نظرسنجی:شهرهای شمالی کشور

month_2012

عضو جدید
سلام دوستان
من برای کامل کردن تحقیقات طرح این ترم خودم احتیاج به نظر هموطنان گرامی دارم راجع به این سه شهر شمالی،حتما نمیخام از دیدگاه شهرسازی یا معماری باشه،فقط لطف کنید بگید این شهرها رو در چه حد میشناسید و وقتی که اسمشون رو میشنوید چه خصوصیتی از آن زودتر به ذهنتون میاد(میتونه فقط در حد یک کلمه باشه)
لطفا جواب بدین نظرتون واسم خیلی مهمه...
1_رامسر

2_نوشهر

3_بابلسر

آخرین ویرایش:

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من برای کامل کردن تحقیقات طرح این ترم خودم احتیاج به نظر هموطنان گرامی دارم راجع به این سه شهر شمالی،حتما نمیخام از دیدگاه شهرسازی یا معماری باشه،فقط لطف کنید بگید این شهرها رو در چه حد میشناسید و وقتی که اسمشون رو میشنوید چه خصوصیتی از آن زودتر به ذهنتون میاد(میتونه فقط در حد یک کلمه باشه)
1_رامسر

2_نوشهر

3_بابلسر

سلام دوست خوبم..چه سوال جالبی پرسید!!!

هر سه این شهر ها رو تا حدودی میشناسم

ولی رامسر و نوشهر رو بیشتر و بهتر آشنایی دارم!

به نظر من که اولین چیزی که تو ذهنم میاد با شنیدن این شهرها سرسبزی و جلوه طبیعتش به خصوص الان و تو این فصل هست و اینکه به رامسر توجه بیشتری میشه و با یه چرخیدن توش میشه متوجه شد البته نوشهر م هست و یه شهر توریستیه و جمع و جور که از نظر ساخت و ساز هم میشه گفته پیشرفتای خوبی داره...
کلا مازندران از نظر رسیدگی شهری بهتر از گیلان هست!!!حالا بستگی داره بیشتر به اینکه تو ذهن شما چی خودشو بیشتر مشغول کرده؟!!!

آخرین ویرایش:

فرهيخته

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز.

شهرهاي شمال ناخواسته آدم رو ياد سرسبزي مي اندازه و جنگل هاي نمناك و پر از درخت رو براش تداعي مي كني درست همونطور كه ستي جان گفت.حتي براي من كه بچه كوير هستم با شنيدن اسم اين شهرها كه شناختي ازشون ندارم احساس مي كنم تو جاده هاي پر پيچ خم حركت مي كنم كه درختان از دو طرف جاده رو پوشوندن.هواي مرطوب و شرجي و افق سبزي كه انتها نداره و كلبه هاي چوبي كه خود نمايي مي كنه.خنكاي قطرات بارون رو كه به صورتت مي خوره حس ميكني....(شاعرانه شد)!!!

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
1_رامسر = عالی خوب و زیبا سرسبز

2_نوشهر= نمیدونم چطوریاست

3_بابلسر= زیاد دوسش نمیدارم

V A N D A

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه ی شهرهای شمال زیبا و رویایی هستند . البته وقتی میگیم شمال ،نا خودآگاه جنگل و دریا میشینه رو ذهنمون . از بابلسر شروع کنم ، شهر نسبتا قشنگیه با شهرکهایی که کنار ساحل و یا دل جنگل ساخته شدند .خود شهر برام جاذب نیست و زیاد نمیپسندمش.
نوشهر یه شهر بندری و تا حدودی میشه گفت بد نیست .این شهر هم (داخل شهر) جاذبه ای نداره.
اما رامسر ، شهری ایست زیبا. به تمام معنا جاذب و دوست داشتنی. وقتی توی شهر قدم میزنی ، جنگل و کوه رو میبینی و لمسش میکنی. هتل های زیبایی که از قدیم (پهلوی اول و دوم ) بجا مونده ،بینظیر و زیباست.
بنظر من هم ، رامسر هم عالی هم خوب و هم زیباست.

sama jooon

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام..خب چون این شهرا همه در شمال قرار دارن مطمئنآآ اولین چیزی که
به فکر همه میرسه سرسبزی، ارامش ، حیات، و چیزهایی از این قبیله اما
از نظر بافت نوشهر نسبت به رامسر و بابلسر کوچکتره بافته شهریش..رامسر در درجه دوم قرار داره و بعد بابلسر..
الان نوشهر خیلی پیشرفت کرده از نظر ساخت وساز..اما انقد ساکته که من دوسش ندارم..

panjareh_hossein

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با تشکر
لطفا نظرتون رو در مورد این شهرها هم بگید...کدوم خصوصیت رامسر رو دوست دارید؟از چه خصوصیت دو شهر دیگه راضی نیستید؟

رامسر رو واسه توریستی و خلوت بودنش خوشم میاد. در مورد شهر های........نظری ندارم .البته فقط بین این سه شهر این نظر رو دارم

sama jooon

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر
لطفا نظرتون رو در مورد این شهرها هم بگید...کدوم خصوصیت رامسر رو دوست دارید؟از چه خصوصیت دو شهر دیگه راضی نیستید؟
دوست عزیز خب رامسر از نظر گردشگری بهتره چون هم ابگرم داره که خیلی قدیمیه..تله کابین و هتل بزرگ قدیمی داره که حیاط و محیطش واقعآا فوق العادس..
کنار ساحل پلاژ داره برای تفریح..و مهمترینش روستای جواهرده هستش که تو دل کوهه..خیلی قشنگه..خیلی..اما نوشهر یه پلاژ معروف داره و زیاد جای گردشگری معروفی نداره.
از بابلسرم زیاد نمیدونم
:smile:

month_2012

عضو جدید
سلام دوست خوبم..چه سوال جالبی پرسید!!!

هر سه این شهر ها رو تا حدودی میشناسم

ولی رامسر و نوشهر رو بیشتر و بهتر آشنایی دارم!

به نظر من که اولین چیزی که تو ذهنم میاد با شنیدن این شهرها سرسبزی و جلوه طبیعتش به خصوص الان و تو این فصل هست و اینکه به رامسر توجه بیشتری میشه و با یه چرخیدن توش میشه متوجه شد البته نوشهر م هست و یه شهر توریستیه و جمع و جور که از نظر ساخت و ساز هم میشه گفته پیشرفتای خوبی داره...
کلا مازندران از نظر رسیدگی شهری بهتر از گیلان هست!!!حالا بستگی داره بیشتر به اینکه تو ذهن شما چی خودشو بیشتر مشغول کرده؟!!!

من میخام به این جمع بندی برسم که فرضا شما اگه به عنوان توریست قبلا به این شهرها سفر کردید چه چیزی از این شهر به عنوان هویت و نشانه تو ذهنتون مونده؟
یا اگر قصد سفر دارید انتظار دارید با چه جور شهری مواجه بشید؟

month_2012

عضو جدید
البته دوستان عزیزی که بومی این شهرها یا شهرهای اطراف هر کدوم از اینها هستند هم بگن نظرشون راجع به هویت شهرشون چیه؟

hasanpour70

کاربر فعال
رامسر:جنگل و دریا و مردم شاد
نوشهر: زیاد نمیشناسم
بابلسر:ساحل و قایق!! یک شهر کوچک با دریای بزرگ و مردم سنتی

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
1_رامسر = یاد یکی از هم کلاسی هام میفتم که بچه ی رامسره و خیلی فهمیدست و یکم غد و مغرور.....

2_نوشهر= یاد اون تیکه از جادش که این ورش دریا و اون ورش جنگله......
3_بابلسر= یاد یه نفری که حالم ازش بهم میخوره.....

SOHAJ

عضو جدید
سلام دوست عزیز بابلسرم خوبه اما رامسر بهتره راجب نوشهر هم نظری ندارم

SOHAJ

عضو جدید
1_رامسر = یاد یکی از هم کلاسی هام میفتم که بچه ی رامسره و خیلی فهمیدست و یکم غد و مغرور.....

2_نوشهر= یاد اون تیکه از جادش که این ورش دریا و اون ورش جنگله......
3_بابلسر= یاد یه نفری که حالم ازش بهم میخوره.....
خوبه پرسیدن نظرتون رو راجب معماری و موقعیت و زیبایش بگید شما جوابتون این بود اگه میگفتن یاد چه دوستی میوفتید چه جوابی میدادید

month_2012

عضو جدید
تو این نظرسنجی اصلا مهم نیست که حتما این شهرها رو دیده باشید یا قبلا چیزهایی راجع بهشون شنیده باشید...
حتی اگه اصلا شناختی ندارید لطفا بگید اگه یه روز به عنوان توریست به این شهرها رفتید انتظار دارید با چه فضای شهری مواجه بشید...؟

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
[1_رامسر سر سبزي

2_نوشهر نميشناسم

3_بابلسر پشه يه بار رفتم تا صبح پشه نيش زد

arashitect

عضو جدید
سلام دوستان
1_رامسر

2_نوشهر

3_بابلسر

رامسر...اولین کلمه ای هم که به ذهنم رسید(کازینوی رامسر) بود!!!اون دوتای دیگه یادم نمیاد رفته باشم.

mahsa.key

عضو جدید
من هر سه تاشون رو خیلی خوب می شناسم
بابلسر یه شهره کوچیکه با محیط خوب و دانشجویی هواشم تقریبا 60٪ روزای سال ابری و بارونیه اما خیلی به شهرش رسیدن و با اینکه کوچیکه به خاطر نزدیکی به شهرک های ساحلی مثل خزر شهر و دریا کنار جای تفریح هم زیاد داره
نوشهر:یه شهره کوچیکه با محیط توریستی هوای وحشتناک شرجی حتی تو آفتابیترین روز سالم به خاطر رطوبت وحشتناک هوا ابری به نظر می رسه یا حداقل تو ظهر اینطور می شه!! همه چیز وحشتناک گرون تر از قیمت واقعیشه به خاطر موقعیت توریستیش جای تفریح تو خود شهر نیست اما در اطرافش زیاده -شهر سازی در حال خوب شدن ولی کلا خوب نیست!!!
رامسر:توریستی-سرسبزی فوق العاده زیبا مکان های تفریحی تو خود شهر -شهر سازی خوب- معماری ساختمونای بدنه شهریش هم خوبه!!! بقیشو نمی دونم

درکه

عضو جدید
دوست خوبم باور کن هیچ کدوم از این شهر ها رو نرفتم انشالله به خواسته خودت برسی ممنون من در این نظر سنجی شرکت دادی

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
1_رامسر

2_نوشهر

3_بابلسر

خوبه پرسیدن نظرتون رو راجب معماری و موقعیت و زیبایش بگید شما جوابتون این بود اگه میگفتن یاد چه دوستی میوفتید چه جوابی میدادید
دوست محترم یه بار دیگه اون قسمتایی رو که بولد کردم بخونید متوجه میشید خودتون جواب خودتونو میگیرید....

month_2012

عضو جدید
دوست خوبم باور کن هیچ کدوم از این شهر ها رو نرفتم انشالله به خواسته خودت برسی ممنون من در این نظر سنجی شرکت دادی

قبلا هم گفتم اصلا مهم نیست که تا حالا به این شهرها نرفته باشی...میتونید به عنوان کسی که شاید در آینده بخواد به این شهرها سفر کنه دیدگاه فعلیتون رو بگید...
ولی خب ممنون که نظر دادین

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچ کدوم رو نمیشناسم فقط وقتی رامسر و بابلسر رو دیدم یاد شمال ایران و دریا می افتم.البته 10 ساله که بودم تا اردبیل رفتم فک کنم بابل سر ایستادیم و با قایق یه دوری زدیم.

manochehri_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز..والا من فقط رامسرو میشناسم..اونم به خاطر اینکه توریستیه و گردشگر زیاد داره..خیلی خوبه از همه لحاظ..بابلسرو نوشهرو زیاد نمیشناسم..زیاد اونورا نمیرم..من بچه گرگانم..از گرگان هرچی بخوای میگم ولی اونطرفا اطلاعاتم زیاد نیست..ازداداش محسن بپرسی بهت میگه..من میشناسمش.از بچه های مهندسی شیمیه..ساکن اونطرفاست...

pedarkhande2

عضو جدید
بابلسر یه منطقه با خونه های درختی
البته بدون ساختار شهری منظم و نوشهر تقریبا همینطور رامسرهم نرفتم

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
راستش من تا به حال به این شهرها یا شاید بشه گفت شمال کشور سفر نکردم ولی خوب خیلی دوست دارم که یه سفری داشته باشم.
از شنیدن نام شهرهای شمال کشور چیزی جز سر سبزی و جنگل و دریا و بارش باران و شبنم و داشتن هوایی مرطوب شاید همون چیزهایی که در تلویزیون نشون میدن در تصورم نمیاد و همین چیزهاست که خیلی منو مشتاق میکنه که یه سفری به شهرهای شمالی داشته باشم.:smile:

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خب مثل همه ی دوستان منم با شنیدن اسم این شهرها یاد طراوت و سرسبزی و جاده های زیبا میفتم و صد البته هوای شرجی و گاها غیر قابل تحمل:confused:

بالا