معما!

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
معما

معما

سه نفر در یک اتاق تاریک هستند.سه کلاه که دوتا ابی و یکی قرمز هست در اتاق وجود دارد.یکی از این سه نفر نابینا ست..هر نفر یک کلاه برمیدارد و از اتاق بیرون میرود .

نفر اول : من نمیدانم کلاهم چه رنگی است!!!!

نفر دوم:من هم نمیدانم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نا بینا که حرف ان دو را شنید گفت من میدانم کلاهم چه رنگی است؟؟؟

حالا شما بگویید که کلاه نابینا چه رنگی است؟
.
.
.
یک ظرف 9لیتری و یک ظرف 4 لیتری داریم و میخواهیم دقیقا 6 لیتر (مثال: اب)داشته باشیم. چگونه با این ظرف ها 6 لیتر بدست اوریم.؟؟؟؟؟(میتوان به تعداد متعدد ظروف را پر یا خالی کرد).

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
مهسا و سارا دختر خاله هستند.پدر بزرگ مهسا پدر زن پدر سارا و پدر بزرگ سارا پدر شوهر مادر مهسا است.نسبت دیگر مهسا و سارا؟

با عرض پوزش خدمت کسانی که وقت صرف این معما کرده اند.
متاسفانه این معما بی اعتبار است و قول میدهم که دیگر تکرار نشود.
:d:biggrin:

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
معما

معما

سه نفر در یک اتاق تاریک هستند.سه کلاه که دوتا ابی و یکی قرمز هست در اتاق وجود دارد.یکی از این سه نفر نابینا ست..هر نفر یک کلاه برمیدارد و از اتاق بیرون میرود .

.
.
.
یک ظرف 9لیتری و یک ظرف 4 لیتری داریم و میخواهیم دقیقا 6 لیتر (مثال: اب)داشته باشیم. چگونه با این ظرف ها 6 لیتر بدست اوریم.؟؟؟؟؟(میتوان به تعداد متعدد ظروف را پر یا خالی کرد).

هیچکس بلد نیست....

من افتخار میکنم به شما دوستان که اینقدر با هوش هستین.!!!!!!!!

از طریق دمای روی لامپها میشه فهمید-اول هر سه تا کلیدم میزنیمو بعد هرکدوم از لامپها که سردتر بود واسه کلید اخری و هر کدوم که گرمتر بود واسه کلیدی است که اول از همه زده شده بود

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
از طریق دمای روی لامپها میشه فهمید-اول هر سه تا کلیدم میزنیمو بعد هرکدوم از لامپها که سردتر بود واسه کلید اخری و هر کدوم که گرمتر بود واسه کلیدی است که اول از همه زده شده بود

این هم شدنیه... اما برای اطمینان بیشتر یکی از کلید ها رو میزنیم . بعد از چند دقیقه خاموش میکنیم. و کلید بعدی رو میزنیم و میریم تو اتاق. لامپی که داغ شده و خاموشه مربوط به کلید اول. لامپی که روشنه مربوط به کلید دوم و لامپی که خاموش و سرده مربوط به سومی هست.

جواباتون صحیحه .ممنون

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

با عرض پوزش خدمت کسانی که وقت صرف این معما کرده اند.
متاسفانه این معما بی اعتبار است و قول میدهم که دیگر تکرار نشود.
:d:biggrin:

.
.
.
شاید این هم متاسفانه بی اعتبار باشد شاید مثل معمای بالا باشد!!!

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
شاید این هم متاسفانه بی اعتبار باشد شاید مثل معمای بالا باشد!!!

سلام سالار .... نه بابا اونم بی اعتبار نبوده یه اشکال نوشتاری داشت....من جوابو نوشته بودم .... دیگه نمیشد درسش کرد

.... حالا شما به بزرگی خودت ببخش ....

اگر هم نمیبخشی مهم نی:biggrin:

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
معما

معما

.
.
.
.
.
.
.
پیر زنی روستایی سبد تخم مرغ خود را به شهر برد که تخم مرغ ها رابفروشد .به طور اتفاقی مردی با سبد تخم مرغ برخورد کرده و تمام تخم مرغ ها میشکنند. ان مرد میخواهد خسارت تخم مرغ ها را بپردازد.به پیر زن میگوید چند تخم مرغ داشتی ؟ او این گونه جواب میدهد...
وقتی دو تا دوتا جمع میکردم یکی باقی میماند
وقتی سه تا سه تا جمع میکردم یکی باقی میماند
وقتی چهار تا چهار تا جمع میکردم یکی باقی میماند
وقتی پنج تا پنج تا جمع میکردم یکی باقی میماند
وقتی شش تا شش تا جمع میکردم یکی باقی میماند
ولی وقتی هفت تا هفت تا جمع میکردم هیچی باقی نمیماند.
به نظر شما چند تا تخم مرغ داشت؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
معمااااااااااااا!

معمااااااااااااا!

شخصي دو اسب داشت که هر کدام از آنها را به مبلغ 600000 ششصد هزار تومان فروخت ...
روي يکي از آنها 20% بيست درصد سود کرد و روي دومي 20% بيست درصد ضرر کرد ...
آيا اين شخص در اين معامله سود برده است يا ضرر کرده است يا هيچکدام؟
.
.
.
در اين معما
63 (شصت و سه) لامپ و 3 (سه) عدد کليد دوپل داريم
(البته شما مي توانيد بجاي 3 کليد دوپل از 6 کليد تک پل هم استفاده کنيد) به چه روشي ما بايد اين لامپ ها را به کليدها وصل کنيم که در نهايت با استفاده از کليدها و بدون تغيير دوباره در آنها به هر تعداد که خواستيم از لامپ ها را روشن کنيم؟
شما فقط يک بار لامپ ها را به کليدها وصل مي کنيد و ديگه نمي توانيد در آنها تغيير ايجاد کنيد ، فقط مي توانيد با استفاده از تغيير حالت کليد ها به تعداد دلخواه لامپ روشن کنيد ...
مثلا مي خواهيم 11 (يازده) لامپ روشن کنيم ، با زدن کليدها 11 (يازده) لامپ روشن مي کنيم. يا 56 (پنجاه و شش) لامپ بخواهيم روشن کنيم ، باز هم با تغيير حالت کليد ها 56 (پنجاه و شش) لامپ روشن مي کنيم ... اگر بخواهيم از 1 (يک) تا 63 (شصت و سه) هر عددي انتخاب کنيم ، شما بايد به همان تعداد لامپ روشن کنيد ...
شما نياز نيست که حتما برق کاري بلد باشيد ، فقط مشخص کنيد که به هر کليد چه تعداد لامپ وصل کنيم ...?

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سازنده اش همان . نابود کننده اش همان؟
جواب: یخ

....من رو نبوغ شما حساب وا کردم ها..... :)

X_man

عضو جدید

.

قرمز . درسته؟

X_man

عضو جدید
آيا اين شخص در اين معامله سود برده است يا ضرر کرده است يا هيچکدام.

.
ضرر کرده.

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
قرمز . درسته؟
چرا؟
آيا اين شخص در اين معامله سود برده است يا ضرر کرده است يا هيچکدام.

.
ضرر کرده.

چرا؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
NOT OK
چرا قرمز؟

نفر اول:نفر دوم را میبیند که کلاه ابی به سرش دارد.با توجه به کلاه ها که دو ابی هست و یک قرمز.پس او نمیداند که کلاه روی سرش ابی است یا قرمز
نفر دوم هم به همین صورت
اما فرد نابینا که میشنود . میفهمد که کلاه ان دو ابی و کلاه خودش قرمز است...

کا یکم بهش فشار بیار ....خودتم به جواب میرسی ها...

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
نفر اول:نفر دوم را میبیند که کلاه ابی به سرش دارد.با توجه به کلاه ها که دو ابی هست و یک قرمز.پس او نمیداند که کلاه روی سرش ابی است یا قرمز
نفر دوم هم به همین صورت
اما فرد نابینا که میشنود . میفهمد که کلاه ان دو ابی و کلاه خودش قرمز است...

کا یکم بهش فشار بیار ....خودتم به جواب میرسی ها...
اون ها که چیزی نگفتند.از کجا شنید؟؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
معما

معما

پیر زنی روستایی سبد تخم مرغ خود رابه شهر برد که تخم مرغ ها رابفروشد .به طور اتفاقی مردی با سبد تخم مرغ برخورد کردهو تمام تخم مرغ ها میشکنند. ان مرد میخواهد خسارت تخم مرغ ها را بپردازد.به پیر زنمیگوید چند تخم مرغ داشتی ؟ او این گونه جواب میدهد...
وقتی دو تا دوتا جمع میکردم یکی باقی میماند
وقتی سه تا سه تا جمع میکردم یکی باقی میماند
وقتی چهار تا چهار تا جمع میکردم یکی باقی میماند
وقتی پنج تا پنج تا جمع میکردم یکی باقی میماند
وقتی شش تا شش تا جمع میکردم یکی باقی میماند
ولی وقتی هفت تا هفت تا جمع میکردم هیچی باقی نمیماند.
به نظر شما چند تا تخم مرغ داشت؟
در اين معما 63(شصت و سه) لامپ و 3(سه)عدد کليد دوپل داريم (البته شما مي توانيد بجاي 3 کليد دوپل از 6 کليد تک پل هم استفادهکنيد) به چه روشي ما بايد اين لامپ ها را به کليدها وصل کنيم که در نهايت با استفادهاز کليدها و بدون تغيير دوباره در آنها به هر تعداد که خواستيم از لامپ ها را روشنکنيم؟

شما فقط يک بار لامپ ها را به کليدها وصلمي کنيد و ديگه نمي توانيد در آنها تغيير ايجاد کنيد ، فقط مي توانيد با استفاده ازتغيير حالت کليد ها به تعداد دلخواه لامپ روشن کنيد ...
مثلا مي خواهيم 11 (يازده) لامپ روشن کنيم، با زدن کليدها 11 (يازده) لامپ روشن مي کنيم. يا 56 (پنجاه و شش) لامپ بخواهيم روشنکنيم ، باز هم با تغيير حالت کليد ها 56 (پنجاه و شش) لامپ روشن مي کنيم ... اگر بخواهيماز 1 (يک) تا 63 (شصت و سه) هر عددي انتخاب کنيم ، شما بايد به همان تعداد لامپ روشنکنيد ...
شما نياز نيست که حتما برق کاري بلد باشيد، فقط مشخص کنيد که به هر کليد چه تعداد لامپ وصل کنيم ...?