مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.
:cry::cry::cry:
خیلی نامردن ...
چر ااطلاغ رسانی شون این جوریه
از روز اول که روز سمینار مشخص نبود
من ثبت نام کردم ...ده بارم چک کردم سایت رو ...
واقعا که ...

بی خیالی طی من چند روز دیگه جزوشو میزارم

سلام دوستان الهی که همیشه حالتون عالی باشه .زیاد توی باشگاه بعضی از دوستان اغراق می کنن من کلا دوستام و بعضی از تفریحاتمو کنار گذاشتم فقط مطالعه برای ارشد و چهار واحد طرح و دو واحد کارآموزی هنوزم طبق انتظاری از خودم دارم واسه ارشد نمی تونم پیش برمیک جورایی توقع سرسختانه در صورتی که بقیه دوستانم می گن خوب پیش میری . زیاد به حرف های اغراق بعضی دوستان باشگاه فکرنکنید بدون هیچ تشویش و استرس بشنید درس بخونید با وضو و یاد خدا شروع کنیدبخصوص موقع درس خوندن که یاد خداست آرامش بخش قلب ها . انشالله که تلاش کسی بی جواب نمی مونه فقط یاد خدا رو از صحنه زندگیی کمرنگ نکنید . به قول استاد طرحم میگه اگه دو ماه رو مثل بچه آدم بشینید درست درس بخونید و به حواشی اطراف که بهتون می گذره بی تفاوت باشین مسلما جزء نفرات برتر ارشد می شید . ایشون سال اول ارشد هنر اصفهان قبول شده با اینکه شاغل بوده ولی به قول ایشون یاد خدا رو فراموش نکنیدتوی هر مرحله ای از این زندگی هستید که همه این زندگی یک سراب پیش نیست . .

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منم احساس میکنم روش کتاب به کتاب بهترم.. اینجوری یه کتاب میخوام بخونم ساعت مطالعه ام میشه 7 8 ساعت تو روز... 1 فصل 2 فصل خوندن و به قول ما شمالی ها ( نمیدونم شما هم میگین یا نه :دی) توک توک زدن به هرچیزی خستم میکنه

حالا نظر شما چیه ؟ اگه ما با کتاب به کتاب راحت تریم بخونیم یا اشتباهه؟ اون دوستمون که رتبه خوب هم آورد
البته مثلا اینجور که 3 تا کتاب یکی از مبحث فن یکی تاریخ یکی درک.. نه اینجور که تاریخ ، هم جهان رو بخونیم هم اسلامی هم معاصر تو یه هفته...

کی گفته که کودوم روش بهتره؟؟؟؟ من اگه گفتم چون برای من اینجوری بهتر جواب میده... کتاب ب کتاب مطلب از دستم میرفت و نمیتونستم بین مطالب مشترک کتابا مسلط شم....
شما ببین برای شما کودوم روش جواب میده.... من سیلابس اکادمی و ندیدم ولی اونم فک نکنم کتاب ب کتاب بوده باشه از هر کتاب چند فصل....
و اینکه این اقا با روش کتاب ب کتاب گفته کلاس طباطبایی و میرفته یعنی یه خلاصه از همه مباحث داشته رو اون مسلط بوده کتابام در کنارش میخونده....
ولی باز با شناختی ک از خودت داری روش مطالعتو انتخاب کن.... از هر روشی که جواب بهتری میگیری......

به نظرم بهترین راه اینه که طبق آزمونا پیش بری که همه درسارو به موازات هم پیش ببری. اما آدم خودشو بهتر میشناسه. هیچ قانونی نگفته حتماً راه درست اینه. اگه کتاب به کتاب میخونین باید مطمئن شین که میرسین زود تموم کنین و بعدم دوره کنین. و کتابای مهم رو بخونین فقط. اگه این کارو کنین به نظرم اشتباه نیست کتاب به کتاب.
من میخواستم برا تنظیم وتاسیسات از همون استفاده کنم...زمان زیادی نمیتونم برا تنظیم و تاسیسات بذارم..یعنی میگی عصر کنکاش و نگیرم!:w20:
بهترین کتاب جامعی که تو بازاره همونه. یکی از دوستام که تو موسسات کنکوری تدریس میکنه ، یکی دو سال پیش بهم گفت بخرم. اما من فقط اولشو خوندم. خیلی کند بودم. دوستش نداشتم. باقیشم نخوندم. از کتابایی که نثرشون روون نیست خوشم نمیاد. یکی این ، یکی کتابای قیابکلو و یکی هم کتاب شاهچراغی. واسه من اینجوریه. واسه بقیه نمیدونم.

شهید یوسف الهی

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
امیدوارم اونایی که فردا ازمون دارن موفق باشن
من امروز حالم خوش نیست درس نمیخونم ولی دیروز 9 ساعت درس خوندم:smile:
فقط یه سوال دارم اون مباحثی که واسه ازمون اول نرسیدید بخونید چکار میکنید چجوری میخونید؟؟؟ و اینکه همه مطالبی که خوندید دوره کردید یا نه؟؟؟ااگه نه کی دوره میکنید؟؟

payman.shsh

عضو جدید
خیلی ناراحت شدم.... این اتفاق واقعا وحشتناکه... خدا پدرتو بیامرزه و ایشالا برای هیچ کسی این اتفاق نیفته.....
عزیزم چیزی و از دست ندادی ... یه سال درس خوندی و زحمت کشیدی شاید نتونستی بری دانشگاه اما یه سال دیر تر رفتن واقعا چ فرقی میکنه... مهم اینه پارسال خوب خوندی و حالا امسال در کنار مرور خونده هات میتونی بیشتر یاد بگیری.... بهتره هدفت از درس خوندن بیشتر یاد گرفتن باشه تا رفتن ب ارشد....
به هر حال من منتظرم بیای بگی چیا خوندی چیکار کردی.... چند ساعت خوندی ... و ما رو هم سهیم کنی از تجربه یه سالی که پشت سر گذاشتی.....
برای تمرکز حواسم فقط دیدتو ب درس خوندن عوض کن اونوقت حسرت ی سالی که رفتو نمیخوری چون واقعا اینطوری نبوده و زحمتایی ک کشیدی از دست نرفته......:w30:
ممنونم از همه دوستایی که به نوعی ابراز همدردی کردن من زبانم ضعیف بود که با خوندن 504 و تافل و درک مطلبهای سال گذشته 35 درصد تونستم بزنم البته اشتبام این بود که گرامر نخوندم خیلیم راحت اومده بود ولی چون من نخوندم نتونستم جواب بدم ولی برگ برنده من فن و درک بود برای فن سه کتاب اصلی رو فول شدم.ساختمانهای بلند..جزییات ارتقا دهنده..فن آوری نوین..ساختمانها چگونه عمل میکنند (فصل 17 شو از همین باشگاه دانلود کردم خوندم فقط ) نانو جزوه سروش نیا.عکسهای طراحی لرزه ای و بقیه کتابای گلابچی رو از رو جزوه سروش نیا یا سینا شریفی میخوندم مثل آرکی تایپی.طبیعت منبع الهام..دیجیتال ساختمانهای بتنی و فلزی و بقیه دروس که فقط خلاصه و عکساشونو دیدم باعث شد فن رو 65 بزنم البته اگه بی دقتی نمیکردم بیبشتر هم میشد
برای تنظیم وتاسیسات هم 4 کتاب قیابکلو + تاسیسات سلطاندوست
تاریخ رو مثل بقیه بچه ها زدم 48 درصد سبک شناسی معماری اسلامی پیرنیا دوتا جزوه متدین برای جهان فقط بانی مسعود خوندم که اشتباه کردم حتما زارعی رو بخونید برای معاصر قبادیان..بانی مسعود..جزوه کامل نیا و خلاصه لادن اعتضادی
برای درک معماری فقط سوالای سال گذشته رو بررسی کردم اونم از رو کتاب درک عسگری.البته خیلی از فصلاشو نخوندم ولی انصافا کتاب خوبیه درک 63 درصد زدم که فکر کنم درصد خوبیه
باز اگه سوالی بود درخدمتم البته من بیشتر فن رو مدیون جزوه سروش نیام اگه فرصت ندارین همون کفایت میکنه البیته ایستایی به زبان ساده عصر کنکاش برای مفاهیم ایستایی رو از دست ندین
برای درک منظر منصوری..اعتضادی ...عصر کنکاش که 45 درصد زدم
من اینارو گفتم ولی برای خیلیاش به مرور نرسیدم و در واقع وقت خودمو تلف کردم توصیم اینه هیچ وقت منابعتون بیش از حد نشه

zeytoun313

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا نمیدونم میخاین چیکار کنید... چون تا حالا فلش کارت درست نکردم..... بعد اینکه وقتشم ندارم.... ولی اگه توضیح بدی شاید بتونم کمکتون کنم.....
سلام عزیزم
نرم افزار جی ممورایز رو دیدی؟!
همین که برای خوندن لغات زبانه به شیوه لایتنر !؟
همون که آیکنش پنگوئنه!؟

آره این کار وقت گیره و اصلا عاقلانه نیست که یک نفر به تنهایی این کار رو بکنه
ولی اگه جمعی بشیم که هر کدوم یه بخشی رو بپذیریم و درست کنیم
همه مون می تونیم کل تاریخ رو به صورت فلش کارت داشته باشیم !
و فلش کارت خوبیش اینه که خیلی وقتا یه جور سرگرمی میشه !

کارش اینه که تو همون نرم افزار یه فایل جدید باز میکنی
add card رو می زنی و شروع میکنی یک طرف کار سوال و اون طرف جواب می نویسی!
مثلا یه ور کارت می نویسی مزیت شیوه شهرسازی چاتال هویوک چه بود ...اون طرف هم جوابش رو.....مثل لغت های زبان
حتی می تونیم عکس بناها رو که بذاریم تو قسمت سوال و تو قسمت جواب مثلا اسمش رو بگیم با معمار و دوره ای که ساخته شده ...

این طوری!!
حالا هستی؟!;)

zeytoun313

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سلام سلام کنکوری ها :w36:
من بعد از 3 ماه برگشتم تازه از امروز شروع کردم اگر نظر خودم بپرسین 2% احتمال داره امسال قبول شم :w34:حالا اگرم قبول نشم سال بعدو بعدو بعدو بعدو ...هست اصلا انقد ساااااال داریم خیالی نیست :w29: میخواستم بگم منم پایه ام اسم منم بنویسین توی لیست بهم خبر بدین :D

راستی نفیسه جان
اصلا ناامید نباش
وقت کمی نداری تا کنکور
چهارماه خودش کافیه برای یه رتبه عالی
جدی میگم ... شعار نمی دم
من تجربه دوستان پارسلم رو دارم که از آبان جدی شروع کردن و همه شون دو رقمی شدن:surprised:
اگه فکر کنی قبول نمیشی شل میگیری و همه تلاشت رو نمی کنی
ولی اگه فکر کنی کسایی بودن که از همین الان شروع کردن و رتبه های عالی آوردن همه تلاشت رو می کنی!

پس توکلت به خدا باشه و
بسم الله ...

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال
فرق بین سازه های معلق با انحنای دوگانه با سازه های چادری چیه؟
مثلا سیستم سازه ای استادیوم المپیک مونیخ کابل معلق با انحنای دوگانه ست(درک رفتار) ولی خیلی شبیه سازه های چادری ه!
اینجور مواقع چجوری باید تشخیص بدیم ؟
مثلا اگر تو گزینه ها هم چادری و هم معلق با انحنای دوگانه داشتیم.

البته اینو میدونم که معلق با انحنای دوگانه کل سیستم سقف باربر نیست این کابل ها هستند که با نیروی کششی بارها رو به ستون یا قوس فشاری انتقال میدند و پوشش سقف فقط بار زنده رو تحمل میکنه.
ولی در سازه های چادری خود چادر کل بار و تحمل میکنه.(سازه ای که فاصله ی بین کابلهای کششیش به صفر رسیده)

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال
فرق بین سازه های معلق با انحنای دوگانه با سازه های چادری چیه؟
مثلا سیستم سازه ای استادیوم المپیک مونیخ کابل معلق با انحنای دوگانه ست(درک رفتار) ولی خیلی شبیه سازه های چادری ه!
اینجور مواقع چجوری باید تشخیص بدیم ؟
مثلا اگر تو گزینه ها هم چادری و هم معلق با انحنای دوگانه داشتیم.

البته اینو میدونم که معلق با انحنای دوگانه کل سیستم سقف باربر نیست این کابل ها هستند که با نیروی کششی بارها رو به ستون یا قوس فشاری انتقال میدند و پوشش سقف فقط بار زنده رو تحمل میکنه.
ولی در سازه های چادری خود چادر کل بار و تحمل میکنه.(سازه ای که فاصله ی بین کابلهای کششیش به صفر رسیده)
مونیخ سیستم ساختمونیش ترکیبی از شبکه کابلی و چادر متکی ب کابله...

hessammoeen

عضو جدید
سلام به همه/....بچه ها این 1660 تست علی عسگری کهتو باشگاه گذاشته شده چرا جوابای 600 تست آخرو نداره؟؟؟؟؟؟اگی کسی داره لطف کنه بزاره اینجا مننون

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهااااای اونایی که تا کله شبیه به سوال منو تو این تاپیک میبینین(اینجوری:question:) میگین تو تاپیک خودش بپرس...کجایین پس؟؟؟؟بیایین جواب بدین ببینم:evil:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/453646-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%B3-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE-%D9%88-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C?p=7926900#post7926900
همشو هااا نه تنها این سوالم:razz:
به نظر من بهتر بود که رفع اشکال هم اینجا پرسیده بشه چون همه ی بچه ها به اینجا سر میزنند ولی اون تاپیک ها نه.
من از اینجا جواب بگیرم بعدش پستم و پاک می کنم.:eek:

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
مونیخ سیستم ساختمونیش ترکیبی از شبکه کابلی و چادر متکی ب کابله...
مرسی دوستم:gol:
دقیقا این اصطلاح چادر متکی به کابل از کجا درومده!؟تو کتاب درک رفتار که نیست.
یعنی چادری که به کابل برای پایداریش نیاز داره؟
چادر متکی به کابل با سیستم چادری چه فرقی داره!؟

دوستان این ممرایز چشه!؟
کتاب تافل کم کلمه داره با ممرایز که می خونم کلمه های جدید دیگه که تو کتاب تافل نیست داره!

آخرین ویرایش:

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من بهتر بود که رفع اشکال هم اینجا پرسیده بشه چون همه ی بچه ها به اینجا سر میزنند ولی اون تاپیک ها نه.
من از اینجا جواب بگیرم بعدش پستم و پاک می کنم.:eek:
اگه مثله شیرین سوالو اونجا مطرح کنید بعد اینجا لینکو بزارید بهتره..... اون سوالا ممکنه سواله بقیه هم باشه بچه ها دیگم استفاده میکنن....

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
امروز فک کنم علاوه بر آزمون مرکز معماری، ایوانخانه هم آزمون داشته. من خودم منتظرم تا پاسخنامه تشریحی بیاد تا بذارم اینجا بقیه هم استفاده بکنن و اگه کسی امکانش هست سوالای ایوانخانه رو بذاره:redface: راستی کسی ازمونای سازمان سنجش رو ثبت نام نکرده؟

zeytoun313

عضو جدید
کاربر ممتاز
و اما از همه ی کسایی که اعلام آمادگی کردند و از بقیه کسایی که بعدا میان خواهشمندم که ::redface::heart:
دلسوزانه بخش خودشون رو درست کنند ... یعنی واقعا همه نکات مهم رو که به چشمشون میاد قرار بدن!
تا می تونند عکس بنا ها رو هم مورد سوال قرار بدند ،
یعنی طرف روی کارت عکس بنا و پشت اون اسم و دوره و معمار و ویژگی ها !
(می تونید از عکس های جزوه عسگری و قابوسی استفاده کنید/فایل عکس های معمار ی جهان هم اصلا تو قسمت جزوات هست)
هر چقدر کار با کیفیت تر باشه بعدا استفاده اش رو می بریم ...:w21:
ممکنه چند ساعت وقت بگیره ولی در برابر چیزی که به دست میاریم می ارزه!:w16:
چیزی که می مونه تعیین زمان برای تبادل فایل فلش کارت هاست
و تقسیم بندی کتاب ...
برای تعیین زمان بیاین نظرتون رو بگین :
مثلا می تونیم بگیم یک هفته تا ده روز دیگه .... بیاین پیش نهاد بدین!
و برای تقسیم بندی فعلا چهار نفری که هستیم :
1)پیش از تاریخ /بین النهرین/مصر 53 صفحه
2)هند /چین 40 صفحه
3)ژاپن /آمریکای میانه 48 صفحه
4)اژه ای /یونان 50 صفحه

مبنای کارمون هم فعلا کتاب ابراهیم زارعی باشه
من قسمت یک رو شروع کردم
دوستان اعلام آمادگی کرده بیان و هر بخشی رو که دوست دارند انتخاب کنند!;)

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
و اما از همه ی کسایی که اعلام آمادگی کردند و از بقیه کسایی که بعدا میان خواهشمندم که ::redface::heart:
دلسوزانه بخش خودشون رو درست کنند ... یعنی واقعا همه نکات مهم رو که به چشمشون میاد قرار بدن!
(می تونید از عکس های جزوه عسگری و قابوسی استفاده کنید/فایل عکس های معمار ی جهان هم اصلا تو قسمت جزوات هست)
و تقسیم بندی کتاب ...
2)هند /چین 40 صفحه
4)اژه ای /یونان 50 صفحه

من قسمت یک رو شروع کردم
بازم سیستم مبادله ای شروع شد؟ :|
به نقل امضای مدیر مهربون تالار جناب صدیق چه خوبه همیشه یادمون باشه :
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم . یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

نمیگم کار بدیه اما در مقابل استفاده ای که از تالار میکنیم(جزوه و ازمونایی که بچه ها هر روز آپدیت میکنن) فکر میکنم بی انصافیه که همزمان چیزی بهش اضافه نکنیم!

اما پیشنهاد میکنم همزمان کتاب بانی مسعود رو هم اضافه کنید شاید 3-4 بنای اضافی داشته باشه اما باعث کامل شدن فلش کارت هاتون خواهد شد و کم کردن دوباره کاری

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
سلام بچه ها مجتبی مهرعلی درسهای معماری ایران و جهان مرکز معماری رو درس میده
می خوام بدونم حوبه؟
جزواتش چطوره؟ ارزش خرید داره؟

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
ازمون مرکز غیر استاندارد بود ...

همشون همینن......ایوان اینقدر بد بود که بعضی سوالات ۲ گزینه مشابه تو پاسخ ها داشتن.....و معلوم بود اصلا واسش وقت نذاشتن......از این بدتر هم اینه تو کارنامه هایی که میدن ثبات ندارن و هر روز تا بعد ۱۰ روز عوضش میکنن

سلام بچه ها مجتبی مهرعلی درسهای معماری ایران و جهان مرکز معماری رو درس میده
می خوام بدونم حوبه؟
جزواتش چطوره؟ ارزش خرید داره؟

ایشون ادم پرمعلوماتی هستن و بسیار متواضع و من جزوه ای درباره معماری جهان ازشون دیدم که خوب بود ولی شما که ماشالله تاریخ رو فولی فکر نکنم کمکی بهت بکنه

آخرین ویرایش:

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
نبووووود؟!

دوستان گلی که نمی یان بپیوندند ، به نظرتون مفید نیست ؟!
اگه تعداد زیاد بشه هر کی مثلا یه دوره سهمش میشه
و یه گنجینه فوق العاده میشه برا دوره !
حتی موقع هایی که حوصله نداریم!!

بیاین نظرتون رو بگین

سلام سلام سلام کنکوری ها :w36:
من بعد از 3 ماه برگشتم تازه از امروز شروع کردم اگر نظر خودم بپرسین 2% احتمال داره امسال قبول شم :w34:حالا اگرم قبول نشم سال بعدو بعدو بعدو بعدو ...هست اصلا انقد ساااااال داریم خیالی نیست :w29: میخواستم بگم منم پایه ام اسم منم بنویسین توی لیست بهم خبر بدین :D
نفیسه جونم مگه پارسال قبول نشدی شما که از فروردین شروع کرده بودی وای به حال ما که از الان شروع کردیم:cry:

و تقسیم بندی کتاب ...
2)هند /چین 40 صفحه
4)اژه ای /یونان 50 صفحه

من قسمت یک رو شروع کردم
من بین النهرین و 50 صفحه قبادیان رو بر عهده میگیرم..بزار بعدش اگه بچه ها همکاری کردن که خیلی خوب میشه ..اگه هم نه چون خودمون کنکور داریم و درست کردن فایلها وقت میبره دیگه اصرار نکن عزیزم:)

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم چی بگم بابت آزمون فنش خیلی سخت بود جالب اینجاست طبق سیلابس نبود بعضی قسمتهاش که منشیش اومد گفت از اشتباه پیش اومده پوزش میطلبیم چون یه هفتس سیلابس یه جاهاییش تغییر کرده ما یادمون رفته بهتون بگیم
مرکز : :redface:
منشیشون : :w05:
من ::eek:
بغلدستیم : :w22:
تاریخ و منظر و زبانش آسون بود
درکش اصلا شبیه کنکور نبود برای درک فک کنم سوالای ایوانخانه خیلی شبیه ترباشه به کنکور اگه کسی بزاره ممنون میشیم ..5 تا گرامرو فک کنم اشتباه جواب دادم فقط نمیدونم چرا مشکل دارم تو گرامر کسی راهکاری نداره
خواستم سوالا رو بزارم دیدم با رمزم نمیتونم وارد شم اینم از شاهکاراشونه دیگه اگه تا فردا کسی نزاشت با پاسخنامه اش میزارم حتما

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا