من رشته ام معماری نیست و میخوام معماری رو خودم بخونم

من رشته ام معماری نیست و میخوام معماری رو خودم بخونم

• بهترین سایت منابع کارشناسی ارشد

رای: 8 36.4%
  • ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

رای: 14 63.6%

• مجموع رای دهندگان
    22

Mandan

عضو جدید
می دونم که به این تاپیک مربوط نمی شه اما یه سوال دارم از دوستان ارشد.
من واسه پیدا کردن سوژه واسه درس حکمت دچار مشکل شدم.
می خواستم درخواست کنم که لطف کنین و موضوع درس حکمت تو دانشگاهاتونو برام بنویسین.کنجکاوم که بدونم این درس به چه نحو ارائه می شه و حول چه محورهایی.
ممنون.

Hatef_M

عضو جدید
من رشتم معماری نیست و میخوام معماری رو خودم بخونم لطفا راهنمائیم کنید

من رشتم معماری نیست و میخوام معماری رو خودم بخونم لطفا راهنمائیم کنید

سلام و خسته نباشید
من دانشجوی مکانیک سال 3 هستم ولی به خاطر علاقه شدیدی که به معماری دارم میخوام از این ترم شروع کنم خودم معماری بخونم و به کلاسای معماری برم تا اگه قسمت شد تا 2 سال دیگه تو کنکور ارشد معماری شرکت فقط مشکل اینکه...
میشه منو راهنمایی کنید تا بدونم چه کتابایی رو باید بخونم و از کجا شروع کنم و تو چه کلاسایی باید شرکت بکنم؟
یه چیز مهم دیگه هم هست اینکه من به احتمال زیاد بعد 2-3 سال برم کانادا و اصلا لازم نباشه که اینجا ارشد معماری بدم پس هدف من ارشد نیست بلکه یاد گرفتن خود معماریه.
ممنون میشم اگه راهنمائیم کنید

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
سلام برادر.....شما یه دو سه تومن بریز حسابم بهت میگم چی کار کنی...:cool::w02:

شوخیدم...باید کتاب های پایه زیاد بخونی و دنبال اون قسمت از کتابا بری که بهش علاقه داری...این یه نمونه برا شروعه:w18:

Hatef_M

عضو جدید
سلام برادر.....شما یه دو سه تومن بریز حسابم بهت میگم چی کار کنی...:cool::w02:

شوخیدم...باید کتاب های پایه زیاد بخونی و دنبال اون قسمت از کتابا بری که بهش علاقه داری...این یه نمونه برا شروعه:w18:
ممنون
فقط میشه بگین شما منظورتون از کتابای پایه دقیقا چه کتابای هست؟

spide_s

عضو جدید
سلام:smile:
من تازه عضو شدم:D
مي خواستم بپرسم طراحي شهري چطوره آخه اين ترم پايان نامم ايشالا تموم شه واسه ارشد مي خوام بخونم و رشته طراحي شهري رو انتخاب كردم..

avayestan

کاربر بیش فعال
سلام به دوستان خوبم. راستش فک میکنم تنها علاقه کافی نیست قوی بودن پایه مهمتره تا تو رشته ای که دوست داری موفقتر باشی . میخواستم بدونم من که مدرک لیسانس ریاضی دارم بهتره واسه قوی شدن پایه ام ، مدرک فوق دیپلم معماری بگیرم بعدش واسه ارشد امتحان بدم یا اینکه بهتره تو کنکورکاردانی به کارشناسی معماری شرکت کنم اصلا میشه با مدرک لیسانس واسه کنکور کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کرد؟

avayestan

کاربر بیش فعال
سلام دوست خوبم. من براتونم در مورد منطق فازی مطالبی رو فرستادم نمیدونم رسید به شما یا نه. آخه از ایمیلم فرستادم به همون ایمیلی که از باشگاه برام ارسال شده بود. اگه نرسید بگید براتون بفرستم فقط چطوری؟
راستی میشه به سئوالم جواب بدین. ممنون میشم. امروز امتحان ارشدو دادم. البته به توصیه شما عمل کردم و توی کنکور کارشناسی هم ثبت نام کردم واسه گرفتن فوق دیپلم.
. راستش فک میکنم تنها علاقه کافی نیست قوی بودن پایه مهمتره تا تو رشته ای که دوست داری موفقتر باشی . میخواستم بدونم من که مدرک لیسانس ریاضی دارم بهتره واسه قوی شدن پایه ام ، مدرک فوق دیپلم معماری بگیرم بعدش واسه ارشد امتحان بدم یا اینکه بهتره تو کنکورکاردانی به کارشناسی معماری شرکت کنم اصلا میشه با مدرک لیسانس واسه کنکور کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کرد؟

royasaz

عضو جدید
به نام یگانه معمار هستی
معماری یعنی هویت یک ملت معماری یعنی خلاقیت معماری یعنی هنرمند
بچه ها کلمه معمار خیلی مقدس بیایید یاد بگیریم و درست عمل کنیم ادعا آن موقع معنی پیدا میکنه که ما سواد و قدرت خلق داشته باشیم.
روز مهندس به همه همکاران محترم تبریک عرض میکنم بخصوص بچه های باشگاه و اساتید محترم.پروا از تبریز

علی3705

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز چند تا سوال دارم لطفا مرا راهنمایی کنید 1-من در حال حاضر لیسانس حقوق دارم ولی میخواهم کارشناسی ارشد مهندسی معماری شرکت کنم ایا بعد از فارق التحصیلی در کارشناسی ارشد معماری مشکلی از بابت شرکت در ازمون های نظام مهندسی (به خاطر اینه لیسانسم مرتبط نیست)پیدا نمی کنم 2-پذیرش درازمونهای نظام مهندسی به شکل است ایا هر کس حد نصاب خاصی را بدست اورد قبول میشود یا اینکه محدودیت تعدادنفرات وجود دارد مثلا بگن تهران سالی 1000نفر اگه این طور است لطفا تعداد پذیرش ازمون های نظام مهندسی در تهران را بنویسید 3-اصلا اگه توی ازمونهای نظام مهندسی قبول نشی به عنوان یک فوق لیسانس مهندسی معماری به چه مشاغلی میتوانیم مشغول شویم ودرامدت با کسی که توی ازمون نظام مهندسی قبول شده وسهمیه برگه دارد چه قدر فرق می کنه دراخر لطفا یک توضیح کلی در مورد بازار کار این رشته برام بنویسید - با تشکر از مهندسان و دانشجویان رشته مهندسی معماری​

علی3705

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز چند تا سوال دارم لطفا مرا راهنمایی کنید 1-من در حال حاضر لیسانس حقوق دارم ولی میخواهم کارشناسی ارشد مهندسی معماری شرکت کنم ایا بعد از فارق التحصیلی در کارشناسی ارشد معماری مشکلی از بابت شرکت در ازمون های نظام مهندسی (به خاطر اینه لیسانسم مرتبط نیست)پیدا نمی کنم 2-پذیرش درازمونهای نظام مهندسی به شکل است ایا هر کس حد نصاب خاصی را بدست اورد قبول میشود یا اینکه محدودیت تعدادنفرات وجود دارد مثلا بگن تهران سالی 1000نفر اگه این طور است لطفا تعداد پذیرش ازمون های نظام مهندسی در تهران را بنویسید 3-اصلا اگه توی ازمونهای نظام مهندسی قبول نشی به عنوان یک فوق لیسانس مهندسی معماری به چه مشاغلی میتوانیم مشغول شویم ودرامدت با کسی که توی ازمون نظام مهندسی قبول شده وسهمیه برگه دارد چه قدر فرق می کنه دراخر لطفا یک توضیح کلی در مورد بازار کار این رشته برام بنویسید - با تشکر از مهندسان و دانشجویان رشته مهندسی معماری​

arashitect

عضو جدید

سلام دوست حقوق دان.
1-خیر
2-حد نصاب امتیاز وجود داره.ممکنه همه قبول شن ممکنه هیچکس قبول نشه-حد نصاب هم 50 درصد از کل امتیازات است
3-اگه قبول بشی که بهتره یه درامدی هم از اون خواهی داشت.اما در هر صورت سمیه کفاف زندگیرو نمیده باید کار هم بکنی.برای یک مهندس معمار چند مدل شغل هست:اپراتوری-کارمندی-طراحی حرفه ای-بساز فروشی-اجرا(پیمانکاری ومدیریت پیمان و مصالح فروشی و...)-طراحی داخلی.
کلا هروقت رونق اقتصادی باشه وضع معماران هم خوبه و گرنه خیر-اما به هر صورت درامد معماران از عمرانیها بیشتره به علت:کم تر بودن فارغ التحصیل-گسترده تر بودن فرصتهای شغلی.

hamid-RCHandART

عضو جدید
سلام . تا اونجایی که من می دونم اگر لیسانس رشته هایی غیر از هنر رو داشته باشین و بخاین تو کنکور ارشد در یکی از رشته های هنر مثه معماری شرکت کنین مشکلی پیش نمیاد . اما کسایی که مثلا لیسانس معماری دارند . تویه ارشد نمی تونند در رشته ای غیر از رشته های هنر شرکت کنند . ( البته شک دارم )
اما شک ندارم از رشته های دیکه واسه ارشد میشه به معماری اومد.

shora

عضو جدید
سلام دوست حقوق دان.
1-خیر
2-حد نصاب امتیاز وجود داره.ممکنه همه قبول شن ممکنه هیچکس قبول نشه-حد نصاب هم 50 درصد از کل امتیازات است
3-اگه قبول بشی که بهتره یه درامدی هم از اون خواهی داشت.اما در هر صورت سمیه کفاف زندگیرو نمیده باید کار هم بکنی.برای یک مهندس معمار چند مدل شغل هست:اپراتوری-کارمندی-طراحی حرفه ای-بساز فروشی-اجرا(پیمانکاری ومدیریت پیمان و مصالح فروشی و...)-طراحی داخلی.
کلا هروقت رونق اقتصادی باشه وضع معماران هم خوبه و گرنه خیر-اما به هر صورت درامد معماران از عمرانیها بیشتره به علت:کم تر بودن فارغ التحصیل-گسترده تر بودن فرصتهای شغلی.
به نظر من با گذراندن واحد های کارشناسی ارشد نمی شه معمار شد .4 سال کارشناسی اهمیت زیادی داره.

shora

عضو جدید
آدرس سایت نظام مهندسیmaskan-sakhteman.ir میباشد در ضمن با نظر arashitect موافقم و حتی به نظرم بازار کار رشته حقوق در حال حاضر از معماری بهتره

shora

عضو جدید
سلام دوست حقوق دان.
1-خیر
به نظر من با گذراندن واحد های کارشناسی ارشد نمی شه معمار شد .4 سال کارشناسی اهمیت زیادی داره.

• Like
واکنش ها: raha

2050061439

عضو جدید
برو بابا خدا روزی تا جای دیگه بده ....حقوق چه ربطی به معماری داره..

rahim.k

عضو جدید
یعنی میشه با لیسانس حقوق تو ارشد معماری شرکت کرد و قبول شد. فکر نکنم , حقوق چه ربطی به معماری داره.

Majid Abdollahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
ببین معماری رو یا از سرت بیرون کن یا از اول اول برو بخون!!!!!!!!!

بهناز z

عضو جدید
سلام بچه ها من تازه عضو شدم.ترم آخر مهندسی آب وخاک هستم و واسه ارشد میخوام معماری شرکت کنم ونمیدونم باید از کجا و چطور شروع کنم.اینه که یکی میخوام که بتونه کمکم کنه و به صورت آنلاین به سوالام جواب بده و کمکم کنه.اگه کسی هست ازش ممنون میشم برام میل بزاره.

shaghayeghman

عضو جدید
{سلام دوست حقوق دان.
1-خیر
کلا هروقت رونق اقتصادی باشه وضع معماران هم خوبه و گرنه خیر-اما به هر صورت درامد معماران از عمرانیها بیشتره به علت:کم تر بودن فارغ التحصیل-گسترده تر بودن فرصتهای شغلی.}

سلام مهندس ولی من شنیدم فقط حق امضای نظارت رو میدن طراحی رو نمیدن.همسرم لیسانس طراحی فرش داشت به معماری هم علاقه ی زیادی داشت امسال ارشد معماری شرکت کرد و الآن دانشجوی ارشد معماریه...دنبال اینم چکار کنم چند سال دیگه درسش تموم شد بتونه نظام مهندسی شرکت کنه! شما مطمئنید؟! M4.jpgاین pdfرو از کمسیون هم ارزی رشته ها گرفتم.همسرم میتونه هر ترم از دانشگاهش دروسی که این کمسیون اعلام کرده الزامیست بعنوان پیش نیاز بخونه تا بعدا برای حق امضا دچار مشکل نشه ممنون میشم اگه واقعا نظام مهندسی به مدرک لیسانس نگاه نکنه دیگه نیازی نیست! ممنون میشم

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیفهمم چرا هر کی از جاش بلند میشه میخواد بیاد معماری بخونه
هرکی که تو عمرش 4 تا خط کشیده میخواد تغییر رشته بده بیاد معمار بشه:biggrin:
مملکت در و پیکر نداشته باشه همین میشه دیگه

کژال جون

عضو جدید
سلام . چه جالب منم می خوام کنکور معماری بدمو رشته ریاضیم . متاسفانه اطلاعاتم بالا نیست. خیلی خوشحال شدم یکی مثه خودمو دیدم. خیلی خیلی ممنون میشم کمکم کنی. از تجربیاتو و نتیجه تحقیقاتت بهم بگو.
ممنون میشم دوست عزیز. محتاجم به کمک شدیدا.
میسی

آخرین ویرایش:

milad-karimi

عضو جدید
من یه پیشنهادیرو بکنم باور کنید خیلی موثره...... کتابای هنرستان معماری هم دوم و هم سومو بگیرید بخونید باور کنید به غیر از تاریخو یکی دوتا در س دیگه تا ارشد اینا تکرار میشن.... اصلا یهویی سراغ معماری نرید .... الفباشو که میشه کتابای هنرستان حتما مطالعه کامل داشته باشید خیلیی موثره... از هر لحاظ میتونه یاریتون کنه این کتابا.... بعد اون مجلات معمار رو بخونید و نگاه بندازید.... هراز گاهی هم به سایت www.archdaily.com سربزنیدو ساختمونای روز دنیا و تکنولوژی هاشو نگاه بندازید....
سلام . چه جالب منم می خوام کنکور معماری بدمو رشته ریاضیم . متاسفانه اطلاعاتم بالا نیست. خیلی خوشحال شدم یکی مثه خودمو دیدم. خیلی خیلی ممنون میشم کمکم کنی. از تجربیاتو و نتیجه تحقیقاتت بهم بگو.
میسی

farzaneh_6400

عضو جدید
میسی
عزیزم من رشتم کامپیوتر بوده و تغییر رشته دادم معماری خوندم
قبل از هر چیز ببین واقعا معماری رو دوست داری یا نه
بعد از اون میتونی با انگیزه و شناخت بالا راجع به رشته معماری کارتو ادامه بدی و موفق بشی
من کاردانی و کارشناسی کامپیوتر دارم
اما با مشورت اساتید تصمیم گرفتم به جای شرکت در ارشد معماری تو کنکور کارشناسی ناپیوسته معماری شرکت کنم
الان ترم آخرم و روزانه می خونم
سوالی داشتین خوشحال می شم کمک کنم

pedimedi

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان من رشته کارشناسیم عمران عمران بود الانم ترم 2 ارشد معماری تهران مرکزم
اولا که رشته من همچین بی ارتباط با معماری نبود و تو کنکور فنی رو 70 زدم که خیلی کمکم کرد
دوم اینکه یه علاقه زیاد + پشت کار زیاد این رشته نیاز داره و که تازه علاوه بر اینها باید 4 سال کارشناسیرو جبران کرد (مثل نرم افزارها اصول زیبایی شناختی و...) که مربوط به هنر میشن / یه جورایی این رشته ترکیب هنر و دروس فنی هست که دیگه بستگی به خودتون داره
البته این رو هم بگم که من تو محیط کار حضور دارم و داشتم و تو پیشبرد اهداف مالی درس فقط 30 درصد حساب میشه و عواملی همچون روابط شانس و به قول کوچه بازار کاسبی بلد بودنه که هیچ ربطی به درس نداره

alimarshal

عضو جدید
با عرض سلام و احترام خدمت دوستان گرامی‌،،بنده لیسانس برق و ارشد مدیریت دارم،۴ تا سوال دارم اگه کسی‌ می‌دونه لطفا راهنمایی کنه
۱.اگه برای کنکور ارشد ۹۴ بخوام رشتهٔ مدیریت پروژه از گروه هنرهای ساخت رو بزنم مجاز هستم یا فقط می‌تونم مهندسی‌ معماری از گروه معماری رو بزنم و اینکه آیا کنکور هر دو گروه(هنرهای ساخت و معماری) تو یه روز یا دوروز مختلف؟
۲.برای انتخاب رشته آیا موقع ثبت نام باید تعین کنیم که کدوم رشته رو میخوایم یا اینکه بد از اینکه نتایج اومد و مجاز به انتخاب رشته بودیم میتونیم با توجه به درصد‌ها هر رشته که خواستیم انتخاب کنیم
۳.اینکه میگن بیست درصد معدل توی کنکور تاثیر داره آیا معدل آخرین مدرک تحصیلی یا معدل لیسانس؟
۴.اگر بخوام تعداد متقاضیان ثبت نام در هر رشته رو تو سال‌های قبل بدونم از کجا می‌شه این آمار و در بیارم.
مرسی‌ از لطف و حوصلتون

nassim_ams

عضو جدید
سلام دوست عزیز،
متاسفانه نمیتونی شرکت کنی....
کنکور کاردانی به کارشناسی مختص کساییه که مدرک کاردانی دارن،یا تو مقطع کارشناسی فقط به اندازه ی کاردانی واحد پاس کردن...
.
.
.
حالا اگه ممکنه یکی هم به من کمک کنه.
من دانشجوی کاردانی غیر معماریم.. میخوام کارشناسیمو معماری بخونم....
ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم و چی باید بخونم !
فقط کتابای هنرستانو خوندم...
نمیدونم منبع چیا هستن...
هرچقدرم سرچ میکنم به نتیجه ای نمیرسم....
میشه لطفاً کمکم کنین؟؟؟
فقط 6ماه فرصت دارم...:cry:

azamazizi

عضو جدید
سلام دوستان
فکر کنم بهتره دنبال علاقه باشید تا بعدا پشیمون نشید. من فوق ریاضی دارم ولی هنوزم دلم با معماریه و میخوام کارشناسی ازاد بدون آزمون بخونمِ اما نمی دونم راهم درسته یا نه:que:

بالا