مقایسه کاراکتر بک اسلش

kerberos2023

عضو جدید
سلام
چجوری میشه کاراکتر بک اسلش رو توی سی شارپ با یک کاراکتر دیگه مقایسه کرد؟
مثلا داریم:
کد:
if(chrstr[index]=='\')
do something
البته کد بالا اشتباه است

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام
چجوری میشه کاراکتر بک اسلش رو توی سی شارپ با یک کاراکتر دیگه مقایسه کرد؟
مثلا داریم:
کد:
if(chrstr[index]=='\')
do something
البته کد بالا اشتباه است

میتونی قبلش از @ استفاده کنی تا خطا نده :gol:
کد:
if (chrst[index] == @'\')
...

negin17h

مدیر تالار
بازم خطا میده
این داستان عبارات با قاعده چیه؟ فکر کنم با استفاده از اونا بشه یه کارایی کرد کسی اطلاعی در این زمینه داره؟

منظورت عبارات منظم یا Regular expression هست؟

HH2BN1990

کاربر فعال
میتونی قبلش از @ استفاده کنی تا خطا نده :gol:
کد:
if (chrst[index] == @'\')
...

فکر کنم از @ زمانی پشت string استفاده می کنیم که به کامپایلر بگیم این رشته یه آدرس هست و نباید کاری با بک اسلش های داخل string داشته باشه
فرقش رو تو این مثال میشه فهمید

کد:
            string s1 = "asd\nsd";
            Console.WriteLine(s1);
            string s2 = @"asd\nsd";
            Console.WriteLine(s2);

خروجی میشه
asd
nsd
asd\nsd

RIG

متخصص C#.net
معمولا" @ کارش خنثی کردن علائم هست مثال بارزش همون تنظیم کانکشن استرینگ هست واسه کار با بانک اطلاعاتی

kerberos2023

عضو جدید
معمولا" @ کارش خنثی کردن علائم هست مثال بارزش همون تنظیم کانکشن استرینگ هست واسه کار با بانک اطلاعاتی
منم دقیقا واسه همون کار میخامش
میخوام بانک اطلاعاتی رو restore کنم ولی با دی ال ال smo نتونستم رفتم سراغ دستورات اس کیو ال حالا باید آدرس فایل ها رو بدم ولی ارور میده (میخوام کاربر بتونه هر آدرسی رو که دلش خواست بده نه یک آدرس مشخص)

negin17h

مدیر تالار
منم دقیقا واسه همون کار میخامش
میخوام بانک اطلاعاتی رو restore کنم ولی با دی ال ال smo نتونستم رفتم سراغ دستورات اس کیو ال حالا باید آدرس فایل ها رو بدم ولی ارور میده (میخوام کاربر بتونه هر آدرسی رو که دلش خواست بده نه یک آدرس مشخص)

پس باید از همون @ استفاده کنی. شما میتونی یک Browse در نظر بگیری و مسیر رو از اونجا بگیری با در یک فایل ذخیره کنی و بخونی. در صورتی که در کد بخوای بگیری برای مسیر تنها راه حل استفاده از @ و البته به جای هر \ باید از \\ استفاده کنید :gol:

عبارات منظم برای مقایسه ها و کنترل یک عبارت که به فرم مورد نظر باشه بیشتر بکار میره و در این خصوص به نظرم استفاده ای برای شما نخواهد داشت :gol: