مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

معمار فرناز

عضو جدید
سلام دوستان مطالعات گروهي ارشد ازاد كدوم تايپكه ادرسشو واسم لطف كنيد بزاريد ممنون ميشم

آخرین ویرایش:

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
همه میگن انتشارات کنکاش. من ندارمش البته
منم بین چند تایی که دیدم عصر کنکاش از همه بهتر بوده، البته کتاب جدید آکادمی رو ندیدم و کلا با توجه به اعتبار موسسه و مولفش فک کنم اگه بهتر از عصر کنکاش نباشه بدترم نیست، بقیه کتابا که افراد و انتشارات گمنام -در زمینه ی معماری- چاپ کردن جوابای غلط و عجیب شون خیلی زیاده :confused:

معمار فرناز

عضو جدید
دوستان سوال ديگه داشتم من كتاب راهيانو برا كنكور ارشد انتخاب كردم ب نظرتون لازمه كتابهاي اكادمي مطالعه كنم لطفا هزينه كتابهاي اكادمي رو اگه كسي ميدونه ممنون ميشم بگه پليزززززز

Rozita9197

عضو جدید
دوستان سوال ديگه داشتم من كتاب راهيانو برا كنكور ارشد انتخاب كردم ب نظرتون لازمه كتابهاي اكادمي مطالعه كنم لطفا هزينه كتابهاي اكادمي رو اگه كسي ميدونه ممنون ميشم بگه پليزززززز

دوست عزیز مت کتاب راهیانو دارم به نظرم خوبه ولی کافی نیس

بسته ارشد آکادمی رو هم من گرفتم تا الان ک راضی بودم ازش
هزینه کل بسته هم 330000 تومنه
حدود 16 تا کتابه فک کنم

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کتابای راهیانو دارم گذاشتم انباری!اصلا کتابای مناسبی نیستن حتی یه سوالم نمیتونی با خونده این کتابا جواب بدی. منابع اصلی انتخاب کن
بازم اکادمی و عصر کنکاش مناسبتره

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان از کتاب های سوالات کنکور به نظر شما کتاب کدوم موسسه بهتره؟ من راهیان اشد و دارم ولی کنکورای سال های اخیر و نداره .یکم سردرگمم برای خرید. میشه کمکم کنید؟ممنون میشم

تا الان منم عصر کنکاش و سفارش می دادم.. ولی الان با رسیدن این کتاب دکتر سعیدی پور بدون شک این رو معرفی می کنم...ولی واسه هنر های ساخت هنوز تنها کتاب بازار عصر کنکاش هست.

معمار فرناز

عضو جدید
دوست عزیز مت کتاب راهیانو دارم به نظرم خوبه ولی کافی نیس

بسته ارشد آکادمی رو هم من گرفتم تا الان ک راضی بودم ازش
هزینه کل بسته هم 330000 تومنه
حدود 16 تا کتابه فک کنم
روزيتا جون شمام قصدتون دانشگاه ازاد ايا

معمار فرناز

عضو جدید
من کتابای راهیانو دارم گذاشتم انباری!اصلا کتابای مناسبی نیستن حتی یه سوالم نمیتونی با خونده این کتابا جواب بدی. منابع اصلی انتخاب کن
بازم اکادمی و عصر کنکاش مناسبتره
ببخشيد واسه ازاد كافي نيس يا كلا بدرد دانشگاه ازاد نميخوره

معمار فرناز

عضو جدید
نه عزیزم....اگه مجبور بشم شایدددد رفتم البته ثبت نام کردمااا

اما خب....مسلما هدفم سراسریه
الان که میگم 5 درصد احتمال داره برم آزاد

نمیدونم چرا اما حس خوبی به آزاد ندارم:w05:
ب اميد خدا من فرصت خوندن واسه سراسري نداشتم متاسفانه

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آقای ایرانشاهی یه سوال داشتم بنظر شما الان دیگه زمان خوندن مطالب باقی مانده و خونده نشده از کتابا نیست و فقط باید مرور کرد؟
برای تست زنی چه کتابایی را پیشنهاد میکنید؟

coleopatra

عضو جدید
سلام بچه ها، می بخشید ووسط بحث میام، ولی یه سوال داشتم.
روزی چند ساعت برای ارشد دولتی بخونیم خوبه؟
من هر دفعه می رم آزمون می دم می فهمم چقدر هنوز کم خوندم، دو سه روز بعدش هم انگیزه دارم اما توی فاصله ای که بینش می افته چون توی خونه ام کم کم یادم می ره و انگیزه هامو از دست میدم، و متاسفانه فراموش می کنم که درس خوندن مهمه و من باید زیاد درس بخونم. یکی کمک کنه توروخدا، من تغییر رشته ایم پارسال هم کنکور دادم ولی خوب نشد، اینقدر که منابع زیادن ولی انگار از یه حدی بیشتر نمی تونم درس بخونم :(

sara 262

عضو جدید
تا الان منم عصر کنکاش و سفارش می دادم.. ولی الان با رسیدن این کتاب دکتر سعیدی پور بدون شک این رو معرفی می کنم...ولی واسه هنر های ساخت هنوز تنها کتاب بازار عصر کنکاش هست.
ممنونم آقای ایرانشاهی سفارش دادمش. بابت فیلمای آموزشی هم خیلی ممنون عالین.:gol:

artemiss68

عضو جدید
منظورتون کتاب تستای کنکور ۸۵ تا ۹۳ هست؟ منم میخوام بخرمش ولی هنوز یه دور کامل نخوندم تنظیم شرایط و تاسیساتم خیلی کم خوندم، به نظرتون منابعی که داریمو دوره کنیم بهتره یا این کتابو بگیریم؟

milad.arch

عضو جدید
سلام بچه ها، می بخشید ووسط بحث میام، ولی یه سوال داشتم.
روزی چند ساعت برای ارشد دولتی بخونیم خوبه؟
من هر دفعه می رم آزمون می دم می فهمم چقدر هنوز کم خوندم، دو سه روز بعدش هم انگیزه دارم اما توی فاصله ای که بینش می افته چون توی خونه ام کم کم یادم می ره و انگیزه هامو از دست میدم، و متاسفانه فراموش می کنم که درس خوندن مهمه و من باید زیاد درس بخونم. یکی کمک کنه توروخدا، من تغییر رشته ایم پارسال هم کنکور دادم ولی خوب نشد، اینقدر که منابع زیادن ولی انگار از یه حدی بیشتر نمی تونم درس بخونم :(
اینی که میگم نقل قول مشاور سنجش و دانشه (که اومده بود شهرمون):
روزانه 6 ساعت مغز آدم بیشتر کشش نداره،اگه بیشتر از 6 ساعت درس بخونی، (هرچی از 6 ساعت بگذره) اون چیزایی رو که خوندی هم از بین میره
پس بهتره بعد 6 ساعت فقط مرور کنی
واسه انگیزه:
این حرفم نقل قول دکتر سعیدی پور ه: هدف انگیزه ایجاد میکنه، اول هدفتو مشخص کن
ایشون یه مثالی زد برامون: اگه هدفتون دانشگاه تهرانه، باید تمام ابعاد زندگیتونو معطوف کنید به دانشگاه تهران، این یعنی اینکه عکسای دانشگاه تهرانو پس زمینه گوشیت کنی یا تو اتاقت بچسبونی، که هر بار اومدی تو اتاقت یا گوشیتو روشن کردی، هدفتو ببینی و یادت بیاد که به چی میخوای برسی؟
واسه ارشد باید تسلط داشته باشی رو مطالب، که اونم فقط با دور کردن ایجاد میشه
موفق باشید :victory:

Ar Mina

عضو جدید
سلام آقای مهندس milad.ار این که کمکم کردین و بهم قوت قلب دادین ممنونم. ;) شما همه جزوات سروش نیا رو دانلود کردین وخوندین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

milad.arch

عضو جدید
سلام آقای مهندس milad.ار این که کمکم کردین و بهم قوت قلب دادین ممنونم. ;) شما همه جزوات سروش نیا رو دانلود کردین وخوندین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام
قابلی نداشت :redface:
جزوه که زیاد دانلود کردم ولی فقط پر شده هارو خوندم :)
چون یکی از دوستان توضیح داده بودن که جزوه ی خام سروش نیا برا خوندن خوب نیست (چون چیزی متوجه نمیشیم ازش) و گفتن که کلاساش خیلی خوبه ;)

coleopatra

عضو جدید
سلام آقا میلاد عزیز مرسی از توجه شما، من روزی دو الی سه ساعت فقط کشش دارم! خیلی هنر کنم چهار ساعت می تونم! چقدر خوب که حداکثرش 6 ساعته. اون هدفه هم راست می گین یکمیشو انجام دادم. یعنی همچین این صحنه های دانشگاه تهران هی میان توی کله ام، اما خب یه وقتایی هم می گم بهتره هی تصویر سازی نکنم که اگر نشد خیلی ناراحت نشم. می دونید یکمی مساله من اینه که خیلی مطالب را نمی دونم و نخوندم چون رشته ام معماری نبوده، واسه همین هول میشم. یا یه وقتایی فکر میکنم همونایین که جلوی چشممن پس زیاد نیست. یه چیزی که فهمیدم اینه که بهتره بگم من امروز مثلا فلان مبحث و فلان مبحثو خوندم تا این که زوم کنم روی ساعتش. اما خب با این تعداد ساعت کم هی حس می کنم اعتماد به نفسم میاد پایین و حتی اگر بلد هم باشم با خودم می گم من که خیلی نخوندم :((((
تاریخ ها هم که ماشالا، یه دور تونستم از روی چند تا کتاب اصلی بخونم ولی توی آزمون اصلا نمی تونم خوب تست بزنم. برای تاریخ پیشنهادی دارید؟ جزوه های قابوسی اینا را دارم ولی هنوز نخوندم اما به نظرم تست خیلی کمک می تونه بکنه که فقط معماری جهانش را خدا رو شکر پیدا کردم.

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آقا میلاد عزیز مرسی از توجه شما، من روزی دو الی سه ساعت فقط کشش دارم! خیلی هنر کنم چهار ساعت می تونم! چقدر خوب که حداکثرش 6 ساعته. اون هدفه هم راست می گین یکمیشو انجام دادم. یعنی همچین این صحنه های دانشگاه تهران هی میان توی کله ام، اما خب یه وقتایی هم می گم بهتره هی تصویر سازی نکنم که اگر نشد خیلی ناراحت نشم. می دونید یکمی مساله من اینه که خیلی مطالب را نمی دونم و نخوندم چون رشته ام معماری نبوده، واسه همین هول میشم. یا یه وقتایی فکر میکنم همونایین که جلوی چشممن پس زیاد نیست. یه چیزی که فهمیدم اینه که بهتره بگم من امروز مثلا فلان مبحث و فلان مبحثو خوندم تا این که زوم کنم روی ساعتش. اما خب با این تعداد ساعت کم هی حس می کنم اعتماد به نفسم میاد پایین و حتی اگر بلد هم باشم با خودم می گم من که خیلی نخوندم :((((
تاریخ ها هم که ماشالا، یه دور تونستم از روی چند تا کتاب اصلی بخونم ولی توی آزمون اصلا نمی تونم خوب تست بزنم. برای تاریخ پیشنهادی دارید؟ جزوه های قابوسی اینا را دارم ولی هنوز نخوندم اما به نظرم تست خیلی کمک می تونه بکنه که فقط معماری جهانش را خدا رو شکر پیدا کردم.
از کی تا حالا شروع کردی.....معمولا اوایل اینجوریه سخته ساعت مطالعتو زیاد کنی ....من میتونستم تابستونم 10 ساعت بخونم اما هر روز نمیتونسم این کارو کنم و با 4 5 ساعت میبریدم.... اما الان میتونم روزی 12..13 بخونم اما متاسفانه وقتشو ندارم.......... جزوه قابوسیو حتما بخون....همن الان شرو کن.... از این ب بعد اگه مبحثی مونده دیگه باید فقط جزوه بخونی نه منبع که وقت میبره.......
نمیدونم الان چقد خوندی ولی روز 4 ساعت خیلی کمههههههههههه.......شاید روزا اول بت فشار بیاد اما عادت میکنی..... بعد دیگه جز درس خوندن کاری نمیتونی بکنی......
من یادمه چند سال پیش برا کنکور دبیرستان دو روز 7 ساعت خوندم اخر شبش سر گیجه گرفتم و واقعا ترس برم داشت:).....بعد کمش کردم....ولی خوب اگه ادامه میدادم حتما عادت میکردم.....
6 ساعت درس خوندن در صورتی کافیه که بقیه روزو اون 6 ساعتی که خوندیو مرور کنی....
اگه وقت دارید حتما بخونید بچه ها..... :(

coleopatra

عضو جدید
از کی تا حالا شروع کردی.....معمولا اوایل اینجوریه سخته ساعت مطالعتو زیاد کنی ....من میتونستم تابستونم 10 ساعت بخونم اما هر روز نمیتونسم این کارو کنم و با 4 5 ساعت میبریدم.... اما الان میتونم روزی 12..13 بخونم اما متاسفانه وقتشو ندارم.......... جزوه قابوسیو حتما بخون....همن الان شرو کن.... از این ب بعد اگه مبحثی مونده دیگه باید فقط جزوه بخونی نه منبع که وقت میبره.......
نمیدونم الان چقد خوندی ولی روز 4 ساعت خیلی کمههههههههههه.......شاید روزا اول بت فشار بیاد اما عادت میکنی..... بعد دیگه جز درس خوندن کاری نمیتونی بکنی......
من یادمه چند سال پیش برا کنکور دبیرستان دو روز 7 ساعت خوندم اخر شبش سر گیجه گرفتم و واقعا ترس برم داشت:).....بعد کمش کردم....ولی خوب اگه ادامه میدادم حتما عادت میکردم.....
6 ساعت درس خوندن در صورتی کافیه که بقیه روزو اون 6 ساعتی که خوندیو مرور کنی....
اگه وقت دارید حتما بخونید بچه ها..... :(

من از مهر شروع کردم. آره بابا اوایل که افتضاح بودم، یه روز یا چند روز کلا نمی خوندم بعدش به آرومی تونستم برسونمش به این مرحله. خوش به حالتون چطوری می تونین اینقدر زیاد درس بخونین؟ من از یه وقتی اینقدر درس خوندن، یا اون درس خوندن ایده آلی که یه روزگاری داشتم، برام سخت شد که نگو. دانشگاه دوره کارشناسی پیرم کرد. میشه بهم بگین شما چه جوری درس می خونین؟ :D یعنی 12 ساعت می شینین سر جاتون و تکون نمی خورین؟
یادمه برای کنکور کارشناسی هم روزی چهار ساعت بیشتر نمی تونستم بخونم یعنی اصلا تو کتم نمی رفت ولی واقعا با عشق می خوندم، واقعا عمیق می خوندم، رتبه ام شد 500. اما مشکلم الان اینه که اونقدر تمرکز ندارم. یه خورده که میشینم میرم تو بحر کتاب و میام باهاش خو بگیرم، یک عالمه احساسات مختلف غم، نوستالژی، تنهایی، کمبود محبت، نگرانی، استرس و هزار تا کوفت و زهرمار دیگه میاد سراغم. به خاطر همین زود به زود پا میشم که محیطمو عوض کنم و دوباره بتونم بیام تمرکز کنم. یه چیز دیگه هم که هست اینه که انگار رفته توی ناخودآگاه من که اگر از یه مقداری بیشتر درس بخونم زیادی میشه. و زیادی درس خوندن خوب نیست. زیادی نشستن سر جا خوب نیست. البته بگم که من ساعات مفید را حساب می کنم یعنی یه ربع کم و زیاد را هم حساب می کنم. ولی آخه این ساعت حساب کردنه هم روی اعصابم میره و حساسم می کنه....
هعععی، خوب درس خوندن و تمرکز یه روزی برای من شد آرزو... قدرشو بدونین

milad.arch

عضو جدید
سلام
واسه رسیدن به هدف باید خودتونو باور داشته باشید (محکم گام بردارید)
باید باور داشته باشین که میتونین از پسش بربیایید
خوندن واسه ارشد، حجمی ه نه ساعتی
اون 6 ساعت مقداره تایمی ه که مغز کشش داره واسه مطالب جدید
واسه تاریخ بهتره دوستانی که واسه معماری میخونن جواب بدن (چون خودم برا تکنولوژی میخونم)

milad.arch

عضو جدید
من از مهر شروع کردم. آره بابا اوایل که افتضاح بودم، یه روز یا چند روز کلا نمی خوندم بعدش به آرومی تونستم برسونمش به این مرحله. خوش به حالتون چطوری می تونین اینقدر زیاد درس بخونین؟ من از یه وقتی اینقدر درس خوندن، یا اون درس خوندن ایده آلی که یه روزگاری داشتم، برام سخت شد که نگو. دانشگاه دوره کارشناسی پیرم کرد. میشه بهم بگین شما چه جوری درس می خونین؟ :D یعنی 12 ساعت می شینین سر جاتون و تکون نمی خورین؟
یادمه برای کنکور کارشناسی هم روزی چهار ساعت بیشتر نمی تونستم بخونم یعنی اصلا تو کتم نمی رفت ولی واقعا با عشق می خوندم، واقعا عمیق می خوندم، رتبه ام شد 500. اما مشکلم الان اینه که اونقدر تمرکز ندارم. یه خورده که میشینم میرم تو بحر کتاب و میام باهاش خو بگیرم، یک عالمه احساسات مختلف غم، نوستالژی، تنهایی، کمبود محبت، نگرانی، استرس و هزار تا کوفت و زهرمار دیگه میاد سراغم. به خاطر همین زود به زود پا میشم که محیطمو عوض کنم و دوباره بتونم بیام تمرکز کنم. یه چیز دیگه هم که هست اینه که انگار رفته توی ناخودآگاه من که اگر از یه مقداری بیشتر درس بخونم زیادی میشه. و زیادی درس خوندن خوب نیست. زیادی نشستن سر جا خوب نیست. البته بگم که من ساعات مفید را حساب می کنم یعنی یه ربع کم و زیاد را هم حساب می کنم. ولی آخه این ساعت حساب کردنه هم روی اعصابم میره و حساسم می کنه....
واسه تمرکز داشتن:
یه کاغذ کنار دستت داشته باش،هر چی که تو ذهنت باهاش درگیری رو سریع منتقل کن (بنویس) رو کاغذ
با این کار ذهنت خالی میشه و این یعنی تمرکز (واقعا" عالیه این روش)
(
انگار رفته توی ناخودآگاه من که اگر از یه مقداری بیشتر درس بخونم زیادی میشه. و زیادی درس خوندن خوب نیست. زیادی نشستن سر جا خوب نیست) این ناخوداگاهتون نیست بلکه باور شماست
مثه اینه که شما یه دایره ی کوچیک دور خودتون کشیدین با اینکه میتونین دایره رو حذف کنین و خیلی فراتر برید
دور آدم هایی که هی موج منفی بهتون ارسال میکنن ( تو نمیتونی _ خیلی سخته _ کاره تو نیست و ...) رو خط بکشید، این باعث افزایش اعتماد بنفس میشه

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
راسش من ک نمیتونم اینجوری بدرسم فقط روزای تعطیل میتونم...اخه طرح و کلاسا دانشگام خیلی ازم وقت میگیره...... خوندنمو تغییر دادم یعنی بجای 1 ساعت خوندن و ی ربع استراحت 2 سات میخوندمو 10 تا 20 مین استراحت..........اینجوری ساعت مطالعم هم رف بالا...وقتی میگم ساعت مطمعنن تا زمانی ادامه میدادم که کشش داشته باشم ن که فقط ساعت پر کنم.....یه جورایی بعد ی مدت شرطی میشیم...مثلا قبلنا بعد ی ساعت باید حتما استراحت میکردم اما الان بعد 2 ساعت این احساسو دارم..................و این احساسا مختلفی که میگی و منم همشو دارم......فک میکنم بهترین راه اینه کمتر بهشون توجه کنیم و زیاد بهشون پرو بال ندیم....:smile:.....................

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آقای ایرانشاهی یه سوال داشتم بنظر شما الان دیگه زمان خوندن مطالب باقی مانده و خونده نشده از کتابا نیست و فقط باید مرور کرد؟
برای تست زنی چه کتابایی را پیشنهاد میکنید؟

در صورتی میتونی منبع جدید میتونی اضافه کنی که اطمینان داشته باشی میرسی دورشم بکنی.. کتاب تست هم کتاب دکتر که تازه چاپ شده خیلی خوبه...

بچه ها کلاسای نکته و تست هم گذاشتم دیروز رو سایت برنامشو

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا