نحوه اجرا و میخ کوبی مسیر جهت جدول کشی کانال آب

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان

خواستم بدونم برای دادن میخ زیر جدول در مسیر اجرای جدول کشی چطور باید عمل کرد با توتال .

- دو نقطه داریم AوB فاصله حدود 300 متر +شیب مورد نظر هم باید پس از بدست آمدن اختلاف ارتفاع دو نقطه مد نظر قرار بگیره .
خوب حالا من می خواهم همون جا سر زمین به اوستا میخهایی که تنظیم کننده راستا و ارتفاع با شیب مناسب هستش رو اعلام کنم حالا چطور باید این کار رو انجام بدم (دوستان هدفم اینکه روش کار را با توتال و استفاده از برنامه های اون یاد بگیرم با نیوو قبلا این رو انجام دادم)

با تشکر از شما دوستان :gol:

مجتبی اس

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان

خواستم بدونم برای دادن میخ زیر جدول در مسیر اجرای جدول کشی چطور باید عمل کرد با توتال .

- دو نقطه داریم AوB فاصله حدود 300 متر +شیب مورد نظر هم باید پس از بدست آمدن اختلاف ارتفاع دو نقطه مد نظر قرار بگیره .
خوب حالا من می خواهم همون جا سر زمین به اوستا میخهایی که تنظیم کننده راستا و ارتفاع با شیب مناسب هستش رو اعلام کنم حالا چطور باید این کار رو انجام بدم (دوستان هدفم اینکه روش کار را با توتال و استفاده از برنامه های اون یاد بگیرم با نیوو قبلا این رو انجام دادم)

با تشکر از شما دوستان :gol:[/Qاگر مسیرت مستقیم باشه یکی از روشها استفاده از رفرنس لاینه به این شکل که اول مختصاتتو به دوربین میدی بهعد تو همون صفحه رفرنس لاین page را عوض میکنی و روی انترپوله میذاری دوربین خودش مسیر و شیب و حساب میکنه روشهای دیگه هم هست

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
میتونی از stake out هم استفاده کنی اگه تو روش اجراشم مشکل داری بگو ؟

با سلام
مهندس جان ممنون بابت پاسخها تون
لطف کنید این روش رو هم توضیح بدید.

**خوشحالم که از تجربه مفید شما دوستان در کارهای بعدی استفاده میکنم **

مجتبی اس

عضو جدید
با سلام
مهندس جان ممنون بابت پاسخها تون
لطف کنید این روش رو هم توضیح بدید.

**خوشحالم که از تجربه مفید شما دوستان در کارهای بعدی استفاده میکنم **
در روش stake out شما مختصات نقطه رو همراه با ارتفاع بدست آمده از شیب بندی مسیر به دوربین میدهید سپس مختصات نقطه را با استفاده از زاویه و طول پیاده میکنید .
البته شما اول ارتفاع روی مگر را میدید سپس بعد از بتن ریزی بر جدول را با میخ هیلتی یا لاک مشخص میکنید و ارتفاع روی جدول را هم میزنید چون ممکنه بتن مگر ناهموار ریخته شود.

بالا