!گناه دارم:redface:

سلام عزیزم
بارها گفتم، کار در این مملکت آن گونه که شما فکر می کنید نیست!

reza_1364

مدیر بازنشسته
تو این کشور کار زیاد با رشته مرتبط نیست.من ترم آخر فوقشا دارم میگیرم راضی هم هستم

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
کار که تو این مملکت زیاده ولی مثل هر کار دیگه باید اولش یکمی تو سری بخوری. آخه واقعیت اینه که علم ما بیشتر تئوریه و حتما نیاز به آموزش های عملی داریم که اونهم فقط تو کارخونه به دست می آد.

یه چیز دیگه هم که شنیدم اینه که رشته ما تو شغل های دولتی زیاد به کار نمی آد. مگه اینکه بخوای بری تو زمینه های نفت و اینا که اونجام بیشتر از دانشگاه های تاپ می برن. پس باید بری تو کارخونه کار کنی

در آخر اینکه یکی از دوستام رفته بود تو شرکت فروسیلیس که یه کارخونه بزرگه و جای پیشرفت هم داره مشغول شده. البته متاهله. برای ارزیابی طرف ( مهندسه که می خواسته ببینه رفیق ما به درد این کار می خوره یا نه) یه دیاگرام الینگهام آورده ازش 2 تا سوال کشکی پرسیده و گفته تو خوبی بیا. پس اکه یک موقع جایی قبول شدین و رفتین واسه مصاحبه اصلا نترسین چون از لحاظ تئوری اطلاعاتی که برای مشغول شدن در یه کار خونه نیاز دارین معمولا سطح پایینه مگه اینکه بخواین برین جا های خییلی خییلی خفن که اون هم همیشه واسش یه چند سال سابقه کار میخوان. پس خیالتون راحت باشه.

satelo

عضو جدید
من که ترم اول همین رشته هستم تا حالا هم که هیچی نشده راضی هستم
اگه کسی اطلاعات و تجربش دررشتش زیاد باشه
واسه یه کار هیچ مشکلی نداره

zniazi

عضو جدید
سلام دوست عزیز:)
خیلی خوش اومدی به جمع برو بچ مواد:gol:
خیلی رشته ی توپیه :thumbsup2:من ترم 3 ام ولی خیلی راضیم مخصوصا وقتی بتونی تو کارای عملی رویه پسرا رو کم کنی;) :smoke:
تا جایی که من خبر دارم بازار کار خوبی هم داره:w19:

alireza behbood

عضو جدید
سلام.من دانشجوي ترم 5 فوق ليسانس هستم، گرايش شناسايي و انتخاب مواد.
من اصلا در مورد آينده كاري صحبت نميكنم ولي براي انجام پروزه پاياني اومدم شركت فولادسازي و حالا فهميدم كه چقدر رشته زيبا؛ پر كاربرد و مهمي داريم.:thumbsup2::w11:
در ضمن اصلا از رشته تحصيليت ناراحت نباش شايد اولش مسخره به نظر برسه و نسبت به خيلي از رشته ها كلاس نداشته باشه ولي اونقدر ها هم بد نيست:whistle:.
شك نكن و سعي كن پايه خودت رو قوي كني.
موفق باشي.:gol:

آخرین ویرایش:

Roozbeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. درسته که زمینه کاری برای متالور÷ی زیاد نیست ولی توجه داشته باشید که فارغ التحصیلش هم به همون نسبت کمتره.مثلا من که قزوین درس میخونم در کل استان فقط دانشگاه بین الملل مهندسی مواد میگیره.در صورتی که سالانه حدود 800 تا 1000 نفر در رشته مکانیک در دانشگاههای استان فارغ التحصیل میشن

hamid96

عضو جدید
رشته ما یکی از رشته هایی که در ایران جا برای کار وایجاد شغل برای اون زیاده (البته اگه این مکانیکا بذارن)حالا که اومدی تواین رشته از رشتت راضی باش وبرای این که به اون علاقه مندتربشی یه گرایشش را انتخاب کن و بیشتر روی اون تمرکز کن وتحقیق کن تا نتیجه بگیری.
موفق باشی​

آخرین ویرایش:

Roozbeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز:)
خیلی خوش اومدی به جمع برو بچ مواد:gol:
خیلی رشته ی توپیه :thumbsup2:من ترم 3 ام ولی خیلی راضیم مخصوصا وقتی بتونی تو کارای عملی رویه پسرا رو کم کنی;) :smoke:
تا جایی که من خبر دارم بازار کار خوبی هم داره:w19:
سلام. ببخشید میشه بگید شما که ترم 3 هستید تا الان چند تا واحد عملی پاس کردید تا حالا بخواید روی پسرارو کم کنید.

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچی بابا بیچاره شدی موادم شد رشته وقتی مدرک گرفتی بذارش لب کوزه آبشو بخور

فاطمه محبی

عضو جدید
بابا این حرفا چیه رشتمون عالیه من که عاشقشم.
تو بیشتره کشورا مواد جز رشته های اوله بریم اونور آب تو هوا میقاپنمون ولی چه کنم که عشق وطن نمیذاره:redface:

sosmar

کاربر بیش فعال
عشق به وطن دیگه تموم شد دیگه وطنی نمونده که بهش عشق .........

Roozbeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچی بابا بیچاره شدی موادم شد رشته وقتی مدرک گرفتی بذارش لب کوزه آبشو بخور

حتماً مکانیک رشته خوبیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!! رشته ما هر ایرادی داشته باشه مثل مکانیک اشباع نشده از بس که همه دانشگاههاسالانه 200 تا 200 تا مکانیک بیرون میدن.

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط مواد

فقط مواد

رشته فقط مواد
قصه نخور اولاش دلگیره ولی آخراش دلت باز میشه
بی شوحی میگم اگه به من بگن هر رشته ای میخوای انتخاب کن میگم مواذ

della

عضو جدید
سلام
خوبی
خوشی
من الان ترم 8 متالورژ ی هستم
تازه 8 ترمه هم تموم نمی کنم!!!!!!!!!!!!!!!!!!
می دونی چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به تنها رشته ای که فکر نمی کردم که توی دانشگاه قبول شم همین رشته ی متالورژ ی بود
موقعی که بهم گفتن توی این رشته باید درس بخونم انگار یک سطل آب یخ ریختن رو سرم
خوشبختانه یا بد بختانه روزانه هم بودم و نمی تونستم انصراف بدم
به هر حال باید می اومدم دانشگاه و تو ی این رشته درس می خوندم
تازه مشروط هم شدم
ولی الان با این که قرار 9 ترم یا شایدم 10 ترمه درسمو تموم کنم به حدی به این رشته علاقه مندم که به همه پیشنهاد می کنم بیان و تو این رشته درس بخونن
باید درکش کنی
فوقالعاده است چس نهایت تلاشتو بکن که توش موفق شی
به نظر من بهترین رشته ای که می تونی توش موفق شی

asaly

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط مواد
موووووووووووووووووووووواد .
اگه واقعا بهش علاقه نداري ( در صورتي كه اطلاعات داري) هيچ كاريش نمي شه كرد :cry:
ولي اگه در مورد رشتمون اطلاعات نداري و همينجوري ميگي علاقه ندارم زمانيكه اطلاعاتت بالا بره عكس اين قضيه برات بوجود مياد .;):D
در مورد حرف مردم هم بايد بگم حرف زياد زده ميشه توبايد گلچين كني و خوب هاشو جمع كني .
بر عكس شما من از همون اول ميخواستم بيام اين رشته يعني
موووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووواد