معرفی یک کتاب زبان برای کتکور ارشد که بترکونه

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
سلام
میتونی از کتاب فلاحی مقیمی و کتاب زبان تخصصی ماهان استفاده کنی من هر 2تا رو دارم و خیلی خوبه ولی نباید فقط به این کتابا تکیه کرد باید در کنار کتاب 504 و essential words for toefl هم بخونی و همچنین مقاله های مرتبط;)

Amin.M.1986

عضو جدید
از همه بچه های گل و با مرام می خوام که نظر بدن:smile::smile::smile:
هیچ کتابی وجود نداره که بترکونه.. جدا میگم.. گرامر رو نکته های تستی رو جدا باید بخونی و واسه لفت هم باید تا میتونی متن تخصصی بخونی.. واسه لغت های زبان عمومی هم سرمایه گذاری کردن اشتباه هست

saeid_engineer

عضو جدید
من خودم زبانم خیلی ضعیف بود ، کتابای پارسه رو خوندم تونستم 30% بزنم تازه فکر کنم امسال خیلی سخت گرفته بودن

mrsos256

عضو جدید
هیچ کتابی وجود نداره که بترکونه.. جدا میگم.. گرامر رو نکته های تستی رو جدا باید بخونی و واسه لفت هم باید تا میتونی متن تخصصی بخونی.. واسه لغت های زبان عمومی هم سرمایه گذاری کردن اشتباه هست

زبان تخصصی به صورت غیر مستقیم زبان عمومی رو هم شامل می شه
پس تا اینجا OK

ولی من با "روی زبان عمومی سرمایه گذاری کردن اشتباه" کاملا مخالفم
چون به نظر من تستهای عمومی کنکور از تخصصی ها سخت تره

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
برای زبان عمومی کتاب پارسه داوودی نژاد خوبه !!!
برای تخصصی اول مقیمی بعد کلیستر انگلیسی فوق العاده است! بعد پورتر!...
essential فراموش نشه این کتاب با این که سخت اما خیلی خوبه!
هر روز تا روز کنکور باید زبان رو خوند نباید رهاش کرد!

به نظر من اگه زبان رو بالای 40 ببریم راحت رتبه خوب می آریم!
زبان و ریاضی تعیین کنندست! فیزیکی و مکانیکی و ترمو رو اکثرا بلدن و می زنن

Amin.M.1986

عضو جدید
زبان تخصصی به صورت غیر مستقیم زبان عمومی رو هم شامل می شه
پس تا اینجا OK

ولی من با "روی زبان عمومی سرمایه گذاری کردن اشتباه" کاملا مخالفم
چون به نظر من تستهای عمومی کنکور از تخصصی ها سخت تره
به همین دلیله که میگم واسه عمومی سرمایه گذاری کردن اشتباهه!! سال اول که کنکور دادم و سال دوم درصد هام مثل هم شد.. سال اول آزمایشی کنکور دادم.. واسه سال دوم زبان رو خوب خوندم و سطح زبانم هم FCE بود!!! در ضمن تخصصی اصلا عمومی رو شامل نمیشه بلکه عمومی تخصصی رو شامل میشه!!!کلا زبان عمومی کنکور بی سر و ته هستش!! تافل خوندن به مراتب راحت تره!!

• Like
واکنش ها: mut

mut

عضو جدید
به همین دلیله که میگم واسه عمومی سرمایه گذاری کردن اشتباهه!! سال اول که کنکور دادم و سال دوم درصد هام مثل هم شد.. سال اول آزمایشی کنکور دادم.. واسه سال دوم زبان رو خوب خوندم و سطح زبانم هم FCE بود!!! در ضمن تخصصی اصلا عمومی رو شامل نمیشه بلکه عمومی تخصصی رو شامل میشه!!!کلا زبان عمومی کنکور بی سر و ته هستش!! تافل خوندن به مراتب راحت تره!!

سلام به همه ...
میشه بگین چه سال هایی کنکور دادین و چند درصد زدین ؟؟؟
برای این میپرسم که بدونم :
1. هر دو سال سؤالای زبان هم سطح بوده ؟
2. به قول حمید جان درصد حدود 40-50 خوبه ... شما هم هدفتون همین بود یا بیشتر ؟؟؟
ممنون ...

elman13

عضو جدید
با اجازه !

نرم افزار پایش و نارسیس شامل تافل و 504 و واس زبان عمومی امتحان کردین ؟

• Like
واکنش ها: mut

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
اگه فقط 504 رو بخونم میتونم عمومی رو خوب بزنم؟؟

504 کتاب خیلی خوبی هست ولی تو این 2-3 اخیر خیلی از لغتهای این کتاب استفاده نمیکنن..
و بیشتر از کتابessential words for toefl لغت میارن....
ولی شرط خوندن این کتاب تسلط کامل بر روی لغتهای 504 هست...

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
من خودم از نارسیس استفاده می کردم
برنامه ی خیلی خوبیه
فکر کنم همه ی لغاتش رو هم بلد شدم
البته براش وقت گذاشتم

پایش بهتره؟ نارسیس(ماکزیمم) ؟ یا پر آموزی؟؟؟
استادمون هم نارسیس رو پیشنهاد کرد!!!
بعد اینکه شما essential words رو تهیه کردید؟؟؟
جواب داده؟ الان چند وقته استفاده می کنید و هنوز واژگان یادتونه؟؟

mrsos256

عضو جدید
پایش بهتره؟ نارسیس(ماکزیمم) ؟ یا پر آموزی؟؟؟
استادمون هم نارسیس رو پیشنهاد کرد!!!
بعد اینکه شما essential words رو تهیه کردید؟؟؟
جواب داده؟ الان چند وقته استفاده می کنید و هنوز واژگان یادتونه؟؟

اون قسمت رو متوجه نشدم؟؟

از موقعی که پیش دانشگاهی بودم
حدود 3-4 سال پیش
الان که گاهی مرور می کنم می بینم که همش یادمه
ولی فعلا دیگه از نارسیس استفاده نمی کنم
از برنامه Leitner Box استفاده می کنم

ho3in.s

عضو جدید
دوستان عزیز چرا کپی رایتو رعایت نمیکنید؟ حداقل کپی رایت محصولات داخلی رو رعایت کنیم... بابا طرف زحمت کشیده... شما اگه خودتون هم جای ناشر و تهیه کننده بودید راضی می شدید؟!

بین نشین

عضو جدید
به نظرم برای زبان تخصصی فقط بشینید کتاب زبان اصلی callister رو بخونید هم خواص فیزیکی تون خوب می شه و هم زبان تخصصی رو خوب یاد می گیرید (خیلی کتاب توپیه )
جدیدا صنعتی اصفهان ترجمش رو هم زده هرجا به مشگل خوردید به اون کتاب رجوع کنید

برای لغات زبان عمومی هم زیاد فرقی نداره مرجعتون کدام کتاب باشه 504 یا ... فقط به نظر من به سبک tick 8 گاج لغت ها رو حفظ کنید محاله از یادتون بره

آخرین ویرایش:

ensan980

عضو جدید
10 تست اول زبان که تماما لغات عمومی خیلی سخت هستند، اکثرا از کتاب gre 3500 baron طرح میشن. یعنی اگر کسی لغات کتاب 3500 رو (به همراه 504 )تموم کرده باشه حتما هر 10 تست رو میزنه. اما اگر کسی فقط کتاب 504 رو تموم کرده باشه نهایتا 4 تا از 10 تست لغت رو میتونه بزنه. برای باقی تست ها که تخصصی هستن دوستان در کامنت های قبلی کتاب های خوبی رو معرفی کردن. البته یه نکته هم بگم که در کتاب 3500 تعداد زیادی از لغات تخصصی رشته های مختلف هم قرار داره ولی تموم کردن این کتاب واقعا زمان بر هستش و اگر کسی به دنبال در صد 40 تا 50 از زبان تخصصی هست کتاب 504 برای بخش عمومی و کتاب های تخصصی که دوستان قبلا معرفی کردن کفایت میکنه.

ho3in.s

عضو جدید
10 تست اول زبان که تماما لغات عمومی خیلی سخت هستند، اکثرا از کتاب gre 3500 baron طرح میشن. یعنی اگر کسی لغات کتاب 3500 رو (به همراه 504 )تموم کرده باشه حتما هر 10 تست رو میزنه. اما اگر کسی فقط کتاب 504 رو تموم کرده باشه نهایتا 4 تا از 10 تست لغت رو میتونه بزنه. برای باقی تست ها که تخصصی هستن دوستان در کامنت های قبلی کتاب های خوبی رو معرفی کردن. البته یه نکته هم بگم که در کتاب 3500 تعداد زیادی از لغات تخصصی رشته های مختلف هم قرار داره ولی تموم کردن این کتاب واقعا زمان بر هستش و اگر کسی به دنبال در صد 40 تا 50 از زبان تخصصی هست کتاب 504 برای بخش عمومی و کتاب های تخصصی که دوستان قبلا معرفی کردن کفایت میکنه.
روی چه حساب اینو میگید؟ من اصلا اسم این کتابو نشنیده بودم تا حالا!

ensan980

عضو جدید
روی چه حساب اینو میگید؟ من اصلا اسم این کتابو نشنیده بودم تا حالا!
دوست عزیز من بیشتر لغات عمومی خیلی سخت کنکور چند سال اخیر رو تو کتاب 3500 دیدم و حتی دیدم که بعضی از مثال های کتاب 3500 رو دقیقا توی تست کپی کردن. لغات عمومی آسون تر هم بیشتر دیدم که از کتاب 504 میدن. من بعد از بررسی چند سال تست های لغات عمومی به این نتیجه رسیدم . البته همان طور که توی کامنت قبلی هم گفتم . خوندن 3500 لغت خیلی زمان بر و سخت هست. و منطقی نیست تا کسی کتاب های پایه ای مثل 504 و 601 و ... تموم نکرده سراغ این کتاب بره. و من این کتاب رو به کسانی که پایه زبان قوی دارن و قبلا کتاب های پایه ای(مثل 504) رو خوندن و دنبال درصد خیلی بالا از بخش لغات عمومی (10 تست اول ) هستن پیشنهاد کردم.

ensan980

عضو جدید
منم همچنین
601 - 504 - 1100 یا essentials رو شنیده بودم اما اینو نههههه
شما حق دارین که اسم کتاب 3500 رو نشنیدین به خاطر اینکه بیشتر ناشرین کتاب های زبان هم اسم این کتاب رو نشنیدین. من خودم هم به سختی این کتاب رو گیر آوردم(برای امتحان gre این کتاب رو میخونم) و فقط یک ناشر کتاب های زبان این کتاب رو داره. کتاب های 1100 و 601 در حقیقت خلاصه ای از لغات کتاب 3500 رو دارن و به نظرم تا کسی ابتدا لغات به ترتیب 504 ، 601 ، 1100 رو تموم نکرده نباید سراغ 3500 بره. البته این نظر شخصی من بود.
اسم کامل کتاب هم به این صورت است: BARRONS 3500 ESSENTIAL WORDS FOR THE GRE

mrsos256

عضو جدید
عذر خواهی ...

عذر خواهی ...

دوستان عزیز چرا کپی رایتو رعایت نمیکنید؟
سلام دوست عزیز
برنامه Leitner Box که رایگانه
ولی نرم افزار دوم رو نمی دونم چون از توی خود باشگاه پیداش کردم
ولی در کل عذر خواهی می کنم

کل کتاب 504 برای برنامه Leitner Box ضمیمه شده.

پیوست ها

• EN-FA 504 Words.rar
    250.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
شما حق دارین که اسم کتاب 3500 رو نشنیدین به خاطر اینکه بیشتر ناشرین کتاب های زبان هم اسم این کتاب رو نشنیدین. من خودم هم به سختی این کتاب رو گیر آوردم(برای امتحان gre این کتاب رو میخونم) و فقط یک ناشر کتاب های زبان این کتاب رو داره. کتاب های 1100 و 601 در حقیقت خلاصه ای از لغات کتاب 3500 رو دارن و به نظرم تا کسی ابتدا لغات به ترتیب 504 ، 601 ، 1100 رو تموم نکرده نباید سراغ 3500 بره. البته این نظر شخصی من بود.
اسم کامل کتاب هم به این صورت است: BARRONS 3500 ESSENTIAL WORDS FOR THE GRE

بسیار ممنون و متشکرم

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

بهترین کتاب واسه زبان عمومی چیه که با خوندنش بتونیم تموم 10 تا تست لغت عمومی رو جواب بدیم؟؟

واقعا میشه با این کتاب از پسش بر اومد؟
BARRONS 3500 ESSENTIAL WORDS FOR THE GRE