موتور ملی

javadakbari1

عضو جدید
سلام می خواستم از دوستان عزیز هر اطلاعاتی از موتور ملی محصول ایران خودرو داره اینجا قرار بده منم خودم یه فایل دارم در اولین فرصت آپلود می کنم.

parsa s

عضو جدید
اطلاعاتي كه من دارم :
اين موتور كه با نام تجاري EF7 ساخته ميشه اولين موتوري هستش كه مالكيت آن در اختيار ايرانه
چهر سيلندر خطي 16 سوپاپ
حجم موتور : 1700 سي سي
حداكثر قدرت : 113 اسب بخار
حداكثر گشتاور : 155 نيوتن متر
نسبت تراكم 11.1 به 1
مجهز به سيستم زمانبندي متغير سوپاپها ( VVTi )
يك گونه مجهز به توربوشارژر هم وجود داره كه 150 اسب قدرت و 215 نيوتن متر گشتاور داره كه قطعا حرفهاي زيادي براي گفتن خواهد داشت

javadakbari1

عضو جدید
من این فایل و اینجا می ذارم که یک مزیت این موتورکه از تکنولوژی CVVT (ips) برای زمانبندی سوپاپ استفاده شده رو نشون می ده. حجم کاملش بالای 10m هست:( اگه می خواین چون تو ای میلم هست واستون ایمیل می کنم;)مشاهده پیوست EF7 ENGINE.pdf

Farasystem

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که نه می خوام از این موتور ملی چیزی بدونم نه ازش استفاده می کنم. مگه از جونم سیر شدم. فقط چون ملیه می دونم وسط جاده آتیش می گیره می ریم رو هوا.
همینجوریه که موتور ماشینا تولید داخل نیست ماشیناشون اینهمه مشکل داره دیگه تولید داخلش که دیگه خدا به داد برسه . :w07:

• Like
واکنش ها: beik

javadakbari1

عضو جدید
من که نه می خوام از این موتور ملی چیزی بدونم نه ازش استفاده می کنم. مگه از جونم سیر شدم. فقط چون ملیه می دونم وسط جاده آتیش می گیره می ریم رو هوا.
همینجوریه که موتور ماشینا تولید داخل نیست ماشیناشون اینهمه مشکل داره دیگه تولید داخلش که دیگه خدا به داد برسه . :w07:
شما لطف داری به تولیدات داخلی:D حالا از چینیا که بهتره!!;)

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قابل توجه کسانی که از زندگی خود سیر شده اند، قاتل ها، آدمکش ها، دوستداران ملک الموت و ...
شما می توانید با موتور ملی به مرگی همراه با جزت (یعنی جزجز کردن هنگام جزغاله شدن در شراره های آتشس برخواسته از اتومبیل) دست پیدا کرده، یک دوجین ورثه، مرده شور، نعش کش، قبرکن، قرآن خوان، نمازخوان و .... را شاد نمایید.
با تشکر روابط عمومی شرکت موتور ملی سازی

• Like
واکنش ها: beik

beik

عضو جدید
سلام خودروی ملی چیه که موتورش باشه:smile:

خداییش اگه چینی درجه 1 بیاد تو ایران جز اولین خریداراشم;)

Farasystem

عضو جدید
کاربر ممتاز

:surprised:
ماشینای چینی هم از لحاظ بدنه و ایمنی هم از لحاظ موتور از ماشینای ایرانی بهتره. من خوباشم مثال نمی زنم یه معمولیش که توی ایران داره توزیع می شه. لیفان.

خداییش این بهتره یا 206؟
قیمتشونم یکیه.
ولی لیفان با چه شرایطی!
قیمت اقساطیش 17 و خورده ایه. تازه با اقساط 3 ساله.

خداییش کدوم بهتره؟

javadakbari1

عضو جدید
ماشینای چینی هم از لحاظ بدنه و ایمنی هم از لحاظ موتور از ماشینای ایرانی بهتره. من خوباشم مثال نمی زنم یه معمولیش که توی ایران داره توزیع می شه. لیفان.
Iخداییش این بهتره یا 206؟
قیمتشونم یکیه.
ولی لیفان با چه شرایطی!

خداییش کدوم بهتره؟
البته... 206 از نوع فرانسویش خوبه نه ایران خودرو ایش!
ولی هنوزم خودروهای چینی توی ایران همچون ام وی ام گرون تر از کیفیتشونه که اونم واسه گمرک هست.

faryad zire ab

عضو جدید
سلام

سلام

خداییش این بهتره یا 206؟
قیمتشونم یکیه.
ولی لیفان با چه شرایطی!

خداییش کدوم بهتره؟

سلام.از ایرادای لیفان بیخبری که این حرفو میزنی. دوستم داره.n تا ایراد داره.

ali-1365

عضو جدید
دوست عزیز با اطمینان تمام سوار این خودرو(سمند سورن) شو چون موتور Ef7 اصلاً ایرانی نیست. این موتور در آلمان طراحی و ساخته شده است.نوع و فرمت طراحی بسیار شبیه طراحیهای دایملر کرایسلر هست که معلوم میشه یه ورژن ضعیفی از اون موتورهاست.
بله دوست من این موتور در آلمان ملی شده!!!!;)

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام
چند سال پیش یه چیزایی شنیدم . اما اطلاع دقیقی ندارم
فکر کنم ای نکار ایرانخودرو با آلمانی ها آغاز کرده که منتهی به دو نوع موتور واس ایرانیان شد .
یکی ef7 , ef7 fh sسوپر توربو شاژر هست !
اطلاعات با توربو شاژر به شرح زیر است از سایت ایرانخودرو گرفتم که واسه دنا داده بودن :

نوع موتور ................................... EF7TC
تعداد سيلندر ............................. 4 خطي
حجم موتور ................................ 1648 سي سي
قطر سيلندر ............................... 78.6 ميلي متر
كورس پيستون ......................... 85 ميلي متر
حداكثر قدرت ............................ 150 اسب بخار در دور 5500 (گاز / بنزين)
حداكثر گشتاور .......................... 215 نيوتن متر در دور 2200 تا 4800 (گاز / بنزين)
سيستم سوخت رساني .............. تزريق الكترونيكي چندنقطه اي
تعداد سوپاپ .............................. 16
حد آلايندگي موتور ................... استاندارد يورو 4

راستی یه نکته رو بگم کسنی که ادا دارید که مال ایرانخودرو آشغاله !
با عرض معضرت شما جز کسانی هستید که اگر برید سر کار می خواستیم هنوز پیکان کاربراتوری رو تولید کنیم !
شما از صنعت خودرو و ممدریتش چه می دونید ؟
فقط اینکه یه خودرو خوب رو طراحی کنند تمام شد ؟
از زنجیره تامین چیزی شنیدید ؟ از تحریم ها چطور ؟
دوستان شما بفرمایید ببینم چه می کنید ؟

shokri65

عضو جدید
سلام به دوستان علاقه مند به موتور ملی!!!!
این موتور با 70 و 30 درصد به ترتیب قطعات ایرانی و آلمانی تولید میشه. در ضمن این موتور توسط شرکت FEV آلمان طراحی شده و جزو 3 موتور برتر پایه گازسوز دنیا است. اطلاعات بیشتر در مورد این موتور رو می تونید با من در میون بذارید.

پایان نامه من در مورد موتور های HCCI بوده. موفق باشید دوستان موتور ملی دوست.!!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

aliasda

عضو جدید
البته بايد خدمت شما عرض كنم كه اين موتور طراحي ايران خودرو نيست بعدشم اينكه بهتره در مورد جنس سر سيلندش يه تحقيقي بكنيد تا اون موقع متوجه ميشيد كه احتمال اتش سوزي هم وجود داره

HADI DIBAJ

عضو جدید
سلام موتور ef7حجم موتورش 1730است بعد حداکثر قدرتش 117است بعدم 6.2لیتر در جاده میسوزونه من که خودم از نزدیک ساختش دیدم و روی سمند LXاست قیمتم 16الی17 میلیون میباشد واقعا موتور خوبی است در مقیاس ماشین سازی ایران راستی اگه برای خرید ماشینهای ایران خودرو به نمایشگاه ها رفتید و رنگ سفید خواستید و گفتن گران تر و کم دروغ ایران خودرو روزی از مدلهای sdیا سمند یا پژو 3000تا میزانه برای درستی گفته ام یه سر به جلو معاونت فروش ایران خودرو در جاده قدیم برید پارگینگش پر .

soshiantrand

عضو جدید
با سلام به همه ی اعضای سایت
همونطور که میدونین این موتور یک پلتفروم از موتور پژو اون هم مدل 405 هست که به سفارش ایران خودرو توسط یک تیم آلمانی طراحی شده و تونسته پر قدرت ترین موتور پایه گاز سوز دنیا(البته به گفته ی خود ایران خودرویی ها )رو برای خودش ثبت کنه اما چرا این موتور پر قدرت ترین موتور شده؟چون هیچ شرکت معتبری موتور پایه گازسوز نمیسازه و الان همه دارن میرن دنبال خودرو های الکتریکی ما تازه داریم میریم سوراغ سوخت های فسیلی:mad:چرا رو نمیدونم انگار عادت کردیم از دنیا عقب باشیم.درضمن دوستانی که به این موتور افتخار میکنن لطفا دیگه این کار رو نکنن چون این موتور به هیچ عنوان کار مهندسان ایرانی نیست و اگه قرار باشه به موتوری افتخاری کنیم موتور پورشه 911 بهتره چون اون هم مثل موتور ef7 توسط آلمانی ها طراحی شده;).

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
منم شنیدم این ef7 رو bmw زد ولی به خاطر نگرفتن استاندارد های euro و یک نقص فنی داخلش به ایران فروختش. البته در عمل هم این مثاله صادقه جون وقتی گازش میدی انگار واقعا" پشت ام دابلیو نشستی.
اما موتور حرف نداره. با گاز توی اتوبان 190 تا رو راحت پر میکنه. از پژو کاملا" سر تره. خیلی بی صداست. نه به اندازه ی تندر ولی بازم خوبه.

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
با سلام به همه ی اعضای سایت
همونطور که میدونین این موتور یک پلتفروم از موتور پژو اون هم مدل 405 هست که به سفارش ایران خودرو توسط یک تیم آلمانی طراحی شده و تونسته پر قدرت ترین موتور پایه گاز سوز دنیا(البته به گفته ی خود ایران خودرویی ها )رو برای خودش ثبت کنه اما چرا این موتور پر قدرت ترین موتور شده؟چون هیچ شرکت معتبری موتور پایه گازسوز نمیسازه و الان همه دارن میرن دنبال خودرو های الکتریکی ما تازه داریم میریم سوراغ سوخت های فسیلی:mad:چرا رو نمیدونم انگار عادت کردیم از دنیا عقب باشیم.درضمن دوستانی که به این موتور افتخار میکنن لطفا دیگه این کار رو نکنن چون این موتور به هیچ عنوان کار مهندسان ایرانی نیست و اگه قرار باشه به موتوری افتخاری کنیم موتور پورشه 911 بهتره چون اون هم مثل موتور ef7 توسط آلمانی ها طراحی شده;).
البته این عکسی که گذاشتین EF7 نیست . EF4 هستش !!!
منم شنیدم این ef7 رو bmw زد ولی به خاطر نگرفتن استاندارد های euro و یک نقص فنی داخلش به ایران فروختش. البته در عمل هم این مثاله صادقه جون وقتی گازش میدی انگار واقعا" پشت ام دابلیو نشستی.
اما موتور حرف نداره. با گاز توی اتوبان 190 تا رو راحت پر میکنه. از پژو کاملا" سر تره. خیلی بی صداست. نه به اندازه ی تندر ولی بازم خوبه.
نه حمید جان . چنین چیزی نبوده ! این موتور رو شرکت F.E.V به درخواست ایرانخودرو زده !
این موتور ، موتور واقعا خوبیه و قدرت خوبی هم داره !
منتها این موتور با گیربکس BE3.5 واقعا حیف میشه !
EF7 هم از لحاظ تکنولوژی کاملا بر K4M ( موتور تندر ) سره ولی خوب چون گیربکس خوبی واسش نیست نمیتونه اونجوری که باید و شاید خودش رو نشون بده !
با این حال بازم تندر 90 نمیتونه سمند EF7 رو با اون وزن توی شتاب بزنه !!!

البته مثل اینکه جدیدا بعضی از قطعات این موتور آلمانی چینی شده و بازخوردش رو هم میتونین توی نمایندگی های ایرانخودرو ببینین ! ایران خودرو یا بهتره بگم چین به این موتور گند زده ...

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
ا
این موتور ، موتور واقعا خوبیه و قدرت خوبی هم داره !
منتها این موتور با گیربکس BE3.5 واقعا حیف میشه !
EF7 هم از لحاظ تکنولوژی کاملا بر K4M ( موتور تندر ) سره ولی خوب چون گیربکس خوبی واسش نیست نمیتونه اونجوری که باید و شاید خودش رو نشون بده !
با این حال بازم تندر 90 نمیتونه سمند EF7 رو با اون وزن توی شتاب بزنه !!!

البته مثل اینکه جدیدا بعضی از قطعات این موتور آلمانی چینی شده و بازخوردش رو هم میتونین توی نمایندگی های ایرانخودرو ببینین ! ایران خودرو یا بهتره بگم چین به این موتور گند زده ...

می تونی بگی مشکل گیربکسش چیه ؟
ضریبش کمه یا زیاد ؟
یعنی الآن دیگه EF7 نگیریم از 405 دوگانه که بهتره ؟

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
می تونی بگی مشکل گیربکسش چیه ؟
ضریبش کمه یا زیاد ؟
یعنی الآن دیگه EF7 نگیریم از 405 دوگانه که بهتره ؟
نه نه دوست گلم . از لحاظ کیفیت منظورمه نه از لحاظ مشخصات فنیش !!!
گیربکس BE3.5 رو از سال 83 نیرومحرکه قزوین تولید کرد و همین باعث شد که کیفیت این گیربکس به نصف و یا کمتر برسه !
متاسفانه الان این گیربکس روی انواع سمند ( به جز سمند TU5 ) و پژو 405 و پارس و ... وجود داره !

اما به نظرم گیربکس BE3.5 از لحاظ فنی هم در حد یه موتور مثل EF7 نیست . اگه EF7 یه گیربکس مثل JH3 ( همون گیربکس تندر 90 ) داشت به جرئت میتونم بگم زیر 20 میلیون توی شتاب رقیب نداشت !
مسئله بعدی کیفیت این موتوره ! این موتور اوایل تولید قطعاتش همگی ساخت آلمان بودن و کیفیت فوق العاده ای داشت ! اما چند وقت پیش تولید EF7 کلا متوقف و چند وقت بعد از اون دوباره تولیدش از سر گرفته شد اونم با شدت !
وقتی از فامیلمون که توی ایرانخودرو بود پرس و جو کردم گفتن که قطعات از طرف آلمان تأمین نشده ایرانخودرو مجبور شده یه سری رو از اسپانیا و یه سری رو از چین تأمین کنه ! ( البته خودش اسپانیا رو خیلی مطمئن نبود )
خلاصه این شد که گند زده شد به کیفیت موتور EF7 !!!
الان فعلا پیشنهاد میکنم سمت EF7 نرین تا ببینم چی میشه !

aradi

عضو جدید
سلام . در مورد موتور ملي اطلاعات كاملي دارم لطفا دقيق بفرمائيد چه اطلاعاتي مد نظر شماست .

rmi-ansys

عضو جدید
من خودم رو موتور شکی ندارم به خصوص موتور توربو.
چیزی که هست اینه که باید گیربکس مناسب با موتور را بکار گرفت.
مدتها پیش شنیدم که موتور دیزل ایرانخودرو را با گیربکس عادی بیرون برون که خوشبختانه شایعه‌ای بیش نبود. به گفته خود مسئولین کارخانه برای موتور توربو و دیزل (که من عاشق دیزل هستم) قرار است گیربکس متناسب با این دو طراحی بشود که تحمل قدرت و گشتاور بالای این دو موتور را داشته باشد.

reza.hemmat1985

عضو جدید
salam bacheha ina chie ke miginnnnnnnnnnnn. baba motore meli(EF7) sakhte sherkate foghe pishrafte FEV almane ke aksare sherkataye khodrosaze bartare jahan motorhashun ro unja misazan . irankhodro ham koli kharj karde ke in motor ro sakhte nabayad ba motore peugeot o chini o ... moghayese kard . man these foghe lisansam raje be hamin motor bud ke tu markaze tahghighate motore irankhodro bud . kheili motore pishrafteyie ensafan . lazem midunam begam kasanike chizi nemidunan raje be in mozu harf nazanan . mesi bye

اسکان

عضو جدید
سلام .دوست خوبم من با حرف شما موافقم رنگ سفید الان همه شرکت خودرو سازئ سعئ مکنند که تو بازار داشته باشند .

sedaghat.j

عضو جدید
لطفا،دوستانی که در خصوص مشخصات موتورهای اتوبوس های هیدروژنی به کارگیری شده در سیستم های حمل و نقل عمومی ریکیاویک(ایسلند)لندن،
اطلاعاتی دارند(از قبیل ابعاد،وزن و...)با نشانی ایمیل من تماس بگیرند.باعث سپاس خواهد بودtakht.e.poolad@gmail.com

reza171

عضو جدید
سلام،پایان نامه منم در زمینه موتورهای HCCI است،ممنوم میشم در این زمینه کمکم کنید.