مهندسی مکانیک آزاد یاصنایع غیرانتفاعی؟!!!

مجیب

عضو جدید
سلام دوستان
من امسال کنکورآزادمهندسی سیالات آزاد تهران جنوب قبول شدم وصنایع غیرانتفاعی شمال آمل...
دوستان به نظرتون کدومشون رو برم...؟
بازار کارکدومشون بهتره...؟
آینده تحصیلی(تحصیلات تکمیلی چطور؟)

sina_oonline

عضو جدید
سلام دوست عزیز اول بگم من خودم بچه آمل هستم در مورد دانشگاه شمال باش بگم چند باری ازش بازدید کردم خدایی از نظر امکانات خیلی کامله((البته نمی تونم از نظر اساتید اظهار نظر کنم))
خب اگه بچه تهرانی به نظر من همون تهران خودت بمون ولی اگه برات شهر مهم نیستش به نظرم صنایع بری بهتره.....
چون فکر نمی کنم بشه گفت که فلان این رشته از آن رشته بهتره مهم موفق شدنه

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام میشه دلایلتون روذکر کنید...
درضمن من خودم محل سکونتم شمال هستش (نوشهر)
مكانيك بازار كارش بهتره يعني هر جا بري كار داره هم اينكه رشته مردونست
صنايع اينطور نيست
من خودم ميگم اول مكانيك بعد صنايع
حالا باز نظرا فرق داره

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من امسال کنکورآزادمهندسی سیالات آزاد تهران جنوب قبول شدم وصنایع غیرانتفاعی شمال آمل...
غير انتفايي مير انتفايي رو ولّش مدركش دو زار نمي ارزه !

همون تهران تو جوب بهتره ! :lol:

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان

خوب خانوم هستین یا آقا؟

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

اگه خودت تهرانی هستی 100% مکانیک اما اگه جای دیگه هستی و تهران رفتن برات مساله ای نیست مکانیک برو در غیر اینصورت شمال بهتره.

دانشگاه شمال در و دافش توپن! اگه فکر دختر بازی هستی برو اونجا:D
اما در یک کلام صنایع رشته مهندسی نیست از نظر من, اگه روحیه مهندسی و خلاقی داری برو مکانیک.
و اما دلایل برتری مکانیک آزاد تهران به صنایع شمال آمل

1- تو تهران درس میخونی
2- رشته مکانیک خیلی با کلاستر و بهتر هست. سه رشته شاخ ایران عمران مکانیک و برق هستند.
3- مدرک تهران بهتر از اون دانشگاه من در آوردی هست.
4- امکان ادامه تحصیلش بهتر از صنایع است. به دلیل منابع درسی معتبرتر.
5- صنایع هنوز امتحان خودش رو پس نداده رشته ناشناخته ای هست هنوز

و اما برتری صنایع شمال به مکانیک تهران
1- شمال میای عشق و حال هم فال هست هم تماشا
2- خیلی آسون تر از مکانیک هست درساش. یعنی اصلا نباید نگران پاس کردن باشی
3- شهریه کمتری باید بدی
4- زمینه کارش خوبه
5- در و داف و دخترهای تاپ و پولداری داره که علاوه بر اینکه همصحبت شدن باهاشون تو روحیه ات تاثیر مثبت میذاره بلکه مسیر زندگیت رو با زدن مخ یکشیون میتونی عوض کنی. اینو جدی گفتم.

آخرین ویرایش:

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونایی که فک میکنن صنایع مهندسی نیست و مثلا عمله گی مهندسیه روبیخیال!!!!
ولی برو مکانیک...از لحاظ بازار کار هم توی این مملکت یه چیز دیگه اس که حرف اول و آخرو میزنه نه مدرک و رشته و دانشگاه!

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونایی که فک میکنن صنایع مهندسی نیست و مثلا عمله گی مهندسیه روبیخیال!!!!
ولی برو مکانیک...از لحاظ بازار کار هم توی این مملکت یه چیز دیگه اس که حرف اول و آخرو میزنه نه مدرک و رشته و دانشگاه!

من نگفتم صنایع بده, فقط گفتم مهندسی نیست, یه چیز مثله مدیریت علوم انسانی هست یا به صورت دقیقتر یک مهندس صنایع یک مترجم بین کارفرما و مهندسهای دیگه هست.
خب هرکی که میخواست مدیریت بخونه یهو میرفت علوم انسانی و خلاص. چرا بیخود اینهمه زحمت کشید و درسهای ریاضی رو خونده؟ بد میگم بگو بد میگی.

oiler

عضو جدید
سلام دوستان
سلام............ اولا تبریک عرض می کنم:w23:
دوما روی مهندسی مکانیک شک نکن............ شده بری افغانستانم برو
در ضمن صنایع و مکانیک اصلا قابل قیاس نیستن..............:wallbash:
:w17:

سپیـده

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم اگه به مهندسی مکانیک علاقه داری (علاقه خیـــــــــــــــلی مهمه چون زمانی که توی دانشگاه درگیر درس بشی اگر علاقه داشته باشی تلاشت رو بیشتر می کنی اما اگر علاقه نداشته باشی حرکتت رو متوقف می کنی) همون رو انتخاب کن چون از لحاظ درجه دانشگاهی هم آزاد بسیار قابل قبول تر از غیر انتفاعیه (باید فکر آینده رو هم کرد مدرک غیر انتفاعی ارزش چندانی نداره )

در مورد صنایع غیر انتفاعی هم اگر 1 سال بمونی پشت کنکور به نظرم بهتر از اینه که تنها اسم دانشجو رو یدک بکشی

البته به بچه های صنایع توهین نشه اما خب صنایع و مکانیک و دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی اصلا با هم قابل قیاس نیستن

در نهایت این شمایی که باید تصمیم بگیری با توجه علایق و شرایط زندگیت

و امیدوارم بتونی مهم ترین تصمیم زندگیت رو به بهترین نحو به انجام برسونی ;)

نگين...NeGiN سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

بسته به اينكه خودتون ساكن شماليد پس طبعا صنايع بهتره چون هزينه رفت و آمد و سختي راه و دوري از خانواده نداره
و از طرفي غير انتفاعي هزينه ي تحصيل كمتري نسبت به آزاد داره
در مرحله ي بعد بايد علاقه ي خودت هم مدنظر باشه
اين كه آينده ي كدوم بهتره هم به علاقت بر ميگرده هم به جامعه ولي قسمت اعظمو علاقه تشكيل ميده

من در مورد مكانيك اطلاعات جامعي ندارم اما چون صانيع رو خوندم ميتونم بگم واقعا رشته ي خوبييه
هم نسبت به مكانيك آسونتره هم تنوع بيشتري هم داره
چون از كليه ي رشته هاي مهندسي يه مبحثي توش بيان ميشه و اصلا خسته كننده نيست
يه جور مديريت و كنترل پروژه و كيفيت و از اين جور چيزاس
آينده ي خوبي هم داره راحت تر از مكانيك ميتوني وارد بازار كار شي
اما بارم ميگم فقط و فقط علاقت ملاك اول باشه
ميتوني چارت دروس اين دو رشته رو بگيري و ببيني بيشتر كدوم باهات سازگاري دارن

موفق باشي
با احترام
نگين

نگين...NeGiN سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم اگه به مهندسی مکانیک علاقه داری (علاقه خیـــــــــــــــلی مهمه چون زمانی که توی دانشگاه درگیر درس بشی اگر علاقه داشته باشی تلاشت رو بیشتر می کنی اما اگر علاقه نداشته باشی حرکتت رو متوقف می کنی) همون رو انتخاب کن چون از لحاظ درجه دانشگاهی هم آزاد بسیار قابل قبول تر از غیر انتفاعیه (باید فکر آینده رو هم کرد مدرک غیر انتفاعی ارزش چندانی نداره )

در مورد صنایع غیر انتفاعی هم اگر 1 سال بمونی پشت کنکور به نظرم بهتر از اینه که تنها اسم دانشجو رو یدک بکشی

البته به بچه های صنایع توهین نشه اما خب صنایع و مکانیک و دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی اصلا با هم قابل قیاس نیستن

در نهایت این شمایی که باید تصمیم بگیری با توجه علایق و شرایط زندگیت

و امیدوارم بتونی مهم ترین تصمیم زندگیت رو به بهترین نحو به انجام برسونی ;)

:w25::w25::w15:

BeyondY

عضو جدید
اگه خودت تهرانی هستی 100% مکانیک اما اگه جای دیگه هستی و تهران رفتن برات مساله ای نیست مکانیک برو در غیر اینصورت شمال بهتره.

اما در یک کلام صنایع رشته مهندسی نیست از نظر من, اگه روحیه مهندسی و خلاقی داری برو مکانیک.

1- تو تهران درس میخونی
2- رشته مکانیک خیلی با کلاستر و بهتر هست. سه رشته شاخ ایران عمران مکانیک و برق هستند.

3- شهریه کمتری باید بدی
4- زمینه کارش خوبه
5- در و داف و دخترهای تاپ و پولداری داره که علاوه بر اینکه همصحبت شدن باهاشون تو روحیه ات تاثیر مثبت میذاره بلکه مسیر زندگیت رو با زدن مخ یکشیون میتونی عوض کنی. اینو جدی گفتم.

پست جامع و كاملي بود،و تا درصد زيادي تاييد ميشه
اساتيد تهران جنوب معتبرتر هستن، غيرانتفاعي ها جديدالتاسيسن و از لحاظ كادر علمي اصلا به پاي دانشگاهي مثل تهران جنوب نميرسن، اما خوب شما شمالي و خوب يه جوراييم بهتره كه دانشگاه نزديك رو بري، مشكل جا و خونه و هزينه آزاد رو هم نبايد بدي...ميدوني بنظرم الان فقط به اين فكر كن كه كدوم از اين دو رشته رو بيشتر دوست داري واقعا،خيلي مهمه
موفق باشي

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه دنبال دخترا هستي هم ...

دختراي دانشگاه آزاد سرشون به تنشون مي ارزه !
اون دخترايي كه غير انتفاعي ميان درو داف نيستن خزو خيلاي چسبونك هستن! هرچند مكانيك آزاد فك نكنم دختر داشته باشه ولي خب بالاخره تو دانشگاه آزاد داف زياد پيدا ميشه! :smile:

mohammad47

عضو جدید

اون دخترايي كه غير انتفاعي ميان درو داف نيستن خزو خيلاي چسبونك هستن! هرچند مكانيك آزاد فك نكنم دختر داشته باشه ولي خب بالاخره تو دانشگاه آزاد داف زياد پيدا ميشه! :smile:

خدایی شما دیگه ته نتیجه گیری هستی ... :D
------------------------------------------------------------
باید فکر آینده رو هم کرد مدرک غیر انتفاعی ارزش چندانی نداره
خانوم محترم مدرک دانشگاه ها رو اینجوری درجه بندی نمیکنن
بستگی به دانشگاه داره
الان خیلی ها هم میگن آزاد ارزش نداره ( که البته هر دو گروه بیخود میگن برای کار زیاد مهم نیست مدرکت رو از کدوم دانشگاه گرفتی ! )

آخرین ویرایش:

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز

:D:D
عزیزم به چند دلیل گفتم دخترای دانشگاه شمال آمل خوبن:
1- دانشگه غیر انتفاعی حراستش کمتره و گیر سه پیچ نمیدن.
2- تا اونجایی که من شنیدم بعضی از کلاسای دانشگاه آزاد مختلط نیست که واقعا اعصاب خرد کنه و بعضی جاهای دیگه چادر الزامی هست.
3- دانشگاه شمال آمل اکثرا پولدارای تهرانی که شمال شهر تهران زندگی میکنن میان اما دانشگاه آزاد جنوب از همه جای کشور تقریبا.:D:D:gol:

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایی شما دیگه ته نتیجه گیری هستی ... :D
------------------------------------------------------------

خانوم محترم مدرک دانشگاه ها رو اینجوری درجه بندی نمیکنن
بستگی به دانشگاه داره
الان خیلی ها هم میگن آزاد ارزش نداره ( که البته هر دو گروه بیخود میگن برای کار زیاد مهم نیست مدرکت رو از کدوم دانشگاه گرفتی ! )

اون خانومی که گفته بود مدرک غیر انتفاعی معتبر نیست باید بهشون بگم بنده خودم دانشگاه روزانه هستم اما امروز دیگه اصلا نگاه نمیکنن کدوم دانشگاه بودی, امروز نگاه میکنن چقدر کار بلدی و چقد سواد داری. گرنه دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی از لحاظ مدرک هر دوشون کشک هستند. با عرض پوزش از همگی. دلیلش هم اینه که آقا با رتبه 80000 میاد میشه مهندس صنایع غیر انتفاعی از اون طرف دانشگاه آزاد هیچجا قبول نمیشه, بعد از یه ترم بهش از دانشگاه آزاد زنگ میزنن میگن بیا دانشگاه تازه تاسیس کردیم اگه مایل هستید بیایید بشید مهندس عمران!!!! این که گفتم حقیقت بود که پارسال واسه اقوام اتفاق افتاد

mohammad47

عضو جدید
اون خانومی که گفته بود مدرک غیر انتفاعی معتبر نیست باید بهشون بگم بنده خودم دانشگاه روزانه هستم اما امروز دیگه اصلا نگاه نمیکنن کدوم دانشگاه بودی, امروز نگاه میکنن چقدر کار بلدی و چقد سواد داری. گرنه دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی از لحاظ مدرک هر دوشون کشک هستند. با عرض پوزش از همگی. دلیلش هم اینه که آقا با رتبه 80000 میاد میشه مهندس صنایع غیر انتفاعی از اون طرف دانشگاه آزاد هیچجا قبول نمیشه, بعد از یه ترم بهش از دانشگاه آزاد زنگ میزنن میگن بیا دانشگاه تازه تاسیس کردیم اگه مایل هستید بیایید بشید مهندس عمران!!!! این که گفتم حقیقت بود که پارسال واسه اقوام اتفاق افتاد

آره دقیقا ...
البته یه چیز دیگه از کار بلدی خیلی خیلی مهم تره
اونم بند پ هست که همه باهاش آشنا هستن ...

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز

1- تو تهران درس میخونی

3- شهریه کمتری باید بدی
4- زمینه کارش خوبه
واقعا نتيجه گيريتون جالبه:biggrin:
رشته خودت شده خوب واسه ما اخ
دخترم دليل خوبي واسه انتخاب دانشگاه نيست حرف ايندست نه اين مسخره بازيا:razz:

شما ميدونيد بچه هاي صنايع استاتيك و مباني برق و .... ميخونن من خودم 2 ترم مهندسي
اولن هيج جا با 80000 مهندسي نميگيرن چه برسه به صنايع كه الان تو بورسه
بعدشم ازادم كه داريد ميگيد جايي مثل قزوين بچه هاش از روزانه خيلي شهرا بيشتر ميدونن
من خودم تهران سراسري ميخونم دارم ميبينم ازاد تهران عاليه و قزوين
اما روزانه خيلي شهرها كشكه

مكانيك واسه اين خوبه امكان ادامه تحصيلش بهتره
و گرنه هر رشته سختي خودشو داره

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا نتيجه گيريتون جالبه:biggrin:
رشته خودت شده خوب واسه ما اخ
دخترم دليل خوبي واسه انتخاب دانشگاه نيست حرف ايندست نه اين مسخره بازيا:razz:

شما ميدونيد بچه هاي صنايع استاتيك و مباني برق و .... ميخونن من خودم 2 ترم مهندسي

اولن هيج جا با 80000 مهندسي نميگيرن چه برسه به صنايع كه الان تو بورسه
بعدشم ازادم كه داريد ميگيد جايي مثل قزوين بچه هاش از روزانه خيلي شهرا بيشتر ميدونن
من خودم تهران سراسري ميخونم دارم ميبينم ازاد تهران عاليه و قزوين
اما روزانه خيلي شهرها كشكه

مكانيك واسه اين خوبه امكان ادامه تحصيلش بهتره
و گرنه هر رشته سختي خودشو داره

اون چیزهایی که من گفتم مسخره بازی نبود. شما هر کدوم که به نظرت مسخره اومد رو به من بگو لطفا.

اون 80000 هزار که بله اغراق بود! والا رتبه اصلیش یادم نیست اما خیلی بالا بود و اون مطلب که گفتم از دانشگاه آزاد واسش زنگ زدن چیزی بود که خودم خونه دوستم بودم و دیدم که براش زنگ زدن.

بله تو هر دانشگاهی یه عده دارن سخت درس میخونن یه عده تنبلی میکنن. این دانشگاه آزادهایی هم که شما گفتین ویترین دانشگاه آزاد هست. شما بیا بقیه رو نگاه کن. یک بلبشویی هست. هیمن امسال دوستانی داشتم با رتبه 100000 در کنکور سراسری - شما میدونی که کسی که رتبه صد هزار سراسری میاره عملا چیزی از درس و مدرسه نمیدونه و اگه ورقه کنکور رو سفید بده سنگین تر هست - همین آقا با این رتبه دانشگاه آزاد اومده مهندسی صنایع قبول شده. یکی دیگه با وضعیت بدتر مهندسی عمران قبول شده یکی دیگه مهندسی معماری!!! به نظر شما این درسته؟

نه واقعا انصافه؟ من و شمایی که جوونیمونو گذاشتیم و نشستیم درس خوندیم تا در دانشگاه های روزانه و معتبر قبول بشیم با کسی که یه ثانیه نگران درس و مدرسه نبود و واقعا چیزی نمیدونه در آینده هر گروه بیان بشن مهندس؟؟ اینکه شد همون نظام سرمایه داری , این که همون مدرک خریدن شده. یکی نیست بگه آقا اگه همه بشن دکتر و مهندس و وکیل کی بیاد نجار , خیاط , تکنسین و ... بشه؟ کی رفتگر بشه؟

در مورد صنایع که گفتم درساش آسونه حرفه من نیست بلکه حرف کسایی هست که دارن تو این رشته تحصیل میکنن. اون استاتیکی هم که میگید خودم دیدم و اصلا به هیچ وجه من الوجوه قابل مقایسه با استاتیک ما نیست. برق رو نمیدونم.

آخرین ویرایش:

tina364

عضو جدید
از نظر رشته: اگه به اینده فکر میکنی برو صنایع درسته که مکانیک فنی تراز صنایع است اما دوره ی فن وحرفه دیگه تموم شده الان حرف اول رو یه مدیریت خوب میزنه که اونم توی صنایع است چون صنایع یه رشته ایه که جای رشد توش زیاده زمینه های زیادی رو واسه کارکردن داره...
اما اگه بخوای از نظر دانشگاه بررسی کنی خوب ازاد خیلی بهتر ازغیرانتفاعیه من خودم صنعتی اصفهان درس میخونم ترم پیش یکی از اساتید بسیار خوب وچیزفهمون مدرکش از دانشگاه ازاد بود:question:
در هرصورت تصمیمی بگیرید که خدایی نکرده بعدا جای افسوس نداشته باشه...:gol::gol:

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون چیزهایی که من گفتم مسخره بازی نبود. شما هر کدوم که به نظرت مسخره اومد رو به من بگو لطفا.

اون 80000 هزار که بله اغراق بود! والا رتبه اصلیش یادم نیست اما خیلی بالا بود و اون مطلب که گفتم از دانشگاه آزاد واسش زنگ زدن چیزی بود که خودم خونه دوستم بودم و دیدم که براش زنگ زدن.

بله تو هر دانشگاهی یه عده دارن سخت درس میخونن یه عده تنبلی میکنن. این دانشگاه آزادهایی هم که شما گفتین ویترین دانشگاه آزاد هست. شما بیا بقیه رو نگاه کن. یک بلبشویی هست. هیمن امسال دوستانی داشتم با رتبه 100000 در کنکور سراسری - شما میدونی که کسی که رتبه صد هزار سراسری میاره عملا چیزی از درس و مدرسه نمیدونه و اگه ورقه کنکور رو سفید بده سنگین تر هست - همین آقا با این رتبه دانشگاه آزاد اومده مهندسی صنایع قبول شده. یکی دیگه با وضعیت بدتر مهندسی عمران قبول شده یکی دیگه مهندسی معماری!!! به نظر شما این درسته؟

نه واقعا انصافه؟ من و شمایی که جوونیمونو گذاشتیم و نشستیم درس خوندیم تا در دانشگاه های روزانه و معتبر قبول بشیم با کسی که یه ثانیه نگران درس و مدرسه نبود و واقعا چیزی نمیدونه در آینده هر گروه بیان بشن مهندس؟؟ اینکه شد همون نظام سرمایه داری , این که همون مدرک خریدن شده. یکی نیست بگه آقا اگه همه بشن دکتر و مهندس و وکیل کی بیاد نجار , خیاط , تکنسین و ... بشه؟ کی رفتگر بشه؟

در مورد صنایع که گفتم درساش آسونه حرفه من نیست بلکه حرف کسایی هست که دارن تو این رشته تحصیل میکنن. اون استاتیکی هم که میگید خودم دیدم و اصلا به هیچ وجه من الوجوه قابل مقایسه با استاتیک ما نیست. برق رو نمیدونم.

استاتيك صنايع قويه مخصوصا واسه گرايش ايمني:cool:

بقيه حرفاتو قبول دارم

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
همیشه یک عده هستن که نسبت به رشته صنایع گارد میگیرن که مهندسی نیست و مدیریته و ... البته ریشه این حرفا یک حسادت بچه گانست!
صنایع درس های کاربردی تر و شیرین تری نسبت به رشته های خشک مهندسی داره و در عین حال بازار کار خوبی داره .
جالب اینجاست که تمام دروس پایه مهندسی مشترکه و صنایع همرو داره!
کجا مدیریت ریاضی 1و2 و معادلات و محاسبات و ... داره؟
کجا مدیریت کارگاه جوش و ریخته گری و ماشین ابزار داره؟
کجا مدیریت استاتیک و اقتصاد مهندسی و مقاومت مصالح داره؟
کجا مدیریت مبانی برق داره ؟ آزمایشگاه اندازه گیری داره؟
کجا مدیریت نقشه کشی صنعتی 1و 2 داره؟
کجا مدیریت تئوری احتمالات داره؟
اگر بخوای از نظر واحدهای مشترک هم بررسی کنی ما به مکانیک ساخت و تولید بیشتر نزدیکیم تا مدیریت;)

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
همیشه یک عده هستن که نسبت به رشته صنایع گارد میگیرن که مهندسی نیست و مدیریته و ... البته ریشه این حرفا یک حسادت بچه گانست!
صنایع درس های کاربردی تر و شیرین تری نسبت به رشته های خشک مهندسی داره و در عین حال بازار کار خوبی داره .
اگر بخوای از نظر واحدهای مشترک هم بررسی کنی ما به مکانیک ساخت و تولید بیشتر نزدیکیم تا مدیریت;)
كارژاه ريخته گري رو مكانيك داره و صنايع
جوشم همين طور
خيلي از مهندسي يه از فيزيك دارن و تموم

بيخيال مهم اينه كه ف6ردا بريم سركار
اونجا هم مهم حقوقشه نه چيز ديگه:D

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز

بابا چه حسادتی؟ اصلا اینطور نیست. اینکه میگن رشته صنایع شبیه مدیریت هست رو خود برو بچه های صنایع میگن. شما برو تو همین اینترنت یه سرچ بکن. ببین چی نوشتند سایتها. من شناختم از همین سایتها , گفته های محصلین تو رشته صنایع و پیک سنجش بود:gol:

اما اینکه میگی درسهای بالا همگی جزو واحدهاتون هستند , اول میشه بگید که یک مهندس صنایع در آینده چیکاره میشه؟ تا من جواب اون درسها رو با توجه به شغلی که یه مهندس صنایع خواهد داشت به شما بگم.:gol:

hunny

عضو جدید
سلام حالا شما چرا دعوا میکنید همه رشته ها خوبن سختیهای خودشون و هم دارن دانشگاه آزاد و دولتی هم نداره همش بستگی به خودت داره چه آزاد باشی چه دولتی وقتی تلاش کنی به نتیجه میرسی

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا چه حسادتی؟ اصلا اینطور نیست. اینکه میگن رشته صنایع شبیه مدیریت هست رو خود برو بچه های صنایع میگن. شما برو تو همین اینترنت یه سرچ بکن. ببین چی نوشتند سایتها. من شناختم از همین سایتها , گفته های محصلین تو رشته صنایع و پیک سنجش بود:gol:

اما اینکه میگی درسهای بالا همگی جزو واحدهاتون هستند , اول میشه بگید که یک مهندس صنایع در آینده چیکاره میشه؟ تا من جواب اون درسها رو با توجه به شغلی که یه مهندس صنایع خواهد داشت به شما بگم.:gol:
جسارت نشه منظورم شخص شما نبودی;)
دقیقا صنایع رشته مدیریتیه ولی اصلا در سطح رشته مدیریت که یک رشته علوم انسانیه نیست، ما رشته مون مهندسی صنعته طراحی خط تولید کارخانه ها و چیدمان صحیح دستگاه ها و ماشین آلات بررسی ارگونومیک محیط کار مدیریت و تحلیل سیستم ها و پروژه های اقتصادی کنترل کیفیت محصولات ارزیابی اقتصادی خریدها و فروش های تولیدی ها و... حرف من سر اون جرف شما بود که گفتید صنایع جزو رشته های مهندسی حساب نمیشه و در حد مدیریت آوردینش پایین منم اون واحد ها رو ذکر کردم تا بدونید چرا بهش میگن مهندسی صنایع نه مدیریت صنعتی;)

بالا